Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) adalbert1


adalbert1
veterán

Tényleg jó írás, a téma felvetése mellett rengeteg emléket is eszembe juttatott (pl.: első CD-m a Cherry Coke maxi :) , vagy hogy ha anyám ment külföldre mindig felírtam pár albumot hogy azokból vegyen meg valamit, ill. szülővárosom könyvesboltjának a kirakatának a vizslatása hogy jött-e valami újdonság). Utána ez egyből megváltozott a net beköttetésével és a Napster megjelenésével (ill. akkoriban még sokat töltöttem egy eurojampeg vagy hasonló nevű siteról is), emlékszem mikor fél órát vártam hogy egy 128 kbit/s-es mp3 lejöjjön, és utána minimum ötször meg is hallgattam. :) Érdekes hogy akkoriban sokkal jobban értékeltem minden zenét.
A fizetős store-ok nálam kimaradtak, amiket megnéztem abban mindben volt valami negatívum...
A laft.fm-et és a spotify-t se használtam soha.

A streamelhető music és az azért fizetés valahogy nem jön be, jobb tudni hogy a HDD-n pihennek a számok. Legalábbis egyelőre én biztos nem használnám ki, így igényem sincs rá. Maga az ötlet szerintem jó, főleg ha még fejlődik majd a mobil szélessáv is, ill. pár negatívumot le tudnának küzdeni.
Egyelőre még torony magasan vezet szerintem a warez, főleg azért mert gyakorlatilag nincs beszerezhetetlen zene. Igazából szerintem a nagy kiadóknak kellene összeállni és kidolgozni valamilyen felhasználóbarát, életképes, XXI. század kompatibils modellt, elvégre nekik az érdekük hogy eladják a fogyasztóknak a terméket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.