Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Érdekes kereső, lehet majd kipróbálom. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) janos1988


janos1988
addikt

Jo a cikk, sot tulsagosan is jo. Csak nem valamilyen szinten erdekelt vagy a Bluu-ban?

Amugy amikor olvastam, hogy regisztracio kell hozza, dobtam is azt az otletet, hogy kirpobalom.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#3) jorden06


jorden06
senior tag

Jó uton haladnak a fejlesztők, de ez a regisztráció szerintem is eléggé visszafogja az érdeklődést...

Te is ceglédi vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Dr. Romano válasza janos1988 (#2) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért. Annyira fáj az a pár kattintás?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Biztos hogy magyarok csinálták? :F Ez a "Találj" ez annyira borzasztó :W

Egyébként nem tünik rossznak de hogy reggelni kelljen érte azt nem vágom...max ha azzal nem reklámozza tele a gépem.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6) total90 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


total90
veterán

Én is a reg miatt dobtam a próbát... nem fáj az a pár kattintás, de ne kelljen már egy ilyen oldalon regisztrálni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Def26 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Def26
félisten

Azért mert a google -nél ilyen nincs. :U

Amúgy én is visszatartó dolognak tartom a regisztrációt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) Polllen válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem fáj, de miért kell nekem mindenhol megadni egy e-mail címet... :U

Amúgy a kereső nagyon tetszik... :) És mellesleg a reg nem akadályoz abban, hogy böngészőbe "integrálni" lehessen? :F

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Dr. Romano válasza Def26 (#7) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tessék, ha "névtelenek" akartok maradni.
Egyébként nekem sem tetszik a reg, de ennyit megér hogy kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Bacardi16 válasza raskolnikoff (#5) üzenetére


Bacardi16
tag

Nem jön semmiféle reklám, legalábbis nekem 2hét alatt nem jött.
Csak beírsz egy e-mail címet és egy jelszót. Ennyi a regisztráció!

(#11) cerlux2008 válasza janos1988 (#2) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Köszönöm a dicséretet.

Nem vagyok érdekelt, viszont magam is fejlesztő vagyok (webshopokat) és érdekelnek a webes fejlesztések.
Ha érdekelt lennék szerinted írtam volna a hibáiról?

Hamarosan írok egy másik magyar keresőről a mindroomról is. Na ott is leesik az ember álla amiket tud és az is magyar.

Egyébként regisztrálj és próbáld ki. És oszd meg velünk a Te véleményedet.
Szerintem jó kereső, azonban amíg én is csak olvastam róla, hozzád hasonlóan szkeptikusan álltam hozzá nem hittem volna hogy a valóságban is olyan mint amit írnak róla. Plusz nemcsak én írtam pozitívan róla, indexes cikk is elég pozitív hangvételűre sikerült, szerintem nem véletlenül.

(#12) janos1988 válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Nem arrol vna szo. Csak ki akartam probalni kivancsisagbol , de anyira nem, hogy szorakozzak a regisztracioval.

#11: Epp ez tunt fel, korul jartad rendesen, barcsak minden cikk ilyen lenne Ph!-n :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) cerlux2008 válasza jorden06 (#3) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Nem vagyok ceglédi, unokatesóm lakik ott. :)

(#14) caizzz


caizzz
aktív tag

Ez a sárga-fehér kombináció kiverte nálam a biztosítékot. :((( Amúgy ha már magyar próbálkozás, a szörcs szimpatikusabb.

Sajnos nálam eddig a Bingen és Google-n kívül semmi más nem tudott hosszú távon meggyőzni. Lehet, hogy kisebb, egyszerűbb dolgokban, régebbi, statikus tartalmakaban még tudnak releváns találatokat dobni, de igazi intenzív és extrém kereséseknél haszánlhatatlanok. Tapasztalat. :)

Ja és mivel nincs mögöttük egy Dunántúlnyi méretű robotpark, nagy valószínűséggel friss tartalmak esetén rögtön csődöt mondanak.

Az írást viszont köszi, jó volt látni, hogy azért akadnak még hazai próbálkozások.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#15) janos1988 válasza caizzz (#14) üzenetére


janos1988
addikt

Ez a regisztracio... :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16) cerlux2008 válasza caizzz (#14) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Nem pedig pont a Szörcs nem tetszik, egyáltalán.
Semmijük nincs, még képkeresőjük sem. Nincs semmi extra funkciójuk amivel meggyőznek hogy azt használjam, csak keresni tud és kész. Jah és a találatok zöld-rózsaszín kombinációja nálam vágta ki a biztosítékot.
Abban szerintem egyet értünk hogy a legszebb kereső a Bing :)
Jah és a bónusz a szörcs-el: ott is regisztrálni kell, majd generál neked egy jelszót amit emailben kapsz.
A Bluu-t én is kb 2 hete használom és nekem sem jött semmi a mail címemre.

Egyébként nálam eddig szinte hibátlanul működik a Bluu még extrémebb keresőszavakra is (pl. mysql hibakódokat kerestem legutóbb vele ami extrémnek számít).

Van olyan hogy rosszak a találatok, de akkor át kell venni Teljes Webre a keresést és láss csodát, minden teljesen jó :)

(#17) caizzz válasza janos1988 (#15) üzenetére


caizzz
aktív tag

Nincs mögöttük olyan géppark ami bírná a publikus használatot. Ezért aztán rádbonak egy reg panelt, hogy csak az tolja akit érdekel. Sajnos. :(((

marakujás kőbányai

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Beregisztráltam gyorsan, és tetszik. Külön öröm számomra, hogy egy magyar fejlesztést használhatok :)

(#19) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kicsit a Google és a Wolframalpha kombinációjára hasonlít, vagy én látom csak így?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) vanhalen


vanhalen
senior tag

Nagyon jó és átfogó írás kiváló stílusban.
Több ilyet! :)

[ Szerkesztve ]

(#21) iSonic


iSonic
addikt

Nem rossz nem rossz csak ez a szín.. :D rikít :P

(#22) malwy


malwy
senior tag

Ez nem kereső, hanem már találó :))

(#23) gabor85


gabor85
őstag

sárga :Y találj :Y ejj. csak megér 1 próbát, szóval kipróbáljuk

(#24) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó pont, hogy nem kell külön kiegészítőt rakni a böngészőbe a kis képek betöltésére.

Normálisan beállított monitoron meg nem rikít a fehér-sárga kombináció.

Raskalinkoff: az a "találj" szó ott nagyon jó. Ha rajtam múlna, lehet az állna ott, hogy "mukodj!" ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) tkazmer


tkazmer
addikt

ha nem lenne borzasztóan lassú, még használnám is szívesen magyar keresésekre (habár többnyire angolul keresek, abban meg biztosan a google nyer...)
a színekkel nincs bajom, a regisztráció gyors és egyszerű volt, végső soron azzal sem, tetszik, hogy kis képeket is betölt, illetve nagyon tetszik az a wikipédiás panel az elején.
de a sebesség az katasztrófális sajnos :(

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) RexpecT válasza ^Clown (#18) üzenetére


RexpecT
addikt

Számomra is kellemes meglepetés volt,jó lenne ha lehetne telepíteni firefoxhoz is hogy egyből azzal keresse!

Gyorsaságban még tény hogy van mit fejlődnie,de azért használható!

[ Szerkesztve ]

(#27) KMT


KMT
addikt

"Ott ez a kérdés így működik csak: "3200 EUR in HUF"."

Megy az 'to"-val is. :P

(#28) Psych0


Psych0
őstag

"asztal angolul". Jól jön ha hirtelen akarjuk valaminek a jelentését megtudni.
Sajnos csak angol nyelvvel működik, reméljük hamarosan lesz minimum egy német szótár is, a Google semmi ilyet nem tud.

translate.google.com

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#29) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Szerintem rohadt jó ez a kereső. Le is mentettem a gyorshívóba.

(#30) j-cool


j-cool
tag

Hello mindenkinek!

Szűcs József vagyok a Bluu fejlesztője.
Köszönjük szépen a cikket legfőbbképpen azt, hogy hibáinkat is leírtad, így egyfajta feedbackel szolgáltál nekünk.

Mindenkitől várjuk az ötleteket és javaslatokat a továbbfejlesztésre. És természetesen ha valamilyen hiba van azt is nyugodtan jelezzétek.

Találj gomb miért nem jó? Legyen inkább Múkodj? Ha sokan akarják mi lecseréljük :DDD
Találatlistával kapcsolatban is várjuk a javaslatokat.

Amit várhattok tőlünk január-februárban:
- Új találatlista: egyszerű és kevesebb kattintással tudsz majd benne bizonyos feladatokat elvégezni
- Youtube keresés: Nemsokára készen vagyunk a Youtube teljes körű keresésével. Néhány meglepetést is tartogatunk a Youtube-al
- Még jobb wikipedia keresés: Kiragadott információinknak köszönhetően már most is eléggé informatívak vagyunk, azonban nem elégszünk meg ennyivel és még pontosabb keresést fogunk nemsokára aktiválni
- Gyorsulunk: Számításaink szerint 0,2 másodperccel leszünk gyorsabbak nemsokára, plusz rengeteg RAM (memórialapú működés) hozzáadásával még gyorsabbak leszünk.
- Még pontosabb találatok: Hamarosan a találataink is pontosabbak lesznek
- Új szótárak: Az angol mellett hamarosan aktív a német, a latin, a cigány, a francia, a szlovák és a román nyelvű szótárunk is!
- BKV menetrend: csak beírod: "Andrássi út Jászai Mari tér bkv" és rendszerünk átírányít a BKV útvonaltervezőjére ahol értesülhetsz a pontos menetrendről.

Regisztrálni pedig mindösszesen azért kell, hogy legyenek terhelési adataink (mennyi felhasználó mennyi keresést végez és ez mekkora telhelést jelent), aminek megfelelően ki tudjuk számolni a végleges (és publikus) változat hardverigényét.
A publikus változat nemsokára elérhető, 2010 első negyedévében.

[ Szerkesztve ]

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#31) CPT.Pirk válasza tkazmer (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mitől katasztrofális?
Nálam be van kapcsolva FF-ben hogy a google is töltse be a kis képeket.
Rákerestem mindkettőben a "mikulás viccek" kifejezésben, az FF mérője szerint a betöltés a Bluu-ban 5.8s-ig tartott 25 kép/oldal, míg a googleben ugyanez 4.2s volt 10 kép/oldal. A difi 1.6s. Most lehet én nem értem, de ez számít valahol? Ugyanez Bingben 1.78s volt szintén 10 kép/oldal.

j-cool: gratulálok, tetszik! Esetleg egy szürkés vagy valamilyen színű hátteret lehetne beállítani, ami harmonizál a sárgával.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) RexpecT válasza j-cool (#30) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem a "Keress" szó lenne a legjobb :).Jó tudni,hogy folyamatosan fog fejlődni a kereső! :R

(#33) Dr. Romano válasza j-cool (#30) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hajrá csak így tovább! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#34) tkazmer válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

nem a képek betöltődése lassú, a találatok listázása.

a mikulás viccek tényleg gyorsan bejöttek, de ha mondjuk kevésbé gyakori kulcsszót írtam be (pl. egy cég nevét, legyen az a MOL, a műszertechnika holding vagy éppen a prohardver kft, csak hogy különböző cégméreteket vegyünk), akkor jóval lassabbnak érződött, mint a google.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#35) Gondar válasza j-cool (#30) üzenetére


Gondar
tag

jó lesz a Keress szó is :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Carline


Carline
őstag

Biztos nagyon jó és szép és még magyar is, de egy keresőért nem fogok sehová sem reggelni.
Írtátok, hogy csak pár katt és meg is van, de szerintem a netes kereső sehol sem regisztrációfüggő, mint pl. egy zárt fórum.
Szóval visszanézek az oldalra 1x 2x és ha marad a reg akkor ejtem...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#37) CPT.Pirk válasza tkazmer (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnéztem ezeket is, itt már komolyabb eltérés van.

Bluu:
Prohardver kft: 6.7s
MOL: 8.4s
műszertechnika holding: 8.6s
központi fizikai kutatóintézet: 5.7s

Google:
Prohardver kft: 3.7s
MOL: 1.7s
műszertechnika holding: 3.9s
központi fizikai kutatóintézet: 1.3s

Bing:
prohardver kft: 1.16s
MOL: 1.4s
műszertechnika holding: 1.3s
központi fizikai kutatóintézet: 1.03s

Carline: 30-as hozzászólást olvasd el.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Nem gondoljátok hogy azért kel a REG mert még béta ?
Sztem ha elkészül teljesen tuti nem kell Reg.
üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#39) tkazmer válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

érdekes, hogy a kfki milyen gyorsan bejön mindegyiknél:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) Lenry válasza Kiskokó (#38) üzenetére


Lenry
félisten

Regisztrálni pedig mindösszesen azért kell, hogy legyenek terhelési adataink (mennyi felhasználó mennyi keresést végez és ez mekkora telhelést jelent), aminek megfelelően ki tudjuk számolni a végleges (és publikus) változat hardverigényét.

(#30-as hsz)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Beregeltem, eddig csak pár dologra kerestem rá, de majd kipróbálom a mindennapokban is. :)

A cikk viszont jó részletes, tetszett! :)

(#42) cerlux2008 válasza HardSanyeee (#41) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#43) KMT válasza j-cool (#30) üzenetére


KMT
addikt

"Találj gomb miért nem jó? Legyen inkább Múkodj? Ha sokan akarják mi lecseréljük "

1 szavazat

(jó poén lenne)

(#44) Apone33


Apone33
őstag

Nem lehet olyan rossz, egy próbát megér. ;)

Play Hard!!!

(#45) sztikac


sztikac
őstag

Regisztráció? Egy keresőhöz? WTF? Aztán nehogy szép lassan elkezdjenek a megadott e-mail címekre célzott reklámok jönni :(((

(#46) CPT.Pirk válasza sztikac (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem az a fajta regisztráció, amire gondolsz. 30-as hsz-t olvasd el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) ther


ther
aktív tag

Cerlux: Szerintem írd bele a cikkbe, ahol a regisztrációnál írsz, hogy miért is kell még regelni, mert a kommentelők fele ezen picsog, mert az előző kommenteket már nem olvassák át.

Amúgy a cikk alapján nagyon megnyerő, szerintem beregisztrálok, kipróbálom, néhány napig ezzel keresek, aztán leírom a véleményem :) Csak így tovább!

Aálírás

(#48) tkazmer


tkazmer
addikt

cerlux2008!

esetleg írd bele az cikkbe a fejlesztő indoklását, hogy miért kell a regisztráció, mert úgy tűnik, a legtöbb embernél kiveri a biztosítékot, így talán könnyebben el tudják majd fogadni

mod: lemaradtam, kellemetlen:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#49) cerlux2008 válasza tkazmer (#48) üzenetére


cerlux2008
csendes tag

Máris beleírom hogy miért kell a regisztráció.

(#50) moonman


moonman
titán

jó az a találj, magyarul van és ha belegondolsz, végső soron nem keresni akarsz, hanem találni

a cikk viszont nagyon szépen bemutatta, mennyire nem tudunk keresni. véleményem szerint a keresőmotorok algoritmus-fejlesztésének nagy része arra megy el, hogy megpróbálják kitalálni, a user mit is akart tulajdonképpen. pl. mi az, hogy "max 700 ezerig"? mégis melyik kereskedő oldal az, ahol olyan árlistával várnak, hogy "max 700 ezerig"? aztán ott a "cegléd időjárása". eszembe nem jutna így beírni. "időjárás cegléd". (itt pl. látszik a Bluu intelligenciája)

az "országházról képek" lekérdezést sem egészen értem. a ragozással kb. megöljük az egészet, a világ nyelveinek jó ha 5%-ában van tárgyas ragozás, a magyar pedig talán a föld legbonyolultabb nyelve. a hajam égnek áll, amikor kolléganő megpróbál "piros táskához illő fülbevaló"-t keresni. :) bár azon sem lepődnék meg, ha lenne annyira intelligens, hogy "az országházra vagyok kíváncsi, mutassál róla képeket most"-ra is találna országházas képeket. :)

kötözködésnek tűnik, pedig nem az. számtalanszor hívnak oda titknárnőhöz, hogy "nem talál semmit ez a szar" és csak nézek, hogy miket képesek beírni emberek. kicsit leegyszerűsítve, kivágva a ragokat, célratörően megfogalmazva egyből releváns találatokat lehet kinyerni. a Bluu mindent összevetve amúgy ígéretesnek tűnik, csak hát ne várjuk, hogy egy év múlva leveri a Googe-t, ez legfeljebb ilyen nemzeti keresőnek lesz jó - ha lesz. (a nagyok pl. megjátszhatnák, hogy felvásárolják az ilyen kisebb próbálkozásokat és beépítik a nagy motorokba, ezzel is javítva a regionális keresést. túlságosan USA központú az egész internet.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.