Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Tetszik ez a letisztultság! :)

(#2) #65537792


#65537792
törölt tag

AM4-es alaplap Intel logóval. Ez valami hergelés akar lenni? ;] Oké, hogy LAN, de ekkora Intel logót odarakni.. :DDD

(#2) cyberwarfare

Biztos lesz olyan aki Ryzen-el használ majd Nvidiát. ;] Vagy nem? :DD Jöhetnek majd a piros/zöld alaplapok.

[ Szerkesztve ]

(#3) Cathulhu válasza #65537792 (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Jaja, azon en is rohogtem, meg az "nVidia zold" lapon is :D
BTW azt hittem az M2 hutes mostantol alap tartozek lesz :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) zetor2000


zetor2000
senior tag

Az ASRock mekkora troll... AMD procihoz lapon Intel logó (a hálózati vezérlőé), ráadásiul eléggé feltűnő helyen/színnel...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#5) nbg


nbg
senior tag

Naiv kerdes, de itt sehol sem lesz type-c-n kivezetett TB3? Ha mar intel NIC-et is hasznalnak...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) Yutani válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ez a lap mintha Nvidia SLI konfighoz készült volna: :D

#tarcsad

(#7) Robert07


Robert07
aktív tag

Vegre megint lesz ertelme a high-end AMD lapoknak, mert az FX-et meg 5-6Ghz-en is lekorozte egy 4 magos Intel, alaporajelen.

Mar csak a processzorokra leszek kivancsi.

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg az a trollság, hogy kiraknak alaplapokat specifikációk nélkül. Így meg aztán sok értelme van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) bil


bil
tag

Valami Giga lap fog befigyelni, de jó lenne majd a konkrét speckó és vélemények ha megjelent.
Hol van még a március... :U

This is extremely dangerous to our democracy!

(#10) stratova


stratova
veterán

Köszönet az emberes galériáért.

(#11) MZperX75 válasza Apollyon (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Mint az Nvidiánál a fa Vga,csak ott lett valós termék.

(#12) errorcode06


errorcode06
őstag

Procikról mikor lesz érdemi infó?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#13) apatyas


apatyas
Korrektor

Vettem egy mély levegőt a képeket nézegetve, s eközben kifolyt a szájamból a nyál. És nevettem rajta egy nagyot.
Majd keresek egy type-c-set.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) olle


olle
senior tag

Szerintem az Asrock taichi még nem 100%os. Hiányzik a lapról a bekapcs és a reset gomb.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#15) Fiery


Fiery
veterán

Jo latni a fotokat, marmint a termekeket. De kozben meg a fotok rohadt sz*r minoseguek. Nincs egy rendes vaku nalatok? Come on...

[ Szerkesztve ]

(#16) smc válasza Fiery (#15) üzenetére


smc
addikt

Üvegvitrin + vaku nem nagyon jó.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#17) Fiery válasza smc (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Vitrin? Akkor valami eros spotlampa kellene. Oke, az nagy meretu, nehez kezelni, valoban trukkos lenne ilyen helyre elvinni. Mondjuk egyszerubb lenne, ha a nyomorek gyartok kiadnanak ilyenkor is sajto anyagot, rendes fotokkal. Ha mar specifikaciot nem adnak (adhatnak?) ki.

(#18) Preacher1980


Preacher1980
tag

Hol van az ASUS? ROG Crosshair VI Formula? :F

ASUS ROG based on AMD!!!

(#19) Pete55555


Pete55555
addikt

Az ASRock A320M Pro4 és a Biostar B350GT3 tetszik

ASUS ???

...Szeretem leracsniztatni...

(#20) smc válasza Fiery (#17) üzenetére


smc
addikt

Majdcsak lesz promo anyag. Ez csak egy kis +, hogy kiállították. Így is látszik minden még ezeken a "rossz" minőségű képeken is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#21) #85552128


#85552128
törölt tag

A Gigabyte féle AB350 Gaming 3 néz ki a legnormálisabban, utána az MSI B350 Tomahawk. Remélem lesz valamilyen X370-es lap is hasonló designnal, a GA-AX370 Gaming 5 már közel van.
Vicc, hogy közép-lowend lapokat kell nézni ha olyan kell ami nem úgy néz ki mint egy űrhajó. :U

[ Szerkesztve ]

(#22) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem kéne, nem megy bele az i5 6600k-m.

(#23) haiiro_o


haiiro_o
tag

Az első MSI képen mi ez a sok tápcsati? felül 8+4 alul 6..?

(#24) ViZion


ViZion
félisten

Hááát, megvárom inkább az Asus lapokat. Hűtetlen VRM nem lesz itt probléma? Elforgatott 24 pinest is hiányolom, nekem az kell, amúgy a gépben kiáll a kanóc. Na meg a kis deszkák. AM3+ -nál is probléma volt, h még mATX-et sem gyártottak. Ha nem lesz ITX/mATX, akkor bizony nem cserélek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Yutani válasza ViZion (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

AM3+ -nál is probléma volt, h még mATX-et sem gyártottak.

Pardon? Rengeteg 95W mATX AM3+ lap van forgalomban, és néhány 125W-os is. Nézz fel a HA-ra, nem egyet találsz. Persze ITX nem volt AM3+-ból.

#tarcsad

(#26) jones965 válasza Preacher1980 (#18) üzenetére


jones965
Modder

Mivel még problémák lehetnek a Ryzen cpu működésével, így néhány gyártó, köztük az Asus nem készített promó lapokat sem. Nem véletlenül nincs egyik lapban sem demózva a cpu. Talán február vége március eleje lesz a hivatalos megjelenés.

(#27) scarabeus86


scarabeus86
tag

Biostarról nem is hallottam eddig, most utánanéztem hogy Z170-es lapjuk is van. Hogyhogy nem elterjedt nálunk e márka? Nem megbízható?

(#28) snowball válasza haiiro_o (#23) üzenetére


snowball
tag

Szerintem az a plusz 6 pines csati alul az a VGA-hoz van. Azert nem art a plusz tapcsati nekik, mert eloszeretettel tervezik alul a VGA-k tapcsati lehetosegeit es ha nincs eleg kraft a kartyanak a PCI tapcsati(kon)-n keresztul akkor a pci express sinen keresztul vesz fel plusz aramot es ebben az esetben eloszeretettel olvad meg az alaplapi vagy a tap 24 pines csatija. En is igy jartam. A giga 970 oc kartyam megolvasztotta az evga tapom 24 pines csatijat. Pedig azon egy 8 es egy 6-os pci tapcsati van. Szerencsere kiderult hogy az en lapomon is lehet plusz kraftot adni a vga-nak alaplapon keresztul. Azota mar nincs gond. :)

(#29) jones965


jones965
Modder

Másik érdekes dolog a kiállított lapokon, hogy a Biostar kivételével egyetlen lapon sincs többkártyás támogatáshoz legalább 2 db pcie csatlakozóhoz mind a 16 sáv bedrótozva. A pci csatlakozók létjogosultságáról meg már nem is beszéljünk.

(#30) frescho válasza Yutani (#25) üzenetére


frescho
addikt

Amik szépen throttlingolnak, ha nem raksz rá plusz hűtést, ventillátort stb. Szóval a pontos megfogalmazás: nincs olyan AM3+ mATX lap, amiben normalisan lehetne haználni egy 4 modulos FX-et.

Várom már az AM4-et, de mire megérkezik már a földet súrolja a szakállam. Mire vár az AMD? :C -ra?

https://frescho.hu

(#31) zzola válasza scarabeus86 (#27) üzenetére


zzola
félisten

Pedig nem most kezdték....Idehaza van 1-2 bolt, ahol lehet kapni...

(#32) ViZion válasza Yutani (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Linkelhetnél párat... nincs olyan, amit ajánlani lehetne. OK, az elmúlt fél évben kiadottakat nem tudom, lehet most van már esetleg vállalható.
Apróról:
Gigabyte GA-78LMT-S2, AsRock 960GM U3S3: nem való FX alá.
970/990 chipsetes nincs.
Remélem most nem teszik ezt ismét.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A tamtam dobok hangjából ítélve délután 3-kor felszáll a füst és csak úgy füstölni fognak a cikkírók ujjai, hogy minden infót itt elolvashassunk :D

Az Asrock A320-asa, a PCIe M2.-vel, 4 mem slottal, mATX formátumban, nagyon nyami :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy jó átgondolt WS lapot is kinézek AM4-ból ha gaming-re ilyeneket hoznak. :))

Azok a sima PCI portok mind külső vezérlőről "ITE" mennek? :F

[ Szerkesztve ]

(#35) dergander


dergander
addikt

Nekem valamiért olyan hiányosnak tünnek az alaplapok,felszereltség tekintetébe az intelek sokkarta többet adnak,itt valahogy olyan "fapados" érzés fogott el. Bár szurkolok az AMDnek és ha tényleg jó lesz váltok is,de ez kicsit vicces számomra idáig.

(#36) Yutani válasza ViZion (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én sem találkoztam 9-es chipsetes mATX lappal, általában 760-nal vagy 780-nal szerelik és max 4+1 VRM fázisal, ami a 125W procikhoz néppen jó, azaz alapon lehet csak használni őket. 2 példa:

Gigabyte GA-78LMT-USB3 (rev. 6.0)
Asus M5A78L-M/USB3

Egyetlen 970-es mATX lapot találtam, itthon sosem találkoztam vele, újonnan 20k felett van:

ASRock 970M Pro3
Iponon valaki véleményezte 2012-ben, tehát nem is új típus.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#37) pipo112


pipo112
senior tag

az az MSI titanium igen mutatós darab de tuti lesz vagy 80k meg a giga aorus lapja se rossz de gondolom az is hasonló árban lesz :O
As...rock-ot elnézve ott viszont minden lapon van wrm hűtés lehet tanulta am3+-ból valamit
remélem a hűtetlen wrm-es lapok csak apu-knak készülnek meg a belépő szintű alap ryzen prociknak .
de ahogy nézem van itt matx is wrm hűtéssel szvsz lehet majd válogatni meg agyalni melyik is legyen meg mekkora a keret :D

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#38) AxBattler válasza Vitamincsiga (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, nekem is az szúrt szemet, jó kis mindenes lapnak tűnik, masszív hűtőbordákkal! :K

Viszont nincs egy árva ITX deszka? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) pipo112


pipo112
senior tag

azért bízok abban hogy nem csak a fehér és fekete dizájn lesz a mérv adó és lehet majd kapni pl piros színben is jól mutatna majd a rog gtx 1070-m mellett :DDD troll on!!!mert fx -el jobb hajtani az ilyen szörnyet troll off

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#40) sh4d0w válasza dergander (#35) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a bridge-eket hiányolod, azok beköltöztek a CPU-ba.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) Daywalker válasza Fiery (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, nincs. Van nálam kis állvány, kamera, fényképező, notebook, telefon, töltők, pótakkuk, átalakítók, mikrofon és sok más egyéb (a nagy állvány pont nem volt nálam). Csak tegnap 18 km-t gyalogoltam ennyi felszereléssel. Megmondanád ezek mellett még hova tegyek egy nagyobb lámpát? Lenne ötletem, de nem írom le. Jah és volt 5 percem az egészre, mert menni kellett a következő eseményre. Elnézést, hogy nem volt időm művészkedni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42) Duddi


Duddi
aktív tag

Valaki meg tudja nekem mondani hogy mihez van ezen a 24pines mellett a 8+4 és a 6 pines táp csati mit etet ? https://prohardver.hu/dl/cnt/2017-01/134063/msi1.jpg

(#43) pipo112 válasza Duddi (#42) üzenetére


pipo112
senior tag

az alsó 6pines csati az tuti vga lesz a felső az passz bár szerintem simán cpu ellátásra de lehet az a plusz 4 is a vga-n segítene hogy minnél jobb oc-t lehessen elérni. gondolom nem ez lesz a legtöbb eladott pládány cím nyertese .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#44) pipo112 válasza sh4d0w (#40) üzenetére


pipo112
senior tag

de x370en lesz alaplapon is a biztosabb működés és oc miatt

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45) ViZion válasza Yutani (#36) üzenetére


ViZion
félisten

Olvasnád az FX topikot, akkor tudnád, h ezekre több a panasz, mint égen a csillag. 125W-ot csak a papírja bírja el sajnos. Ebbe egy 4 modulos FX, alulfeszelve elketyeg és ott vagy, h inkább vettél volna vmit APU-val, olcsóbb...
ASRock 970M Pro3 is hurka, ahogy AMD oldalon MINDEN Asrock deszka katasztrofális volt sajnos. Másrészt OC szempontból még a 970 vs 990 chipset is számított, 990-es lapokon jobb a VRM, kevesebb fesszel stabil. Ez van, így is szeretünk AMD... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az m.2 ssd nagyon jól fogja magát érezni a vga alatt. És azért a tuningot sem bízták a véletlenre a 8+4 kiegészítő tápcsatlakozó résszel. Mi a sz@rt akarnak majd etetni ezzel?

(#47) derive válasza dergander (#35) üzenetére


derive
senior tag

A Zen mar SoC felepitesu, egy csomo alaplapi elem (N/S bridge, BIOS) bekoltozott a prociba. Az alaplap kb mar csak a kivezetesnek van, ill majd amikor kesobb jonnek a PCIE extenderes lapok. Asszem a 320 es 350es szeriahoz nem is lesz kulso vezerlo, csak a 370 hez.

@duddi: Lasd snowball 28as kommentjet. Egyes VGA gyartok alultervezik a Hyperfasza OC editionok aramfelvetelet PCI tapcsatikon, aztan akartya az alaplaprol probalja bepotolni. Kulonosen dual VGA kivitelben a normal ATX csati sincs felkeszitve 150W leadasara (es a Vargane, LCpower, iArena meg hasonlo minosegu tapokrol ne is beszeljunk). Ugyhogy ilyenkor (meg komoly OC eseten) az MSI lapot meg lehet toldani egy 6 pines tapcsatival.

[ Szerkesztve ]

(#48) Yutani válasza ViZion (#45) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam a hurka ASRock 970 Extreme3 nagyon szépen, trottling nélkül működött az alapon működő 3850-nel, legalábbis nem emlékszem problémára.

De nyilván a probléma létezik, hiszen sok volt a panasz, elhiszem. Szívesen kipróbálnám most ezt az ASRock 970M lapot egy 3850-nel, de nincs "kedvem" csak ezért venni egyet, vagy éppen a 4670K-mat lecserélni rá.

#tarcsad

(#49) AgFRjkUZT_3 válasza Yutani (#48) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Nagyon jó a képriport a lapokról! Köszi!

Drukkolok az AMD-nek, hogy olcsóbb legyen a proci, a vga...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#50) DeltaPower válasza Yutani (#48) üzenetére


DeltaPower
őstag

OFF
970-nél kisebb chipset alapból lutri volt bármilyen nagyobb fx-hez (piledriverekhez főleg), de még 970-el is bele lehetett futni a szopórollerbe. 780-790 kb felejtős, és sajnos csak ezekből volt matx. a phenomról fx-re váltáskor én is matx-ben gondolkodtam volna, de végül kénytelen voltam nagyobb kategóriás lapot használni

ON
remélem nem csak fekete lapok lesznek, mert kezd herótom lenni attól, hogy minden tiszta fekete. TROLL ON de legalább jól látszik rajtuk a beleejtett csavar. az viszont biztató, hogy nem 1000 fázisú betáp van rajtuk

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.