Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás9x


Tamás9x
őstag

A panel bír ennyit vagy a tv? Mert ugye vannak a tápban más aktív és passzív elemek is.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#2) R9DEON válasza Tamás9x (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Természetesen a panel másképp mi oka lenne ennek a demónak, a másik hogy leginkább a kondik szálnak el amit pár ezer forintból simán lehet javítani.

(#3) vtechun


vtechun
veterán

Remélem azért ez nem ugyanazt jelenti, mintha LCD lenne, csak OLED háttérvilágítással. Gondolom, ha fekete valami, akkor az adott pixel nem világít, vagy gyengébben, ha sötét.

(#4) Cifu válasza Tamás9x (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A régi CCFL háttérvilágítású LCD TV-k élettartama ~30 000 óra volt, egy ismerősnél a Sony KDL-40V3000 TV-jében most kezdenek a fénycsövek kihalni. Szóval már a 36 000 óra is több, mint jó. A 100 000 óra pedig egészen elképesztő.

Ez persze a panel. Hiába bír a panel több évtizedet ki, ha a tápegységben lévő kondikat két év után le kell cserélni (pl. az én Samsung LE-40A659-esem esetében...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) smisa


smisa
őstag

Persze a garanciát csak max 5 évig vállalják magyarán bírja de azért nem fizetünk ha mégse ;]

(#6) Bici válasza vtechun (#3) üzenetére


Bici
félisten

az LCD-nél a színszűrő (folyadék kristály) változtatja a fényerejét az áteresztőképességének változtatásával, és a háttérvilágítás fix.
Az LG oled-nél pedig fordtíva: fix színszűrők vannak - mint a fényképezőgépek érzékelőjében - és a fehér oled fényforrás változtatja a fényerejét.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Reggie0 válasza vtechun (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Ez azt jelenti, hogy minden subpixel aktiv es feher szinu, amit subpixelenkent szinszuroznek. Tehat nem a szurot vezerlik, hanem a LED-et. Ezt a szinszurozeses hokamokat azert csinaljak, mert a feher szinu oled nem piros+zold+kek szuk spektrumu fenyforrasokbol all, hanem egy zoldeskek+narancssarga szeles spektrumu fenyforrasbol ami eredoben feheret ad. Igy el tudjak kerulni a kek fenyforrast, aminek a vegyulete UV/kek erzekeny es idovel lebomlik. Ebbol a spektrumbol szurik ki a szukseges tartomanyt, hogy kijojjon kulon kulon az RGB.

[ Szerkesztve ]

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Kiróbálták? A demón odaültek és megvárták míg elpusztul magától a tévé? :))

Ha adnak egyet, jelentkezem én is tesztelni! ;)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) junior11 válasza ALBY (#8) üzenetére


junior11
veterán

Hát ez az.. Majd az idő megmutatja meddig bírja, addigra a tv úgyis elromlik, a mai technikai cuccok hullanak mint a legyek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10) Góliát


Góliát
senior tag

Ha tényleg bírja 100 000 órát, akkor érdemes lesz beruházni egyre! Amikor az letelik, akkorra már ki tudja milyen tv lesznek.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#11) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Ez jó hír, már csak az árak legyenek emberiek es királyság lesz. Az első generációs Philips lcd-m köszöni szépen még mindig hibátlanul működik, tavaly volt 10 éves :)

(#12) schawo


schawo
titán

Már csak az a kérdés, mit kell tennie az élettartamnak, hogy brutális legyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Tamás9x válasza R9DEON (#2) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezzel tisztában vagyok, csak a cikk nem kellően egyértelmű. (kukacoskodás OFF) ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14) Mooka-Miki válasza schawo (#12) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Sajnos (?) nekem is ez jutott eszembe.

(#15) #06658560 válasza ALBY (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gondolom a degradáció mértékét extrapolálták.

(#16) #06658560 válasza schawo (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az is, milyen eljárás Achilles-sarka az öregedő/halványuló kék szubpixel.

(#17) sb válasza Cifu (#4) üzenetére


sb
veterán

Nekem a 40A656 azóta is megy hibátlanul. Ha jól számolom 2008-as évjárat az A széria, tehát 8 éves.

Akik az elektronikát kérdezték: Azt meg lehetett eddig is csinálni normálisan, ráadásul 5Ft-ból. Panel viszont nem létezett ilyen strapabíró, főleg nem OLED. Erről szól a cikk nem arról, hogy meddig bírja az elektronika vagy eltörik-e a TV lába 10-30 éven belül. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, akkor kérek 2db 8k felbontású 240Hz valós képfrissítési frekivel, dual DP 1.4 csatival megáldott példányt, egy 32"-osat monitornak és egy 200"-os, vetítővászonszerűen feltekerhetőt házimozinak :C . Ha ez megvan, 30évig nem hallanak felőlem:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) Eclips21 válasza t72killer (#18) üzenetére


Eclips21
őstag

már csak összehajthatónak kell lennie és kihalnak a projektorok is :D csak kicsapod az udvarban a ruhaszárítóra aztán mehet az EB :D

(#20) schawo válasza t72killer (#18) üzenetére


schawo
titán

30 év múlva meg is lesz, addigra viszont elégedetlen leszel vele :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) t72killer válasza Eclips21 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"kicsapod az udvarban a ruhaszárítóra aztán mehet az EB" +1:R

#20: sztem addigra eléggé benő a fejem lágya ahhoz, hogy ne kötődjek ennyire a virtuális dolgokhoz. Ill ha már virtuális, akkor lesz VR.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Azon gondolkodom, hogy egy megfelelo kvantumpontos reteggel elvileg barmilyen szinu fenyforrast feherre lehet valtoztatni, rosszul tudom? Ez esetben meg eleg lenne a legtartosabb OLEDdel (akar pirossal is) megvilagitani a kvantum reteget, majd elerakni a szinszurot, es voila?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) t72killer válasza Cathulhu (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pirosból kéket faragni eléggé veszteséges buli, bár a fordítottja elég tűrhetően működik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) ló úr válasza Eclips21 (#19) üzenetére


ló úr
őstag

"Kicsapod a ruhaszárítóra" ;] Végülis mindenki másra izgul :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#25) Reggie0 válasza t72killer (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

A forditottja is elegge veszteseges buli.

(#8) ALBY: Miert kene elotte ulni? Biztos figyel a pixel, hogy ott ulsz-e elotte es ha nem akkor csakazert se megy tonkre.

[ Szerkesztve ]

(#26) pubyy válasza ALBY (#8) üzenetére


pubyy
tag

Itt is úgy próbálták ahogy általában tesztelnek, tehát egy, a valóságosnál sokkal nagyobb intenzitású terhelésnek vetik alá, majd a kapott eredményből vissszakövetkeztetnek.
Jelen esetben napi 5000 órán keresztül ment és mivel a 21.napon beadta a derekát, így visszaszámolva ez épp 100 000 üzemóra....

(#27) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem már a 36k is bőven jó. Akkor is, ha azt nézzük ez még intenzív sorozat+film+játék zabálás mellett is 5+ év (ami szerintem nagyjából az az életkor, ahonnan elfogadható, ha "minden további perc csak ajándék"), átlagos használat mellett akár több, mint 10 év (már ha egyéb tekintetben is bírja, mert más alkatrész sem pusztul el és visszafelé kompatibilisek az időközben elterjedő szabványok, de 10 év körül már valószínűleg úgyis megérik a cserére akkor is ha pont ugyan olyan jó állapotban van, mint új korában [*]).
Persze el lehet pörkölni hamarabb, de napi ~24 órát járatva már hasonló, mint nyitott ablak mellett járatni a légkondicionálót. Vagy ez esetben minimum két ember kell, hogy felváltva használja, de akkor úgy igazságos, ha az üzemidőt és kort is szétosztjuk köztük (mint ha mindketten vettek volna fejenként egy-egy készüléket féláron, fele akkora várható élettartammal).

Inkább az impulzus módról kéne már beszélni végre! :W
Ha az meglenne (és jól működne!), akkor részemről tapsolva adnám nekik oda az "eddigi legjobb megjelenítő" címet és ugyan ezzel a hévvel állnék sorba a boltban is egyért, de így eszembe sincs ilyet venni, mert ha a mozgáskezelést is nézzük (és miért ne néznénk egy mozgókép megjelenítő esetén?) néhány plazma összességében még mindig jobb (amit már csak használtan kapni, de cserébe úgy sokkal olcsóbban...).

[*] Remélem 2018-ra, a 9G Kuro tizedik születésnapjára lesz normális OLED, csak hogy érvényes legyen ez a "10 éves törvény". ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) Reggie0 válasza pubyy (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg jellemzo, hogy megemelik a kornyezeti homersekletet, hogy gyorsabb legyen az oregedes.

(#27) janos666: Attol fugg. En ugy veszek TV-t, hogy monitornak is jo legyen, szoval napi 12 orat birnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ijk válasza janos666 (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

50"-os FHD plazma után egy 77-84"-os UHD impulzusos vagy BFI-s OLED jelentene nekem előrelépést, de nem hiszem hogy megérem hogy olyan áron legyen kapható amit még épeszű ember kiad tv-re.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) SolidMetal91


SolidMetal91
csendes tag

Az egy dolog, hogy addig nem halnak meg, az igazán érdekes kérdés, hogy a kép mikor kezd láthatóan romlani.

(#31) sb válasza janos666 (#27) üzenetére


sb
veterán

Lassú az átmenet?
Én irtózom minden villogtatós technológiától de itt értelmét se látom nagyon.
Most, hogy végre eljutottunk odáig, hogy a képpont kapcsol ki-be és végre nem mindenféle elérakott filter, szir*szar.

(#33) ripla


ripla
őstag

aha, nyilván kibírná 11 évig, hogy több, mint egy évtizeden keresztül ne kelljen újat venned, aha... a fogyasztói társadalom sosem erről szólt.
a mi 26 éves goldstar mikrónk, meg az egyetlen 14 éves képcsöves tévé ami a másik szobában van, és jelen pillanatban is működőképesek, na azok minőségi termékek.

ez a tévé jó ha kibír 3 évet, és lehet hogy még így is sokat mondtam.

(#34) junior11 válasza ripla (#33) üzenetére


junior11
veterán

Sajnos így van..

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35) Bici válasza ripla (#33) üzenetére


Bici
félisten

Régen minden jobb volt. Sőt, régen még a régen is jobb volt. :D
Szerintem maiak is ugyanolyan jók tudnak lenni, csak nem egy új technológia első szériáiból kell venni.
Ezek régen is szarok voltak, csak régen ritkábban jelentek meg új dolgok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) vtechun


vtechun
veterán

Azon filózok, hogy ugyanezt nem-e lehetett volna megcsinálni a plazmával?

(#37) janos666 válasza Reggie0 (#28) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

En ugy veszek TV-t, hogy monitornak is jo legyen, szoval napi 12 orat birnia kell.

Én is. ;]
Én annak idején egy 0 perces Panaosnic 40G30-at kibontottam a gyári dobozból, rádugtam a PC-ből egy HDMI kábelt és nem is látott mást, míg durván kerekítve 4 év és 18k üzemóra (és 3k ki/bekapcsolás) után nyugdíjaztam TV készüléknek (átment egy másik szobába, és kapott egy koax kábelt + conax kártyát, amit addig nem is látott). Azóta is üzemel, bár sokkal kevesebbet.
Utána kipróbáltam egy 50UT50-et, de nem vált be PC-s használatra, így legutóbb egy 8 éves Pioneer LX5090H-ra cseréltem le, amiben ~8k üzemóra van (és imádom, összességében sokkal jobb, mint bármi amit eddig kipróbáltam, pedig hoztam már haza próbaképp impulzusos Sony LCD-t is, ami szintén jó volt mozgáskezelésben, csak azzal a kontrasztarány és homogenitás volt [relatívan] "katasztrófa").

Sőt, az említett Panasonic előtt egy Samsung PDP-t is megelégedéssel használtam PC monitornak. Az is bontatlanul került hozzám és csak PC-vel hazsnáltam, de csak cirka 1 éven át és voltak vele problémáim, még ha nem is kimondottan a PC-s használathoz köthetően (az is panaszkodott rá, akik csak filmezésre használták), azért nincs róla hosszabb távú tapasztalatom. De a megelőző LCD után relatívan már az is megváltás volt (és igazából meg is felelt volna az, ha nem tudtam volna, hogy van még jobb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) lenox válasza schawo (#12) üzenetére


lenox
veterán

Wikiszotar szerint mereteben rendkivul nagy, mertekeben szeleskoru, sokakat lehengerloen erinto, legalabbis atvitt ertelemben. Szoval mondjuk a tobbinek a tizszerese az eppen lehet brutalis, ha valaki nagyok geek, akkor meg akar 10%-kal jobb is. De ettol meg hulyen hangzik. Foleg, hogy ph-n minden brutalis. Ugy latszik a ph is mereteben rendkivul nagy.

(#39) janos666 válasza Ijk (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem megfelelne az 50-55" méretű 1080p-s OLED is. (Csak legyen impulzus mód.)

A 4k-val ma még csak a piszoárba mártanám a hajam, mert nagyon nehéz 4k-ban "modern" játékokból kihozni a stabil 60fps-t (2 darab csúcs VGA egy széthúzott csúcs CPU-val + imák, hogy tényleg működjön az SLI/CF az adott játékban, ami messze nem garantált). Annyit pedig semmiképp nem ér az extra felbontás, hogy véletlenszerűen akadozzon a kép, mikor leeseget 45-re vagy akár 30-ra az fps. (Vagy alternatíva nagyon lebutítani a minőségbeállításokat, de akkor biztos nem lesz élvezetesebb a 4k-s kép, mert a felbontásnöveéls nem ad annyit, hogy ellensúlyozza a butított effektezés...)

Játékokra persze jó lenne a valós >=120Hz impulzus mód nélkül is, de az nem segítene a 24fps filmeken és mai PC-kkel csak 1080p-ben képzelhető el a stabil >100fps (vagy olyan gépet raksz össze a 4k-s >100fps-hez, hogy valamelyik nap bekopog Frankenstein, hogy kéri vissza a plüssszörnyikéjét).

De ugyan így filmekből is nagyon korai még szerintem a 4k, mert 1-2 évig még biztos hogy többségében csak 2k-s formátumban jutsz hozzá a filmekhez (főleg amiből tényleg jobban is néz ki a 4k-s kiadás, nem csak olyan tartalom, ahol már a 2k kiadás is nagyon szemcsés/zajos volt, tehát az effektív felbontás átadásához a 2k is megfelelt).

1-2 év múlva már át lehet majd ezt gondolni, ha lesznek új PC hardware-ek és meglátjuk mennyi és milyen filmes tartalmak jönnek 4k-s formátumban. Szóval nagyon messze szerintem nincs már, de ma még talán korai.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) Ijk válasza janos666 (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Felskálázod 1080-ről amihez gyenge a vga, nekem régi játékok mennek szépen 4k-n.
77"-on már jöhet a 4k, 50"-ról meg esetleg 65-re váltok de inkább nagyobbra.
3-4 év múlva azért már lesz sok 4k-s film.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) #52815360


#52815360
törölt tag

Helyes, 50 colos méretben kérem, 500 euró alatti áron.

(#42) janos666 válasza sb (#31) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos legtöbben így vannak vele, pedig csak megszokás kérdése. Erősen szokni kell akár a PDP, akár a pulzáló LED-es LCD képét. Sőt, a kettő közti váltás is ugyan úgy megszokást igényel, mert nem egyformán "vibrálnak" (illetve LCD-n belül is vannak eltérő megoldások).

Ha nem vagy hozzászokva, akkor egy agresszív módra váltáskor normális, ha először ki akarsz menekülni a szobából, vagy kirúgni a TV-t az ablakon, "mielőtt felrobban", de ez már fél óra múltán sem lesz ilyen durva, pár nap múlva kezded elfelejteni, egy-két hónap múltán pedig már meg sem tudod majd mondani állóképen, hogy épp milyen módban van. (Kivéve esetleg, ha valaki kiemelten érzékeny rá, vagy ha van valami más pulzáló fényforrás is a környezetedben, ami más frekvencián és/vagy eltolt fázisban villog, pl. egy neon lámpa világítja a szobát, vagy olyan LED lámpa, ami szintén pulzál... de ezek ellen lehet tenni...)

A világító al-pixellel kezdtünk, ilyen volt a CRT is. De aztán a PDP is, tehát sohasem tűnt el igazán, csak az LCD volt egy fura kitérő.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) t72killer válasza Ijk (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:K ha értelmes a felskálázó algó és felfogja, hogy 4k=4xfHD, akkor tökéletes fullHD-d van.

A jövőbeni 8-16k-s megjelenítőknél meg kitalálhatnák, hogy a néző távolsága alapján skálázzon. Ha a kanapéról nézek filmet, akkor fHD-4k is elég, ha közel megyek fotófeldolgozni, akkor tolja át teljes részletességgel az utsó hangya potrohszőrzetével.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) vtechun válasza janos666 (#42) üzenetére


vtechun
veterán

Mi az az impulzus mód?

(#45) Reggie0 válasza vtechun (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Olyasmi mint a BFI. Mielott kirakja az uj kepkockat eloszor elsotetit minden pixelt. Ez azert van, hogy ket kulonbozo szin kozotti atmeneteket ne lasd kepfrissiteskor.

(#46) vtechun válasza Reggie0 (#45) üzenetére


vtechun
veterán

A pana 50st50 gondolom nem tudja ezt, ugye? Ott szoktam látni olyan színes utánhúzást....

(#47) Ijk válasza vtechun (#46) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az impulzusos. Vagy foszfor lagot látsz vagy defektes a panel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) vtechun válasza Ijk (#47) üzenetére


vtechun
veterán

Foszfor lag lesz az akkor... Ez az egy dolog nem tetszik benne...

(#49) Memora


Memora
senior tag

Nekem ez egy kicsit úgy hangzik, mintha nem teljes értékű OLED TV-t kapnánk. Ha nem az OLED "képpontja" adja az adott színt, hanem egy külön szűrő, akkor én csak arra tudok gondolni, hogy nem is ugyanazt a minőséget kapjuk, mint a "közvetlen" OLED TV-k esetében.

Fancy quote placeholder

(#50) janos666 válasza vtechun (#46) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Foszforlag + Panasonic-nál valószínűleg némi ditherzaj "begyűrődés" is (durvaszemcsés zaj követi a mozgó éleket, közelről nagyon jól látni pl. rajzfilmeken: [link]).

(#49) Memora

Szerintem nincs semmi különösebb gond magukkal a szűrőkkel, míg jól vannak megválasztva.

Azt most nem is tudom, hogy jelenleg használnak-e külön fehér al-képpontot az RGB mellett az LG OLED panelek, mert azzal viszont könnyen lehet gond (nagyon elővigyázatosan kell vele bánnia a szoftvernek, különben nagyon fura hibákat okozhat, amit nehéz is objektíven felmérni a végeredményen, mert véletlenszerű is lehet a dolog + már a szűrők megválasztásakor is nagyon óvatosnak kell lenni, ha túlmennek az RGB-n, hogy a fehér közel ugyan azt a spektrális eloszlási formát adja, mint a külön-külön R+G+B együtt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.