Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Hieronymus válasza borg25 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem teljesen racionális döntés sosincs.
Az ember nagyon gyorsan megtanulja, hogyan lehet szűrni a folyamatosan beérkező információ tömeget.
A lényegtelennek gondolt információkat kikukázza az agy.

Ha megkérdezed a hétvégi hajókázásról visszatérő utasokat, arra a kérdésre, hogy milyen volt az utazás, sokfajta választ kapsz. Az egyik véglet a minden csodálatosan jó volt. A középutas válasz. Jó volt, kivéve a ...
A totál negatív válasz. Életem legrosszabb hétvégéje volt. Folyamatosan okádtam a tengeri betegségtől, pedig már nemhogy enni, inni sem tudtam.
Mindenki azonos hajón volt, mégsem érkezett azonos, objektív válasz. Mindenkit befolyásolt valamelyest az érzelme.

De ettől még racionális maradhat egy döntés. Mérlegelés, az érvek és ellenérvek figyelembe vételével.
És ettől még lehet abszolút irracionális a döntés. Az érzelmek vezérelte cselekvések. Hitelre a telefont azonnal, de ételre alig marad pénz a törlesztés okán.
Ugyan ilyen irracionális döntés, hogy hitelt soha.

Évek óta akarok egy lakóautót vásárolni. Irracionális gondolat a maga nemében, mert nincs szükségem rá.
Akarom, de nem veszem meg. Racionális döntés. Várok amíg gyarapodik az autóra félretett pénz.

Az irracionalitást mederben lehet tartani.
Ha az érzelmi alapú döntéseket helyezed prioritásba, elveszted a dolgok feletti kontroll lehetőségét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.