Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icon


icon
senior tag

"Ettől függetlenül a Bridge szoftverrel továbbra is párosíthatunk egy BlackBerry készüléket (Boldot, Curve-öt, mindegy, Bluetooth kell csak hozzá), így élvezhetjük a telefonokon megszokott (AES-256) titkosítás minden előnyét élvezik. "

Egy kicsit helyre kell tenni nyelvtanilag ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#2) Phülöp


Phülöp
addikt

A levelező még fejlődhetne kicsit.
IMAP eléréssel a kontaktlista nem szinkronizálódik; a tabletről elküldött levelek csak a PB Sent mappájában láthatóak, más kliensben vagy web-es felületen nem jelennek meg; mappákat még mindig nem kezel az Inbox/Trash/Sent/ kombón kívül.
El bírnám viselni, ha a PB kontaktlistája a bridge segítségével ráfűzött BB adatait át tudná rántani. Ugyanez működhetne a fiókokkal is. Ki bírnám várni. És hogy a biztonságon se essen csorba, ne legyen ez automatikus, de lehetőség legyen rá.
Remélem, a következő nagyobb frissítés tud majd ilyen alap dolgokat is - addig marad a BB meg a bridge levelezésre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ha eredetileg is, vagy nem csúszik ennyit a frissítés, még talán nem is lett volna bukta ez a tablet. A rendszer megér egy misét simán.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat ezzel az App World / Android alkalmazás futtatással? Megy rendesen, vagy csak elvi síkon létezik?

(#5) crhis86 válasza parkasz (#4) üzenetére


crhis86
tag

Jól működik, kicsit lassabban indulnak az androidos appok, és a natív alkalmazások egy picit gördülékenyebbek, de végülis semmi gond velük. Nézz meg pár youtube videót róla.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha alapból úgy indítottak volna, hogy az összes Android-os alkalmazás megy rajta / a kis módosítás belefér / akkor az a fejlesztők részéről is plusz felülettel járt volna. Így utólag azt mondom érdemes még a Playbookon elgondolkozni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Tigerclaw válasza Phülöp (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az iPad Mail alkalmazása is nagyon buta. Se mappák, se szabályok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Bárcsak menne az e-mail funkció BES/BIS nélkül is mondjuk a 9900-án, nem értem hogy egy ilyen alap dolog használatához minek kell előfizetés (jó, tudom, lehúzás), ha annyira a titkosítást hangsúlyozzák akkor legalább legyen választási lehetőségem..

Forward thinking. كرر

(#9) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Most akkor ez a levelezés hogy is van? Az új email klienssel be lehet állítani a nyilvános levelező rendszereket, de a cégeshez még mindig kell a Bridge (ha nincs pl activesync-es elérése is a céges szervernek)?

@rep3at: a 9900 árához képest azért nem annyira szörnyű egy BIS előfizetés, főleg hogy van olyan szolgáltató aki ingyen adja a nagyobb netcsomagokhoz

[ Szerkesztve ]

Laci

(#10) erdoke válasza Graphics (#6) üzenetére


erdoke
titán

Hát igen, ha mind a 8 tabletes Android alkalmazás futott volna rajta egy évvel ezelőtt, az tutira sokat segített volna...

A legjobb aláírás a héten

(#11) Graphics válasza erdoke (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Irónia ;] értem én...
Akkor biztos a blackberry sz@r.... és csak számomra tűnt volna érthető lépésnek, 8 meg elég irreális kijelentés... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) madstunt


madstunt
addikt

a RIM brutalisan felreertette a tabletek piacat.

(#13) Karma válasza crhis86 (#5) üzenetére


Karma
félisten

Azért az is megér egy említést, hogy csak azok az Android alkalmazások mennek, amik semmilyen natív kódot nem tartalmaznak; azt ugyanis nem támogatja az App Player.

Én hat alkalmazást próbáltam becsomagolni BAR-ba, ebből öt nem ment - négy a natív pluginjai miatt (Angry Birds Space, a Draw Something, a TuneIn Radio, és a legújabb Kindle app), egy meg csak úgy összeomlott.

A fejlesztők által átcsomagolt Android appok meg tipikusan a béna, haszontalan szutykok.Meg úgy az App World nagy része is.

Szóval nem sok sikerélményem volt...

“All nothings are not equal.”

(#14) erdoke válasza Graphics (#11) üzenetére


erdoke
titán

Ma sincs sokkal több tabletre készített, vagy arra direkt optimalizált alkalmazás a Player (vagy mi a fene) boltban, egy éve szinte semmi nem volt, csak amit az Nvidia pénzelt a Tegra 2-re.

Egyébként az 50 ezres kategóriában, főleg ha csak netezgetni, olvasgatni és videózni kell, nincs jobb vétel a PlayBooknál.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15) vicze válasza erdoke (#14) üzenetére


vicze
félisten

He? hol kerül e 50e-be? :Y

[ Szerkesztve ]

(#16) erdoke válasza vicze (#15) üzenetére


erdoke
titán

Több hirdetést is láttam, ahol újonnan 50-55-ért kínálták, úgyhogy nem egyedi esetről van szó.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17) vicze válasza erdoke (#16) üzenetére


vicze
félisten

Értem, akkor az olyan "használt", ami a kutyának se kellett. :P

(#18) Karma válasza vicze (#17) üzenetére


Karma
félisten

Nem, ezek a "tölts fel egy androidos alkalmazást és küldünk egy ingyen PlayBookot" akció végtermékei. Jó eséllyel bontatlan csomagban.

Nekem is ilyenem volt, kemény másfél hétig. :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#19) erdoke válasza vicze (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ha csak 50 ezrem lenne tabletre, biztosan ezt venném az androidos szutykok helyett. Alkalmazás egyikre sincs, de legalább normális gyártó, normális vas és 0 akadozás. :P

A legjobb aláírás a héten

(#20) #16820480 válasza erdoke (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

tudom, hogy szereted a droidon élezni a nyelved, de azért nem ilyen szörnyű a helyzet. van elég sok szépen megírt alkalmazás is, egy FTP szervernél meg nagyon mindegy, hogy milyen képernyőméretre írták, a lényeg, hogy menjen.
amúgy biztos sokkoló, de a Xoom remekül megy a 4.0.3-as firmware-rel, nem akadozik, nem fagy. persze szarul megírt alkalmazással ki lehet akasztani, de nem kell ilyet használni, és kész. van választék.

(#21) erdoke válasza #16820480 (#20) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a felnagyított telefonos alkalmazás nem választék, hiszen az ujjam nem nő az eszköz méretével együtt... Ezeket iPaden se számolom, de szerencsére nem is nagyon kell velük foglalkozni, mert 200e+ tabletre optimalizált alkalmazás van.
Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy akárki akármilyen androidos eszköze soha nem akadozik, csak mindig az, amit én próbálok, vagy amiről videó van az interneten. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#22) #16820480 válasza erdoke (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

én az ilyen xy magazin ipad változatát sem számolom, bár azok legalább jól néznek ki.
nem tehetek róla, nekem téyleg nem akadozik. biztos neked van valami kisugárzásod ;]

(#23) LSL1337 válasza erdoke (#21) üzenetére


LSL1337
őstag

a 2007-es 5x5-es appgrid, ha neked ez megfelelő asztal 2012-ben, akkor egyed csak az almád, ja igen, hatalmas feature, már 5 dolgot ki lehet dockolni, vagy 7-et? hát hallod futok upgrade-elni :DDDDDD
aki többre vágyik, az cserébe elviseli hogy néha pillanatra elgondolkodik az androidja, cserébe többet tud, de ICS-en ilyennel sem találkozol

persze nem gond hogy neked ekkora az igényed, neked, elég, de másnak NEM, ilyen egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#24) Polarstar válasza LSL1337 (#23) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jók a képek - és így remekül lehet látni, hogy milyenek a kezdő képernyők.

Bevallom - egyik sem tetszik.

A Vele-Tech-en néztem a Szedret, de nem hogy nem nyűgözött le - egyenesen siralmasnak találtam.

Tábla téren van még mit tenni.

Majd az új szoftver valamit csinál. Látványosabb és használhatóbb lesz - gondolom én.

Az látszott rajta, hogy a súly és kinézeet rendben van. No persze az nem minden.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) erdoke válasza LSL1337 (#23) üzenetére


erdoke
titán

Minden évben más háttérkép, más kinézetű kereső- és információs sáv = innováció? LOL :)) Arra biztosan jó, hogy a paraszt eltévedjen, ha régi kukásvödörről új kukásvödörre vált. ;)
Nem nézegetem a Home képernyőt se iPhone-on, se iPaden. Teljesen mindegy, hogy néz ki, akár a gyári háttérkép is lehetne arra a két másodpercre, amíg elnavigálok a kívánt aktivitáshoz.
Mellesleg az egymás alatt lévő készülékek között mindig van legalább egy 20-30-as szorzó, ami az eladott darabszámot illeti... :P

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26) LSL1337 válasza erdoke (#25) üzenetére


LSL1337
őstag

szánalmas az érvelésed

kattints a linkre, ott egy 30 perces videó, cáfold kérlek mind1ik videóban felhozott érvet
jah és muztasd be hogy az apple ebben miért is 5x jobb

nem használtál android készüléket, max ránéztél 2 percre havernál/boltban

(#27) erdoke válasza LSL1337 (#26) üzenetére


erdoke
titán

Mi a szánalmas? A használat nem nézegetést jelent, legalábbis nálam nem. Amikor csak tehetem, a tabletet veszem elő, mert (telefonáláson kívül) mindenre sokkal kényelmesebb, de zéró időt töltök a Home képernyőn. Vagy a böngészőt nyitom meg, vagy a leveleket (ezeket akár a zár képernyőről), vagy valamelyik hírolvasómat, de nem maradok a főoldalon egy pillanatra sem nézelődni. Akkor se maradnék, ha más rendszerű készülékeim lennének, és bizony már voltak.
Egyébként ha nem a PlayBookról magyarázol, azt itt OFF-nak hívják.

A legjobb aláírás a héten

(#30) fgth


fgth
tag

azert jo ugy velemenyt alkotni, hogy lattam videon a PlayBook-ot! :D

a PlayBook-nak van MO-in sajat oldala!
persze az ottlevoknek van is es hasznaljak is!

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#31) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

"A RIM ugyanis elsősorban az üzleti felhasználókat célozta meg a PlayBookkal, a készülékek mellé érdemes beszerezni a BIS, illetve BES szolgáltatásokat, melyek SIM kártyához kötöttek és utóbbi nagyon erős biztonsági védelemmel, titkosítással rendelkezik; mivel a PlayBookból nem jelent meg mobilinternetezésre is alkalmas, SIM foglalattal ellátott példány, ezért tulajdonképpen érthető volt a funkciók kihagyása."

Szerintem meg egyáltalán nem volt érthető, egy hatalmas nagy fiaskó volt a RIM részéről.
Ez a "hogy ne adjunk ki soha táblagépet" iskolapélda.

(#32) lugosi válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az iPad Mail alkalmazása is nagyon buta. Se mappák, se szabályok."

Már hogy ne lennének mappák...

(#33) Tigerclaw válasza lugosi (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig 1 év alatt nem sikerült mappákat készítenem a Mail-ben, hogy szortírozhassam a bejövő leveleket, akár csak kézi módszerrel. Le tudnád írni, hogy hogy kell?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) erdoke válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


erdoke
titán

Megcsinálod szerveren, vagy olyan Exchange klienssel, amiben elérhető a funkció, és utána megjelennek iPaden is, ki tudod őket választani a szinkronizálandó listában. Nekem működik céges Exchange fiókkal és Live-val is.
POP3 fiókkal persze ne próbálkozz...

A legjobb aláírás a héten

(#35) Phülöp válasza erdoke (#34) üzenetére


Phülöp
addikt

A szerveren beállított szűrők és szabályok pedig automatikusan szétdobálják a leveleket, nem kell manuálisan szortírozgatni.
Ezt de szívesen látnám PlayBook-on... vagy akár csak a BB telómon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36) erdoke válasza Phülöp (#35) üzenetére


erdoke
titán

Mindezt 3-4 évvel ezelőtt simán tudta a Windows Mobile 6 Pocket Outlook kliense. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#37) Phülöp válasza erdoke (#36) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg azon kívül vagy sok másik levelező kliens. Nem értem a RIM-et: ha annyira rá akarnak menni az üzenetkezelésre, akkor ezek az alap dolgok (a te hozzászólásodból is azt veszem ki, hogy ez alap) miért maradnak ki a cuccaikból...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38) lugosi válasza Phülöp (#37) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vagy például az miért marad ki (valószínűleg már örökre) a rim kliensekből, telefonokból, hogy ha egy nyomorult mail olvasott a gmail-ban, akkor miért marad olvasatlan a telefonon? A gmail hivatalos válasza szerint visszaszinkronizálja, hogy olvasott, de ez hosszú időt igénybe vesz, legfeljebb 8 órát. Ez számomra hihetetlen, hogy a emberek tízmilliói által használt népszerű mail szolgáltatások (gmail, hotmail) támogatása egy elsősorban üzenetküldésre reklámozott kütyüvel hogy lehet ennyire tré.

Bentragadtak ezek a rimesek a saját kis elefántcsonttornyaikban, csak szép lassan rájuk dől az egész kóceráj. Én nem is bánom őket, életképtelen dinoszauruszok a mai világban. Hátha megveszi a céget valami innovatívabb, normálisabb cég, kirúgják a sok sötét agyú vezetőt, legalább középvezetői szintig, és csinálnak valami értelmeset. De ez a szánalmas vergődés amit csinálnak, önmaguk paródiái.

(#39) erdoke válasza lugosi (#38) üzenetére


erdoke
titán

Mielőtt végképp nekiesnénk a RIM-nek, azt azért érdemes látni, hogy a Microsoft mobilos megoldásain, ott is elsősorban a Windows Mobile utolsó változataiba belepakolt Pocket Outlook verziókon kívül egyik rendszer se kínál fullos Exchange fícsör támogatást. iOS-en ha válaszolok egy levélre, nincs ott a kis nyilacska Outlookban a levél ikonján, Task-okat nem szinkronizál, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Phülöp válasza erdoke (#39) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor legyen a RIM az, aki megcsinálja a közel tökéletes IMAP klienst. Nekem elég, ha csak annyit tud, mint az Opera M2 pár évvel ezelőtt...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41) blash válasza Phülöp (#40) üzenetére


blash
tag

Opera Mobile-ba is kéne M2 és külön M2 app is. Ja, elsőként Mobile kéne blekkikre...

[ Szerkesztve ]

(#42) sajtee


sajtee
senior tag

Jóféle.

(#43) Tigerclaw válasza erdoke (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az ezeréves mail klienseimet nem zavarta sosem, hogy a POP3 szerveres leveleimet is szeretném folderekbe rendezi, akár automatikusan is. Ez ennyire nehezen megvalósítható feature?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) erdoke válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


erdoke
titán

Ha abból indulsz ki, hogy több eszköz között szeretnéd szinkronban tartani a leveleiket, akkor POP3-mal a megvalósíthatóság már nagyon is nehéz. Egyszerűbb IAMP-ra, vagy még inkább Exchange-re migrálni a levelezést.

A legjobb aláírás a héten

(#45) staccato


staccato
tag

köszi a bemutatót,érdekes volt.

üdv

(#46) lugosi válasza erdoke (#39) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Outlookot nem használok, minden, még a céges levelezésem is a gmail-ba van importálva. Nekem pl egy olyan integráció lenne tökéletes, hogy ha megválaszolok egy levelet a webes felületen (levelezőprogramot csak mobilon használok), akkor a mobilon is kitegye az ikonját, hogy meg van válaszolva (ios eszközökön pl).

Kíváncsi vagyok, hogy pl egy android eszközön ezt tudja-e a gmail a beépített levelező kliensekkel. Vagy, ha egy wp 7.5-ön a gmail-t exchange-ként állítom be.

Vagy lehet hogy az lesz a következő hogy felhagyok a gmail-lal és valamilyen konstrukcióban bérelek egy szolgáltatótól egy exchange szervert. A mi cégünk elég kicsi, mondhatni egyfelhasználós :) email szempontjából, de az elég nagy levélforgalom, és a bb-vel lehetetlen átlátni (már rég megválaszolt, olvasott levelek a telefonon még olvasatlanok estig, másnapig). Ha nekem ezt wp tudja nyújtani, akkor arra váltok, mindegy, de unom már a szívást a bb-vel. Bár levelezni, ha mobil emailről van szó, az esetek 90%-ában már úgyis a szifonról csinálom.

(#47) erdoke válasza lugosi (#46) üzenetére


erdoke
titán

Exchange-ként biztosan tudja a Gmail is.

"minden, még a céges levelezésem is a gmail-ba van importálva"

Huhh, hát ez a te bajod, illetve a cégedé... Ha már ilyesmire szorul az ember fia, inkább megbízok a MS szolgáltatásában, mert ők nem elsősorban a tárolt adataimból, és így a reklámokból élnek. A Live/Hotmail szépen működik, már van magyar felülete/domainje is, illetve Windows 7 alatt a Windows Live Mail 2011 egy meglehetősen jó ingyenes levelező kliens, ami az Outlook sok funkcióját kínálja.
Mellesleg még mindig a Hotmail a világ legnagyobb levelező rendszere.

A legjobb aláírás a héten

(#48) stevve válasza lugosi (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Céges levelezésre gmail? Legfeljebb, ha magányvállalkozó lennék. :N

(#49) Phülöp válasza stevve (#48) üzenetére


Phülöp
addikt

Gmail-nek nincs fizetős verziója céges cuccra?
Ingyenes okosságra én a privát levelezésemet se bízom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50) stevve válasza Phülöp (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom, de akkor se bíznék benne, hacsak nem egy zárt rendszert adnának (értsd: nem webes, felhős), amit kétlek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.