Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

HTPC koax digi kimenet nélkül :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) dabadab válasza schawo (#1) üzenetére


dabadab
titán

"I'm sorry, are you from the past?" :DDD

2011 van, a HTPC-k HDMI-n keresztul adjak ki a hangot, az SPDIF lassan mar "legacy interface" lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez jól tele van cuccal! :)
Van itt minden kérem!

...

(#4) mghltm


mghltm
addikt

nagyon tetszik, van rajta minden mint egy igazi falusi vasarban, de nem lesz olcso... ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Olyan HTPC-s svájci bicska ...amit rá lehet zsúfolni azt rá is tették.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6) joi29 válasza schawo (#1) üzenetére


joi29
őstag

Van optikai.

(#7) erdoke válasza dabadab (#2) üzenetére


erdoke
titán

Akinek nincs elég jó hangfal szettje a hagyományos DTS és a HD MA közötti különbség élvezetéhez (márpedig egy jó fajta, másfél megabites, tömörített stream is lehet igencsak kellemes), az miért cserélje le a zenében és nem HD mozi hanggal kiváló minőségű erősítőjét a HDMI portok miatt? Ha van egy jó minőségű DTS-ES képes erőlködőd, hasonló szintű új 160-nál kezdődik, és akkor még lehet, hogy a zene gyengébben fog szólni.

A legjobb aláírás a héten

(#8) Illusion1010 válasza dabadab (#2) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Sajnos ez elég szomorú dolog :(
Rengeteg jó erősítő maradt a múltból aminek még nincs HDMI bemenete, vagy nem tudja levenni róla a hangot.

(ja, de egyébként ezen ott az optikai kimenet az analóg blokkon)

[ Szerkesztve ]

(#10) Komplikato


Komplikato
veterán

Így már értem miért árazták le kint az E350-es verziót :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) Móci válasza joi29 (#6) üzenetére


Móci
addikt

Az nekem jó is lenne.

Tetszik a lap, jó áron szerintem frankó választás lehet ez.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) dabadab válasza erdoke (#7) üzenetére


dabadab
titán

Persze, igazad van (mondjuk hangfaltol fuggetlenul is eleg valoszinutlen, hogy sokan meghallanak sima meg a HD formatumok kozti kulonbseget) de ettol fuggetlenul hazimozis alkalmazasoknal akkor is a HDMI a preferalt audio interface, SPDIF tulajdonkeppen csak azert van, mert sok-sok regebbi erosito van.

DRM is theft

(#13) schawo válasza dabadab (#12) üzenetére


schawo
titán

Az SPDIF azért van, mert zenére külső DAC-okhoz még mindig az az elfogadott, első számú interface, abból is kizárólag a koax, mert az optikai hangja borzasztó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) nbg


nbg
senior tag

Linux alatt hogy allunk hardveres videogyorsitassal AMD fronton mostansag? XBMC eszi mar?

schawo: Az SPDIF miota nem az optikai TOS linket takarja, miota hivjak a digit koaxot annak?
(Nem kotekedem, csak erdekel...)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16) dabadab válasza schawo (#13) üzenetére


dabadab
titán

A sztereo kulso DAC-ok egyreszt azert alapvetoen nem a hazimozis vilag kellekei, masreszt ha mar DAC, akkor az USB-nek sokkal tobb ertelme van, harmadreszt meg ha az optikai hangja "borzaszto", akkor azon a DAC-on valami nagyon el van kefelve.

(#14) nbg: az SPDIF komplett adatatviteli specifikacio, a fizikai retegbe mindig is beletartozott a koax es az optika csatlakozo is.

szerk: a linuxos gyorsitas elvileg mukodik, az XBMC nightlykban ott van, aztan amikor kijon az ev vegen a kovetkezo release, akkor mar abban is benne lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) imibogyo


imibogyo
veterán

Ez a kis lap, akkor mehet is bele az előző hírben hozott bőröndbe! :D
És meg is van a karácsonyom.

(#18) nbg válasza dabadab (#16) üzenetére


nbg
senior tag

:R

Tapasztalatod van mar esetleg vele (AMD-Linux-XBMC), vagy tovabbra is "csak" ionozol?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) dabadab válasza nbg (#18) üzenetére


dabadab
titán

Llano mar par napja van, csak meg nem raktam ra XBMC-t. Talan a hetvegen eljutok oda is, majd a Logouton megorokitem a tapasztalataimat.

DRM is theft

(#20) schawo válasza dabadab (#16) üzenetére


schawo
titán

Egy jó SPDIF kimenetet megcsinálni alaplapon kb 5ezer forint lenne. De mivel senki nem csinál, legfeljebb csak vészmegoldást, ezért kell egy arra alapvetően teljesen alkalmatlan USB porton kivinni a jelet, ami a jelkorrekciók miatt viszont már 100ezer forintba kerül, ha ugyanazt a minőséget akarja elérni az ember.

Az optikairól meg ne is beszéljünk, mert az tényleg teljesen alkalmatlan minőségi jeltovábbításra, és ennek semmi köze bármilyen DAC-hoz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) dabadab válasza schawo (#20) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom.
Azt azert elmondanad, hogy az USB miert alkalmatlan digitalis adatok tovabbitasara?...

DRM is theft

(#22) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jó kis lap, kellene de van egy sanda gyanúm, hogy nem lesz olcsó.

Romani ite domum.

(#23) banhammer válasza schawo (#1) üzenetére


banhammer
veterán

A HDMI szerinted mire való?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) erdoke válasza dabadab (#21) üzenetére


erdoke
titán

Bizonyára borzalmas a hangja, csakúgy, mint az optikainak. :)) Színtiszta pszichológia az egész.

A legjobb aláírás a héten

(#25) nbg válasza dabadab (#19) üzenetére


nbg
senior tag

Hatartalan erdeklodessel, turelmetlenul varom... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) szab.tam válasza banhammer (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

-> #7...

egyébként gyönyörű, nagyon tetszik. :))

és az analóg 5 jack is ott van. sokakanak probléma egy htpc kialakításánál, hgoy megelégednének az aktív hangfalszettel, de csak analóg bemenet lévén nem tudják rákötni, mert a lap gyártója kispórolja a jack-eket.
vagy át lehet definiálni a 3-at, de akkor lőttek a mic bemenetnek.

de itt minden megvan. induló ára lesz vagy 35k... :(((
használtan 1 év múlva kell megvenni, 15-17-ért. mindig ez van...
az XFX730i 9300 htpc lapomat is így vettem, mert újonnan sajnáltam érte a bő 30-ast...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) MZperX75


MZperX75
addikt

Hát egy gondom van ezzel a lappal,mégpedig az E-szériás apuk közt a legkisebb is 65W-TDP-vel rendelkezik,így HTPC-nek?
egy 35W-os APU(mobilban van) már megelégednék ezzel a lappal!(65w-os paneltáppal+1vinyó) :C
Menne is a brazos-om a levesbe.
De így számomra felejtős... :(

[ Szerkesztve ]

(#28) baluka26 válasza dabadab (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Optikán jön messze a legtöbb jitter.
USB sokkal drágább jól megépitve, mint a SPDIF-es koax. A budget DAC-ok USB vevője sokkal-sokkal rosszabbul van megépitve (még mindig sok helyen 2.0 USB-t nem használnak), mint a koax bemenet.
Nekem pl a Schiit egyik tervezője (Jason Stoddard) mondta, hogy az ő méréseik és szubjektiv több tiz éves tapasztalataik alapján egy gagyibb hangkártya/alaplap SPDIF kimenete jobb, mint az ő általuk a DAC-jukba kérhető 100$-os USB kártya.
Arról ne is essen szó, hogy koaxon mindenféle mikkmakk nélkül megy 24/192.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) BotaN


BotaN
senior tag

Tudja valaki hogy mi haszna van jelen esetben a 2db gigabites ethernet portnak? Egyikbe belemehet a net másikba meg egy hálózati NAS mondjuk?, egy így működik?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#30) szacsee válasza BotaN (#29) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elvileg ige, bár nem vagyok annyira jártas ebben, de AD/HOC- ként működnie kell.
Viszont egy NAS-t célszerű megfelelő Router mögé rakni és nincs probléma a fogyasztással... gondolom én.

(#31) emvy


emvy
nagyúr

A szinkron USB-s DACok tenyleg lehetnek problemasak, de mar vannak aszinkronok is, ami viszont (altalaban) jobbak (adott arban), mint az SPDIF.

while (!sleep) sheep++;

(#32) baluka26 válasza emvy (#31) üzenetére


baluka26
veterán

Ha az az adott ár>1000$, akkor már nem sokkal rosszabb az USB bement, mint egy párszáz dolláros usb-spdif híd. Ezt egy kedves PH!-s kollega véleménye alapján mondom, nekem még nem volt szerencsém ilyen cuccokhoz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) dabadab válasza emvy (#31) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk ki az, aki kepes szinkron USB DAC-ot csinalni, ha a hangminoseg erdekli es nem az alacsony kesleltetes?

DRM is theft

(#34) emvy válasza dabadab (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindenki igy csinalta az elejen (2005-os cikk, azota valtozott, de tenyleg csak azt allitom, hogy az USB audio alapvetoen nem volt perfekt kb. 2009-ig).

One interesting tidbit about isochronous streams is that there is no error correction. There is a rudimentary error detection, but no mechanism for doing anything about it, no retries or ECC codes. I read somewhere that its estimated that for a 44.1 stream running 24 hours a day there will be an error about once a month or so. The standards committee did not consider this worth doing anything about. I guess if you detect an error you can either flash a light on the front pannel to let people know an error occured, or you can just play the previous sample. (or maybe interpolate with the next)

Now on to the fun part, the syncronization modes. In all casses the data from the bus goes into a buffer and gets clocked out by a clock, how that clock is generated and how it interacts with the bus is the differences between the modes.

Synchronous: in this mode the readout clock is directly derrived from the 1KHz frame rate. There is a PLL that takes in the start of frame signal and genrates a clock. Using this scheme its rather difficult to generate 44.1, but very easy to generate 48KHz. This is a primary reason why many early USB audio devices only supports 48KHz, they used this mode. As you can guess this mode is very susceptible to jitter on the bus, pretty much anything that causes the output from the host to be jittered (PS noise, vibrations, interference etc) AND things that can cause jitter on the interconnect (interference, reflections, ground noise etc) will wind up with jitter on the readout clock. This is a VERY poor mode to use for decent quality audio.

Adaptive: in this mode the clock comes from a separate clock generator (usually implemented as a PLL referenced by a crystal oscillator) that can have its frequency adjusted in small increments over a wide range. A control circuit (either hardware or firmware running on an embedded processor) measures the average rate of the DATA coming over the bus and adjusts the clock to match that. Since the clock is not directly derived from a bus signal it is far less sensitive to bus jitter than synchronous mode, but what is going on on the bus still can effect it. Its still generated by a PLL that takes its control from the circuits that see the jitter on the bus. Its a lot better than synchronous mode, but still not perfect by a long shot. This is the mode that MOST USB audio devices use today.

Asynchronous: in this mode an external clock is used to clock the data out of the buffer and a feedback stream is setup to tell the host how fast to send the data. A control circuit monitors the status of the buffer and tells the host to speed up if the buffer is getting too empty or slow daown if its getting too full. Note this is still isochronous, the host is continuousley sending samples, there is no "per packet handshake" going on. Since the readout clock is not dependant on anything going on with the bus, it can be fed directly from a low jitter oscillator, no PLL need apply. This mode can be made to be VERY insensitive to bus jitter.

The reality: There are NO USB audio chips that out of the box support asynchronous mode! If any one here is aware of any please let me know. I have researched the field quite thoroughly and not found any. There are a few that theoretically do support it, but their firmware has to be rewritten to support asynchronous transfer. I have been trying to do this for one of these chips for the last several months and have been running into a lot of roadblocks. Sometime in the future I hope to get it working, but for now I have to live with chips that support adaptive mode.

[link]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35) FefeeX válasza schawo (#20) üzenetére


FefeeX
veterán

Bár a DAC meg hasonló dolgokról fogalmam sincs, micsodák, de azt tudom, hogy digitális adattovábbításnál (ami gyk. nem analóg), nem számít a közeg, csak a sebesség, és a kódoló/dekódoló minősége ami analóg jelet csinál a digitálisból. Tehát azonos minőségű koax és toslink dekódoló esetén, mivel ugyan azt az adatot kapod, mert azt kell kapd, a végeredmény is ugyanaz kell legyen.

(#36) emvy válasza FefeeX (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos ez nem igy mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#37) dabadab válasza emvy (#34) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk en csak az otthoni cuccokrol tudok nyilatkozni (E-mu 0202 es X-Fi HD USB, szoval nem azok a tipikus DIY cuccok), de az lsusb szerint mindketto aszinkron.

(#35) FefeeX: a problema a (digitalis cuccal egyutt, egy csatornan) analog modon tovabbitott orajellel szokott lenni.

(#38) Oliverda: persze :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) Oliverda válasza dabadab (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

IT Crowd? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) baluka26 válasza Oliverda (#38) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként egy koax engem elgondolkoztatott volna, hogy egy ilyn HTPC-re váltsak, igy köszönöm, nem kérem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) szab.tam válasza emvy (#34) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudom, mire számítasz, amikor egy magyar nyelvű fórum topic-jába beillesztesz fél oldal angol szöveget. kiscsit az angolul nem tudók lenézése. tudom, google fordító. na, mind1...

és a többieknek is:
[link]

A fórum alapelvei:
...
. a fórum nyelve magyar.

eléggé elharapódzott, hogy jópofiságból angol félmondatokat dobtok be. aki meg hülye, az ne értse a diskurzust... :(((

nem vagyok moderátor, de személy szerint ez nagyon zavar, és igazából sért is....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) emvy válasza szab.tam (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Gondolom egy csomoan igy is ertik, leforditani nincs idom/kedvem, szerintem aki izokron USB audiorol akar olvasni, az tanuljon meg angolul.

while (!sleep) sheep++;

(#42) Oliverda válasza baluka26 (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Én azért nem esküdnék meg arra, hogy szoftveresen nem lehet átkapcsolni az egyik jack aljzatot digitális módba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) baluka26 válasza Oliverda (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Én meg egy feltételezés iatt nem ugranék most ebbe bele, ha lesz erről pontos infó, esetleg Te tudsz már valamit, ne habozz megosztani.
Ez a digit-jack megoldás nem olyan, mint egyes ASUS hangkariknál? Mert ott toslink szokott lenni az átalakitó vége, az optikát kerülném.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) Cs_Laci válasza szab.tam (#40) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Máskülönben meg lemaradtam volna erről a remek kis összefoglalóról. Az miért lett volna jobb?

Egyébként meg tényleg tehetnénke egy nyamvadt koaxot az ilyenekre, mert akkor nem kéne külön video és külön audio lejátszó...

(#45) nbg válasza szab.tam (#40) üzenetére


nbg
senior tag

Ertem en, hogy magyar, de azert egy IT forumon azert sipolni, hogy neha-neha bekerul egy angol szovegresz - na az szerintem picit eros... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#46) schawo válasza dabadab (#21) üzenetére


schawo
titán

Na kezdjük az alapoktól:

A DAC IC-k úgy működnek, hogy ha I2S formátumban érkezik egy digitális jel, akkor az analóg lábakon megjelenik egy feszültség, ami az I2S jel értéknek felel meg. Namármost, ha a jel időben nem pontosan érkezik (ezt hívjuk jitternek), akkor a feszültség sem a megfelelő időben jön létre, és a hangminőség értelemszerűen romlik. A DAC készülékben az I2S jel vagy az SPDIF-ből egy SPDIF vevő, vagy közvetlenül az USB vevőtől (USB DACok esetén) érkezik, a vevő IC-k viszont csak a bejövő jel időzítésének megfelelően küldik az I2S digitális jelet.

Amint az angolul bemásolt cikk is kifejti, bármennyire is jó az USB host, az USB jel időzítése mindig pontatlan lesz. Izoszinkron módban a host vezérlő hibájából adódóan (nem erre lett specifikálva), aszinkron módban pedig a csomagkapcsolt átvitel miatt. Tehát mindenképpen újra kell mintavételezni a,digitális jelet, ha törekszünk az optimálisan időzített digitális jelre. És itt jönnek is a gondok csőstől, ugyanis az újramintavételezett digitális jelet rendkívül nehéz a forrásjel időzítésétől függetlenné tenni még kettős pufferelés mellett is. Egy tisztességes USB->SPDIF átalakító, amely már elég alacsony jitterrel képes továbbítani a jelet, bizony 100k-nál kezdődik.

Egy tisztességes órajellel táplált alaplapi SPDIF kimenet kb 5000 forinttal drágítaná az alaplapot, de egy átlagos alaplapi SPDIF kimenet is jobb minőséget produkál, mint egy 20k alatti USB->SPDIF.

Lehet azt gondolni, hogy túl van misztifikálva a dolog, de ez egy könnyen mérhető, és érzékelhető probléma.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) emvy válasza schawo (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, de az aszinkron USB audio mellett ez mar nem olyan kritikus, azaz felesleges egy USB->SPDIF atalakitoval megbonyolitani a dolgot.

while (!sleep) sheep++;

(#48) schawo válasza emvy (#47) üzenetére


schawo
titán

A DAC IC-k USB adatfolyam feldolgozására képtelenek, nekik mindig I2S jelre van szükségük. Az aszinkron módban érkező jelet is fel kell dolgozni, és létre kell hozni az I2S jelet.

Az USB->SPDIF azért szokás, mert a valamirevaló DACok többsége SPDIF jelet fogad, de az a költségeket számottevő mértékben nem növeli, hogy van egy köztes SPDIF állapot (párezer forint egy SPDIF oda-vissza alakítás). Viszont egy elcseszett USB megoldás halálra ítéli a DACot. Ezt a legtöbb gyártó ésszerűen nem vállalja be, ezért inkább a felhasználó költségvetésére bízza tisztességes digitális táplálást.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) erdoke válasza szab.tam (#40) üzenetére


erdoke
titán

Totál megértem, hogy ha nincs fél órája lefordítani, vagy 20 perce hasonló magyar forrást találni, akkor is tegye be azoknak, akik hasznosítani tudják. Neked nem hasznosítható, de ettől még nem kellene megsértődni. Nem látok különbséget ahhoz képest, mint ha a linket tette volna be, azzal több idődet rabolja el. Ugord át, és kész. Ha valaki német szakszöveget tesz be, én nem megsértődök, hanem sajnálkozok pár pillanatot, hogy nem tanultam a nyelvet, pedig milyen jól jönne...

A legjobb aláírás a héten

(#50) Srodney


Srodney
senior tag

kár hogy kinézetre annyira nem lett zotacos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.