Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) User64476


User64476
őstag

Jajj bakker de unalmas mar ez az idohuzas!!

(#52) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tehát lefotóztatok olyan alaplapokat, amik nem kaphatóak, de jó hír, hogy fogadnak olyan processzorokat, amik szintén nem kaphatóak. Nem csodálom, hogy az AMD oda jutott, ahol most van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#53) Goblin12


Goblin12
őstag

De rosszúl néznek ki ezek a lapok. Te jó ég. :(

(#54) hundai


hundai
aktív tag

Elég jól néznek ki az MSI lapok, csak kellenének már konkrét infók is..

-Wake up Neo!

(#55) Pete55555 válasza Tigerclaw (#52) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez most komoly, vagy viccnek szántad?

...Szeretem leracsniztatni...

(#56) stratova válasza Pete55555 (#55) üzenetére


stratova
veterán

Csak trollkodik.

(#57) #65537792 válasza stratova (#56) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nem lehet, hogy szimplán h.lye? :DD

(#58) stratova válasza #65537792 (#57) üzenetére


stratova
veterán

Be akart szólni csak nem jött össze, van ilyen :)

(#59) errorcode06 válasza Pete55555 (#55) üzenetére


errorcode06
őstag

Miért? Igaza van.

És? Attól termék még bő 2 hónapig nem lesz hozzá.

Ezt még paper launchnak sem nevezném...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#60) sh4d0w válasza errorcode06 (#59) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a gyártók csak a CES-re legyártottak néhány alaplapot...

https://www.coreinfinity.tech

(#61) Yutani válasza errorcode06 (#59) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abban, hogy a megjelenés előtt nem lehet kapni ezeket a cuccokat? Ja, igaza van.

#tarcsad

(#62) MZperX75


MZperX75
addikt

Na 3.-óta AMD standon van e már valami?
Tűkön ülök,Zen-dülésre vágyom,
RayZen dülhetne már valami hír :DDD
Húsevő vagyok,de Vegára éhezem..

[ Szerkesztve ]

(#63) RyanGiggs válasza jones965 (#29) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"A pci csatlakozók létjogosultságáról meg már nem is beszéljünk."
Mi a bajod velük?
Nekem pl oda van bedugva a Xonar D1-em, máshova nem is tudnám!

(#64) antikomcsi válasza MZperX75 (#62) üzenetére


antikomcsi
veterán

Gondolom arra még kicsit várhatsz!

Hacsak nem kerültünk egy időzónába! ;]

Ha nem, akkor viszont, mi 9 órával előttük járunk.

(#65) jones965 válasza RyanGiggs (#63) üzenetére


jones965
Modder

Idejét múlt technológia. (rendszertől eltérő órajel, adatátviteli sebesség többek között). Nyilván olyan felhasználóknak, akiknek még van ilyen csatoló felületű eszközük, azok erre való upgrade esetén örömmel veszik, de maga az eszköz sem korszerű már. Én már azon is csodálkoztam, hogy az AM3+ alaplapokon rajta volt, de ez úgy tűnik az AMD mérnökeinek valamiért megmaradt. :)

(#66) KisDre


KisDre
senior tag

Vicces hogy nekem pont a Intel emblémás Fogaskerekes fehér AsRock lap tetszik :)

Remélem nem lesz túl sok low-end lap a piacon, falra tudok mászni a 2 memoria slottol. Jó nekem egy szerény tudású lap is, csak hozza már a bővíthetőség kényelmét.

KisDre.artstation.com

(#67) Yutani válasza KisDre (#66) üzenetére


Yutani
nagyúr

DDR4-nél 2 memória slot esetén is inkább a pénztárca korlátozza az egyszeri júzert, semmint a modulonkénti kapacitás (64GB/modul).

#tarcsad

(#68) antikomcsi válasza Yutani (#67) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, de azért csak olcsóbban jön ki, ha két év múlva a meglévő két modul mellé, be tud rakni még kettőt.

(#69) Oliverda válasza dergander (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Például erről mi hiányzik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#70) antikomcsi válasza Oliverda (#69) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az arcom tükröződése az elemről! :)

(#71) MZperX75 válasza antikomcsi (#64) üzenetére


MZperX75
addikt

Hacsak nem kerültünk egy időzónába!

Aha ,azt gondoltam pont,hogy azért lesz délután 3 kor Zendülés a Vegával ,mert jó pár óra difii van. :D

[ Szerkesztve ]

(#72) antikomcsi válasza MZperX75 (#71) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én meg azt hittem, hogy az ottani idő szerint lesz, de látom, már mégis van valami hír róla.

Direkt csinálják ezek, hogy játszanak a pórnép idegeivel! :DDD

(#73) Dhampir válasza Yutani (#6) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezen a Gigabyte alaplapon ott látható az "nvidia SLI" felirat az AMD Crossfire Technology mellett. :)

(#74) ViZion válasza Dhampir (#73) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nem új dolog, volt korábban is. Intel lan az viszont új, legalábbis ekkora logóval, régen diszkréten csak rápattintották némely lapokra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75) Zotya84 válasza Daywalker (#41) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor, ha jól sejtem a hátsó csatlatkozókról egy kép sem készült, ugye? Kár. :(
Azért így is jó ám.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#76) #65675776 válasza Fiery (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem vaku meg spotlámpa, hanem polárszűrő kell ilyen esetekben.

(#77) tankcsabee


tankcsabee
csendes tag

Ennek a hírnek az örömére előtúrtam a fiók mélyéről az Asrock 990FX Extreme 4 alaplapom számláját, amin 2011-10-07 dátum szerepel. Remélem az új AM4-es lapok között is lesz ehhez hasonló megbízható, jó felszereltségű és nem irreálisan drága deszka.

A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

(#78) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Ez a Biostar lap olyan bazári izének tűnik
Racing, kockás zászló, Vivid LED DJ.

(#79) olle válasza OutsideR (#78) üzenetére


olle
senior tag

Kicsit. De lehet ez tudja a legtöbbet a maga kategóriájában. Ki tudja. Felesleges a kinézete alapján megítélni valamit. :D Alighanem kihalna az emberiség.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#80) Goblin12 válasza ViZion (#74) üzenetére


Goblin12
őstag

Hol van rajta intel logó, én Killer logót látok. :F

(#81) OutsideR válasza olle (#79) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Persze nem a küllem a fontos, de így hirtelen a Racing feliratú matrica kályhacső meg a kamu légbeömlő ugrott be róla pl egy suzukin.
A led DJ meg hát... :D

(#82) stratova válasza tankcsabee (#77) üzenetére


stratova
veterán

A mostani kínálatból ehhez talán az Asrock X370 Gaming K4 állhat a legközelebb. Ha ezzel megegyező kategóriába sorolt Intel lapjuk hasonló árban mozog.

(#83) pipo112 válasza stratova (#82) üzenetére


pipo112
senior tag

ez a lap korrektnek néz ki kérdés milyen minőségű lesz bár ez is egy kisebb vagyonba fog kerülni

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#84) ViZion válasza Goblin12 (#80) üzenetére


ViZion
félisten

Ezen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#85) olle válasza OutsideR (#81) üzenetére


olle
senior tag

Low budget elnevezés. Gondolom zenére villog stb. Csak mindenki elfelejti hogy ezek a funkciók kikapcsolhatók. Ettől a lap nem több és nem kevesebb. Meglátjuk mi lesz a felhozatal MO-n.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#86) OutsideR válasza olle (#85) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Attól még valóban lehet jó a lap, a működéséhez nem ad hozzá, de felesleges csicsa, már már giccses. Viszont ettől még valóban megbújhat egy atom stabil tuning lap is a felszín alatt. Persze az köztudott hogy ma már nem lehet Gaming címkével 2x drágábban eladni egy teljesen jó alaplapot, ha nem tesznek rá karácsonyfa izzósort meg hangzatos feliratokat.

Ettől a lap nem több és nem kevesebb.
Tudásilag nem több, de árban igen :(

(#87) stratova válasza ViZion (#84) üzenetére


stratova
veterán

Kár ezen rugózni, ezeket a lapokat a CES-re hozták ki, a végleges elvileg ilyen lesz, csak gondolom a műanyag burkolat még csak a Z270 Taichihoz volt.

[ Szerkesztve ]

(#88) Vartanus


Vartanus
őstag

Hmm végre valami AM4 :C

Már gyűjtögetem a kis pénzem :DDD

Kérdés milyen márkájú legyen az alaplap...ti melyiket választanátok így első blikkre?

FM2+on volt 2x Asrock F2A88X Extreme 6+ (BIOS-ban fagyások kép szétesés+VRM túlzott melegedés)

ASUS A88X-PRO jól ment a tuning, de 2001-es BIOS-tól egér anomáliák M-FLASH esetén és a tápom is búgott vele

MSi FM2-A85XA-G65 na ez nagyon durván jó kis lap volt(kár volt eladni,Kaveri mégsem lett kivártam a (Ry)zen-t,de amit a Z170-es deszka teszteknél az MSi csinált hááát..

Giga F2A88XM-HD3 van a HTPC-mbe igazából jól megy a tuning is megy neki(bár 300MHz-el kevsebbet tud mint az Asus A88X-Pro)

Meg úgy általában az MSi és Giga lapjait nem nagyon szokták sem itt fórumon sem boltokban ajánlgatni.
Pedig tetszik a Giga dual-BIOS,AMP-UP,..meg az MSI is jobban tetszik..főőleg az a Titanium

Kérdés mit villant majd az Asus.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#89) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ja végre valamit alkottak. Megint lesz egy kis verseny. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90) Yutani válasza Dhampir (#73) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én Asus Z87-Plus lapom szintén támogat CrossFire-t és SLI-t egyaránt. ;)

#tarcsad

(#91) Charx


Charx
senior tag

Hűtő felfogatás maradt a régi, vagy újat kell venni?

(#92) pipo112 válasza Charx (#91) üzenetére


pipo112
senior tag

Elméletileg a furattáv maradt a régi de ez se teljesen biztos mert írták ,hogy a nagyok felkészültek az am4re szóval majd kiderül. Az tuti hogy a komolyabb cooler gyártók biztosítani fognak lefogatókat a hűtőikhez mint a Noctua szokta

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#93) Vartanus válasza Charx (#91) üzenetére


Vartanus
őstag

Sajnos nem maradt. Külsőre igen,de valójában a sok új funkció miatt növelni kellett a prociból kijövő vezetékek számát. Ezt pedig csak úgy tudták megoldani, hogy növelték a felfogató furatok közötti távolságokat.
Tehát ha egyedi hűtőd van, amit nem a sztenderdnek nevezhető AMD-s lefogató karmokkal kell rögzíteni(stock cooler,CM Hyper TX3,Arctic Alpine stb.),abban az esetben nem lesz használható, ha nincs adaptered.

Egyéb esetben, a már említett stock rendszerű felfogatókkal bíró hűtők talán használhatóak lesznek, de nem 100%.

Emiatt most én is dobhatom ki a jó kis Mugen 2-m, pedig az passzívan is elvitt egy 100W TDP-s 5800K-t. :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#94) KisDre válasza Vartanus (#93) üzenetére


KisDre
senior tag

De akkor lényegében csak egy hosszabb rögzítő kar kellene nem? Nekem egy Cooler Master Hyper TX3 -em van a jelenleg csak porosodó AM3 konfigomban, vicces módon múltkor az Intel lefogatóit is megtaláltam.

KisDre.artstation.com

(#95) pipo112


pipo112
senior tag

Akkor en kérek a Noctua-tól majd vagy veszek úja :F

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#96) Vartanus válasza KisDre (#94) üzenetére


Vartanus
őstag

Ha TX3-ad van az nagy valószínűséggel működni fog(de garancia nincs rá)azok nem fognak működni, amik felszereléshez nem a gyári AMD lefogató keretet kell használni, hanem a hűtőhöz adott saját felfogatőrendszerét(saját csavarok és hátlap).

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#97) Gismo válasza scarabeus86 (#27) üzenetére


Gismo
addikt

De azt kell mondjam, hogy az. Ismerősöm anyjának gépébe rendeltünk FM2-es foglalatos Biostar alaplapot 8 giga rammal meg egy AMD APU-val és majd egy éve hibátlanul megy.
Könnyű volt szerelni, telepíteni... jó cucc. Nekem elegem van az Asus, Asrock, Giga, MSI quartettből. Mindig valami mást próbálok szerezni ha gép fejlesztésen van a sor.

(#98) DeltaPower válasza Gismo (#97) üzenetére


DeltaPower
őstag

Biostarral annak idején a socket7/370 korszakban találkoztam, a minőségéről annyit hogy legtöbben csak "bioszar"-nak hívták, el is tűnt hamarosan a piacról. Azóta lehet hogy összeszedték magukat vagy valami normálisabb gyártó megvette a nevet.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#99) antikomcsi válasza DeltaPower (#98) üzenetére


antikomcsi
veterán

Tényleg ritka kellemetlen lapok voltak, főleg az ALI chipseteseket nem kedveltem. Amelyik ilyen volt, és még jumperelni sem tudtam rendesen, azok voltak azok, amiket leginkább a pokolra kívántam.

(#100) Yutani válasza DeltaPower (#98) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet, hogy megemberelték magukat és mostanában normális lapokat gyártanak.

Magam is meglepődtem, amikor kiderült, lehet Manli VGA-kat kapni ma is, és a fiatal fórumozók meg is veszik, mert fogalmuk sincs arról, mekkora szutyok gyártó volt anno. Lehet, ők is összeszedték magukat.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.