Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) cappa72 válasza fotosjani (#1150) üzenetére


cappa72
nagyúr

MTKDroidTools mentés nélkül úgysem szabad nekilátni, ha az meg már megvan, akkor miért ne porttolnék hozzá CWM-met? :DDD

(Milyen telegrács?)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1152) fotosjani válasza cappa72 (#1151) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Végül is igazad van :)
Lehet bepróbálkozok vele, echte Kínai telefon semmi infom róla egyenlőre.

ACT M302
mtk6592 5" FHD 2Gb Ram 16Gb ROM potom 135$ és van -5% kuponom is.

buyincoins.com-ban még nem csalódtam soha, remélem most is valósak az adatok, mert ebben a formában több mint csábító.

[ Szerkesztve ]

(#1153) ksanc válasza fotosjani (#1152) üzenetére


ksanc
őstag

Háát, mindenki az elsőkézből való infókra vár. Úgy tűnik, hogy se GPS, se Bluetooth.
Hiába írják, hogy ezek integrálva vannak a prociba. Az infók között sincs. Nekem is volt olyan változat még valamelyik régebbi MTK-ból, amelyik nem tudta pl. a 3G-t, pedig rengeteg más ugyanolyan procival szerelt teló tudta.
A forgalmazó pedig csak forgalmazó, azt árulja, amit hozzávágnak a gyártótól.
Akárhogy is, én várnék ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#1154) deepenigma válasza ksanc (#1153) üzenetére


deepenigma
csendes tag

Üdv Uraim!

Egész napos kinlódásomra való tekintettel nem tudok mást tenni mint behódolni az IT cafe-nak :DDD :DDD és kérdezni.

Szólval Adott egy Concorde Tab Kronos tablet. Egyszer csak fogta magát bekrepált és azóta nem jön be az android. Csupán egy fekete képrnyő a concoretab.com (vagymi is volt :DD ) felirat után.

Próbáltam a factory restetet de semmit nem használd.

ADB-nem adb devices parancsra --> "123456789ABCDEF sideload"
Ezt is csak ha gyári recoveryben enable update using ADB sideload. Nem tuti hogy pontosan ez most nem nyomom be csak azért a lényegen nem változtat.

Próbáltam rákényszeríteni costum recovery-t ADb-n keresztül te természetesen semmi sikerrel.

Egyébiránt sideloadon kívül nem ismeri fel a gépem a megannyi driver után amit felraktam (concore-osok oldaláról szedtem konkrétan kronos-hoz volt fent egy csomag). Gondolom működő andoid felület kéne ahoz hogy felismerje.

MTK Droid Tools-al próbáltam csinálni scatter file-t de fel sem ismeri a tabot így a SP Flash Toolt sem tudom anélkül használni.

Úgyérzem minden felől zsákutca.

Valami ütlet? Valamilyen út/mód biztos van csak én nézem be.

Köszönöm előre is ha valaki akárcsak megpróbál segíteni. :)

(#1155) deepenigma válasza deepenigma (#1154) üzenetére


deepenigma
csendes tag

Jah igen és persze ezt a fajta CWM-et akartam felrakni csak ugyebár nem jött össze így kerültem ide. :P

(#1156) cappa72 válasza deepenigma (#1154) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTKDroidTools és az SP Flashtool más-más drivert használ.
Az mtkdroidtools az ADB-t használja, az SP Flashtool viszont az usb vcom drivert.

Amúgy 2 ilyen tabhoz is készült CWM (lásd kereső, mindkettő rstwingo-nak készült).

Beazonosítás után SP Flashtool-lal feltehető (elméletileg). Persze ehhez kell a scatter.
Bár az is eszembe jutott, hogy mivel mindkét kronoshoz portoltam, szerintem megvannak a partíciókiosztások, így a scatter-t is el lehet készíteni.

Szóval nem reménytelen, ez biztos.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1157) hzx0 válasza deepenigma (#1155) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én ugy tudom a cocorde allwiner chippes nem mtk. Teljesen másképp kell flashelni. Esetleg itt nézz körül. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1158) cappa72 válasza hzx0 (#1157) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig rstwingo két ilyen kronos-hoz is kért CWM-met, mindkettő működött (6.0.1.2 verzió)
[link]

Szerk.: persze én csak hozott anyagból dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1159) hzx0 válasza cappa72 (#1158) üzenetére


hzx0
aktív tag

Mégsem allwiner. Mt8389 Régenben allwinerel szerelték .

(#1160) cappa72 válasza fotosjani (#1152) üzenetére


cappa72
nagyúr

A W450 is szép speckóval rendelkezett... aztán kiderült, hogy ipari hulladék.
A sebességén kívül mindene bajos...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1161) deepenigma válasza cappa72 (#1160) üzenetére


deepenigma
csendes tag

Nak közben sikerült felpakolnom rá az egyik CWM-et... rájöttem hogy ha a 2 hangerőgombot nyomva tartom és úgy kapcsolom be... "SURPRISE" .... akkor jön a semmit se értek kínai mindenség... hagytam szépen lökte kifele a sok hieroglifát (:DD) sípolt számokat dobált de felismerte a gép. Nagy boldogság raktam felfele a romot... fel is rakta indítom újra és paff... Még mindig fekete a képernyő. -.- :O :O

(#1162) fotosjani válasza cappa72 (#1160) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Sajnos ez is benne van a pakliban.
De én a megadott adatok valósága miatt is hezitálok.

(#1163) cappa72 válasza deepenigma (#1161) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nak közben sikerült felpakolnom rá az egyik CWM-et...
Melyik CWM-met?
Hibakeresésnél elengedhetetlen, hogy pontos infókat adj.

akkor jön a semmit se értek kínai mindenség... hagytam szépen lökte kifele a sok hieroglifát
Véletlenül nem factory mode-ban indítottad? Mert ha az itteni CWM-ből tetted fel valamelyiket, akkor az angol.

Még mindig fekete a képernyő
Hát az nem jó, ha fekete marad a képernyő... biztosan rá való romot tettél fel?

Ha factory mode-ban / recovery mode-ban van kép, akkor a rendszer (boot és system) lehet az, ami valahol nem jó.
Ezen tényleg egy ROM újrarakás segíthet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1164) ksanc válasza cappa72 (#1160) üzenetére


ksanc
őstag

Nnna, amióta kicseréltem az ÉK-t, azóta nagyon babán működik :) A drótos GPS is szuper :)
Teljesen olyan, mint egy igazi teló... :))

[ Szerkesztve ]

(#1165) deepenigma válasza cappa72 (#1163) üzenetére


deepenigma
csendes tag

Link

Innen származó CWM-et sikerült felraknom amely "sima" néven fut tehát a 6.0.1.2.

Mint még ma is ahogy keresgettem szerintem igen ez lesz a factory mód amibe sikerült raknom ám csakis ezután sikerült felrakni rá a cwm-et mert utánna ismerte fel a kép. Ezután tudtam scatter file-t csinálni majd SP Flash Tool-al a recovery-t felrakni.

Nah a rom az amiben nem vagyok 100%-ig biztos. Nagyon sokat olvastam a concorde fórumon erről dfe mindenfele csak azt látom hogy Tab One-hoz való ez is meg is ....tatata.
Olyat eggyet sem leltem ott ami konkrétan Kronos-ra való lenne.

Igen én is így gondolom, a rom-al van probléma.

Keresgetek 1000-el ;]

Azonban látam több videóban hogy ezekre a kínai készülékekre SP Flash Tool-al rakják a romot. Persze lehet csak az egyszerűség érdekében használják nem tudom pontosan.
Ha az én esetemben CWM-et használok maga a rom felrakására az nem gond?

(#1166) cappa72 válasza deepenigma (#1165) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tegnap nézegettem a concorde fórumát, és azt láttam, hogy van kronos topik. 2 is. Eg ya kronos-nak, egy pedig a kronos IPS-nek. Rstwingo pedig linkelt ott romokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1167) cappa72 válasza ksanc (#1164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is próbálkozok egyezkedni a gíkbájinggal, de még nem sikerült...
Ha lenne é.k., még ki is cserélném.
Akkor meg már csinálnék valami "anternát" hozzá.
Ha én cserélem ki, amúgyis ugrik a gar.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1168) cappa72 válasza deepenigma (#1165) üzenetére


cappa72
nagyúr

A One egy teljesen már platform, ha azt a cwm.met teszed rá, elküldheted az egész tabot, főleg azt a részét, ami a recovery után van.
Ugyanis az MTK-nál 6MB a recovery.
A Tab one esetén viszont 32MB!
Ez azt jelenti, hogy ha felteszel egy Tab one recovery-t, akkor olyan szépen át fog lógni másik partícióra, mint a pinty! Ezzel viszont legyilkolod a recovery mögött lévő memóriaszakaszokat, és nem fog elindulni a rendszer.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1169) deepenigma válasza cappa72 (#1168) üzenetére


deepenigma
csendes tag

Amiket rstwingo pakolt fel azok A-s és B-s tabokhoz jók. Nekem pedig C-s van. (serial number első betűje) Ezért is lelek oylan nehezen de nem adom fel. :) CWM az tuti jó. Láttad az oldalon pont ehez a tabhoz volt kirakva az a link.

(#1170) cappa72 válasza deepenigma (#1169) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha mtk-s, akkor - az eddigieket alapul véve - lehet portolni hozzá cwm-met, ehhez olvasd el a témaindítót.
Na nem mtk-s, akkor nem tudok segíteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1171) rstwingo válasza cappa72 (#1170) üzenetére


rstwingo
tag

Látom megy a diskurzus a Kronosról :D

Nem kell portolnod Cappa, mert amit feltett recoveryt, az az amit Te csináltál (KRONOS-CWM-6012-recovery-by-Cappa72_RS.zip), szóval tökéletes rá

Azért van két Kronos topik mert szinte a felbontáson kívül semmibe nem egyeznek, így nincs kavar
A Kronosok MTK-sok, mert telefonnak is lehet használni
A sima MTK8589-s 1 SIMes az IPS MTK8382-s meg 2 SIMes

[ Szerkesztve ]

(#1172) cappa72 válasza rstwingo (#1171) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Ezt jó tudni. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1173) rstwingo válasza deepenigma (#1169) üzenetére


rstwingo
tag

Az a C a sorszám előtt ennél a tabnál, de az IPS-nél is a Concorde-t jelenti

(#1174) rstwingo válasza cappa72 (#1172) üzenetére


rstwingo
tag

Szívesen bármikor :D

egyébiránt aktiváltalak a CC-n

(#1175) tyetya válasza cappa72 (#1115) üzenetére


tyetya
csendes tag

szia cappa72!

nos, végre volt időm végigolvasni az összes leírást, és megpróbáltam megcsinálni a telefont SPFlashTools-szal, de sajnos hamar elakadtam.
ez a leírás alapján csináltam, de miután kipipálom a RECOVERY-t és az ANDROID-ot, de a DOWNLOAD-ra kattintva, kiírja, hogy "RECOVERY, ANDROID is checked, but without path!". ami tök logikus, ugyanis sehol semm tallóztam be az IMG-et, amit tőled kaptam, de a leírás arra nem tér ki, hogy ezeket be kellene tallózni.
szóval az volna a kérdésem, hogy mit csinálok rosszul?

ps. az gond, ha a SCATTER FILE betallózása után a PRELOADER kapásból piros? lásd kép.

köszi!

(#1176) cappa72 válasza tyetya (#1175) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az elgondolásod jó, be kell tallózni a módosított recovery img -t.

A preloader azért piros, mert figyelmeztetés.

Miután betallóztad az img-t, a download gombra kattintva meg fog jelenni a figyelmeztetés, hogy nem minden rom-szakasz került kijelölésre, bootloop lehet a vége. Ezt le kell maj okézni, és utána lehet rádugni a kikapcsolt telefont.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1177) tyetya válasza cappa72 (#1176) üzenetére


tyetya
csendes tag

és melyik sorba tallózom be a tőled kapott img-t?
mekkora az esélye a bootloop-nak? csak mert ugye nálam per pillanat a gyári recovery nem elérhető, így egy bootloop esetén nem fogok tudni factory reset-et nyomni.

(#1178) cappa72 válasza tyetya (#1177) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mielőtt bármit próbálnál:
Hogyan próbáltál meg recovery-be belépni? Úgy, hogy töltőn volt a telefon? Mert ha nem, akkor próbáld meg úgy is, hogy töltöd. Jiayu G3s/g4 esetén is ez volt a megoldás, "szólóban" nem volt hajlandó belépni recovery-be.

Amúgy a recovery írásra rákatt, és oda betallózod az új recovery img-t. És persze kipipálod a jelölőnégyzetet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1179) tyetya válasza cappa72 (#1178) üzenetére


tyetya
csendes tag

kipróbáltam most, hogy töltőre rakva bejutok-e a recovery-be, de sajnos így sem. (ami nem meglepő, mert ugye én próbáltam meg ráflash-elni az xda-ról letöltött recovery-t, ami mint kiderült az előző cubot-hoz való, ezért most csak üres fehér kép jön be a recovery helyett, aztán újra indul a telefon normál módban.

így is megmerjem kockáztatni a bootloop-ot?

(#1180) cappa72 válasza tyetya (#1179) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem még sosem volt bootloop egy recovery felrakása után.
Pedig raktam fel már "néhányat".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1181) tyetya válasza cappa72 (#1180) üzenetére


tyetya
csendes tag

egyre hülyébbnek érzem magam...
megcsináltam mindent, betallóztam a scatter file-t, és a recovery-hez a tőled kapott img-et. csak a recovery-t pipáltam ki, lefutott az SP Flash Tool, kiírta, hogy minden ok (zöld kör, stb), de ha megpróbálok bejutni a recovery-be, akkor ugyanaz a hiba mint eddig. mit csinálok rosszul?

(#1182) cappa72 válasza tyetya (#1181) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... akkor lehet, hogy más hw bvan benne.
Ez esetben megnézem azt a pakkot, amit küldtél ( este 9 után), abból portolok 1-et.
Ha akkor sem megy, akkor "durvított" verzióval tesszük fel (nem durva ám, csak annak látszik. dd parancs lesz belőle. Ha meg akkor sem, akkor a rendszerkernelt fogom használni a recovery-hez)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1183) tyetya válasza cappa72 (#1182) üzenetére


tyetya
csendes tag

köszönöm előre is!

(#1184) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

cappa72: esetleg erre tudsz mondani valami? Te látsz benne valamit, ami megmagyarázza, hogy miért nem lehet a telóra recovery-t felrakni?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1185) cappa72 válasza ZeUS2140 (#1184) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát azt biza elfeledtem megnézni. Ha nem feledem el - megint -, akkor megkukkantom.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1186) cappa72 válasza tyetya (#1110) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nos akkor,
Cubot One V0.4_20130807-es builhez CWM 6.0.2.8 recovery, forrásból fordította apeelme, módosította cappa72.
Letöltés
md5sum:73ca35b89c0105274598b103b03ec61e
méret: 6154240 bájt

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1187) cappa72 válasza ZeUS2140 (#1184) üzenetére


cappa72
nagyúr

app_info item=board_id content=MTK6589_G610U.VerC
m_BoardType=MTK6589_G610U
installing_text: (1 x 1 @ 1896)
erasing_text: (1 x 1 @ 1599)
no_command_text: (1 x 1 @ 1599)
error_text: (1 x 1 @ 1599)
Command: "/sbin/recovery"

==============================
[ASP] SECURE BOOT INIT 'Thu Nov 1 17:35:20 CST 2012(ASF.JB.6589)'
==============================
[SEC] no check. ret 0x9007

Ennyi a hasznos infó belőle.
Ebből sokat nem tudok mondani. :(

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1188) cappa72 válasza ZeUS2140 (#1184) üzenetére


cappa72
nagyúr

ennyit találtam, de ezt a nyelvet már nem gyakorlom 1990 óta... csak a gugli fordítóban bízhatuk...
Ugyanúgy huawei telegrács, csak g700-as.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1189) ZeUS2140 válasza cappa72 (#1188) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

bogarászok akkor egy kicsit az általad linkelt oldalon. hátha... Köszi

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1190) ZeUS2140 válasza cappa72 (#1188) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Két webfordítóval is nekiültem a linkelt fórumnak, de nem sokkal lettem okosabb. Gyári recot sem tudom ugye visszarakni, pont azért, amiért a cwm sem megy fel. Rom update eszembe jutott, hogy recovery restartot nyom. Mondom hátha, de ugyan úgy fekete kép majd normál restart.
Feladom. Szerinted ha elküldeném Neked a telót megtudnád oldani? Én már feladom :W

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1191) tyetya válasza cappa72 (#1186) üzenetére


tyetya
csendes tag

köszönöm cappa!
sajnos semmi nem változott, ugyanaz mint, az előző post-ban. flash tool hiba nélkül lefut, bezárom, tel-t lehúzom, bekapcsoló+hangerő föl gombbal indítom, de a recovery helyett egy felső 1/3-ban szivárvány kép, majd teljes fehér és reboot android-ba...
vegyem fel videóra, vagy van bármi, amit rosszul csinálok? vagy amivel még hasznos plusz infót tudok adni? kicsit már szégyenlem magam, hogy csak én vagyok iylen problémás...

(#1192) ksanc


ksanc
őstag

Megpróbáltam végigkövetni az eseményeket :)

Amiket eredetileg elküldtél fájlokat, abban a recovery.img és a g610-u00-recovery.img az tökéletesen ugyanazok (vagyis sikerült felrakni), egy berhelt reco, ami nem működik, vagyis nem a telódhoz való, akárhol is találtad. Cappa persze ez(ek) alapján csinálta az újat, ami ugye szintén nem megy.
Nekem akkor indul újra a recovery helyett egy idő után, ha elszúrok valamit, vagyis biztosan nem klappol a küldött reco a telódhoz.
Az eredeti recovery nincs meg?

Én valami olyasmit találtam, hogy az MTK 6589 nem támogatja a fastboot-ot, vagyis a hangerő le+power nem is fog működni.

(#1193) cappa72 válasza ksanc (#1192) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!

Akkor lehet, hogy a boot.img-ből kiszedett kernelt kellene betenni a recovery-kernel helyett (ez lenne ugye a következő lépés)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1194) cappa72


cappa72
nagyúr

Jiayu G2F CWM 6.0.2.8 recovery, forrásból fordította apeelme, módosította cappa72.
Letöltés
md5sum: 2b33639f8ee39178aa188acedc5ddebc
méret: 5865472 bájt

Nincs tesztelve! Csak saját felelősségre!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1195) tyetya válasza ksanc (#1192) üzenetére


tyetya
csendes tag

őszintén szólva már nem vagyok biztos semmiben, de:
1. először is telepítettem xda-ról mobil uncle tool-szal olyan cwm recovery-t, ami mint utólag kiderült, egyel régebbi cubot one-hoz való
2. amikor ezt csináltam, elképzelhető, hogy movbiluncle előtt MTKD tools-szal próbáltam root-olni, ami csinált elvileg backup-ot.
3. ez után kértem cappa segítségét, hogy mit lehetne kitalálni, s az ekkor már "döglött" recovery alapján készítettem backupot MTKD-vel, amit linkeltem cappa-nak.

Vagyis, ha jól értelek, akkor szerinted az lehet a gond, hogy a 3. pontban készített backup fals képet mutat, s ez vezette félre cappa-t, emiatt nem változott semmi az új img ellenére sem?
Ergó, ha megtalálnám a 2. pontban említett backup-ot, és abból nyerném ki a cappa-nak szükséges file-okat, akkor elképzelhető, hogy az az alapján készített img működhetne?

(#1196) tyetya válasza cappa72 (#1194) üzenetére


tyetya
csendes tag

cappa, ezt nekem írtad? próbálhatom ezt a file-t?

(#1197) cappa72 válasza tyetya (#1195) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kicseréltem a kernelt a boot.img-ből kiszedett kernellel.
Más a build szám, mint a recovery-ben:
ro.build.display.id=G800_CUBOT_D1_V1.3_20140328_MJK
Nem kell megijedni, a termékleírás az
ro.product.model=CUBOT ONE

Letöltés
md5sum: 6037655d2f7fa33ebb77e5ebc6f300c2
méret: 6156288 bájt

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1198) cappa72 válasza tyetya (#1196) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha Jiayu G2F-ed van, akkor használhatod.
Ha Cubot One-ra akarod feltenni, akkor az előző hozzászólásban lévő Cubot One-hoz tartozót használd.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1199) tyetya válasza cappa72 (#1198) üzenetére


tyetya
csendes tag

sorry :D

(#1200) cappa72 válasza tyetya (#1199) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nálam is van rövidzárlatos időszak... :B :K
nó problémó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.