Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) proScout


proScout
tag

Hmm "kiprobáltam nekem bevált" :C tényleg jó MO-n belül jobb mint a kuglee :) fogom használni . :R

(#102) RexpecT válasza j-cool (#89) üzenetére


RexpecT
addikt

Tervezitek,hogy a Firefoxhoz csináltok egy olyan Addont,amivel alapértelmezett keresőszolgáltatásként lehet az oldalt használni a böngészőben?

Erre gondolok!

(#103) j-cool válasza RexpecT (#102) üzenetére


j-cool
tag

Természetesem tervezzük. A publikus, teljesen nyílt változatnál beépítjük a Bluu kódjába, tehát ha Firefoxxal, IE 7 vagy IE 8-al nézed a Bluu-t akkor lesz egy kis box amire kattintva egyszerűen hozzáadhatod a böngésződbe alapértelmezett böngészőként.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#104) nghost válasza j-cool (#103) üzenetére


nghost
tag

akarod mondani
"beépíteni a böngészőbe alapértelmezett keresőként" :))

sajna Chrome-ot nem írtad, bár sztem ha lesz megfelelő méretű felhasználói bázis valaki majd csak nekiugrik :D

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#105) daninet válasza j-cool (#97) üzenetére


daninet
veterán

Üdv!
Integrálni szeretném operába, viszont meg kell adnom egy címet amit használ a kereséshez. A google címe így néz ki
http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8

bluu esetében mit írjak be? :R

mod: ja és mégegy. hagyományosan ragozott városneveket hogy írjam? Pécsen vagy Pécsett?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#106) tibi666 válasza Vakegérke (#73) üzenetére


tibi666
senior tag

semmit nem változtál, közöd nincs már ahhoz a kedves, vicces úriemberhez, akit eleinte megismerhettünk.

(#107) bendzso


bendzso
senior tag

Ha valaki Google Chrome-ban szeretné használni, akkor kereső hozzáadásánál az url címhez ezt kell írni: http://www.bluu.hu/a3.php?lakhely=Hol+vagy+most%3F&m=0&kerdes=%s&p_s=&p_o=&p_c=&p_t=&p_wp=&p_ew=&p_eh=
Viszont az ékezetes betűket sajnos nem kezeli. :( Ezt nem tudom, hogy a Bluu-nak, vagy a Chrome-nak kéne-e javítani, de amint kijavítják, éjjel nappal Bluu-val fogok keresni. :D

[ Szerkesztve ]

(#108) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd ha nem kell regisztrálni, kipróbálom. :D

(#109) j-cool válasza bendzso (#107) üzenetére


j-cool
tag

http://www.bluu.hu/a3.php?lakhely=Hol+vagy+most%3F&m=0&kerdes={kulcsszó}

Értelemszerűen a lakhely után megy a lakhelyed url formátumban enkódolva, a kerdes változó pedig a keresési kulcsszót jelenti.

Egyébként ez meg fog változni és ennyi lesz:
http://www.bluu.hu/kereses?k={kulcsszó}&lakhely={lakhely}

daninet Pécsen az előnyösebb ("szabványosabb" ragozás) de a Pécsett változatot is értelmezi.

bendzso Az ékezetes betűket sajnos tényleg nem kezeljük az URL-ben (vagyis kezeljük, de enkódolt formátumban), megmondom őszintén eddig nem is gondoltunk rá, azonban pár nap türelmet kérünk és megoldjuk. :))

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#110) ther


ther
aktív tag

A kereső plugint már nagyon várom, tegnap miután olvastam a cikket, és keresni akartam párat vele, az első gondolatom az volt, hogy de jó lenne. :)

Amúgy sajnos pont emiatt 1-2 keresést akaratlanul is guglin végeztem :( De most becsületből rákeresek Bluun is :D

Aálírás

(#111) janos1988 válasza j-cool (#109) üzenetére


janos1988
addikt

Beirom a keresomezobe, hogy google es rogton oda ugrik, vagyis megnyitja az oldalt. De ez mas szavakkal nem akar mukodni.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#112) Egorov válasza janos1988 (#111) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem eddig 5 oldallal működött ez a funkció. Logout (+a lapcsalád többi tagja), Google, iwiw, myvip, youtube. Biztos van több is, csak még nem próbáltam.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#113) _Voyage_ válasza Vakegérke (#80) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

"no name" meghackelte az accountod? :U
Ő volt ennyire értetlen, és fafejű. Csak Ő még írni sem tudott.

Azért kell a regisztráció, hogy lássák, hogy egy "ember"(idézőjelbe, mert kiadhatod magadat bárkinek egy kamu cím miatt) mennyit keres naponta az oldalon, átlagos keresések száma, egy-egy kereséssel mennyire terheli az oldalt, stb... IP cím alapján ugye hiába lehet megnézni, szinte mindenkinek dinamikus IP-je van, 6 óránként változik pl az enyém, követhetetlen... :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#114) j-cool


j-cool
tag

Ma rengeteget haladtunk előre:

Gyorsultunk 0,1-0,2 másodpercet (kereséstől függően)

Az angol szótár 180.000-ről 250.000 szavasra nőtt és lett továbbá: cigány, francia, latin, lengyel, norvég, olasz, román, szlovák és indonéz szótárunk is.
Immár az ilyen keresések is működnek: "apa latinul".

Felismerjük a kémiai vegyjeleket és lehet ilyet is kérdezni: "ezüst vegyjele".
Felismerünk több mint 6000 rövidítést. és 3500 fájlformátumot.
Felismerjük a mitológiai alakokat és több mint 1000 zenei valamint 500 genetikai fogalmat.

Rengeteget pontosítottunk a visszajelzéseitek alapján amit köszönünk szépen! :R :R
Tegnap reggel óta több mint 800-an regisztráltatok! :R :R
Elmondható, hogy logout közössége is hozzájárult (és reméljük fog is még) egy jobb magyar kereső létrejöttéhez. :R :R

Ha van ötleted amivel számodra jobbá tehetjük a rendszert nyugodtan írjátok meg nekünk: feedback@bluu.hu

Sokszor jelent problémát ezért ide írom: (GY.I.K.)
Ha volán menetrendre vagytok kiváncsiak akkor a busz szót mindenképpen írjátok a kérdésbe. Tehát a "volán Budapestről Kecskemétre" helyett "busz Budapestről Kecskemétre", mert sajnos nekünk csalóka. Mi van ha esetleg félreértelmezzük és te a Diósgyőri volán irodát akarod megnézni (pl beírod: "volán Diósból Győrbe)". Ezért célravezetőbb ha a busz szót írjátok ha volán menetrendre vagytok kíváncsiak. Ezesetben tudjuk csak 100%-osan kiszűrni az értelmezési hibákat és csak ekkor merünk beneteket a menetrendi oldalra átírányítani.

Mégegyszer köszönünk mindent, minden logout látogatónak és fórumozónak! :R :R

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#115) Sada88 válasza Psych0 (#28) üzenetére


Sada88
aktív tag

ja a translatet is biztos csak viccből fejlesztik :D

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#116) daninet


daninet
veterán

Ha esetleg valaki Operába szeretné integrálni a következőt kell tennie.
Eszközök>beállítások>keresők fül Új hozzáadása
Adsz egy nevet, és egy kulcsszót amivel a címsorban a keresést használhatod.
A cím a következő:

http://www.bluu.hu/a3.php?lakhely=Hol+vagy+most%3F&m=0&kerdes=%s

(A végén levő %s-be helyettesíti be a keresett kulcsszót)
;)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#117) Sweet Lou 6 válasza daninet (#116) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

De ha a keresőmezőben jobb gomb>kereső készítésére mész, ugyanezt éred el. :))

sweetlou6.wordpress.com

(#118) CPT.Pirk válasza j-cool (#114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak 0.1-0.2s? Nálam 0.5s a lejjebb már írt eredményekből, valamint a kfki-s keresés 0.9s-el jött meg hamarabb.

Szóval csak így tovább! :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) pIIrash válasza Ren Hoek (#62) üzenetére


pIIrash
tag

Simán? Avass be minket a rejtelmekbe. :R
IP alapján? A legtöbb emberke ADSL-el kapcsolódik. Dinamikus IP-vel, ami ha nincs router, akkor bejelentkezésenként változik.
Felhasználónév/Gépnév alapján? Nem biztos, hogy örülnél, ha ilyen típusú infókat tárolnának rólad.
Cookie-kal? Mi van ha két naponta törlöd a Cookie-kat, mert rá vagy kattanva a CC Cleanerre.

Egy regisztrációval jól elkülöníthető az összes felhasználó. Így reális számmal lehet jellemezni a felhasználók számát.

(#120) Piton


Piton
tag

Olyan jó, hogy mindenki a regisztráción akad fenn...
Mi lenne, ha elolvasnátok, vagy utánna néznétek miért is van a regisztráció most és mi az ami miatt esetleg a jövőben is lesz.

Kódból vagyunk...

(#121) taddíííí


taddíííí
csendes tag

Nekem tetszik nagyon. ;) Így tovább skacok :))

u.i: Már másokat is megfertőztem a használatával, s mióta van csak ezt használjuk!!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#122) deathtania


deathtania
senior tag

ezazzzz!! világuralomra törünk. ha kijön a publikus, én tutira azt fogok használni :DD

www.brczart.hu

(#123) Metalfan


Metalfan
senior tag

Kipróbáltam, működik.:) (franc, ez melyik reklámban volt? Nem jut eszembe...)

(#124) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

"Google-konkurenst" :)

(#125) SAMYka


SAMYka
aktív tag

akkor mar tudom miert szamol vissza a google

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#126) tuskooo válasza daninet (#116) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi! Tesztelgetem picit a keresőt :)

(#127) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam, magyar találatokra jókat ad, de ah vmi nemzetközibbre keresek rá, akkor már annyira nem.

(#128) tibi842


tibi842
csendes tag

nagyon jó cikk.....!

hajrá...hajrá ::)

Sony Ericsson w810i __ Mercedes-Benz

(#129) Sanya


Sanya
nagyúr

teccett!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#130) Jadro


Jadro
veterán

Rendkívül lusta fajta vagyok, de itt tényleg 10 másodperc a reg. email + jelszó aztán csók. Semmi faxni. Ez ne tartson vissza senkit! :) (Mondjuk 10 percbe telt mire rávettem magam a regre. Mondtam hogy lusta vagyok. :) )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#131) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Csináltam hozzá Firefox keresőt.

(#132) j-cool válasza WonderCSabo (#131) üzenetére


j-cool
tag

Köszönjük szépen :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Nagyon jó érzés nekünk látva a támogatásokat, erőt ad.

Ezekkel akarjuk megköszönni:

Nemsokára még gyorsabbak leszünk 1 héten belül, számításom szerint 0,1 sec körül, de a múltkor is alul értékeltem magunkat és 0,5 lett a tervezett 0,2-es gyorsulásból :))
Élesedik a Youtube-on keresés ami fog tudni egy extrát:
- ha beírod "fingós videó" de ha a Youtube-on nincs magyarul fingós videó akkor lefordítju angolra és úgy keresünk rá. Jelenleg 90%-os, de még sok a bug.
Lesz tökéletesített árukereső szinte minden kategóriára. Tehát ilyet is majd beírhatsz: "mosógép 100 ezerig", ez kb. 2-3 hét múlva élesedik jelenleg 60%-osan van kész

Mégegyszer köszönjük. Megérte dolgozni vele. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#133) WonderCSabo válasza j-cool (#132) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon szívesen, a prividre is válaszoltam. ;)

Majd kipróbáljuk az új funkciókat, sztem a kolléga is beírja a cikkbe.

Ui.: Csak óvatosan a sok smiley-val, a modik nem szeretik. :N

(#134) Zolás


Zolás
addikt

Tetszik nagyon :DDD
Beirtam hogy anyad kep és annyi magyar hülyeséget talált :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#135) ther


ther
aktív tag

Ilyen tűzrókás keresőpluginba én is belefogtam, de mivel sose csináltam ilyet, és az ékezetekkel meggyűlt a bajom, ezért hagytam. De jó, hogy más megcsinálta, köszi Wonder! :C

Aálírás

(#136) WonderCSabo válasza ther (#135) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az karakterkódolást meg kellett változtatni.
Illetve ebbe a pluginba még beleraktam keresési javaslatokat is. ;)

(#137) ntomka


ntomka
nagyúr

Ez igen!
Nem próbáltam ki a keresőt, majd ha publikus lesz. Üdvözlöm, hogy teljesen magyar fejlesztés, és a magyar felhasználás felé orientálódik az egész.
Külön öröm számomra, hogy debreceni egyetemisták fejlesztik, hisz én is ott tanulgatok. Még az is lehet, hogy volt nem egy közös tárgyam valamelyikükkel. :C (Mielőtt valaki kötözködne, feltételezem, hogy az IK-ra járnak ők is, ha ilyen fejlesztésbe belevágtak. :P )
A leírtak alapján ígéretes a dolog. Remélem kinövitek magatokat annyira, hogy tényleg nemzeti keresővé váljon a dolog! :))
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#138) ther válasza ntomka (#137) üzenetére


ther
aktív tag

Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen DE-IK-s aki ide ír :D

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#139) exx


exx
tag

Grat. Jó a cikk. :C
A kereső is is jónak tűnik, kipróbálom. ;)

(#140) cerlux2008 válasza exx (#139) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Köszönöm szépen!

Most írom a következőt. 2 is van, csak nincs időm befejezni (munka és a nők). Nem akarom elkapkodni vagy összedobni, igényes munkát akarok.

Az egyik Facebook kontra Iwiw kicsit jobban megismertetni a userekkel, melyik miben jobb, történeti áttekintés (izgalmas téma)...stb

A másik pedig a Mindroom nevű keresőről szól.

Egyébként az első cikkem majdnem 11.000-szer jelent meg, a második pedig majdnem 13.000-szer, tehát haladok :) Remélem a következővel meglesz a 15000 :)
Bár összehasonlítási alapom nincs, nemtudom a többi cikkíró teljesítményét. Amiben biztos vagyok hogy bacsis-t nehéz lesz beírni...

(#141) gtasystem


gtasystem
őstag

grat a keresőhöz a google is biztos így kezdte.. :)
kipróbáltam szerintem nagyon jó, a wiki betét kifejezetten jó ötlet.

amit még lehetne, én speciel a google-ban sokat használom a tárolt változatot mert ott egyből ki van jelölve szinekkel a keresett rész és ezzel gyorsabb a keresés..
itt nem lehet valami ilyesmit csinálni?
szerintem sokat dobna a dolgon.

egyébként hajrá.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#142) WonderCSabo válasza gtasystem (#141) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tárolt változathoz rengeteg háttértár szükséges, egy hamar nem fog megjelenni a feature listában.

(#143) gtasystem válasza WonderCSabo (#142) üzenetére


gtasystem
őstag

igazából csak a találat kiszínezése lenne a lényeg..
nincs erre valamilyen más megoldás?
mert egyébként rá lehet a találati oldalon keresni de az lassabb..mondjuk a ctrl+f re gondolok ami már szinezi a találatot..nem lehet ezt egyszerre?

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#144) ther válasza gtasystem (#143) üzenetére


ther
aktív tag

Szerintem valami kerettel megoldható a dolog.

Aálírás

(#145) WonderCSabo válasza ther (#144) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mire gondolsz?

gtasystem: Ezt már nem túl bonyolult megoldani - főleg a tárolthoz képest.

Írj nekik itt, a Feedback részen.

(#146) ther válasza WonderCSabo (#145) üzenetére


ther
aktív tag

Utólag belegondolva hülyeségre gondoltam, de tényleg nem lenne rossz egy ilyen funkció.

Aálírás

(#147) WonderCSabo válasza ther (#146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most hülyeség vagy nem rossz? :P

Mire gondolsz?

(#148) grabber


grabber
addikt

Vonatra nem lesz kibővítve a kereső?

Up

(#149) j-cool


j-cool
tag

Elindult a publikus Bluu! Fontos információ, hogy nem kell regisztráció, bárki bármikor szabadon használhatja.

Használjátok egészséggel, valamilyen szinten a Ti munkátok is benne van, hiszen itt a fórumon és a feedback[kukac]bluu.hu címre rengeteg számunkra hasznos javaslatot és építő jellegű hozzászólást küldtetek, amit ezúton is köszönünk szépen!

Kérünk mindenkit, hogy véleményét és javaslatát ezután se rejtse véka alá.

Az új Bluu címszavakban:
- Merőben új kék (bluu) dizájn
- Javított sebesség
- Finomított szolgáltatások
- Végtelenített automatikusan töltődő találati lista
- Hírtalálatok megjelenítése jobb oldalt a találati listában (írjátok be pl: "űrszonda")
- Összes találatok számának kiírása
- Új szolgáltatások
- Regisztrációmentes használat
- Kiírjuk a felhasználóink véleményét a rendszerről (előzetes olvasás után, a levelekből csak az esetleges elérhetőségeket és vezetéknevet csillagozzuk ki)
- Friss hírek (maximum 10 perc és egy hír a publikálása után a Bluu adatbázisában van)
- Összes szolgáltatás bemutatása
- Beépülő modul Firefox és Internet Explorer alatt.

Használjátok egészséggel!

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#150) j-cool válasza grabber (#148) üzenetére


j-cool
tag

Már működik vonatra is a menetrendi keresés, írd be próbaként:
Budapest Győr vonat

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.