Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rsf


rsf
senior tag

A black friday a bent ragadt árukészletek gyors kiszórásáról szólt anno..
Nem értem mi köze az akadozó ellátásnak most ehhez?? :F

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2) DEJVID


DEJVID
őstag

A kedvence BF akcióm az volt, hogy az emag/edigital meghírdette az airpods pro-t, 80 helyett 60 ért. Természetesen a "készlet" elfogyott az első pillanat előtt, az akció lejártával viszont újra volt belőle. A kamu készletük beárazásával annyira nem foglalkoztak, hogy nem is 80 volt az eredeti ára, hanem 90.

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Ez az egész BF műfaj nem működik úgy nálunk, mint kellene, és ahogy eredetileg az amcsik kitalálták.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) Hi!King


Hi!King
őstag

Minden évben nézegetem a kínálatot, volt hogy vettem is valamit, az idei az első év, hogy gyakorlatilag nulla darab valós akcióval találkoztam.

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Mert mar nincs ertelme a BF-nek, sem a CM-nek. Ma egy kereskedo az internet segitsegevel az ev minden napjan eler egy szelesebb kozonseget, raadasul sokszor nem is sajat raktarrol dolgozik.
Regen a BF lenyege az volt, hogy a sajat raktaros cuccokat elnyomni gyorsan a helyieknek, vagy akik betertek oda.
A Cyber Monday pedig szerintem meg is szunt, semmi hir nincs rola. (Szvsz hulyeseg is volt.)
Ezek nem sajat gondolatok, hanem TheVR Pistitol vettem. Szerintem igaza van ebben.

En iden semmit nem vettem BF-kor. Egy Realme 8-at rendeltem 50 ezerert, de 5 nap sem volt eleg a szemelyes atvetelre. (Parhuzamosan volt 75-ert is, azt bezzeg rogton adtak volna.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) snecy20


snecy20
veterán

Amúgy meg hiába büntetget az illetékes szerv már évek óta emiatt, látszólag nincs semmi változás, szerintem az emag pl. a mai napig tolja ugyanazt a pofátlanságát (súlyos felülárazás, majd az akcióként hirdetett ár még az egész éves átlagártól is drágább), mint ami miatt az elmúlt 4-5 évben állandóan meg voltak büntetve.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) Hi!King válasza snecy20 (#6) üzenetére


Hi!King
őstag

Amikor az a büntetés, hogy 3 ezer Ft-os kuponokat osztogathatnak, amivel végső soron csak jobban járnak, mert egyrészt reklám, másrészt a sokszorosát hagyják náluk a kupon felhasználásakor, ne is csodálkozzunk.
Másrészt sok esetben nem pontosan ugyanazt a terméket árazzák le, hanem egy másik színű vagy rokon terméket, kikerülve a szabályt.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

emag akkor bf-t tolt, hogy 309k-ért adta az egyik cuccot aznap, 1 hét múlva 305k :DDD

(#9) papi77 válasza DEJVID (#2) üzenetére


papi77
addikt

Mailben kaptam reklámként kb 10 terméket, 1 perccel a nyitás után már "elfogyott" mind :D

Az első: NOKIA 1611

(#10) anulu


anulu
félisten

inkább hagyni kéne a francba az egészet! ami van (tök véletlenül) értelmes akció, az 1 perc alatt "elfogy", a többi meg hulladék. illetve még mindig megy a "felemeljük az árat, hogy az alapra visszavihessük, és kiírhassuk, hogy "AKCIÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!"".

bleh!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) csibe1


csibe1
addikt

Az eddigi hsz-ekben nagyon jól meg lett fogalmazva az itthoni Black Friday-nek nevezett akármi lényege; hogy egy egy nagy átverés az egész.
Évek óta nem foglalkozok vele, mert itthon tényleg egy vicc az egész.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

én mondjuk idén vettem egy porcicaszippantót feleannyiért mint amennyi a netes keresések legocsóbb ajánlata volt ugyanarra mert épp kellett és csak azért nem hagyom ki mert BF. Kicsit ciki de ez van.

(#13) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Monyo főzdéből sikerült venni nagyon jó BF sörpakkot, értelmes áron :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) k-adi válasza anulu (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

felemeljük az árat, hogy az alapra visszavihessük, és kiírhassuk, hogy "AKCIÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!"

Hát ja, itt ez így megy. Máshol bezzeg...

(#15) Chaser válasza DEJVID (#2) üzenetére


Chaser
titán

samu s20 fe volt náluk 150e-ért, nem bf miatt néztem, csodafont akartam venni
meg is rendeltem és hozták is volna, de közben letettem róla
nem az év üzlete volt az biztos, de nem is volt rossz - és volt nekik belőle pár napig -

Hi!King
az mellé kaptak ám egy szép csekket is, elég vastagon fozott az illetékesek ceruzája

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Chaser válasza Chaser (#15) üzenetére


Chaser
titán

fogott az a ceruza...:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) janeszgol válasza Chaser (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Az SD-s S20FE 150 ezerert szvsz best buy volt meg akkor is, ha csak 4G-s.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) makoss


makoss
addikt

Jobb?
Amerikában ha Black Friday akkor 90%-os leértékelés!!!
Ami nálunk van csak erölködés!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#19) Chaser válasza janeszgol (#17) üzenetére


Chaser
titán

azóta már árulta mm és euronics valami drága samu fülessel 170e-ért, az még jobb deal volt - talán buds2 volt füles mellé -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Mekiúr válasza makoss (#18) üzenetére


Mekiúr
tag

vagy mégsem. [link]

(#21) Necroman_Mk2 válasza anulu (#10) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Vagy csupán a bolti készletekre korlátozni az egészet, online nem elérhető. Igaz, ebben az esetben a kisebb településen élők joggal panaszkodnának, nem beszélve az Amerikában már hagyományos balhék, verkedések itthoni megjelenését is.

#12 arnyekxxx De gondolom nem Magyarországon.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#22) Hi!King válasza Chaser (#15) üzenetére


Hi!King
őstag

Egy közel 100 milliárdos árbevételű cég 2014-től folytatott tisztességtelen akciózási gyakorlata miatt kapott 200 millió Ft bírságot, illetve 4 milliárdos jóvátételre lett kötelezve a fogyasztók felé, utóbbi történt kuponok formájában. Szóval maga a bírság egyáltalán nem volt arányaiban combos, a "jóvátétel" meg simán megérte nekik a marketing értéke miatt. Hülyék lennének a jövőben nem trükközni, főleg hogy mint írtam, vannak sunyibb módszerek is, mint hogy pontosan ugyanazon termékváltozatot árazzák fel egy héttel előtte, majd le.

(#23) Chaser válasza Hi!King (#22) üzenetére


Chaser
titán

legyen
de kb minden cégre rá lehetne ezt húzni
csak nem minden cég tud perkálni ( :
alzát 1mrd-vel vágták meg, meg is lett az eredménye:
anno sokszor volt ingyen alzabox - 20e ft felett tán default volt, de lehet nem csak boxba - , meg jó dealek, ma meg már kb semmi
sparban rengetegszer láttam x termék y ft, majd "akciósan" y+z ft ;] és kb minden boltra el tudom ezt mondani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Cassi


Cassi
senior tag

Az internet a legtöbb helyen megölte már a nagy leárazásokat. Az a reális, ami nálunk is van. Ha 20%-nál nagyobb árengedménnyel árulna valaki egy kurrens terméket, akkor Nepper Józsi felvásárolná az egészet, hogy a BF utáni héten árulni kezdje -5%-ért. Ennek nincs sok értelme a bolt szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#25) Chaser válasza Cassi (#24) üzenetére


Chaser
titán

így is felvásárolják a nagyját ( :
sok csodafon volt némileg értelmesebb áron, nagyja az aprón landolt
és nem várták meg a bf utáni hetet, mert a tényleg jó áras dolgok el fogytak nagyon hamar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Hi!King válasza Chaser (#23) üzenetére


Hi!King
őstag

Alzánál tényleg magas volt a bírság (egyébként nagyságrendekkel korrektebb cég, mint az emag...). Ugyanakkor kétlem, hogy a boxba szállítás ingyenessége ezzel függene össze, az az üzletpolitika része, nem a két szép szemedért csinálják, ha így éri meg nekik jobban, akkor bírságtól függetlenül is megcsinálják. Egy üzleti vállalkozás nem olyan, mint a költségvetés, az ilyen lépések, mint az ingyenes szállítás több forgalmat generál, ha megszűntetik, akkor csökken a forgalom, a cég tudja kalkulálni, mi éri meg jobban.

(#27) Chaser válasza Hi!King (#26) üzenetére


Chaser
titán

ha 1mrd-t kihúznának a zsebedből lehet te is átgondolnád a free shippinget és nagy discountokat ( :
nyilván a forgalmukat túlzottan nem érintette a free shipping megszüntetése, mert sokszor övék volt a legjobb ár
és a megbízhatóságuk miatt még akár drágábban is őket választották vetélytásak helyett - én is -
tehát csak a vevő oboázott, mint szinte mindig
nem tudom akkor annak az 1mrd-nek a 90%-át mért nem lehetett régi vevők közt szétosztani kuponok formájában...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Hi!King válasza Chaser (#27) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha a free shipping eltörlése nem jelent akkora kiesést nekik, hosszútávon sem, mint amennyit nyernek rajta, akkor bírság nélkül is megérte volna meglépniük. Ha viszont ez a döntés negatívan befolyásolja a profitot, akkor a bírság mellett sem lépik meg. A kettő egyáltalán nem függ össze. Nem jófejségből vezették be eredetileg sem a free shippinget, hanem azért, mert akkor úgy gondolták, megéri nekik.
Nyilván közvetve megfizetjük ezeket a bírságokat, de nem így jelenik meg, hanem úgy, hogy ezek a cégek kevésbé törik magukat a magyarországi beruházásokban, hiszen belekalkulálják politikai kockázatként ezeket a bírságokat, esetleg idővel ki is esik közülük néhány, ezzel egyben gyengül a verseny is, beárazódnak a bírságok az árakba.
A kuponos szétosztósdi viszont faszság, ha büntet a GVH, büntessen jogosan, és ne politikai alapon, de ha már büntet, ne marketing kampányra kötelezzék a cégeket.

(#29) Chaser válasza Hi!King (#28) üzenetére


Chaser
titán

ez olyan dolog amit nem tudunk meg
csak gyanúsan egybeesett a büntetés és az azt követő kb fixen fizetős szállítás
nyilván így a profit nagyobb is lett, mert a rendelések száma nem esett vissza, de a pk-t onnantól ők már nem finanszírozták meg
és gyanúsan utána eltűntek a tényleg jó dealek is, illetve nagyon visszaesett a számuk

a kuponos megoldás az sztem jó volt, így legalább ténylegesen ment vissza valami a vevőkhöz
bár sokkal egyszerűbb lett volna kupon nélkül a vásárlóknak zseton vissza pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.