Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simi37


Simi37
őstag

"Ezek asztali testvéreit már teszteltük, összehasonlító elemzésnek is..."
Rossz a link:
http://prohardver.hu/dl/cnt/2016-01/124776/prohardver.hu/teszt/intel_skylake_avagy_a_core_i7-6700k_es_i5-6600k/az_utolso_takk-tus.html

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Type C-s USB smafu?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) qky


qky
tag

A két nagyobb már kapható itthon:

GB-BSi7H-6500
GB-BSi5H-6200

[ Módosította: radi8tor ]

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#4) bdlackoo válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


bdlackoo
tag

"Mindez egy USB Type-C kimeneten keresztül érhető el, másodpercenként akár 40 gigabites (pontosabban 20 Gb/s full-duplex) átviteli tempót diktálva. "

write-only?

dinosaurs are jesus ponies

(#5) 04ahgy válasza bdlackoo (#4) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, de ez csak a Thunderboltos verziókra igaz (maga a Thunderbolt ami miatt van az USB).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6) #16939776 válasza qky (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez nem számít olyan rossz árnak, a konkurencia ITX-ben hasonló áron jönne ki, csak kicsit kitartóbb teljesítménnyel, a nagyobb tdp miatt.

I5 6500-as változat: alaplap 40K, cpu 65K, ház+táp 30K: ~135K

[ Szerkesztve ]

(#7) utas666


utas666
tag

Nem kéne bele még egy infra port, hogy wake on lan mellett azzal is lehessen ébreszteni s5-ből, vagy tudja az usb-n keresztül is?

(#8) #72042496 válasza utas666 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamelyik Intel NUC-ról azt írták, hogy kikapcsolt állapotban nem tud áramot adni az USB-nek. Nem tudom, erre is igaz-e, ettől függetlenül szerintem ezeket elég csak alvóba tenni, aztán fel lehet kelteni akár billentyűzettel, akár egy USB-s infrával.

(#9) xedos


xedos
addikt

Már 1000éve nem értem :(
Szuperek ezek a kicsi gépek, de miért drágábbak, mint egy hasonló paraméterű notebook???
Ebbe nem kell kijelző, billentyűzet, touchpad, kamera és hangszoró...
és még a RAM-ot és SSD-t is nekem kell beleraknom!!!!!
Így rablás!

[ Szerkesztve ]

(#10) #72042496 válasza xedos (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem simán csak kisebb a piacuk.

(#11) Hieronymus válasza utas666 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elméletileg a kijelző bekapcsolásával éledni kell a PC-nek. A kikapcsolásnak is automatikusan kellene működnie. (vagy alvó állapotnak)
A HDMI bemenetes házimozi erősítők így működnek. (jobb esetben)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) #72042496 válasza Hieronymus (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a HDMI CEC miatt van, de nem tudok róla, hogy a számítógépek ezt támogatnák. Egy infra port a géphez és egy tevékenység alapú univerzális távirányító (Logitech Harmony) lehet a megoldás rá, hogy mindent egy gombnyomással lehessen ki/bekapcsolni.

Illetve kapható külön HDMI CEC adapter, de számomra sokkal inkább a Harmony mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#13) hemaka válasza qky (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ejha, szep ara van.

(#14) ronroli válasza xedos (#9) üzenetére


ronroli
tag

Szerintem se okés az áruk, egy laptop anyagárban többet ér.
Itt valamilyen innovációt lehet megfizettetni, de az manapság már nem nagy dolog, hogy a monitor hátuljára lehet csavarozni, csak fröccsöntés kérdése 4 db 10x10-re lévő lyuk.
Mini alaplap szintén nem nagy dolog, lehagynak sok apróságot és lehet zsugorítani.
Azt se lehet mondani, hogy a rétegek száma lehet több, mint a hagyományos lapoké (bár nem tudom, hogy ennél a drágaságnál mennyi, de egy rendes lap is sok rétegből áll manapság).
Vagy a támogatása teszi drágává? Erről nem sok minden derült ki.

(#15) #72042496 válasza ronroli (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hiába kisebbek és egyszerűbbek egy laptopnál, kisebb sorozatban gyártani akkor is drágább őket. Én azt gondolom, tényleg ott lesz a kutya elásva, hogy ezekből durván kevesebb készül.

Manapság szinte mindenkinek van laptopja, ezekről a gépekről viszont egy átlagember talán még nem is hallott.

[ Szerkesztve ]

(#16) ronroli válasza #72042496 (#15) üzenetére


ronroli
tag

Igazából én is arra tippeltem, hogy a gyártósor átállítását lehet belemagyarázni, de azért ennyivel csak a marketinggel lehet megdobni ténylegesen az árát. Nem a comsumer marketingre gondolok, otthonra ilyet nem sokan vesznek.

(#17) 04ahgy válasza #72042496 (#15) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyrészt ez, másrészt elég picik azért, hogy már ez miniatűr felárat jelentsen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) F34R


F34R
nagyúr

Ekkora meretben, minosegben nem nagyon uszna meg senki a mini PC-t. Szerintem is keves a lefedettseg a piacon azert annyi amennyi.

(#19) waverider


waverider
senior tag

nekem egy ilyen van és nagyon meg vagyok vele elégedve. 60e volt. persze nem is mai darab:
[link]

jó lenne egy frissített, jóféle AMD grafikás és thunderboltos új kiadás belőle.

kár hogy anno a tesztbe [link] ez nem lett belevéve, mert ez tudja azt amit az Inteles kiadása nem tudott és szerintem odaver Asrock gépnek is.

reményhal meg utoljára :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.