Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hombre[EU] válasza GodGamer5 (#50) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egy custom gpu-ba olyan feature-ket kérsz amilyeneket akarsz (és lehetséges),verzió számától függetlenül. Azt sem értem ez miképp rdna2,mert az amd roadmapon az 7nm+ -on készül. Akkor ebben 7nm zen2 cpu + 7nm+ rdna2 navi lesz?

Life, Uh, Finds A Way

(#52) martonx válasza hombre[EU] (#46) üzenetére


martonx
veterán

Szerinted a hivatalosan be sem jelentett konzolok jövőben majd megjelenő játékainak esetében ki tud neked válaszólni? :D Maximum a jóisten :D

rdna2 meg az AMD legújabb GPU architektúrája, egész biztos hogy azzal fognak kijönni a konzolok, teljesen mindegy hogy szoftveresen mi fog felettük futni.

Én kérek elnézést!

(#53) martonx válasza hombre[EU] (#51) üzenetére


martonx
veterán

Valószínűleg, mivel semmi nincs még hivatalosan bejelentve.

Én kérek elnézést!

(#54) hombre[EU] válasza martonx (#52) üzenetére


hombre[EU]
veterán

prohardver...hátha valaki (aki látta már a devkitet ;] ) bedob saccperkábé százalékot :D

Life, Uh, Finds A Way

(#55) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ha a VR 4 év alatt nem hódította meg a világot, akkor idén decemberben se fogja.
a hardver kb. ugyanaz lesz a két konzolban (a boxon max. eggyel feljebb lesz tekerve a grafika, de nem hiszem, hogy ez sokat számítana)
ami számítani fog, az az ár (elvileg a Sony most nem teheti meg, hogy nagyon veszteségesen árulja, ellenben az MS-sel), az exkluzívok (az MS az elmúlt pár évben bevásárolt pár studiót, csak lesz valami), illetve a gamepass (amiben egyértelműen az MS féle verzió a jobb)

én amúgy személy szerint az RT implementációra vagyok kíváncsi, hogy ezeken az új konzolokon mit fognak villantani, illetve azt várom, hogy végre tényleg megjelenjen szinte minden új játékban ez a fícsör (jelenleg konkrétan 2 olyan játék van, amiben van RT ÉS még érdekel is, pedig már másfél éve adott a lehetőség)

(#57) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

HDMI 2.1, VRR, ALLM, 120 Hz, na alakul ez lassan. Várom a TV gyártók bejelentéseit is. Samsung bolond, hogy ennek egy részét csak a 8K tévéin támogatja csak.

A VR kizártnak tartom, hogy valós selling point legyen bármelyik konzol esetén, mert a terjedésének eddig is a minőségi tartalom hiánya volt az akadálya, még PC-n is.

A konzolokat mindig is az exkluzívok adták el (sajnos). Nem látom, hogy ez mitől változna meg most.

(#58) MeszesKPT válasza pzstm (#43) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem hiszem, hogy az E3 időpontja számítana, mert Sony amúgy is kihagyja.

(#60) MeszesKPT válasza #32839680 (#59) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Igen, ha nem csak tech demo szintű indie alkotások érkeznek továbbra is. Meglátjuk, hátha van pár meglepetésük.

(#61) Szári


Szári
tag

Szerintem eleve 2 fajta PS5 fog startolni most egy sima és egy Pro. Az egyik gyengébb a másik erősebb lesz mint az Xbox. De nagy valószínűséggel az Xbox is hasonlóan fog eljárni ha nem is megjelenéskor. A tendenciát nézve biztos vagyok benne, hogy mindkét cégnek minimum 2 de lehet inkább 3 konzolja lesz. Az is lehet , hogy lesz nekik 1-1 ultra cheap értsd:250-350 USD. 1080P locked /hdd vel szerelt gépük is. De a hardver szerintem annyira nem is lényeg. A PS. eleve előnyben van a VR. miatt pláne ha kiadnak egy új szeműveget is nagyobb felbontással. Az exclusive címekről nem is beszélve amit az Xbox userek bosszankodva és fusztrálva néztek. God of War, Horizon Zero Dawn, Spider-Man, Bloodborne, Uncharted stb. amikhez az MS. hozzá sem tudott szagolni és noha azt ígérik ráfeszenek ők is az exclusive tartalomra de ezekhez a címekhez felnőni és kialakítani masszív húzócímeket és sorozatokat évek lesznek. Engem az Xbox egyetlen dologall tudna elgondolkoztatni a vásárláson ha valamilyen módon tudna futtatni teljes értékű windows 10-et is és lenne egy alap pc-konzol kombó gép. Ami valljuk be nem valószínű, hogy meg fog történni mert így tálcán kínálnák feltörésre a gépet.

(#63) imibogyo


imibogyo
veterán

Én vagyok az a "helikopter", aki eddig teljesen kimaradtam a konzolok világából, de a következő generációból már szándékozom én is venni. Összefoglalná nekem valaki dióhéjban (ha nem túl nagy kérés), hogy mire, melyikre érdemes várni? Tehát Xbox, vagy PS? Nincs különleges igényem, sok fajta játékkal játszom tehát nem gondolom (most még), hogy az exkluzív címek lennének számomra a döntőek. Talán a VR fog még érdekelni a jövőben (kipróbáltam már (HTC Vive), csak azt nem tudtam eldönteni, hogy magamnak vennék-e?), nem tudom ez utóbbiban melyik a jobb, erősebb?

Na szóval röviden egy "konzol vásárlás 101"-et kérnék. Gondolom erre így nem lehet igazán jó választ adni, de azért megpróbálom... :DDD

(#64) opr válasza imibogyo (#63) üzenetére


opr
veterán

Tok egyszeru, negy szempontot erdemes nezni, amikor konzolt vesz az ember:
1) A haveroknak milyen van? Ha akarsz veluk jatszani, azt vedd, amit ok is, esetleg uljetek le es beszeljetek meg.
2) Azt vedd, amelyiken azok az exkluzivok vannak, amikkel jatszani akarsz.
3) VR csak a PS-nel jatszik, az xbox-nal nincs VR es ahogy a legutobbi nyilatkozatokat nezem, egyhamar nem is lesz.
4) Fogdosd meg a kontrollerjet, es amelyik kenyelmesebb, azt valaszd. Azert ez az utolso, mert egyreszt mindkettohoz lehet venni masmilyen kontrollert, masreszt meg tok mindegy melyik, ugyis megszokod idovel.

Esetleg meg +1-nek a zajszintet erdemes megemliteni, ha szamit, de ugye ezt senki nem tudja most megmondani, hogy a nextgennel hogy fog kinezni. Az biztos, hogy a jelenlegi generacional az xbox kozel hangtalan, a PS-t meg maximum akkor erzed halknak, ha eppen melletted akar felszallni egy helikopter, amin egyszerre hatan porszivoznak. Mondjuk ez is mazli kerdese, nekem ket ps4 pro van, az egyik akkor is uvolt, ha nem kene, a masik meg akkor is csondes, ha VR-ozok, pedig annal keves dolog terheli jobban a gepet. Mivel ez ugy nez ki, mazli-kerdes, inkabb vegyuk ugy, hogy a ps4 pro hangos, aztan max kellemesen csalodik a kedves user. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#65) martonx válasza imibogyo (#63) üzenetére


martonx
veterán

:D pedig az előbb lettünk leszólva a szakértők által, hogy a VR nem selling point, és soha nem is lesz az :D
Erre mit látok, VR alapján döntenél? Ejnye, na. :Y

Én kérek elnézést!

(#66) opr válasza martonx (#65) üzenetére


opr
veterán

Szombaton megmutattam havernak meg a nejenek a PSVR-t. Ugy voltak vele, hogy abszolut szarnak az egeszre, nem ertik, mi a nagy truvaj ebben az egeszben. Kb fel orat szorakoztak vele, a beat sabert meg az astrobot: rescue missiont-t probaltak ki.
Vasarnap delutan kuldtek a kepet meg az uzenetet, hogy vegre megerkezett nekik a megapakk, meg a ket "fagyi" (move controller), meg jott a kerdes, hogy a ps5-nel megjeleneskor jon-e mar az uj generacio, vagy meg nem. Meg jo, hogy nem selling point. Mi lenne, ha az lenne? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) martonx válasza opr (#66) üzenetére


martonx
veterán

Tudom, nekem ne mondd! Jelenleg XBOne-om van otthon. Mióta próbáltam a VR-t, azóta várom a következő konzol generációt, mert sokáig hittem, hogy az új Xbox-nál is már lesz végre VR. Aztán kiderült, hogy francokat. Mostanra meg már rengeteg játék megvan Xbox-ra, szóval erősen gondban vagyok, hogy váltsak-e PS5-re, de gyanús, hogy csak a VR miatt fogok váltani. Lehet bagetellizálni a VR-t (pláne úgy, hogy valaki még sose próbálta), de szvsz őrületesen nagy lehetőséget halaszt el MS a VR mellőzésével.
Mindenesetre, amikor ténylegesen megjelennek az új konzolok várni fogok, aztán meglátjuk melyik hogy rajtol, milyen VR címek lesznek PS5-re, milyen lesz a később kijövő PSVR 2 stb.

Én kérek elnézést!

(#69) imibogyo válasza martonx (#68) üzenetére


imibogyo
veterán

+opr, +morgyi

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ilyen iránymutatásokra gondoltam... A VR egyébként nem döntő az én esetemben, csak "agyalok" rajta. Nem követem a dolgokat nem tudtam, hogy az MS az új generációval (is) kimarad ebből. Egyszer próbáltam a VR dolgot, akkor egyébként bejött. Hogy "3-500.000 forintnyira" bejön-e, azt még nem tudom. :DDD

Nem sürgős, szóval a morgyi által is említett kivárásra játszom, csak addig is gyűjtöm az infókat. Exkluzív címekkel sem foglalkoztam eddig, mármint hogy van-e valami annyira ütős, hogy csak azért vegyek egyik, vagy másik konzolt (mondjuk az Elder Scrolls 6 lehet döntő tényező lenne, de a pletykák szerint az mind a kettőre jönni fog).

Eddig egyébként én inkább a PS felé hajlok. Ez nem egy megalapozott választás, döntés, pusztán csak így ebben a pillanatban így érzem. Játszottam már mind a kettővel haveroknál, de annyit nem, hogy komolyabb ergonómiai véleményt formálhassak. :B

(#70) bteebi


bteebi
veterán

Egyelőre eléggé tetszetős. Lehet, hogy lassan már majd tényleg beruházok egy konzolra :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#71) Prof válasza martonx (#68) üzenetére


Prof
addikt

Azert ne kenodj el ezek a konzolok mar total pc-k, ha mondjuk Half life alyx beinditja a Vr ipart, nem all semmibol nekik tamogatni, futtatni vr jatekokat / headseteket.
Ha ugy gondoljak megeri foglalkozni vele akkor lesz ott VR. Minel tobben hasznaljak, annal jobban fejlodik majd tovabb.

(#72) Prof válasza K0vasz (#55) üzenetére


Prof
addikt

Ez nem igy megy, a legfontosabb minden sikeres uzletben az idozites. Ezert kezdtek ujra megint a cloud gaming-et is mivel ugy gondoljak par even belul lesz mindenkinek gyors 5g netje.
Egy relative draga, speci hardvert eladni, aminek akkor latod az ertelmet ha fizikailag kiprobaltad eleg nehez eladni. (plane, ha meg fejlesztik es az emberek egy resze rosszul lesz tole)

(#73) martonx válasza Prof (#71) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ezért is akarok kivárni. Pláne, ha bejön a VR előretörős megérzésem, akkor MS se teheti meg, hogy tétlenül üljön a babérjain. Ha tényleg beüt a VR, MS-nek "semeddig" nem fog tartani megnyitni az XBox-ot a meglévő PC-s VR szettek felé.

Én kérek elnézést!

(#74) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A vr tényleg nagyon elterjedt, kilencvenvalahányban próbáltam először a magic carpettel, már akkor is azt mondták hogy ez a jövő... aztán azóta is az, muhaha
3d tv is nagyon elterjedt... ja nem :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#75) b. válasza Gabibácsi (#74) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk azt a ért bánom, hogy pont mire elérhetőek lettek árban a 65 " tv-k, lett hozzá rengeteg tartalom, addigra nem támogatják a 3D-t. Megoldottam projektorral, mi szeretjük a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) hombre[EU] válasza Gabibácsi (#74) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nektek nagyon beakadt ez a 3dtv :DDD nagyon egyszerū a válasz: nem volt 3d tv mūsor. De ha jársz moziba akkor láthatod,hogy tele vannak a 3d-s vetítések és az emberek szeretik is,kivéve ha konvertált...
Gondolom mikor megjelent a Pong akkor is sokan mondták,hogy ebbōl nem lesz semmi ;]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#77) cskamacska válasza hombre[EU] (#76) üzenetére


cskamacska
addikt

És mit néznek rajta, 10 éves 3D dokufilmeket mint anno a 3D vetítéseken kiállításon? :)

https://realorfake3d.com/

Már konvertált 3D filmeket sem nagyon csinálnak.. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#78) Gabibácsi válasza hombre[EU] (#76) üzenetére


Gabibácsi
tag

3d tv-k vannak a mozikban?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80) KozaKrisz


KozaKrisz
csendes tag

Mivel a Sony még mindig direktben lapul, így most a Microsoft áll hozzám közelebb. Kíváncsi leszek mire futnak majd ki végül a dolgok. :C

(#81) Gabibácsi válasza KozaKrisz (#80) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én maradok a nintendonál :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#82) DextyPremium

És valószínűleg sokan elő is rendelték, gondolván így előbb juthatnak hozzá mint mások :D Bár nem tudom, hogy ez egyáltalán legális-e, mert még nincs is hivatalos ár. Gyakorlatilag ott valaki rácsapott a hasára, és ezeket az árakat böfögte ki. Persze a 170 körüli reális lehet, de nem tudom mire alapoznak :D

Microsoft Termékek ÁFÁS SZÁMLÁVAL | Mobil: +36 20 777 0 777 | Amennyiben a vásárlás SOS, úgy az előbbi telefonszámon bátran hívj minket!

(#83) #54625216


#54625216
törölt tag

Indexes cikk a PS5 specifikációiról:

- nyolcmagos AMD Zen2 proceszor 3,4GHz órajellel, ami elvileg még gyorsulhat - 13,3 teraflops teljesítményű grafikus gyorsító
- 1 terabájt tárhely 5,5 Gbps átviteli sebességgel
- 16 GB DDR6 RAM és 4 GB DDR4
- hangvezérlés
- teljes kompatibilitás az összes eddigi PS játékkal

ár: 500USD

A cikk szerint nem hivatalos közlés, hanem szivárogtatás, így fenntartásokkal érdemes kezelni.
Ebből a teljes visszafelé kompatibilitás eléggé hoaxnak tűnik, ha csak nem emulációval akarják megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#85) pzstm válasza #54625216 (#83) üzenetére


pzstm
titán

kérdés ez vajon ugyanaz a resetera/neogaf-os leak ami pont a 12TF bejelentés után jelent meg? :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#86) Strezi


Strezi
őstag

Sok új infó.
8 core vagy 16 thread szoftverből választható, HW RT, stb.
[link]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.