Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Nem is értem, hogy az árazásnál mit gondoltak...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) Nigér


Nigér
őstag

Ha egy szoftveres frissítéssel gatyába lehet rázni a készüléket akkor üdítő színfolt lehet.
Így azonban... :(

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

Én azt nem értem miért egy középkategóriás vassal kell startolni. Szvsz sokkal nagyobbat szólt volna ha egy (külső és belső tulajdonságokkal egyaránt) flagship közeli készülékkel lépnek be a mobilpiacra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) NoMagix válasza Nigér (#2) üzenetére


NoMagix
addikt

Sosem értettem, hogyan lehet kiadni egy olyan készüléket aminek talán a legfontosabb alkatrésze a kijelzője gyatra legyen...mit gondolhattak a fejlesztéskor a kedves alkotók! :W

(#5) mike710 válasza Obyboy (#3) üzenetére


mike710
aktív tag

Finanszirozod?

Mellesleg nagyon múltat idéző az egész, semmi előre mutatót nem tálaltam benne innentől kezdve értelme nincs számomra.

[ Szerkesztve ]

(#6) drfedayn válasza Obyboy (#3) üzenetére


drfedayn
tag

Mert az anyagilag még nagyobb bukta lenne. Ez is az lesz. ez a telo maximum a linuxos verpistiket izgathatja h mit tudnak vele illetve rá mókolni. Erdekessegnek megteszi de piaci részesedése az nem lesz

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#7) Nigér válasza NoMagix (#4) üzenetére


Nigér
őstag

Az egy dolog, "első" fecskének, széles körben megismertetni, elismertetni a rendszert jó ez ezzel a kijelzővel is (bár egy HD azért elfért volna meg egy jobb panel), csak a többi...

(#8) vicze


vicze
félisten

"középkategória közepére szánt, HD-s E5 Ubuntu Editiont"
Hogy van a középkategóriába szánva, ha 1-1 ugyan az a HW csak a kijelző lett nagyobb?

A rendszer verzióját érdemes lenne beírni(csak kép alapján szűrtem le, hogy 14.10-es), mert az eléggé nem mindegy. A következő 15.04 egy nagyobb frissítés sokat gyorsít a rendszeren.

"gond nélkül lejátszotta a H.263, H.264 és Mpeg4-es kódolású videókat, akár 1080p-ben"
Ez kicsit meglep annak fényében, hogy több tesztben is igen problémás volt a Youtube lejátszás és akadt még a legkisebb is, akkor ott az app a nem "túl" jól megírt.

@Zolik: Ez elsősorban ez egy Dev teló.

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A scope-okon kivul mi mas venne ra az embert arra, hogy ubuntus mobilt vegyen? Ez igy nagyon keves.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) kelly416


kelly416
veterán

Tudom, hogy mindent el kell kezdeni valahol, és utána lehet előre lépni, de ez kezdetnem nem csak gyenge, hanem drága is. Ebből szerintem többet lehet bukni, mint fejlesztésre valót termelni.

(#11) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A rendszer tetszik, a mobil nem.

valami

(#12) zsarkov


zsarkov
tag

Ez nem konszumer piacra szánt készülék, nem is a legfrissebb OS verzió fut rajta. A fejlesztőknek szánták. A fogyasztói piacra majd jön az MX4. 15.04 a legfrisebb Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#13) judas13


judas13
addikt

Bukta.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#14) BalanceR


BalanceR
addikt

Ha ez a rendszer a droiddal egy időben jelent volna meg, és hasonlóan fejlődött volna, látnám értelmét, viszont 2015-ben ez így ennyiért kevés...
Ez is bukta lesz , mint a FOS (Firefox OS) vagy a Bada, vagy a Tizen lesz, de ezt az egyet sajnálom... :((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15) Bone123 válasza vicze (#8) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jogos, verziószámot feltüntettem. YouTube-ot nem próbáltam, de a videolejátszó megbirkózott a Full HD-s mp4 klippel.

(#16) Gery85


Gery85
tag

Miert nehez beszerezni az opendott telot? Bemegyek a tescoba tegnap is es volt vagy 15db belole...

(#17) NoMagix válasza Nigér (#7) üzenetére


NoMagix
addikt

Bocs, az előzőt nem neked szántam! :R

Persze, értem!
Ne legyen elsőre amoled full hd stb., de a kijelző azért működhetne már normálisan is!

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Ubuntu miatt jó, hogy kijött, de a kijelző és a hardver nagyon bukta.

Remélem, lesz sikertermék is Ubuntuval.

(#19) ctvagyok válasza Obyboy (#3) üzenetére


ctvagyok
őstag

Már láttunk ilyet a Bada-val. Ott nem jött be. Szerintem elég lenne egy snapi 400 vagy 410 is. Igaz hogy egy fokkal jobb csak mint ez de talán jobban indokolná az árát. De ez 60 pénzért sok. Ennyiért már komolyabb androidos vagy wp készüléket lehet kapni.
Így az os szerintem égész kulturált. Ahol képest milyen kicsi a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#20) ndudas199


ndudas199
csendes tag

Micsoda trágya készülék.... Aki jót akar, az ennyi pénzből vegyen Nokia 640-et

(#21) DS39


DS39
nagyúr

a rendszert szívesen kipróbálnám, de ez a telefon... nagyon nem nyerte el a tetszésemet.

(#22) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Értem én hogy úgyis bukta lesz meg hogy csak demó meg fejlesztőknek de egy picivel jobb készüléket ha többe is kerülne több a témára fogékony ember kipróbálna.
A rendszer így is érdekes de egy ilyen hardvert bottal nem piszkálna már meg egy geek sem.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23) zsarkov válasza M5Norbi (#22) üzenetére


zsarkov
tag

Mit nem lehet azon érteni, hogy nem is akarják, hogy kipróbáld? Nem is lehet, csak flash sale keretein belül hozzájutni. Ez alkalmazásfejlesztőknek szánt, szoftveresen félkész termék. Majd jön a Meizu MX4, az a fogyasztói termék.

[ Szerkesztve ]

(#24) M5Norbi válasza zsarkov (#23) üzenetére


M5Norbi
őstag

Köszönöm ez elkerülte a figyelmem. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#25) kortic


kortic
tag

Izgalmas a rendszer, de a készülék valóban lehetne bikább, nyugdíjazni kellene a 6582-t, a fejlesztők is kaphatnának Snap400-at, 410-et, vagy 6595-öt, 6732-t

Kollégák, a 640 már MS Lumia, nem Nokia ;)

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#26) Móci


Móci
addikt

A rendszer nem tűnik rossznak, viszont a telefon elég hulladék, az ára meg vicc. Örülnék, ha tudna fejlődni az Ubuntu, nem ártana még egy konkurens a többieknek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#27) Fkris


Fkris
őstag

"....,sem a Mali-400MP2-es IGP és az 1 gigabájt RAM, ám láttunk már ezzel a kombinációval decens sebességű qHD-s készüléket."

Itt nekem valami nem kerek.Atnezitek?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#28) darvinya


darvinya
titán

Hát…kicsit olyan érzésem lett, mint amikor összelapátolok valamit, aztán lesz ami lesz.
Op. rendszer használhatóságán, felületén, stb. nagyon ez az érzésem.
Külseje 2010 előtti DaDa Samsung mobilra emlékeztet.

Jobban is eltudnám képzelni, milyen legyen a felület/használhatósága.
Ez így halott, és biztos bukás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29) rnyk


rnyk
tag

a Jolla kimaradt az osszehasonlitasbol :) Erdekes a felulet bar semmi izgalom sot kisse uncsi. Lehet csak nekem de nem egy kicsit regi android (2.1, 2.2) utanerzes?

[ Szerkesztve ]

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#30) Forest85


Forest85
csendes tag

Egy az egyben úgy néz ki, mint a MIUI 4.xx :)
IMO

(#31) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ezzaz! Ubuntu teló! :C :R
Olvasom is. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) batai15


batai15
félisten

maga a készülék vér gyenge, az os pedig szvsz eléggé kezdetleges.

(#33) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

így a cikket végigolvasva inkább megvárnám az E5-öt, mivel annak a hardvere is erősebb lesz várhatóan.

A kamera és a kijelző gyengesége mindenesetre érdekes.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) lev258 válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


lev258
veterán

Én úgy tudom, nem lesz sokkal erősebb hardverben. Itt mindenesetre találsz némi információt. [link]
A Meizu is érkezik még ebben a hónapban.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35) vicze válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell várj rendelhető(egész EU-ba szállítanak, olcsóbb mint a hazai sufni). A nagyobb kijelzőt tekintve 0 különbség, szóval teljesítmény is rosszabb lehet így.

[ Szerkesztve ]

(#36) Fkris


Fkris
őstag

Eleg harmatos igy vegigolvasva.
Lwhet felvarazsolom N5 re ezt az ubuntut kiprobalasra, meglassuk milyen.
De ezt igy kiadni nem is szabadott volna, ha ez akarmilyen szinten referencia keszulekkent van kezelve.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#37) sz.balazs.95 válasza vicze (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

érdekes, mert úgy tudtam, hogy erősebb hw lesz benne.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) vicze válasza sz.balazs.95 (#37) üzenetére


vicze
félisten

A sima E5-ben igen, az Ubuntu változatban nem.

(#40) sz.balazs.95 válasza vicze (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jahogyúgy.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) forgonati


forgonati
őstag

A telefon elképesztően ronda, baltával faragott rémálom. Oké, a Sonyk is elég szögletesek, de azok mégis valahogy szebbek, sokkal. De ez... Arról nem is beszélve hogy a HW is nagyon bukó, a rendszer meg hát... Kezdetleges, akad, és ki tudja mi lesz belőle a jövőben. Az a baj hogy az android annyira fejlett már, annyi app van rá és annyival jobb meg szebb telefonokat lehet kapni androiddal olcsóbban, hogy nem hinném hogy bárki is emellett döntene. 60-ért ki akarna venni egy ilyen telefont? Tuti nem terjed majd el, de azért érdekes cucc. Na meg csúnya. Ja, és csúnya is :D

Keelah Se'lai!

(#42) Wallenberg válasza forgonati (#41) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Áhh, az egész egy nagy kalap sz@r. Szó szerint!

A magok, a gyorsító már megjelent a 2013-as telefonokban is pl: Prestigio 5044. Akkor sem volt valami erőteljes.

Az ára? Röhejes!
60-ért használta jó állapotú Samsung Galaxy S4-et lehet venni.
Vagy Honor 4X-et, esetleg LTE képes Lenovo telefont.

[ Szerkesztve ]

(#43) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

egyébként G2-re rá lehet haxolni az Ubuntut?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) Wallenberg válasza sz.balazs.95 (#43) üzenetére


Wallenberg
senior tag

LG G2-re?

(#45) sz.balazs.95 válasza Wallenberg (#44) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46) elmepocok


elmepocok
tag

Elég puritán a felület, de mellé pont eléggé eye-candy a lapozgatós alkalmazásváltóval meg elúszós animációkkal. Nekem tetszik. Végre még egy más koncepciójú rendszer, ami nem a megszokott.

(#47) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Vajh' miért gondolták, hogy egy új OS-t egy ronda, felülárazot, sz@r telefonon jó kiadni? Mert a hipszterek a f*s kinézetre buknak? Vagy a geekek a gyér hardverre?

Amúgy is zéróközeli a sikerre az esélye, a nagyközönség azt se tudja, mi az az open source, jól mutatja ezt a desktop Linux 1% körüli piaci részesedése, amit 15 év alatt "elért".

Nem a lényeg a fontos.

(#48) Wesder


Wesder
félisten

Tacskó mobilt csak as MA-sok nem tudnak beszerezni? 3 àruhàzban is volt legalább 4-5db

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49) zsarkov válasza dreamdancer (#47) üzenetére


zsarkov
tag

Te most komolyan haragszol az összes Linux-alapú distrora, mert ingyen adnak Neked használható OS-t asztali gépre? Bármikor továbbadhatod, módosíthatod. Ne haragudjál már, hogy "filléres" közösségi adományokból nem tudnak Neked Windows 8.1, vagy OS X szintű oprendszert adni. Nem értem az embereket, komolyan. A legtöbb Linux szoftvert szabadidőben, ingyen, szórakozásból írják, hogy jobb legyen bárkinek, mert szerintük a számítástechnika mindenkié. Ha veszel hardvert, akkor jogod van további fizetési kötelesség nélkül (Windows, stb) használni. Ennyire konzumeridióta lett az emberiség? Az Open Source persze nem azt jelenti, hogy ingyen van, nem kell fizetni érte, hanem, hogy nyílvános a forráskódja. Ettől függetlenül alig van köztük fizetős. Ennyi pénzből, emennyiből a Canonical gazdálkodik, ennyi időbe telik normális OS-t írni mobilra...sokba. Nincs csillió fejlesztőjük, egyszóval nincs kapacitásuk. Szerintem értékelni kellene a törekvést, mint ahogy a Jolláét is. :(

(#50) sz.balazs.95 válasza dreamdancer (#47) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem speciel tetszik a telefon külseje.

Miért kellene a felhasználóknak tudnia, mi az az open source?

Az Apple felhasználók hány százaléka tudja, mi az a Darwin vagy épp a BSD? ;]

zsarkov:

Tökéletesen egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.