Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tituka


Tituka
senior tag

nagyon ütős... :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#2) Scorpio06


Scorpio06
aktív tag

Pofás kis gép.
De ha lenne ennyi pénzem inkább Alienware-t vennék. :K

(#3) runner 125


runner 125
nagyúr

..fu, nekem a vastagsága tűnt fel. :U

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4) Alchemist


Alchemist
addikt

Erősen DTR irányba hajló megoldás... de annál valamivel "laptoposabb" paraméterekkel. A sebessége fantasztikus.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) atike


atike
nagyúr

Durva. Bár ha ennyi pénzem lenne laptopra tuti nem azt vennék... :)

(#6) O_L_I


O_L_I
őstag

Én a GTX260M azaz 9800GT azaz 8800GT-ig olvastam :W
Viszont a Clakfieldnek ez a Turbo Boost technikája nagyon meggyőző (pedig én AMD's vagyok :) )

(#7) Overfiend


Overfiend
csendes tag

irígylem azt, akinek most az a legnagyobb baja, hogy melyik gémerlaptopot vegye négyszázezerért

(#8) Overfiend válasza Overfiend (#7) üzenetére


Overfiend
csendes tag

Egyébként az hogy lehet, hogy ekkora a fogyasztáskülönbség az asztali és a mobil gép között?
Egy ilyen videokártyával szerelt asztali I7 elég nagy tápot igényel, ez a laptop meg ugyanakkora teljesítménnyel eszik 90 wattot összesen, és ebben már a kijelző is benne foglaltatik..

(#9) luw2win válasza runner 125 (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Az nekem is...,bár van benne azért cucc, szóval megértem, de nekem nem kellene játékra laptop..., ha leülök játszani akkor is helyhez vagyok kötve az aksi töltése miatt.
Meg tapipaddal nem lehet játszani.. stb stb :U
A bill az tényleg nem sikerült valami jól

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) Móci


Móci
addikt

Bakker nem semmi fogyasztása van! Bár méretre sem apró, de hát gamer notiról beszélünk.
Ennyiért nem venném meg, az fix.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) rudi válasza Overfiend (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

A mobil chipek alacsonyabb feszültségen mennek, és belül pár részletet finomítottak az alacsonabb fogyasztás céljából. Mindemellett az itt löketszerűen 120 wattot fogyasztó masina a desktop méréseinkre konvertálva (ott ugyanis a 80% körüki hatásfokkal dolgozó táp felvett értékeit adjuk meg) úgy 140 wattnak felelne meg, az viszont már nem olyan sokkal kevesebb mint az itt szereplő asztali Radeon HD 4770 számai. Igaz, abban nincs monitor, de van szépen húzott CPU.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) divrapier válasza O_L_I (#6) üzenetére


divrapier
tag

ez tényleg bunkóság, a cím alapján én sem "88gt"-re gondoltam. nagyon félrevezető.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#13) rudi válasza luw2win (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont, ha a teleken is játszani akarsz, akkor ezt a notit könnyebb odavinni a mellékelt hátizskban, és korrekt, Razer egeret is adnak hozzá. Mondjuk, az más kérdés, hogy 400k-ból otthon és a teleken is össze lehet rakni egy-egy játék szempontjából a tesztelt laptophoz hasonó teljesítnényű gépet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Alg


Alg
veterán

Ehhe... Súlyba sem sokkal könnyebb, mint egy asztali ;]

3,3 a gép, plusz a 120W-os táp, 4Kg körül jár, de nem baj, hordozzuk a gamer notit
Táp nélkül meg a gamer részt el lehet felejteni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15) Sareth válasza atike (#5) üzenetére


Sareth
senior tag

Hát igen ;)

(#16) Overfiend válasza rudi (#11) üzenetére


Overfiend
csendes tag

..már csak egy költői kérdésem van, miért kell egy asztali gépbe 500 wattos tápegység, ha még a monitor se arról megy?
Itt a példa, gyönyörűen megoldható harmadakkora fogyasztással ugyanolyan teljesítmény, minimális helyigénnyel.

(#17) rudi válasza Overfiend (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

500 wattos, ne viccelj már?! Egy modern asztali gépbe, a jelenlegi helyzetben legalább 600 wattos táp kell. Úgyis csökken a külön megvásárolt és szerelt deszktop gépek piaca, támogatni kell a gyártókat. Nagyobb táppal meg jobban lehet őket támogatni :)

Viccet félretéve, 400 wattosnál nagyobb tápra csak nagyon ritka esetekben van szükség, a többi csak klasszkus, pénzköltésre irányuló ködösítés. Persze, van egy fontos kitétel. Hogy az a táp jó minőségű legyen!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Geönczy


Geönczy
aktív tag

A proci, memória, háttértár az tényleg jó.
De ha már itt az Asus azzal feszít, hogy gémer cumó akkor megpróbálhatna egy 400.000ft-os gépbe egy full hd-s kijelzőt beszerelni.... :O

(#19) Tikakukac válasza Overfiend (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy középkategóriás noti proci annyiba fáj mint egy csúcs asztali- nem véletlenül. Mire sikerül egy I7 teljesítményt ekkora feszelés alatt is hozni, úgy hogy még ezen a kis feszkón is negyed annyit egyen mint az asztali baromi sok csiszolás meg plusz munka, és az ilyenkor méginkább megválogatott anyagokról nem is beszéltünk még. És ha ezeket eljátszod VGA, alaplap, proci, RAM kombónál már is nem olyan furcsa a dolog. Cserélhetőség szempontjából pedig a noti nagyon megbukik asztalihoz képest ez sem utolsó szempont. Alap játékokra jó a lapos, én is úgy vettem, de azért a vízhűtéses 50kilós konfigomban jobban bízom mint 4 kiló műanyagban :K

Amúgy jó kis gép, de akkor már inkább egy kocsit veszek belépőszinten :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Naggyon jó gép :) Csak túl vastag! Megnézném menynire melegszik és zúg a gép 1-2óra játékot követően!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#21) fairi


fairi
addikt

Csak azt nem értem,hogy ilyen drága notebookokban miért tesznek ilyen vacak TN paneleket..
Árban nem férne bele egy SPVA panel?

(#22) Ijk válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem éri meg. Hangos, melegszik, a meleg pedig eleve nem tesz jót hosszútávon az alkatrészeknek. Legnagyobb hátránya pedig az ára. Ennyiből egy komoly asztali gépet ki lehet hozni egy komoly monitorral. Ráadásul sokkal tovább húzod vele, mert sokáig elég a vga-t cserélgetni, ellenben ez a gép két év alatt teljesen elavul. Hacsak nem lakik valaki négy helyen és nem HC gamer, akkor szvsz semmiképp nem szabad ilyet venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23) Digitalis válasza Geönczy (#18) üzenetére


Digitalis
senior tag

És az ekkora méretben, miért lenne jó az a full hd? Meg aztán (enyhe túlzással) 1080p natív felbontásban, talán a pasziánsz futna szaggatás mentesen.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#24) Zanik


Zanik
addikt

"Benne a touchpadnak végre nem krómozott, hanem valódi fémből készült, szálcsiszolt gombjai vannak."

Ha jól emlékszem az Asus használt már hasonló megoldást pár korábbi szériánál.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ez igen ez már gép :C egy ilyenre már szívesen beáldoznám az asztali gépem, bár az sem gyenge, jobban mondva erősebb ;]
A billentyűzet az annyira nem riaszt el amúgy is valami komolyabbat használnék pl.:G11.
Viszont a kijelző :( ennyi pénzért már igazán bele fért volna egy 1600-as felbontású ha már a Full HD-t mellőzik a jobb 3D teljesítmény érdekében, nem is beszélve a TN panelről.
Kicsit frusztráló hogy egy normális panelt sem tudnak ezekbe a "gamer" gépekbe belerakni.Ha valakinek színhelyesebb és nagyobb betekintési szögek kellenek akkor vehet workstation szériás notit ami vagy kétszer ennyibe kerül :((
Vagy pedig lehet egy normális külső monitort használni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Geönczy válasza Digitalis (#23) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Nekem Gateway P-7811FX laptopom van mely gyengébb ennél(P8400 és 9800mgts) de 17 colos 1920x1200-as felbontású. Nem is kicsi és minden játék elfut rajta simán Full hd-ban.
PL: NFS Undercover és Shift, Cod 4 és 5, Crysis is.
Akkor kizárt, hogy ez a gép nem bírná el.

(#27) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ezzel a masinával csak az a baj, hogy Asus! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#28) Zanik válasza (Darkwood) (#27) üzenetére


Zanik
addikt

Az mióta baj?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#29) dbius


dbius
veterán

hmm, gamer notiba ilyen kijelzőt (felbontásra értve) rakni :(

(#30) nkmedve


nkmedve
őstag

Ezekkel a gamer notikkal nekem az a bajom, hogy az árukból az ember simán vesz egy jó asztali gépet plusz egy olyan notit ami többé kevésbé elviszi a kor játékait és még hordozható is.
Mellesleg ennek a játékok alatti teljesitménye valahol ott van, ahol az én már-már alsókategóriás gépem, tehát játékra kezd sokány lenni, hordozni pedig nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#31) Duree


Duree
veterán

Brutális hardware egy fos kijelzövel párosítva
Nem értem öket miért kell sprórolni ebben a kategóriában

duree54

(#32) p_adam


p_adam
addikt

Vajon Fermi-vel bővíthető lesz-e ez a gép (MXM 3.0 Type-B)? Nem valószínű, akkor meg szerintem nem éri meg. Hiába a Core i7 ha lefogja a grafikus kártya.

(#33) (Darkwood) válasza Zanik (#28) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Azóta amióta sorozatban találkozok rossz Asus notikkal és azóta, amióta Csehországba küldik gariztatni! Csak ennyi a bajom...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#34) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Én biztos nem adnék ennyit érte 16" az loxar.... Amúgy meg asztaliban ennek kb a feléért meg lehet kapni ugyanezt.

(#35) Fecogame


Fecogame
veterán

Miért nem Ati-t raktak bele? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) Devid_81 válasza =Mentor= (#34) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez notebooknal mindig is igy van/volt
Viszont ennyi penzert kitelik egy jo asztalira, mint jatek gep, meg szuper kis hurcolaszos notebookra...igy hat szamomra (is) felesleges kategoria a gamer note.

...

(#37) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis cucc elfogadnék egyet ajándékba! :)
Talán karácsonyra hoz a jézuska! :C

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

nagyon jo a motyo,bár sokkal olcsobb 4670 kártyával szerelet gépek nekem jobban tetszenek,fele árért.
Érdekes ha ezzel elkezdek egy játékot konektor nélkül akkor majdcsaknem egy pálya és vége az élvezetnek..... :C

[ Szerkesztve ]

(#40) Champipi


Champipi
senior tag

Kekem volt 1900×1200 felbontású Dell Latitude 15,4" laptopom, és soha a büdös életben nem akarok mégy egyszer 1366×760-nál nagyobbb felbontást az ilyen kicsit laptopokban, mert:
- Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget
- Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak
- általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot
- igaz, hogy kifér egymás mellé két ablak, de akkor megintcsak olyan aprók a betűk, hogy kigúvadok.

Volt 22" monitorom is 1600×1080 felbontással, hát még azon is túl kicsi volt a betű.

Szóval a 16"-on az 1366×760 az pont ideális. Olvasni lehet jól a betűket, játékok is már elfutnak szépen, HD ready filmek is szépen futnak.

A full HD felbontás szerintem csak spéci mérnüki munkára való, de ez az emberek 10% talán.

Ez az én személyes véleményem, bátran ajánlom az 1366×760 felbontást minden laptopba!

(#41) VaniliásRönk válasza Champipi (#40) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mindjárt jön valami okos és megmondja, hogy 1900-ban sokkal jobban lehet programozni. :DDD
Tény, nem ártana olykor több hely, de a hangyaháború nem megoldás.

#42 Jim Tonic: Sok víz fog még lefolyni a Dunán mire kikopik ez a nyamvadt G92. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A kijelző kritikán aluli.
Azért nagyon elkéstek ezzel. Windows7 alapú gamer noti DX10-zel...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) rovtiv válasza rudi (#13) üzenetére


rovtiv
tag

Viszont, ha az embernek két telke van, akkor megérheti... :DDD
Különben...

...már bocsánat...

(#44) Jim Tonic válasza Champipi (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

- Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget
- Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak

A böngészőkben CTRL és + gombokkal megnő a betűk mérete...

- általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot
Ez itt egy gamer noti, amiben konkrétan erőmű van, így a példád abszolút nem releváns.

- igaz, hogy kifér egymás mellé két ablak, de akkor megintcsak olyan aprók a betűk, hogy kigúvadok.
Még mindig ZOOM kérdése.

Volt 22" monitorom is 1600×1080 felbontással, hát még azon is túl kicsi volt a betű.
A felbontásnak továbbra sincs köze a betűmérethez, hála a vektorgrafikus megoldásoknak.

Szóval a 16"-on az 1366×760 az pont ideális. Olvasni lehet jól a betűket, játékok is már elfutnak szépen, HD ready filmek is szépen futnak.
A Full HD meg pont nem. De az elveid szerint akkor itt meg az emberek lennének kisebbek a filmekben, és nem ismernéd fel a Svarceneggert.

A full HD felbontás szerintem csak spéci mérnüki munkára való, de ez az emberek 10% talán.
No, erre nehéz okosat mondani. Se füle, se farka. Miért pont a mérnököknek kellene?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) rudi válasza Champipi (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor szerintem itt az ideje szemorvoshoz fáradni. Ezt nem a noti, hanem a 22"-os 1600x1080 kicsinylése miatt mondom, és abszolút nem viccből!

Ha kicsinek találod a weboldalak szövegét, akkor javaslom (Firefoxban) a "crtl +" kombó használatát (többi böngészőben nem tudom, mi a billentyűkód a nagyításra). Ami a játékos felbontást illeti, a mostani hardver egyrészt elég szépen, ronda recék nélkül skáláz fel-le. És a mostani GTX 260M-nél és a közelgő HD 4670-nél is azt tapasztaltam, hogy a felbontás növelése nem hoz olyan túl nagy lassulást.

És még egy gondolat a nagy felbontás kapcsán. Sokkal nehezebb kevés pixelből sokat csinálni, mint a sok pixelen nagyobb szövegméretet beállítani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) rudi válasza rovtiv (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, a két telek már abszolút 400k-s mobilgémernoti szint :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) cqr válasza Champipi (#40) üzenetére


cqr
aktív tag

- Olyan kicsik a betűk, hogy kifolyik a szemem és akkor sem tudom elolvasni a szöveget

Állítsd át a dpi-t.

- Hiába veszem feljebb a Windows 7 felbontását, akkor sem lesznek a weblapokon lévő szövegek jobban olvashatóak

Mert azt az adott böngésző rendereli. Használd a zoom-ot. (a legtöbb böngészőben van default zoom, pl firefox-nosquint pluginja nagyon jól testreszabható, talán a legjobb win alatt, linux alatt mikor néztem a chrome kicsit jobb volt 2d-s sebességben hasonló zoom quality-nál.)

- általában nem csomagolnak egy AMD 4870-est a laptopokbe, így esélyem sincs natívban futtatni egy játékot

Windowed mód.

Az egyes képek felnagyítási algoritmusának hatékonyságától eltekintve, (böngészőben nem teljesen élesek a képek nagyítás után, nosquint azért elég jó minőségben nagyít, de akár oldalanként változtatható a nagyítás..) a pl.: 1680, 1920 15,4"-on sokkal szebb, élesebb.

1920-at 15,4"-on zoom és dpi beállítások nélkül böngészésre stb-re használni... hát valsz fárasztaná a szemet rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#48) VaniliásRönk válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ekkora méretben semmi értelme FullHD felbontásnak, ha a játékokat nézzük, akkor talán 1600, de 2x AA mellett vagy filmek esetében már annak sem igazán van létjogosultsága.
Ha meg mindenhol megnöveled a betűméretet, hogy el is tudd olvasni a karaktereket a képernyőn, akkor minek a nagy felbontás? Pont azt veszíted el amit nyertél vele.
A vektorgrafikát meg te minek hoztad elő, a Windows spec. tud 3 méretet és kifújt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) cqr válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


cqr
aktív tag

Ha meg mindenhol megnöveled a betűméretet, hogy el is tudd olvasni a karaktereket a képernyőn, akkor minek a nagy felbontás?

Mivel ezt a hsz-om után írtad valsz most feleslegesen válaszolok külön erre, de szebb, élesebb lesz minden. Játékok alatt is érezhető (bár lehet, hogy nem itt a legjobban), kicsit kisebb szükség van élszűrésre.

Ekkora méretben semmi értelme FullHD felbontásnak

A nagyobb képpontsűrűség sztem itt sem árt.

A vektorgrafikát meg te minek hoztad elő, a Windows spec. tud 3 méretet és kifújt.

Vistában állítható/finomhangolható volt (nem csak 3-at tudott), win7-ben nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#50) Jim Tonic válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már hogy ne lenne? Ha egy Bluray filmet szeretnél megnézni ezen, amit a hardver simán elbír, kénytelen leszel elfogadni, hogy nem tudod a valódi szépségében nézni. És ne gyere azzal, hogy nincs különbség, mert van.
Az én notim (MSI GT735) is kétfajta kijelzővel került forgalomba, a magyar, amit Rudiék is teszteltek, 1600x1080-as felbontással, az "európai", mint az enyém 1920x1200. Na most akkor találjuk ki, miért is lett ennek is ekkora a felbontása.

A vektorgrafikát a betűméretek miatt hoztam fel példának.
De ha az asztali ikonokról beszélünk, akkor a win7, ami ezen is van, már korlátlan lehetőséget biztosít.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.