Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

"a kétcsatornás hangokat akár virtuális 5.1-es térhangzássá alakítani"
Biztos sikerül megállapítania, hogy az adott hangforrás előttünk vagy mögöttünk volt a felvételen :DDD
Erre szerintem még kisebb esély van, mint amikor a 2D-s felvételből 3D-set próbáltak csinálni.

(#2) Yodafon


Yodafon
senior tag

Dolby ProLogic II (3) ? :U

I'm gangsta!

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Tehát veszek egy fél millás tévét, de nincs pénzem egy házimozi rendszerre.

(#4) Acélfarkas válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Irónia ON! Persze. Az LG-nél el se tudják azt képzelni, hogy valaki a felsökategóriás TV-iket nem a TV saját hangrendszerével nézi. Irónia OFF!

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) Cs1csó válasza Acélfarkas (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :R

Ennél csak az a jobb mikor egy házimozi áráért egy hangprojektort adnak. Megjegyzem egy satelit sugárzós 5.1-es rendszer AKÁRHOL elfér. Sokszor a helyhiányt adják meg oknak.

(#6) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Az istenadta nép...
Ekkorát vakítani, anyámnesirass. Nembaj, mindig lesz kellő idióta, aki bedől és megveszi. Csókoltatom az eldzsít. Virtuális 5.1 mi? Ha nagyanyámnak pöcse lenne, ő volna a nagyapám.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) Cs1csó válasza RetepNyaraB (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom olyan a "mélynyomó" hatás hogy feljön a szomszéd. Nemrég vitába keveredtem egy fórumon mert azt állítottam hiába írják rá hogy Harman Kardon vagy akármi más szöveget, ha egy kicsi teljesen műanyag dobozba építik be az akármennyire is jó sugárzókat a hangzása egy minőségi szép nagy álló hangfalhoz képest SEHOL sem lesz. Ezek a fizika törvényeinek megerőszakolására tett kísérletek a fül becsapása különböző technikákkal.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacok


Lacok
őstag

Parasztvakítás 2.0 ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) Demo77


Demo77
csendes tag

Szerintem a legnagyobb újítás amit az új frissített Alpha9 hozni fog az a HDMI 2.1 teljeskörű támogatása . Személy szerint ezt várom a legjobban :) .

https://www.youtube.com/watch?v=E4mPokbZl10

[ Szerkesztve ]

(#10) atok666


atok666
őstag

Mi alapjan ismeri fel a musor tipusat?

Atok

(#11) sakal83 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


sakal83
addikt

Van oled tvm. Van kulso hangkrendszerem es megis 90%ban a tv hangszoroja megy. En speciel orulok a minel jobb hangnak.

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"hasonlóan a többi idei ThinQ AI technológiával ellátott magasabb kategóriás LG televízióhoz"...

Tavalyi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) #41095680 válasza sakal83 (#11) üzenetére


#41095680
törölt tag

Nincs OLED tv-m csak kommersz lcd, de sosem használom a saját hangszóróit. Aktív hangszóró van rádugva. Nem vagyunk egyformák, mások az igények és mindenre van megoldás.
A cikkhez: 15-20 évvel ezelőtt lényeges volt hangsúlyozni a virtuális tárhangzás meglétét, ez a cikk is a reklám miatt jött létre. Nem elvitatva az LG tech. színvonalát.

(#14) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Még egy felesleges Tv-t drágító feature. Az ilyesmit intézze (és többnyire intézi is) az erősítő vagy a kompakt 5.1 amin szól a TV.

(#15) ttt


ttt
senior tag

Úgy 15 éves, 72 cm - és vagy 50 kilós :DDD - Sony crt-m már tudott ilyet. És meglepően jól! Nem beszélve arról, hogy abban elfért egy méretes mélynyomó és így valódi basszusa is volt (van, mert még megvan).
Nem kétlem, hogy fejlődik a technika és nekem is van satellites 5.1-es - pont LG. A TV kihangosítására nem is kell több. De a laptv-kbe épített hangszórók azért megközelíteni sem tudnak még egy ilyet sem. Persze aki nem akar tökölni minden egyéb mással annak tökéletes.
Ez a soundbaros rendszer meg pót megoldás, jobb , mint a tv, de azért azt sem adják el nekem. Nem kétlem van akinek elég és sajnos a (magyar) tv adásokhoz nem is kell több.

(#16) Mentolka


Mentolka
senior tag

De jó, hogy itt mindenki olyan helyzetben van, hogy az igényességét ki is tuggggya elégíteni... ("ha TV-t vettem többszázezerért, akkor BIZTOS van másik többszázezrem hangszórókra is- 5.1")

(#17) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Látom összecsaptak az ízlések, megpróbálom kicsit árnyalni:

Megértem ha valaki a tévé hangszóróit használja és ezért jónak tartja ha ez a hangzás minél jobb, a térhangzást már a 2000-es évek elején el tudták érni de ez már a parasztvakítás. Az 5.1 azt jelenti hogy van benne mélynyomó, és ez a tévé ha azt állítja magáról hogy 5.1-et tud virtualizálni akkor az azt jelenti hogy a mélynyomót is virtualizálja. Na ezt kétlem. Nekem van házimozi rendszerem és ha rövidnadrágban ülök le elé filmet nézni egy-két húzósabb jelenetnél borzolja a lábamon a szőrt olyan basszus jön ki belőle (a lábam felé van irányítva a mélynyomó és olyan ereje van a légnyomásnak) ha ezt tudja akkor okés.

(#18) Mentolka válasza Cs1csó (#17) üzenetére


Mentolka
senior tag

Térhangzás =/= "Van benne mélynyomó"
SZERINTEM
Amúgy pedig, ha hihetek a különböző véleményeknek, a virtuális térhatást más módszerrel (tehát nem rengeteg hangsugárzó elhelyezésével) simán megoldják manapság.

(#19) sakal83 válasza #41095680 (#13) üzenetére


sakal83
addikt

Vannak olyan TV-k, amelyben már korrekt a hangzás, persze a saját szintjén. A Loewe TV-kben pl. Bose-k voltak, illetve az LG C8 is kellemes hangzású. Térhangzás soha nem lesz, csak ha a térben vannak a hangfalak, ez természetes:)

Én örülök, hogy végre elkezdtek foglalkozni a TV-k lecserélni a szaros 200Ft-os hangszóróit legalább 2000ft-osra:)

A külső hanggal az a bajom, hogy nyűgös sajnos, mert plusz távirányító, plusz kábelekm többféle hangsáv amelyek elggé váralanul tudnak dübörögni:) illetve a reklámok plusz hangereje halálos tud lenni a szomszédre.

Plusz reggel egy kis zenés youtube-ra az ember fia nem nyomja be a rendszert, ha lakásban él és nem akarja a bajt:)

Plusz az M1 hiradója egy hangrendszeren még fájdalmasabb lehet a hangos MIGRÁNCSOKTÓL :DDD

(#20) ALBY


ALBY
senior tag

Ja, az Erzsébet királyné férje meg az Erzsébet király... :F

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) Celtis válasza sakal83 (#19) üzenetére


Celtis
veterán

Valódi térhangzás a fejhallgató két hangszórójával nem új találmány Ha ezt a TV normál hangszórókkal is tudja, műfejes felvétel nélkül, az ügyes.

(Ha valaki nem ismeri, érdemes meghallgatni, de szigorúan fülessel.)

[ Szerkesztve ]

(#22) Male válasza Celtis (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Ez oké, csak a cikkbeli "képes a kétcsatornás hangokat akár virtuális 5.1-es térhangzássá alakítani" azt sugallja, hogy mindezt sztereo forrásból találja ki, ami érdekes bűvésztrükk lenne.

(#23) Mentolka válasza Male (#22) üzenetére


Mentolka
senior tag

Miért, a youtube videó hány csatornás?

(#24) Male válasza Mentolka (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Passz, nem tudom mit támogat a youtube, a linket nem is néztem.

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Miért nem egyből 9.1-et hazudnak? Ha már. Next level marketing BS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.