Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz cappa72 #1090 üzenetére

    Ott a cat /proc/mtd kimenet (és a cat /proc/partitions még segíthet) írja le.
    Jaja, használtam a régi telóimon. Azt akartam ezzel írni, hogy az tuti mtd/yaffs.
    És a scriptekben sincs fájlrendszer választás, mtd és yaffs csatolás van és jóéccakát.

    A boot.img-ben is is ott figyel a ro.mount.fs=EXT4, a scriptekben is megvan az ennek megfelelő csatolás, vagyis biztos, hogy nem mtd.
    Ráadásul az fstab fájl az tökéletesen ugyanaz, mint pl. nálam a w450-nél a működő recoveryben. Gyakorlatilag az etc/recovery.fstab is ugyanaz, a partíciókat kell csak az infók alapján átírni. Pl. nálam a system az a mmcblk0p5, a cuboton pedig mmcblk0p4.
    Szerintem működnie kell.
    Egyébkén ha csak a partíciók nem stimmelnek, akkor annyi történik, hogy pl. a Carliv recoverynél alul csak egy csík látszik, aztán egy idő után (nálam ha kihúzom az usb kábelt :) ) megjelenik a recovery, csak kiírkálja, hogy semmit sem tudott csatolni :)

    A dd-t azt sejtettem, csak a szintaxisban és az értékekben nem voltam biztos. És mivel egy partíción van pl. a preload-al, nem szeretném valami félreírás miatt gyalulni azt is :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés