Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Ghoosty válasza Krugszvele (#9) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha nagyon jó vagy, akkor nem probléma a skálázhatóság. Nem a munkaórát kell növelni, hanem az egy munkaóráért elkérhető pénzt.
Ha kiváló ügyvéd vagy, akkor nagyon magasra kúszhat az óradíjad és nem csip-csup bérleti szerződéseket fogsz írogatni, hanem milliárdos üzleti szerződést. Persze ehhez bent kell lenned az ország 100 legjobbjában.
De ez a legtöbb szakmában így van. Csak a legjobb 100-1000 élvezheti a mesés fizetést, a többiek max több munkát vállalhatnak és akkor lesz több pénzük.

Ezért sem értem ezt a fene nagy kétkezi szakmát tanulj, mert az jó dolgot. Egy-két szegmensben egy-két környéken, mikor éppen felfutóban van az üzlet, akkor sokat tudsz keresni, de amúgy még a havi fél millió nettó is csak álom,
kb 2 éve gletteltettem a házunkat. (Nyugat Magyarország) Olyan 600k-t fizettem összesen 3,5 hetes munkára. De ez 2 ember munkája volt, tehát fejenként 300k-t kaptak. Abban a hónapban max még 1 hetet tudtak dolgozni, tehát legjobb esetben is csak 400k fejenként/hó. De ez bruttó. Nincs benne felszerelés kopás, adó, szabadságra tartalékolás, nyugdíjra/betegségre való tartalék, garanciális kérdések, balesetek stb. Több hónapnyi várakozás után tudtak jönni, szóval nem egy pangó időszakról van szó.

Szóval én programozásra szavazok, minél magasabb szinten. Belátható időn belül, nem fog csökkenni a kereslet. Alapszintű programozást talán kivált majd az AI, de szoftvertervezést nem hiszem. A másik nagy előnye, hogy univerzális. Bárhol a világban tudni fogják, hogy mihez értesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.