Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Egy nagy baj van ezzel a sorozattal, hiányzik belőle az erő :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) szente


szente
addikt

Èn úgy ültam le elè, hogy nem vagyok Star Trek fan. Úgy teljesen élvezhető.
Szívesen megnèzem a règi sorozatot is ha megy a TV-ben, de csípem a mozifilmet is. Meg ezt is. Tudom, eretneksèg... :D

(#3) Lenry


Lenry
félisten

nézd tovább.
az első két rész bevezetés
utána minden résszel jobb lett. komolyan.

bár az Orville-t jobban élveztem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Alig várom a hétfőt...

(#5) deske76


deske76
csendes tag

Teljesen egyet értek Lenryvel.

Én pl kedvelem a Star Trek világát, mindegyik változatát néztem, kezdve az eredeti sorozattól, az új generáción (nemzedék), DS9, Voyager, Enterprise-on át.

Érdemes nézni, teljesen új vonalon vezeti a Star Trek világát és nem kellene hasonlítgatni a korábbiakhoz, mert nem is szabad. Az első két bevezető rész felvezető, de hidd el egyre jobb lesz, nézd csak meg a többi részt is, és meg fog változni a véleményed, remélhetőleg :)
Bár, 15 részes az első évad, jelenleg csak kilenc rész érhető el, mert kissé félbe vágták, hogy lecsekkolják, mint teljesít odakint, de idén januártól már tovább folytatják..
Elég jó kritikát kapott , nézettség szempontjából nem igazán jelentek meg számok, de ha azt nézzük, hogy már készül a második évad, amit jövőre mutatnak be, akkor nem teljesíthetett olyan rosszul :)

A cselekmény jól el van találva, látványban is oda tettek, főleg tetszik a Klingonos kitekintés, végre egy kicsit tovább merészkedtek az eredeti változathoz képest...

Nekem tetszik :DD :DD :))

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eljött az idő, amikor a paródia jobb, mint az eredeti. Szóval ajánlom az Orville-t.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) lezso6 válasza BoB (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor nézzél fásztenfúriuszt, abban sok az erő. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) bozont válasza lezso6 (#6) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk az Orville az jóval több mint paródia. :) Bár a bemutató alapján én sem erre számítottam, de nagyon jó sorozat lett az is.

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Miért kell mindent újragondolni, rebootolni máshogy?"

A Discovery egy előzmény, a TOS előtt játszódik.

Live-Die-Respawn

(#10) madgie válasza lezso6 (#6) üzenetére


madgie
titán

Én az Orville-t hamar abbahagytam, unalmas tizedjére ugyanaz a régivágású ST felfogás. A Discovery darásabb, modernebb, huszonegyedikszázadibb. Alig várom, hogy folytassák.

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Nekem se gyött be a discovery. Ez van. Mondjuk meglepődtem volna, ha odateszik magukat, h jó is legyen star trekes értelemben. Egyszer megnézős, letörlős.

(#12) Kasya


Kasya
nagyúr

Az elso resz utan csak azert folytattam, mert epp nem talaltam jobbat a Netflixen. Nagyon gyengen inditott.
Teny, hogy a sztori kesobb jobb lesz, azert latszik, hogy "modern".
TOS- miniszoknya uniform, Voyager- 7/9, Discovery- buzi pár. Valahogy Burnham szerepet sem tudom mindig hova tenni az ember-vulkan teren.

Amugy nezheto, izgalmas a sajat modjan, ahogy az uj filmek is. Ettol meg a Voyager iranti szeretetemet nem vette el.

[ Szerkesztve ]

(#13) lezso6 válasza madgie (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ugyan csak az Enterprise-t néztem végig, a régieket nem bírtam, de számomra a Star Trek az a megvalósult multikulti utópiája, és ezért tetszett. A Discovery-ben semmi ilyen nincs. Jó meg minden, de nem Star Trek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) madgie válasza lezso6 (#13) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, merre fog továbbhaladni a Discovery, de még mindig sötétebb hangulatú, mint az átlag ST sori és épp ez tetszik benne. Mondjuk nekem a klasszikusokból is a DS9 tetszett a legjobban.

(#15) lezso6 válasza madgie (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Változás terén végülis jó, hogy kicsit mai, azaz komolyabb, jóval összefüggőbb sztori, effektíve filmesebb jellegű. Csak pont azt nyirbálták ki belőle, amit én szerettem a Star Trek-ben. Mondjuk ezt az Orville-ben megkapom, szóval nem veszett el, csak átalakult. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A borgokkal mi lett? Azt hiszem azt már nem láttam. Azok a részek tetszetek legjobban.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) Kasya válasza Victoryus (#16) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt meg nincsenek. Ha jol emlekszem, bar az idosik szerint mar a multban voltak a kvadransban, harcba csak kesobb kerulnek veluk...talan Q-nak koszonhetoen.

(#18) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "miért kellett mindent újragondolni" kérdésre részben válasz, hogy azzal a licencel kellett dolgozniuk, amivel a JJ filmek is készültek, emiatt kell egy kicsit mindennek másnak lennie, a Klingonok fejétől az egyenruhák színes háromszögeiig szó szerint mindennek.

Ennek a hülyeségnek a CBS-Paramount szétválás az oka, és hogy két licencet hoztak létre anno, amivel azóta egymást is szívatják.

Maga a Discovery nekem tetszik, várom a folytatást. A Mudd-os időhurkos rész mondjuk nem tetszett, de a többi jó volt.
Az Orville-is jó, a 2D-s lapos világos rész különösen tetszett.

Az ST-ben nekem amúgy a Voyager a kedvencem, de a DS9, TNG és ENT is nagyon jó. TOS-t meg csak párat láttam.

Victoryus: itt ebben a történetben semmi. Időben nagyon messze van innen mind a korábbi Enterprise, mind a későbbi TNG a Wolf-359 -es eseményekkel, nem is beszélve a Voyagerről. Ajánlom a Borg documentary videókat: [link] [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) oriic válasza Kasya (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Léteznek a korban, hiszen az Enterprise után járunk, ők meg ugye kicsinálták a maradék antarktiszi dolgozókat. (akik a First Contact túlélői voltak) De most hosszú ideig nem lesz róluk szó, az idővonal szerint legközelebb a TNG sztori szála találkozik velük.

Magában a Star Trek világában a királynő pusztulásával még maga a borg nem tűnt el.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20) Kasya válasza oriic (#19) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, az antartktiszi dolgozokra gondoltam a "multban voltak itt" resz alatt.

Nekem ez a spore drive furcsa kicsit, nem tudom hova tenni az idosikban, hogy rendben bepasszoljon.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Oid válasza Lenry (#3) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Fogom, mert ki tudja, hány hónapja erre készülök, de fogtam magam vissza erővel, előbb az Enterprise-t akartam letolni (mert az még kimaradt valamiért), szóval kicsit lehiggadok és nézem majd, de ezek a klingonok... ezek... ezek... á.

(#22) Dr. Oid válasza oriic (#9) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

azt vágom, de abból a szempontból igenis újragondolás, hogy

1. teljesen, totálisan más a vizuális világ, amit még megértek valamennyire, hiszen ez Enterprise is tobb, mint 10 éves, ergo amit akkor tudtak hozni adott büdzséből, illetve amit akkor megfelelő látványnak gondoltak, az ma vicces. vagyis elsőre az fura, hogy az előzmény sorozat úrhajóbelsője jóval modernebb, mint a száz évekkel később játszódó többi sorozat, de ezt még lenyelem

2. de azt, hogy a szinte össze sorozatban alapvető klingon fajt (a TOS-t most nem számítom, mert ott a maszkok kissé nagyon gyermetegek voltak) ennyire 2017-esítették...

(#23) JoeYi


JoeYi
őstag

spoiler a kommentemben! (1. és 6. rész közötti eseményekre)

köszi a tippet! Nekem nagyon jó kikapcsolódást nyújt, a fent említett kritikák egyike se érint, mert nem vagyok hardcore ST fan szóval ha nem hangzik el, hogy Sarek Spock apja, akkor be se pozícionáltam volna időben. Így persze kíváncsian várom miként vesztik el, vagy tiltják be a spóra hajtóművet.

Ami nem tetszett:
- feminizmus nyomatása ezerrel már itt is. Az első pár részben a parancsnok, az első tiszt, a biztonsági főtiszt és a pozik 70%-a női.Ez nem életszagú egy hadihajón. Vagy a jövőben eltolódik a nemek aránya és a nők fognak háborúzni többségében?
- a Klingonok majd belehalnak abba, hogy kiejtsenek egy-egy szót
- az első klingon lopakodó hajó sztoryja. Tehát klingon apuka kifejlesztette a lopkodó technikát, ráadásul egyből az egyik legnagyobb hajóra, majd otthagyta egy bolygón rohadni? :D A technikára senki más nem jött rá a következő 20-30 évben míg a fia felnőtt??
- ha ha évtizedekig nem érintkeztek a klingonok és a föderáció, hogy lehet, hogy közel egálban van a katonai technológiájuk? Az első harcban nem volt technológia alapú elsöprő győzelem, csak túlerő alapú

Node, ezek csak szőrszál hasogatások, nagyon tetszik!

(#24) Ghoosty válasza JoeYi (#23) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én alapvetően szereten az StarTrek világát és a Discovery is tetszik. (Bár nem ezt nem feltétlenül tükrözi a hozzászólásom többi része.)

Ezek az új klingonok nekem sem tetszenek. Főleg annak fényében, hogy korábbi részekben minden klingonnál erőteljesen megjelent a szőrzetük. Szakáll, hosszú haj, nőknél sűrű hosszú szemöldök. Ezek meg csupaszok és tényleg a beszédjük is nagyon fura.

Ezek az elveszett és csak 1 ember jön rá technológia se az első az ST történetében. Klingonok esetében még van némi magyarázat. Enterprise sorozatból az jön le, hogy a klingonoknál ebben az időszakban csak a harccal szerzett érdemeket ismerik el. Gyakorlatilag áll az R&D.

Ez a technológiai meg egyéb erőfölény megjelenítése mindig furcsa volt a ST világában. Rengetegszer előfordul hogy szarrá lőnek egy hajót és még megy simán. Máskor meg 1 lövés és felrobban egy hajó.
Közelharcban egyszer képes 1 ember több klingont harcképtelenné tenni, máskor arról regélnek, hogy mennyire verhetetlenek közelharcban a klingonok. Szóval ez ilyen ST sajátosság.
Igazából nem tudom, hogy kinek kellene, hogy legyen technológiai fölénye, de ez kb 100 évvel a Klingonokkal való első találkozás után történt. Már akkor előfordult, hogy 1-1 klingon hajót legyőztek, de egyértelmű volt a Klingon technológiai fölény. Azóta volt egy ember-romulán háború, ami erősen fegyverfejlesztésre ható esemény. De önmagában is 100 év egy csomó hátrányt behozására elég egy aktívan fejlesztő faj esetében.
Engem pont az lep meg, hogy hogyan képesek a klingonok tartani a lépést. Hogy marad egyáltalán fenn a faj. Öldösik egymást is halomra, csak a harc a fontos, egészségügyi incidens megoldása megsemmisítés.

A feminizmusos részt szerintem csak belemagyarázod. Amíg nem hívtad fel rá a figyelmemet, addig fel sem tűnt, főként mert csak egyetlen hajón jelent meg a dolog. Inkább véletlennek tartom tartom, mint szándékos feminista megjelenítésnek. A buzik valószínűleg a trendkövetés miatt kerültek be, de szerintem ez "nőies" hajó nem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kasya válasza Ghoosty (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

A feminizmusos részt szerintem csak belemagyarázod. Amíg nem hívtad fel rá a figyelmemet, addig fel sem tűnt,
Pedig en nem szoktam ezeket figyelni, de nekem is átment az agyamon ez. Lehet csak a buzulás mellett/miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez a 10. rész szerintem elég trash hangulatú lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) madgie válasza lezso6 (#26) üzenetére


madgie
titán

Ez pont a klasszik ST sztorikra hajaz pedig, még a Defiant említése is erre utal. A terran viselkedés, öltözet meg egy az egyben ugyanaz, mint a régi sztorikban.

Az meg külön tetszik, hogy nem akarják egy részen belül lezavarni a mirror universe “kirándulást”, remélhetőleg az évad végéig kitart a dolog, a végén némi csavarral :)

(#28) lezso6 válasza madgie (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez így van, csak azt nem tudom eldönteni, hogy most sírni vagy röhögni kéne rajta. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként van Star Trek topikunk is. :) Ha érint valakit esetleg. [link]

Live-Die-Respawn

(#30) #78693120


#78693120
törölt tag

Az Orville-t ajánlom én is. Elsőre humoros lesz inkább, de igazából egy modern ST, csak a nevek, meg a fajok mások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.