Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) onlineair


onlineair
tag

Nem tudom...ocsmány és felesleges ekkora kijelző hátra.

(#2) #80439296 válasza onlineair (#1) üzenetére


#80439296
törölt tag

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást, Emese! :U

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Egy kikapcsolt kijelző tök ugyanúgy néz ki mint egy üveg hátlap, szóval innen nézve nem ront az semmit a designon. Amúgy meg ez is egy irány, lehet erre is menni, majd a piac eldönti kell-e.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Tewe013


Tewe013
őstag

CES 2019: A Nubia X-et nem lehet képernyővel lefele letenni

Szerintem meg csak úgy lehet. ;]

(#5) South Velen válasza Tewe013 (#4) üzenetére


South Velen
addikt

Nem csak szerinted. Hatalmas fail ez a cím. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) mjani1172 válasza South Velen (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

A telefon is.

(#7) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Valaki mond egy okot amiért jó ez a két kijelzős dolog? Így se tudnak elég akksit pakolni a telókba... Valamint egyszerre egy kijelzőt tudsz csak használni ha meggebedsz is...

(#8) kbyte1024 válasza Májkülnájt (#7) üzenetére


kbyte1024
veterán

Ha az egyik megkarcolódik,vagy betörik,van másik :DD

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) dave987


dave987
aktív tag

Szerintem tuti ötlet,csak ez így pazarlás, jóval kisebb kijelző is elég.

(#10) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ekkora hülye ötletet.

(#11) kelly416


kelly416
veterán

Nekem tetszik a megoldás, mert szerintem a nap nagy részében a kis kijelzőt használnám (szerk.:) akkutakarékosság szempontból is, amikor csak épp messengerezek, vagy telefonálni akarok és keresek valakit a telefonkönyvben, esetleg egy-egy emailt nézek meg. Aztán amikor időm és lehetőségem engedi, akkor játszani, netezni, fórumozni ott a nagy kijelző. Csak az a baj, hogy így "Ha az ember nagyobbik képernyővel felfele emeli fel a Nubia X-et, az a panel villan fel, fejjel lefele pedig értelemszerűen a másik, a teló jól érzékeli, mikor melyiket akarjuk épp használni." elég nehéz ágyban hanyatt fekve, fejem fölé tartott telefonnal bármit is csinálni, márpedig ha nem is sűrűn, de elő szokott fordulni ilyen is.

Szerk.:
Ja? Hogy ez igazából a szelfik miatt lenne? ;] Nem baj. Én olyant nem csinálok, felőlem bármelyik telefonról elhagyhatnák az előlapi kamerákat (nem, nem szoktam videótelefonálni sem), de nem én vagyok a célközönség.

[ Szerkesztve ]

(#12) borand válasza kbyte1024 (#8) üzenetére


borand
aktív tag

plusz dupla izgalom, ha leejted!

(#13) youngboy


youngboy
senior tag

Nincs más oka, csak az, hogy elöl már nem volt hely a kamerának. Selfihez meg kellett hátra kijelző. Szóval nem sok értelme van. Legyen kisebb elöl a kijelző kicsit és rakják oda a kamerát. Engem nem érdekel, hogy 1-2 százalékkal kisebb lesz a kijelző/előlap arány. Két kamera pedig szerintem olcsóbb, mint két kijelző.

(#14) sanyijedi válasza dave987 (#9) üzenetére


sanyijedi
őstag

ugyan ez jutott eszembe nekem is, akár az ujjlenyomat olvasó és mellé férne.
csak akkora kellene ami a fotózást segíti és ezzel az előlap kijelzőaránya sokkal jobban növelhető lenne
pl Meizu Pro 7 méret

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#15) ALBY


ALBY
senior tag

Nem rossz koncepció, sokkal értelmesebb válasz a faltól falig kijelző trend megvalósítására mint a notch.

Mondjuk én rühellem a szelfi kamerát is.
Részemről 1, JÓ kamera kell csak a mobilba, a hátára. A pofánfényképezéshez amúgy elég egy jól elhelyezett kis tükör is hátlapra.
Persze a kis másodlagos kijelző sokmindenre jó még a szelfibecélzáson kívül.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) atike


atike
nagyúr

Őszintén, ennek mi értelme...? :F

(#17) JoeCockBill válasza borand (#12) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

izgalom az üveg miatt van, tökmindegy hogy van e alatta kijelző vagy sem

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#18) Májkülnájt válasza kelly416 (#11) üzenetére


Májkülnájt
tag

Ha azt mondanám, hogy a második kijelző és az ahhoz kapcsolódó fejlesztések helyett nagyobb akksira költöttek volna akk nem kéne akkutakarékosságra még csak gondolod se...

(#19) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ebből sem lesz trend, az fix.

(#20) forgonati válasza #80439296 (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Jajj de birom ezt az Emesézést... Miért? Telejesen igaza van szerintem. Csak eggyel több dolog ami törhet, repedhet. Már lassan nem tudod hogy letenni a telefont, hogy valami ne karcolódjon rajta. Felesleges.

Keelah Se'lai!

(#21) kelly416 válasza Májkülnájt (#18) üzenetére


kelly416
veterán

Persze, hogy nem. És a szelfi kamera helyére is mehetne akku, meg az árát lehetne további fejlesztésekre költeni, és így is meg lehetne a "faltól falig" kijelző. De mint láthatjuk, nem ez az irány. Sajnos.

(#22) JoeCockBill válasza forgonati (#20) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

butaság. a hátlap a legtöbb telefonnál üveg. tökmindegy hogy van e alatta kijelző vagy sem, törik ha leejted

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#23) rajd


rajd
tag

Az biztos, hogy két kijelzőt sokkal több mindenre lehet használni a telefon elő és hátlapján, mint két kamerát. Nekem személy szerint mindegy hogy 5 lencsét, másik kijelzőt vagy lendkerekeket raknak a telefon hátlapjára, ha azzal eltűnik az előlapról minden, csak a kijelző marad. Mivel a mobiltelefon iparág a fiatalabb generációk igényeit tartja szem előtt, akárki akármit is mond, fontosabb a szelfi kamera megléte mint mondjuk az akku cserélhetőség megoldása (bár arra meg más elméletem is van : )

(#24) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nekem kimondottan tetszik, sokkal jobb mint a notch, kamerapötty meg a kicsúszós dolgok, mondjuk tokot erre se lehet rakni vagy nem tudom milyent csinálnak majd rá.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#25) forgonati válasza JoeCockBill (#22) üzenetére


forgonati
őstag

Esetleg gondold át újra. Ha a sima üveg törik, akkor 10 ezerért cserélik, de ha kijelző van ott, akkor mivel egybe van az üveggel, az egészet cserélik. Monduk úgy 60-ért. Tökre ugyanaz, persze....

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#26) JoeCockBill válasza forgonati (#25) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nana, árakról szó sem esett (ezzel főleg nem lehetne iphone xs tulajokat vígasztalni :D ) . azt írtad, egyel több dolog törhet. ez butaság

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#27) atike válasza JoeCockBill (#22) üzenetére


atike
nagyúr

"a hátlap a legtöbb telefonnál üveg"

:F

(#28) JoeCockBill válasza atike (#27) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

melyik szó zavart össze? csak azt ne mondd hogy nem így van. megjegyzem én személy szerint nem örülök neki

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#29) SkyLine3000 válasza Tewe013 (#4) üzenetére


SkyLine3000
addikt

+1
Nekem is egyből ez szúrt szemet. :D
Kíváncsi vagyok, a szerkinek mikor tűnik fel? :D

BONE123! OLVASD ÁT ÚJRA A CÍMET!!!

(#30) #80439296


#80439296
törölt tag

Nem lehet képernyővel lefelé letenni, mert a képernyő felül van.

Szóval, jól írta.

(#31) SkyLine3000 válasza #80439296 (#30) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Meg alul is.

(#32) #80439296 válasza forgonati (#20) üzenetére


#80439296
törölt tag

'Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük.'

[ Szerkesztve ]

(#33) #80439296 válasza SkyLine3000 (#31) üzenetére


#80439296
törölt tag

'Meg alul is.'

Meg is válaszoltad... ;)

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez csak szingliknek jo. :DDD

(#35) #80439296 válasza hemaka (#34) üzenetére


#80439296
törölt tag

A piszkos fantáziádat! :C :DDD

(#36) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ehh, ugyanezt tudtaa Sharp GX30 is, csak az több mint 15 évvel korábban :P :))
Mármint a dupla kijelzőt, s a szelfik készítéséhez volt a második kijelző, abból a korból, mikor még a szelfi szó nem is létezett, mégis tudta :))

(#37) South Velen válasza #80439296 (#33) üzenetére


South Velen
addikt

Ez nem logikus. Csak képernyővel lefele lehet letenni. És ugyanakkor csak felfelé. (A kettő egyidőben).
De a cím nem igaz, részben sem.

[ Szerkesztve ]

(#38) kelly416 válasza hemaka (#34) üzenetére


kelly416
veterán

Túl rég voltam szingli, nem értem.

(#39) hemaka válasza kelly416 (#38) üzenetére


hemaka
nagyúr

Asszony elol nem tudod kijelzovel lefele letenni, hogy ne lassa az ertesiteseket. 😂

(#40) niklebi válasza South Velen (#37) üzenetére


niklebi
senior tag

A cím teljesen logikus! A telefont nem tudod képenyővel letteni, csak kijelzővel, mivel mindig a feléd néző kijelző a képernyő. A cikkben is benne van ha megfordítod érzékeli és képernyőt vált a telefon. Egy kis szövegértés nem ártana. :K
A címben nem kijelző hanem képernyő van.

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ocsmány az a hátlap.

(#42) South Velen válasza niklebi (#40) üzenetére


South Velen
addikt

Erre már inkább nem is válaszolnék.

[ Szerkesztve ]

(#43) kelly416 válasza hemaka (#39) üzenetére


kelly416
veterán

Ezek szerint túl boldog házasságban élek, ez tényleg a fejembe sem jutott volna.

(#44) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Erre milyen tokot lehet venni? :DDD Gondolom csak bumper jellegű szilikon keret.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#45) kelly416 válasza Mr.Grincs (#44) üzenetére


kelly416
veterán

A fenét. Vannak ezek a 360 fokos tokok, vagy a gagyibb "csajok, gyerünk a vízbe szelfizni, van vízálló tokom" (aztán majd Apa vesz másik telót, mert boci szemekkel nézek) tokok. Végre lesz érdemben oka, hogy körben átlátszó, mert a telefon szépségét egyébként is mérföldekkel rombolja, amint rákerül.

Egyébként már a Sony Z1C-t is elől hátul 1-1 üveglappal védtem (amikor még nem volt direkt hátlapi, feltettem az előlapit hátra is, kínából úgyis olcsón jöttek), és semmi más védelmet nem kapott a készülék. Azóta sem nagyon használok tokot. Minden telefonomhoz van mindig 1-2, egy fixen azért, hogy ha barkácsolok az udvaron, legyen védelem, egy meg általában azért, mert megtetszett nagyon, pl. most van egy Venom-os tokom csak poénból, de minimálisan vannak használatban. Ugyanúgy erre a telefonra sem tennék tokot. Ja? Hogy meg kell tanulni nem elejteni? Hát na, ha saját zsebből veszi az ember a telefont és nincs annyira eleresztve, akkor hamar megtanulja.

(#46) JoeCockBill válasza Mr.Grincs (#44) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

szerintem átlátszót. oszt kész.
mondjuk én raknék rá sima tokot, az évi 2 szelfimnél meg levenném addig

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47) #80439296 válasza JoeCockBill (#46) üzenetére


#80439296
törölt tag

Mi van az Évivel? :F :P

(#48) joey04


joey04
titán

bukta lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Mr.Grincs válasza kelly416 (#45) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Teljesen igazad van, meg kell tanulni nem elejteni a telefon meg vigyázni rá. Én használok tokot a telefonra meg teljes képernyős üvegfóliát is, mert szeretek vigyázni a cuccaimra. Nem vagyok béna, nem ejtem el soha, nem esik le sehonnan, csak elővigyázatosságból meg, hogy öröm legyen ránézni a telefonomra, hogy újszerű állapotban van még egy év után is és ne a hányinger kapjon el ha ránéznék és tiszta karc, ütött, kopott, horpadt, törött, lelakott...

JoeCockBill: hát végülis elég lehet a szilikon tok, de az meg besárgul egy idő után. Szép amikor kocsmasárgából már borostyán barna egy átlátszó szilikontok. :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#50) kelly416 válasza Mr.Grincs (#49) üzenetére


kelly416
veterán

Na latod, ezért teszek rá én is tokot, ha olyan munkára készülök. Egyébként meg irodában baja nem nagyon lesz, itthon bent sincs kitéve semminek. Általában 1-1,5 éves telefonjaimat úgy adom el ahogy megvettem, makulátlanul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.