Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Na végre. Egy telefon, ami alulmúlja a dezezertált Z3-am fényképezési képességeit!

Ajjoj, jöhetnek a pofonok! :B

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Hozza, amit egy ilyen telefontól várna az ember.
Fényerőállítás régebben sem volt minden telefonon, szóval azt én elnézném neki.
A képei viszont még az Akain is túltesznek :Y

A 2. Vesztes viszont gyorsabb a Z3-adnál ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ezek a képek mindent visznek! :C
Amúgy jó telefon.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Legalább ezt a 3-4évvel ezeletti szatyros sotetek altal arult Nokia E72 klonon is megtalalhato betustilust tipust lecserelhetnek mar vmi olvashatobbra

Ez igy tragya, es olvashatatlan, hulyek ulnek a "CAT"-nal? Vagy vakok..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) CJ4567


CJ4567
veterán

Mi a baj ezekkel a képekkel, tökéletes festményeket készít :DDD

Még marketing kampányt is lehetne ezzel csinálni, Instagramra tökéletes :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#6) kisapi379


kisapi379
csendes tag

Jó kis cikk, mindig szeretek régi típusú készülékről olvasni. Nem kötöszködésnek szánom: a 3. oldalon az utolsó kép alatt két hiba is van: konfigurálni a az animációkat, ; az stoppert,

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#7) boncser


boncser
aktív tag

Szerintem ez valami ficsőr a képeknél hogy alapból átkonvertálja festménnyé. :DDD

(#8) helixP válasza Tomi_Ohl (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja hát, nem is melegszik túl ;]

(#9) inthro


inthro
aktív tag

Van otthon egy B25-ösöm, hát ennél jóval jobb képeket készít, ezt nagyon elrontották. Itt igaz a megállapítás, hogy nem mindig jó az új.

◕‿◕

(#10) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Legendd: Hibás a videó linkje:

Not Found - The requested URL /dl/cnt/2015-07/119835/caterpillarb30testvid.avi was not found on this server.

Bár gondolom sokat nem veszítettünk vele.... :DD

B.Cs.

(#11) darvinya


darvinya
titán

ma is ismert CAT nevüket, ami egyébként magyarul hernyót jelent.

CAT= macska
Caterpillar= hernyó

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12) macilaci78 válasza kisapi379 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van ott még hiba...
Az összefoglalót olvasva kérdés, hogy B30, vagy B50 típusról szól-e. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13) nagyj74


nagyj74
senior tag

Az IP 67 szabványt nem kéne erőltetnie a CAT-nak...
Sz...rrá ázott a Cat telefonom, gari meg a levesbe...

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez egy kicsit drabálisabb (és kevesebbet tudó... a fényerőszabályzás hiányát nem tudom hova tenni) SonyEricsson K800i. ;]

A töltő egyébként inkább 500 mA-s (0,5 A), mint mAh-s, nem?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nincs semmi baj a képekkel, csak éppen nem vagytok elég művészlelkek ahhoz, hogy megértsétek azokat. ;]

***

(#16) DonToni


DonToni
aktív tag

"...változtathatunk a képméreten, növelhetjük a fényerőt, módosíthatjuk a kontrasztarányt, a fehéregyensúlyt és az expozíciós korrekciót..." Ez mind-mind fontos a képkészítés során... :))

Na ennél a pontnál már hangosan felnevettem...! :DDD
(persze előbb a képeket néztem meg... megkockáztatom, hogy a Nokia 3650-esem jobb évezredekkel jobb képet készített...! :D )

-Anti-

(#17) MasterDeeJay

Szinte biztos hogy valami szoftveresen (firmware) lehet elrontva a képekkel. Nekem a B15Q-val volt a legelső szoftverével olyan hogy csak 1MP-eles képeket tudott, aztán javították. Most már a 3. rendszerfrissítés is kijött amivel lehet SD kártyára telepíteni. Szóval törődnek a támogatással. Habár ilyen telefonnál nem lesz egyszerű frissíteni átlagfelhasználónak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) MK VII


MK VII
veterán

Tényleg ennyire nem tartják fontosnak egy ilyen telefonnál, hogy normális minőségű képeket lehessen vele készíteni? Azért egy K750i vagy egy K800i amik ma már kb 3 forintot nem érnek azokban is klasszisokkal különb kamera van pedig azok is 2 megapixelesek... Ha csak egy olyanból merítenek ötletet vagy simán csak olyan szenzort tennének bele már előrelépés lenne, de ez a képminőség tényleg kritikán aluli.
Pont lényeges lenne egy építőmunkásnak vagy építésvezetőnek, hogy tudjon jó képet csinálni egy esetleges hibáról vagy akármiről.. No mindegy..

Én sokáig használtam egy Samsung Xcover B271-et. Sokkal szebb és minőségibb mint ez a CAT. Nem beszélve arról, hogy szebb képet is csinált és a lámpa is sokkal használhatóbb mint ezen az a pici szentjánosbogár..

Sajnos strapatelefonokban nem akarnak előre fejlődni a gyártók pedig már régóta várok egy normális, minden szempontból számomra megfelelő készüléket, mert sajnos nálam fogyó eszköz.
Hát ez van.. El kell adni az ilyet is.

(#19) davidsone válasza MK VII (#18) üzenetére


davidsone
addikt

Tényleg milyen jó gépek is voltak azok szerintem megelőzték a korukat..

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) TTommi válasza Csapoati (#14) üzenetére


TTommi
aktív tag

Pont ugyanez jutott eszembe:) Az a nagy hiba, hogy nincs GPS és WiFi!!!!!!!!!!!!!!!

SXZ2 és SXZ5c

(#21) MK VII válasza davidsone (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Háde' nem? Volt mindkettő..
Akkoriban gyönyörű képeket készítettek. Ma már az elfogadható szinten vannak természetesen, de még így is sokkal jobb képeket csinálnak egyes sok tízezer forintos telefonnál..

(#22) Luck Dragon

Ha választanom kellene, inkább a B100-at.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) juuzer


juuzer
addikt

a jó kis "MTK menü" :D

Vamos a la playa.

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Hívószám küldés van-e?

(#25) dzsi23 válasza hemaka (#24) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem gondoltam, hogy az Allview E2 Jump-ot felül lehet múlni fotózásban! :DDD

(#26) Archer


Archer
őstag

Ha jól látom, megjelent az Xcover 550. Szerintem nem kérdés, hogy az, vagy ez. Arról várható teszt, hogy miben fejlődött a B2710-hez képest?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#27) davidsone válasza MK VII (#21) üzenetére


davidsone
addikt

Há' JA! :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#28) Dhampir


Dhampir
félisten

Ha választani kellene, akkor inkább az Evolveo StrongPhone WiFi:
http://mobilarena.hu/teszt/evolveo_strongphone_wifi_az_operahaz_fantomja/bevezeto_tartozekok.html

(#29) Gery85


Gery85
tag

Ha mar ilyen telefont gyartanak akkor miert nem lehet tudasban a nokia n82hoz hasonlo vagy mint annak idejen a sony ericsson k800i imadtam mindkettot,de ez semmire se jo csak strapabiro...

(#30) Degeczi válasza MK VII (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, nekem is ez jutott eszembe, h pont ilyen célra szánt telefonnál meg kellene üssön egy minimumot a képek minősége, mert kellhet a munkához

(#31) Luck Dragon válasza Dhampir (#28) üzenetére

Hát nem pici készülék, mondhatni drabális :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) Totigyerek3


Totigyerek3
újonc

SZ.A.R. Tehát ha egy strapabíró telefonra vágyó, mondjuk építőiparban dolgozó ember ilyent vesz 2015-ben(!!!!), akkor le kell mondania arról (ahogy az előttem hozzászóló is írta) mondjuk megörökítsen valamit az építkezésen, vagy ha a kocsijába tolatnak, stb. Miért nem tudnak olyan kamerát belerakni, ami a 10 évvel ezelőtti (2005: SE K750, Nokia 6230i, stb) telefonokba már belekerült? Szánalmas...

(#33) Eastman


Eastman
őstag

Második telefonnak jó. Vagy negyediknek.

-ről.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) MK VII válasza Eastman (#33) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy mondjuk 4-et kell venni belőle és nem fog billegni az asztal... Másra nem igazán alkalmas úgysem.. :D

(#35) Feuerelfe89


Feuerelfe89
csendes tag

Atyaég...o.O ezek a képek... :D Az a vicc, hogy vettem egy 1500 HUF-os instant sim kártyás telót az egyik hipermarketben. a piros szolgáltatónak gyártott kis zte gombos telefonról van szó...magam is meglepődtem, de értékelhető képeket készít! :D Igaz csak VGA felbontásban, de van vonalélesség és látszanak a dolgok rendesen, csak kicsi a felbontás, de ez....ilyet rajzoltam az óvodában vízfestékkel... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#36) ANOka


ANOka
őstag

Nem értelek titeket. :F
A kameráját szidjátok, ami nélkül én végképp meglennék,ha ilyen telefont akarnák venni. De azt nem veszitek észre, hogy ebben is csak a régi Bluetooth 2.1-es szabvány van, mint a 3 évvel ezelőtti Samsung C3322-ben.

A Sony Ericsson 800i-t nagyon szerettem, csak azért cseréltem le, mert tönkre ment. Ilyet kellene építeni dual/trial SIM-es készülékként "buta" strapa telefonnak a kor csipjeit felhasználva. De manapság csak a péklapát méretű készülékeket nyomatják a gyártók, de azzal már nem törődnek, hogy azt hogy/hol lehet kényelmesen hordani. :U

(#37) Degeczi válasza ANOka (#36) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Te meglennél - a célközönség jelentős része azonban nem, uis pont pl. egy építési szakembernek kellhet elég sűrűn képet készítenie, küldenie a munkájával kapcsolatban, és akkor már nem fog vacakolni egy külön fényképképezőgéppel, képáttöltéssel, hanem egy olyan strapatelefont választ, ami legalább alapszinten használható erre...

(#38) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én azt fájlalom ezekben a strapafonokban, hogy minek a jack csati, minek az USB. A kamera még néha kellhet is. De szerintem egy strapafonnak amit csak lehet vezeték nélkül kellene megoldania. Pl a vezeték nélküli töltés, BT headset és adatátvitel, ne kelljen már mindig a kupakokkal szórakozni. Legyen egy zárt cucc, amit csak szervízhez és SIM/akksicseréhez kelljen megbontani.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#39) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

Olyan helyen dolgozok, ahol ilyen (vagyis más típusú CAT telókat) is használunk. Nem azt mondom, hogy soha senki nem venné hasznát a világban a jobb kamerának, de nekünk lehetne benne gigapixeles szenzor is, akkor sem használnánk...

(#40) E.Kaufmann válasza hbarnabas01 (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig ha Jóska bá elcseszte az alapozást akkor érdemes lefotózni. Amúgy az a baj ezekkel a telókkal, hogy semmi innováció, semmi érdekesség. Begumírozott ezeréves butatelefonok. szerintem is felesleges sokminden, de pl egy modernebb technikával hosszabb lehetne az üzemidő, lehetne benne GPS (nem navigáció, csak simán pozíció és tengerszint feletti magasság), lehetne a kijelző e-papír ésatöbbi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) MongolZ válasza Degeczi (#37) üzenetére


MongolZ
addikt

Egy építési szakember ritkán kerül olyan helyzetbe, hogy strapatelefonra lenne szüksége. Akinek dokumentálnia kell, jellemzően távol van attól, hogy sérülne a telefonja.

Nekem sokkal jobban fáj az alacsony üzemidő.

(#40) E.Kaufmann: És Józskabá fogja lefotózni, vagy az építésvezető/műszaki ellenőr? Mert az utóbbiak közül egyk sem fog soha olyan helyzetbe kerülni, hogy strapafonra legyen szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#42) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyobb kijelző nagyobb felbontással, wifi, 5MP-es vállalható fényképező, erősebb akku, és jó lett volna. Így szinte semmire se jó telefonáláson kívül, arra meg bármelyik Tecsós alapmobil is jó, mert ha elázik, veszel újat, és akkor is jobban megéri anyagilag.

(#43) E.Kaufmann válasza MongolZ (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha mindenki vigyáz a telefonjára, akkor meg senkinek sem kell strapatelefon :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) csongi


csongi
veterán

"A készülék elejének felső részét a 2 hüvelykes, 144 x 176 pixel felbontású TFT kijelző uralja. A 114 ppi-s képsűrűség össze sem hasonlítható a felső kategóriás eszközök paneljénél látottakkal, de ezzel nincs gond, a szoftver illeszkedik az alacsony felbontáshoz,"

Kigeszitenem ilettve atformalnam a sajat velmenyem szerint.

A készülék elejének felső részének az 1/3at a 2 hüvelykes, 144 x 176 pixel felbontású TFT kijelző uralja. A 114 ppi-s képsűrűség össze sem hasonlítható a felső kategóriás eszközök paneljénél látottakkal, de ezzel nincs gond, a szoftver illeszkedik az alacsony felbontáshoz, csak az ember szeme nehez, egy idosebb szaki a szoget verne vele a faba, mint telefonkent hasznalja.

Erthetetlen, a mai vilagban leteznek okos strapa telefonok, azokban lehet olvashato kijelzo, ezekbe a butakba meg nem. Konyorgom tegyenek mar bele egy 3" kijelzot, es mindjart atertekelodik a keszulek.

(#45) MongolZ válasza E.Kaufmann (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem nem kellett fényképező, Nokia X1-et használtam, 3 elfogyott a kezem alatt, mindegyik az első hónapban tört össze, jellemzően a kijelzője. Az utolsónál azt mondtam, hogy hiába nem látom az 1/3-át, akkor sem cserélek újra... na, nekem valószínűleg egy ilyen telefon az X1-nél megszokott 2+ hetes üzemidővel megváltás lett volna :)

(Mostmár nem dolgozom ilyen környezetben.)

[ Szerkesztve ]

(#46) Csapoati válasza MongolZ (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sosem volt kéznél kalapács, vagy mi történt? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) MongolZ válasza Csapoati (#46) üzenetére


MongolZ
addikt

Kettő leesett jó magasról, a harmadiknál fogalmam sincs, mert szerintem végig a zsebemben volt :)

(#48) E.Kaufmann válasza MongolZ (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Megvertek a munkások, mikor a zsebedben volt? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) Eastman válasza MongolZ (#47) üzenetére


Eastman
őstag

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) VIC20


VIC20
őstag

,,versenyzik"

Jól megy a ragzás... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.