Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Kevesebb? Most sincs elég...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Akkor végre nem fogja a 10 darabos jegy kiadása esetén a 7. jegyet kihagyni? Nem első alkalom :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Scalpel


Scalpel
senior tag

Vajon a majdani elektronikus jegyrendszert figyelembe véve készíttetik el az új szoftvert, vagy annak kapcsán csak az elődökre mutogatás megy nekik?
Kérem vissza Vitézyt a BKK élére, sőt mindjárt akár főpolgármesternek, annak a srácnak a lába kisujjának körmében több tudás és motiváció van... micsoda pazarlás egyébként azt az embert múzeumigazgatónak tartani (ott is mekkorát alkot, elképesztő). Szerintem Fürjessel nagyon sokra vinnék ezt a várost.

(#4) Akelaus válasza Scalpel (#3) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ha nem a bosszú vezérelné a várban pöffeszkedő... akkor bárki sokra vinné ezt a várost. Írom ezt úgy, hogy elismerem Vitézy tudását, és úgy hogy Tarlós idejében távolították el a BKK éléről.

Amúgy ebben a visszafelé mutogatásban nagyon jó a narancspárt is (elmúltnyolcév).

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

A sok technikai újítás mellé tehetnének bele valami normális érintőpanelt, mert a mostaniakon agyrém begépelni pl. egy igazolványszámot. Kábé a 2005-ös reszponzív mobilkijelzők szintje. :U

B.Cs.

(#6) Scalpel válasza Akelaus (#4) üzenetére


Scalpel
senior tag

Bárkinek, aham....Valakinek, akinek DG a monogramja, 20 éve volt bizonyítani. Én nem láttam, hogy sokra vitte volna a várost... pedig neki idejének legjavában jobban fújtak a szelek, mint akárki másnak.

(#7) janeszgol válasza Scalpel (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Vitézy azon kevesek közé tartozik nálam, akiket elismerek mint szakembert. Elképesztően jó eszű ember.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Ixion77


Ixion77
őstag

Három kérdésem lenne:
1, Mi a szösznek kell egy jegykiadó automatába "nagy adatátviteli sebességű 4G/5G kommunikáció"?
2, Mennyibe kerül ismét az adófizetőknek?
3, Tekintve hogy ma már kb. mindenkinek okostelefonja van, nem lehetne inkább egy jó e-jegy alkalmazást biztosítani automaták helyett? Esetleg egy jó API-t? A többit megoldja a szabadpiac. Vagy úgy nem lehetne a megfelelő helyekre csatornázni a milliárdokat?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#9) rednifegnar válasza Ixion77 (#8) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en szeretem a fizikai jegyet/berletet, de mondjuk megcsinalom telon egy app-ban (netan pc-n egy weblapon) es az utomata meg kiloki mikor oda megyek erte? mint a mav jegy nyomtatos cucca?
azon a kijelzon kinlodas benyomkodni amit akarok. arrol nem is szolva mikor kimerevedik es percekig nem tortenik semmi, vagy a masik amikor faziskesesben van es mar 3xor ranyomtal erre ugrik kettot. mi lehet alatta, hogy ilyen otvarul mukodik egy cel szoftverrel, igy a 21. sz kozepe fele?
az 5g meg aztan telleg vicc, minek? vr sisak is kell majd hozza? de azt latom hogy mar reklam is megy rajta mert az fontos.

a futar kijelzoknek is nekiugorhatnanak, vicc hogy az asztoria buszmegallobol nem latni, mert egyreszt fel kilometerre van, masik iranybol meg egy bazi hirdetobala takarja (ami mar elotte is ott allt szoval nem lehetett ujdonsag). na meg egy csomo helyen nincs, ahol meg nem kene ott van. igazabol nem is ertem miert nem ott vannak a kijelzok ahol a megallo tablak vannak...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#10) DjFlanker válasza Ixion77 (#8) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

1. Mert a 2G kevés a gyors banki autentikációhoz, a 3G pedig ki lesz vezetve pár éven belül.
3. Nem, nem mindenkinek van okostelefonja. Vagy mint én, van neki, de nincs összekötve a bankkártyájával. Vagy lemerül éppen, elfogy a mobilneted, stb stb.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#11) DS39 válasza DjFlanker (#10) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

(#12) emhem


emhem
csendes tag

ha valakit érdekel a jogi-politikai huzavona is a háttérben, itt egy elég jó cikk erről: https://g7.hu/kozelet/20210804/fejetlenseg-es-keslekedes-utan-735-millioert-kell-kipofozni-a-budapesti-jegyautomatakat/

[ Szerkesztve ]

(#13) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én azok közé tartozom, akiknél a jelenlegiekkel sem volt soha probléma, havi egy bérletet veszek (ha veszek éppen, mert nagy részben bringával közlekedek) az érintőképernyőt kicsit szokni kell, de utána már ha tudja az ember, hogy hová bökjön, megy simán. Szerintem 1 percnél tovább még nem nagyon álltam ilyen gép előtt. Mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy készpénz belegyömöszölésével még soha nem próbálkoztam, azzal ahogy látom valóban szenvedés tud lenni.
Ha csinálnának egy olyat elektronikus jegyrendszert mint a máv, akkor onnantól szerintem a jelenlegi papíros-automatás rendszert sem használná az emberek egyre nagyobb része.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14) rednifegnar válasza Hintalow (#13) üzenetére


rednifegnar
senior tag

jo neked, amikor veszel havi berletet 3 embernek es minden masodik karaktert felre nyomja vagy meg se jelenik akkor az eleg szopo tud lenni.
meg amikor olyanba futsz hogy hiaba van benne az adott berlet de megvenni nem lehet. ezt nem is ertem mikent kepzeltek. akartam venni eves berletet erre kiirta hogy ja az 100e-nel tobb azt nem lehet. de volt amikor a 10500 ft-os ceges berletet nem lehetett mert 20e-st nem fogad el, a ket 10e-s meg tul nagy cimlet es sehogy se volt kepes feldolgozni meg akkor se ha ft-ra pontosan akartuk beadagolni neki (cegest nem tudtuk kartyaval fizetni), vege enztar lett annak is.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#15) Hintalow válasza rednifegnar (#14) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát a tapipadnál az a trükk, hogy nem a karakterekre kell rányomni, hanem kicsivel alá mindig, ahhoz képest, ahogy az ember agya logikusnak tartaná.
Az extra bérletfajták (és ehhez még a készpénz) sajnos pedig mindig nehézség lesz, az automaták az átlagos folyamatban jók, minden másban ami eltér bármilyen irányba, már nehézkes tud lenni :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#16) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Azt írták a közleményben, hogy az új rendszert gyorsabb használat, megbízhatóbb működés, rugalmasabban módosítható felhasználói felület jellemzi majd."

A csövesek dolgát is megnehezítik majd, hogy ne tudják beragasztani, eldugaszolni a kiadó nyílást, hogy ellophassák a jegyem vagy a visszajárót?

Live-Die-Respawn

(#17) rednifegnar válasza Hintalow (#15) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat a trukk inkabb az hogy epp hogy sikerul a kalibracio meg mukodes kozben hogy csuszik el. mert ahany db kb annyi fele keppen mukodik. arrol nem is szolva amikor a fele panel nem mukodik es egyes szamokat nyolcszor kell megnyomni mire egyszer sikeredik beirnia.
amugy meg ha egy berletfajta rajta van a kivalaszthato megveheto menuben akkor vicc hogy a vegen kiirja hogy ja ezt megse lehet. raadasul nem is azert mert ne tudna kiadni hanem mert x osszeg feletti a vasarlas es azt nem lehet egybe bonyolitani, vicc..
az kulon jo, hogy regen az eves berlet az egy szelveny volt, most meg kifosnak 12 db-ot es cserelgetnem kell nehogy elfelejtsem (regiben az volt a jo hogy egyreszt olcsobb masreszt nem kell baxakodni vele havonta).

valami csoves nehezites mar van, mert van ahol az also kiadot nem lehet ugy benyitni mint regen csak egy also savban benyulni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#18) Szevam válasza rednifegnar (#17) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

"'az kulon jo, hogy regen az eves berlet az egy szelveny volt, most meg kifosnak 12 db-ot es cserelgetnem kell nehogy elfelejtsem (regiben az volt a jo hogy egyreszt olcsobb masreszt nem kell baxakodni vele havonta)."

Gondolj bele... ha elveszted véletlenül, akkor nem veszik kárba az egész éves csak 1 hónap :D.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19) rednifegnar válasza Szevam (#18) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sosem vesztettem el, pedig huszon eve eves berletezek (anno meg 36e ft volt)...
amugy meg legyen annak a baja aki elhagyja, de igy a 21 sz. kozepen eseteleg olyat hogy opcionalisan valaszthato lenne hogy havi vagy eves szelvenyt akarsz? netan mas bontasban pl negyedevesben kerni? nem erezem olyan nagyon futurisztikus dolognak :Y

egyebkent ha elhagynam akkor 2 havit hagynek el mert mindig beteszem a kovetkezo havit is, volt mar olyan, hogy a buszon vettem eszre hogy elozo havi van meg benne es igy gyorsan ki is csereltem. ezert probalok arra figyelni, hogy a kovetkezo havi mindig nalam legyen.

egyebkent ha elhagyod akkor miert nem lehetne ujat nyomtatni? oke legyen felaras. de mivel igazolvanyhoz kotott igy ha valaki megtalalja es hasznalja akkor az konnyen lebuktathato, gondolom ez is a celja akkor miert nem hasznaljak ki az ebben rejlo lehetoseget? mostanaban mar tobbszor volt, hogy megneztek a hivatkozott okmanyt is.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#20) Szevam válasza rednifegnar (#19) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Én azt értem, hogy Te nem vagy az elhagyós fajta, de rajtad kívül van még többféle ember aki igen :D.

Van negyedéves is ha jól látom :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#21) Hintalow válasza Szevam (#20) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen, soha nem felejtem el, hogy jó 10 éve az akkori melóhelyemen a cafeteria részeként bkv bérletet is lehetett kérni, az éves az 1 vagy 12 szelvényes verzióban is kérhető volt. Kollegina 1 szelvényest kért azonnal, mert ő nem fog szenvedni a cserélgetéssel.
Még abban a hónapban januárban elhagyta..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#22) Szevam válasza Hintalow (#21) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A könnyebb út a nehezebb :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#23) Reggie0 válasza rednifegnar (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet az igazolvanyszamot nem taroljak kozpontilag, plane nem kereshetoen, csak a szelvenyen van rajta.

(#24) btprg válasza oriic (#16) üzenetére


btprg
senior tag

Remélem ez nem úgy fog megtörténni, mint a MÁV jegyautomaták esetén, ahol az új szoftver még használhatatlanabb és lassabb mint az előző... (Gondolom nagy fejlesztés volt pár milliárdocskáért.)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#25) nyunyu válasza rednifegnar (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

a futar kijelzoknek is nekiugorhatnanak, vicc hogy az asztoria buszmegallobol nem latni, mert egyreszt fel kilometerre van, masik iranybol meg egy bazi hirdetobala takarja (ami mar elotte is ott allt szoval nem lehetett ujdonsag)

Astoria metrótól a Budára menő buszok felé menő lépcsőről régen lehetett látni a Futár kijelzőt.
A milyen busz jön legközelebbet kitakaró hirdetőoszlop később került oda.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) vicze válasza Scalpel (#3) üzenetére


vicze
félisten

"Vajon a majdani elektronikus jegyrendszert figyelembe véve"
Nem hiszem több 100évre előre terveznének. ;]

(#27) Scalpel válasza vicze (#26) üzenetére


Scalpel
senior tag

Pedig itt volt a lehetőség, hogy a szakértői brigád bemutatkozzon... Na, nem akarom poltopic irányba elvinni, pedig nagyon szeretném. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) asdf_ válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


asdf_
veterán

A sok technikai újítás mellé tehetnének bele valami normális érintőpanelt, mert a mostaniakon agyrém begépelni pl. egy igazolványszámot.

Ott az a k**va QR kód-olvasó a gépben, amit az áfás számla igényléséhez használnak (és csak ahhoz). 7 év az úristenért nem volt elég ahhoz, hogy csinálhassak egy QR kódot, hogy felnőtt bérlet, 30 napos, igazolvány típusa személyi, száma: 123456AB, ezt beolvastatom, és EGYETLEN tetves adatot kell megadnom, az érvényesség kezdetét (sőt, kapaszkodjunk meg, egy DB-ből kiolvassa az előző bérletem érvényességének végét, és automatikusan az azt követő napot és a következő napokat kínálja fel, és csak rábökök a kívánt napra és kész). És 10 másodperc alatt megvagyok a bérletvásárlással, az egyperces b*szakodás helyett... Ha meg egy egész családét kell megvenni, akkor fél perc alatt. QR kód, dátum, QR kód, dátum, QE kód, dátum, fizetés, kártya és kész is vagyunk.
Sőőőőőőőt, egyenesen az előző bérletem QR kódját is beolvashatná, és MINDENT tud, megint csak a dátumot kellene kiválasztanom. Ja, hogy túl logikus lenne, meg ugye az impotens T Systems csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#29) nyunyu válasza asdf_ (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg elolvashatná a telefonod kijelzőjéről a számlára regisztrációkor emailben kapott QR kódot.

Jelenleg arra sem képes, helyette az írja manualjuk, hogy nyomtasd ki, aztán a papírcetlit tartsd az olvasó alá...

Aztán amikor bementem a legközelebbi ügyfélszolgálatra, hogy számlára vegyek bérletet, ott sem tudtak mit kezdeni a telefonon lévő egyszersemhasználatos QRral, manuálisan kellett bevinniük megint a cégnevet (elírták!), vakarjam elő az adószámot (szerencsére megtaláltam a levelezésemben).

21. század, így szeretlek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) Peter.70


Peter.70
őstag

Bennem a következő kérdések merülnek fel:
1. Mikor lesz vonaljegy elektronikusan vásárolható? ( mobil aplikációval, más nagyvárosokban már lehetséges )
2. Mikor vezetik már be végre azt a nyűves idő alapú jegyet?

(#31) asdf_ válasza nyunyu (#29) üzenetére


asdf_
veterán

A telefon kijelzőjéről való olvasásnak vannak azért olyan problémái, hogy van egy halom hülye ember, akik 15% fényerőn vakoskodnak, mert úgy órákkal tovább bírja az akksi egy töltéssel (a valóságban természetesen csak pár perccel, de ugye a hit :U ) vagy éppen iPhone-ra "fussa", de a törött kijelző cseréjére már nem, és egy ilyen képernyőről nem lehet QR kódot beolvasni, csak akkor, ha úgy csinálják meg az appot, mint pl a Ryanairnél, hogy amikor a beszállókártyát mutatja, akkor tökig tekeri a fényerőt, a töröttet meg ugye cserélni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#32) DjFlanker válasza Peter.70 (#30) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Idő alapú még évek, amíg lesz valami az évek óta kallódó sokmilliárdos, nemrég feljelentéssel és perrel végződő rendszer valamilyen implementációjáról, vagy újról.. Szóval optimistán azt mondom 2024 :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.