Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kenwood3


kenwood3
őstag

Ma mar aludni se fogok tudni miatta...

(#18) 8th +1

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#52) Apollyon válasza Lauda (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem néztem meg a videót, de azért van benne ráció, hogy ebben a tűzeset dologban valami csicskítás van.

Például elképzelhető, hogy nem száz százalékosan minden pontosan úgy történt, ahogy azt a nagyvilággal közölték.
De a ma, azaz egy nap alatt a civil szektortól adományként berántott több százmillió, vagy akár egymilliárd euró, nos hát kinek nem csillanna erre fel a szeme? Szerintem ebből a tűzesetből legalább 1 ember gazdag lett. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53) Dr. Romano válasza Apollyon (#52) üzenetére


Dr. Romano
veterán

hmmm.... az Atlantisziak? 🤔

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#54) erer1000 válasza Dr. Romano (#53) üzenetére


erer1000
őstag

Az Atlantiszi Fény Magyarok? :O

és akkor a Moldáv szíriuszi piramisokról nem is beszéltem még

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#55) Lauda válasza Apollyon (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Az mindenesetre érdekes, hogy miközben még ég a tetőtér, már jönnek a hírek, hogy nem gyújtogatás volt. Az ilyesmit nem a tűz eloltása és a vizsgálatok elvégzése után lehet megállapítani?

(#56) bitpork válasza Lauda (#55) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Talán mondjuk ha a munkás már feltette a kezét hogy bocs de elkurtam - talán ott kevésbé szeretnek bujkálni a hibázók mint itthon.... mondom talán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57) Lauda válasza bitpork (#56) üzenetére


Lauda
félisten

Ma olvastam , hogy elkezdték kihallgatni az ott dolgozókat, tehát nem tudtak semmit.

[link]

A hatóságok megerősítették, hogy balesetről és nem szándékos gyújtogatásról lehetett szó.

A PÁRIZSI ÜGYÉSZSÉG REGGEL NYOLCKOR AZT KÖZÖLTE A CNN-NEL, HOGY A NYOMOZÓK ELKEZDTÉK KIHALLGATNI A HELYSZÍNEN DOLGOZÓ ÉPÍTŐMUNKÁSOKAT.

Az elsőt már tegnap lehetett olvasni. Azt meg hogy? :F

[ Szerkesztve ]

(#58) Motion_Blur válasza South Velen (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt a részét én se értettem*, nyilván Franciországnak nem tétel a rekonstrukció anyagi része, főleg hogy a hírek szerint 10-15 évig is el fog tartani.

* de, sajnos értem... ezek az adakozások öncélú magketinghúzások 99%-ban. A jó hangosan felajánlott összeg többszöröse visszajön lájkok, kommentek, médiamegjelenések formájában - egyszerűen a matek kiadja hogy megéri nyilvánosan adakozni, ilyen világot élünk.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#59) Apollyon válasza Lauda (#55) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már eleve hogy a pékbe gyullad ki egy ilyen épület... Most oké, hogy a fa nagyon gyúlékony, lol.
De egy részben több száz éves épületről van szó, benne eszmei, vagy inkább felbecsülhetetlen értékű történelmi fontosságú ereklyékkel...

Egy ennyire híres és fontos műemléknél miért nem jártak el kellő óvatossággal? Én azt gondolnám, hogy 2019-ben már vannak az emberek annyira fejlettek, hogy ne baltázzanak el valamit ilyen szinten.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#60) Motion_Blur válasza Apollyon (#59) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gondolom fel volt állványozva minden, elég ha az utolsó melós nem a vödörbe pöcköli a csikket hanem mellé.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#61) Apollyon válasza Motion_Blur (#60) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ez igaz, de nem volt kiírva sehol, hogy interdiction de fumer? Persze simán lehet hogy én gondolom túl a szabályok betartását, de ha ez tényleg egy baki volt, nem pedig szándékos, akkor valaki most nem fog aludni egy ideig. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62) Fotonhámozó válasza Eastman (#48) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Az igazság az, hogy...

:DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#63) 8th válasza Apollyon (#52) üzenetére


8th
addikt

És mi van ha nem véletlenül kapott lángra? Eleve be volt tervezve a teljes tetőszerkezet rekonstrukciója + ott a nem gyenge biztosítás is az épültre ami mindenre fizet. Bezony, tűzkárra is. Biztosítási pénz + egy kis adomány és minden meg van oldva. Nulla € költségből lesz szép új tető és még pár zsák potya pénz is megmarad. Win-win. Na jó félig meddig csak poénból írom, de ki tudja mi az igazság. Sosem fog kiderülni valójában mi volt. Majd ráfogják, hogy elektromos zárlat okozta rosszabb esetben ráverik valamelyik csóró melósra a balhét. Az minden esetre elég furcsa, hogy bent semmi sem sérült de még csak a falak sem lettek kormosat és pont csak a tető lett oda amit amúgy úgyis lebontottak volna hamarosan, hogy újjáépítsék.

(#62) Fotonhámozó Lyujly. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) Apollyon válasza 8th (#63) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, én is pont erre igyekeztem rávilágítani.)
Biztosra semmit se jelentenék ki, én úgy vagyok vele, hogy se szándékosságot, se a balesetet nem zárnám ki.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#65) zoo8800


zoo8800
veterán

Orgona.

Index:

"Az 1730-as évekből származó, François Thierry-féle nagyorgona 8000 sípjával a leghíresebb templomi orgonák egyike a világon. Kezdetben itt arról szóltak a hírek, hogy megsérült, bár ez már az elején is furcsának tűnt, hiszen a nyugati toronypár alatt található a főbejáratnál, amit a tűz biztosan nem ért el. A legfrissebb hírek szerint az orgona érintetlen."

origo:

"Robert de Cotte építészt bízta meg a munkálatokkal, majd ő adományozta a szent helynek az azóta is működő, 12 ezer sípú világhíres orgonáját (ami valószínűleg most teljesen tönkrement)."

Imádok magyar sajtót olvasni. :D

Wiki

rip and tear, until it is done

(#66) Csapoati válasza 8th (#63) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tudtommal nem volt biztosítva...

zoo8800: Az origon minden megsemmisült, szétment, szétverték, felgyújtották stb.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#67) South Velen válasza 8th (#63) üzenetére


South Velen
addikt

Már én is kezdem ezt gondolni. Csak a francia érdekeltségű nagyvállalatok dobálják a 100 millió eurós adományokat, és akkor még nem beszéltünk a kormányoktól/külföldi városoktól/focicsapatoktól/külföldi cégektől/magánemberektől/stb érkező összegekről, már simán bőven egy milliárd euró felett járhatunk mindent egybevéve. És hol van még a vége. Ne mondja nekem senki, hogy ettől több kell, mert kiröhögöm.

[ Szerkesztve ]

(#68) Jim Tonic válasza South Velen (#67) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jaja, a gyíkemberek voltak. Nem is kérdés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#69) South Velen válasza Jim Tonic (#68) üzenetére


South Velen
addikt

Gondolom szerinted sokkal több intelligenciát mutat, hogy bedobsz ösztönösen egy ilyen random, lekezelő, és már rég nem vicces mondatot.

Pedig nem.

Ráadásul ha tényleg igaz az "összeesküvés-elmélet", még hülyét is csinálsz magadból. De ez nyilván sosem fog kiderülni. Én sem mondom, hogy gyújtogatás volt, én csak annyit mondok, hogy igen szépen megtérül, legyen baleset, vagy szándékos.

(#70) bitpork válasza South Velen (#69) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerinted a paranoiátok mennyire komolyan vehető? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71) South Velen válasza bitpork (#70) üzenetére


South Velen
addikt

Milyen paranoia? :F

Bennem fel sem merült, mikor először hallottam a hírt, csak most, látva a számokat. Nincs itt semmféle paranoia, esélylatolgatás van párosítva egy kis "történelmi tapasztalattal".

De nyilván ha gyújtogatás volt, sosem fog kiderülni, legalábbis az, hogy anyagi haszonszerzési céllal volt gyújtogatás. Gondolom nem kell magyarázni, miért. Vagy igen? :D

[ Szerkesztve ]

(#72) emvy


emvy
nagyúr

A ND-ot legalabb ujraepitik (meg egyaltalan ujra lehet). Bevallom en sokkal-sokkal szomorubb voltam, amikor az IS lerombolta Palmyra-t (egyebkent is sokkal dobbenetesebb elmeny volt nekem Palmyra mint a ND).

while (!sleep) sheep++;

(#73) bitpork válasza emvy (#72) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne tedd OFFba ide tartozik - és mi is megkönnyeztük. Ez van. Az emberiség egy része megérett az elmúlásra. A vallási fanatikusok és akik erre/ezzel szemben alapoznak politikát ugyan úgy.

MOD

(#71) Lidl Jacob : milyen az élet úgy, hogy ennyi felesleges energia megy el a rosszon agyalni?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74) South Velen válasza bitpork (#73) üzenetére


South Velen
addikt

milyen az élet úgy, hogy ennyi felesleges energia megy el a rosszon agyalni?

Köszönöm érdeklődésed, nem túl jó igazából. Jobb lenne ignorálni ezeket a dolgokat, valóban boldogabb lenne az élet. De nem megy. Mi a recept? "Isten útjai kifürkészhetetlenek" meg "megvolt rá az oka Istennek" és ilyen magic mondatok tudom, hogy sokaknak működnek és menedéket nyújtanak, de így kívülről nézve elég nehéz már ebbe belekezdeni, know what I mean? ;]

(#75) tuki2200


tuki2200
senior tag

Hogy ki van akadva mindenki, újjáépítik és kész. Valószínűleg könnyebb is lesz mint renoválni. Tudom, hogy a franciáknak ez egy fontos szimbolikus épület, de hogy a magyarok miért vannak így kikészülve azt nem értem.. pláne, hogy a Vatikánhoz vagy a Sagrada Familiához képest semmi extrát nem nyújtott..

(#76) szipipeti válasza 8th (#63) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Néhány évtizednyi építőipari tapasztalattal a hátam mögött, bizony bátran állíthatom, hogy igen komoly az esélye a munkavégzés során keletkező tűznek...
Ráadásul egyes esetekben akár órákkal a munka befejezése után is elszabadulhat...
Pl.: fűrészporos helyen egy szikra idézhet elő "porrobbanást", vagy egy bekapcsolva felejtett gép túlmelegedett (hőlégfúvó), Láttam olyan balesetet, hogy "elment" az áram, majd amikor 2 óra múlva visszajött, a bekapcsolva felejtett régebbi masina okozott komoly balesetet.
Egy leesett öklömnyi lángvágási parázs/salak is képes 1-2 órát "szunnyadni" majd lángra kapni..
Szóval nem sok kell... Pláne ha tisztességesen kiszáradt faáruval van dolga az embernek...

(#77) Jim Tonic válasza South Velen (#69) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az is lehet, hogy a szíriusziak voltak. Vagy az atlantisziak? Nem-nem-nem, már tudom: a rézf@szú bagoly.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#78) Csapoati válasza tuki2200 (#75) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem is tudtam, hogy magyaroknak kizárólag magyar, illetve fórumozók által szépnek, különlegesnek tartott épületek leégésénél szabad szomorkodniuk.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#79) Apollyon válasza szipipeti (#76) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na végre egy bennfentes véleménye is elhangzott. :R Azért ez már jóval hitelesebb mint pl. az általam is felvetett spekulációk. :)
Ám hadd kérdezzem meg, hogy amikor ilyen nagyszabású, vagyis jelen esetben műemlékről van szó, nincsenek extra elővigyázatossági és/vagy plusz biztonsági szabályok / eljárások?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#80) tuki2200 válasza Csapoati (#78) üzenetére


tuki2200
senior tag

A nem franciáknak ez csak egy turisztikai látványosság. Önmagában nem jelent semmit, van, régi, híres, megsérült, kijavítják. Nagy dolog.. vagyis sok lájkot lehet most szerezni social médiában, ha kirakja valaki, hogy volt ott és most nagyon szomorú.

(#81) mephi666 válasza Apollyon (#79) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a különböző előírások arra valók, hogy sz@rjanak rá magasról a dolgozók :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#82) Csapoati válasza tuki2200 (#80) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez elég durva általánosítás. Februárban voltam a Sagradában, ledöbbentett, megfogott. Nem is mint templom, merr nem vagyok vallásos, hanem mint építmény. Ha leégne, baromi szomorú lennék és én is adakoznék a helyrehozatalára, mert az emberiség egyik kiemelkedő alkotása. Olyan nehéz ebbe belegondolni? Nyilván vannak pávák, akiknek nem mond semmit és csak lájkokra mennek, de nem mindenki ilyen

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#83) #65675776 válasza Csapoati (#78) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#84) 8th válasza Csapoati (#66) üzenetére


8th
addikt

Teljesen kizárt, hogy ne lett volna biztosítva.

(#85) 8th válasza bitpork (#70) üzenetére


8th
addikt

Aha, paranoia. Oké.

Amíg egyértelműen ki nem derül mi történt addig ezt a lehetőséget sem lehet kizárni.

(#86) snecy20


snecy20
veterán

Pont pár nappal Húsvét előtt ég le, picit azért elgondolkodtató. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87) Jim Tonic válasza 8th (#85) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Poén az, hogy egyértelműen kiderült, a rendőrség is megerősítette, csak néhányan akarnak mást belelátni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#88) Jim Tonic válasza snecy20 (#86) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sőt, idénre esik pünkösd és karácsony is. :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#89) snecy20 válasza Jim Tonic (#87) üzenetére


snecy20
veterán

Óó, amit a francia rendőrségnek / kommünikének el lehet hinni, az egy nagy nulla. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90) emvy válasza snecy20 (#89) üzenetére


emvy
nagyúr

Facebookon a mindenegybe blog megbizhatobb, ez teny.

while (!sleep) sheep++;

(#91) mephi666 válasza Jim Tonic (#88) üzenetére


mephi666
nagyúr

sőt: nagypéntek péntekre, húsvét hétfő meg hétfőre esik :Y ...ez nem lehet véletlen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#92) oszi666


oszi666
őstag

Most lehet hogy nagyon bunkó leszek, meg kedvrontó meg minden de akkor is muszáj leírnom.
Okádéknak tartom, hogy pár nap alatt sikerült kb fél milliárd eurót összeszedni arra, hogy egy kupac kib@szott kövön megint legyen tető, miközben a jóég tudja hány gyerek él pl mélyszegénységben az Európai Unió területén. Erre van pénz, hogy menjenek a jó retkes büdös pics@ba.
Rakjanak rá bádogot, ki a bánatos akárkit érdekel? A többit meg adják oda a rászorulóknak. AHelyett hogy alapítanának egyetemet vagy közkórházat.
sajnálom ha valakit megbánottam.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#93) Lauda válasza oszi666 (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem foglalkozzon mindenki a maga pénztárcájával. Ne a másiknak akarja megmondani mire költse a pénzét.

(#94) South Velen válasza oszi666 (#92) üzenetére


South Velen
addikt

Sokkal több már az. Tegnap délben volt legalább 500M €.

Ilyen világot élünk. Ezek fontosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#95) South Velen válasza Jim Tonic (#87) üzenetére


South Velen
addikt

Ja mostmár értem, ha a rendőrség megerősítette, akkor biztos úgy van, én kérek elnézést.

omg

[ Szerkesztve ]

(#96) 8th válasza Jim Tonic (#87) üzenetére


8th
addikt

Leköteleznél vele ha elárulnád. Munka miatt csak félszemmel vagyok jelen a ph-n nincs időm híroldalakat bújni.

(#97) szipipeti válasza Apollyon (#79) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Egy éve tettem le a munkavédelmi technikusi vizsgát, így friss, az infó...
Jellemzően a teljes EU-ban fő vonalakban egységes a szabályzás, bár egyes országokban ettől lehet szigorúbb, mint az EU-s. (Nálunk például az élelmiszeripari szabványok messze szigorúbbak, mint az átlag...)
Nagyon sok minden lehet...
Jellemzően a gond az szokott lenni, hogy van egy felelős mérnök...aki előírja, mit, hogyan mikor... Vállalkozó vállalja, megért belőle valamennyit... Az ilyen-olyan kvalitású alkalmazottja, pedig ebből megért valamennyit, és alkalmaz valamennyit...
Mondjuk egy algíri vagy marokói hegesztő azért rizikós, hiába perfekt a francia nyelvből...
(Hasonló a gond ma, már, nálunk a bátor ukránokkal, moldávokkal és jönnek a távol-keletiek... Teljesen más munkamorál és zéró veszélyérzet...)

Tipikus eset: hegesztő az elfogyott pálcacsutkát nem egy dobozban gyűjti, hanem csak kiejti a markolatból... Állványon nem is látja hova esik... 8 méterrel lejjebb az asztalosok/ácsok otthagytak egy fél talicska fűrészport... Na, ez kb fél óra múlva kezd el lángolni... addig csak parázslik.. Vagy észre veszik, vagy nem..

Anno nálunk terepi hegesztéshez elő volt írva, hogy a munkabefejezés előtt a hegesztési és lángvágási munkákat 60 perccel be kell fejezni... (ma már nincs ilyen előírás..),
De, gondolj bele, hogy autók gyulladnak ki attól, hogy az ablakon besüt a nap, át a tartóban hagyott vizes-palackon, és az nagyítóként viselkedve simán meggyújtja az üléskárpitot...
Vagy egy üvegdarab a tetőn hagyva....
A bajhoz nem is mindig kell effektíve munkát végezni!

Találkoztam olyan műszaki tervvel, ahol közös légelszívást terveztek a lakatosműhely hegesztőasztala fölé és a másik épületrészben lévő asztalosműhely gépeihez... perceken belül leégett volna az egész! Robbanással...
Szóval nem csak a kétkezi melós lehet hülye a munkájához....

[ Szerkesztve ]

(#98) Lauda válasza South Velen (#95) üzenetére


Lauda
félisten

Kinek kellene megerősíteni, hogy elhidd?

(#99) emvy válasza South Velen (#94) üzenetére


emvy
nagyúr

A kultura mindig is fontos volt. Nem vilagos, hogy pontosan mennyi a forintban kifejezheto erteke, de a kultura osszetarto ereje nullanal biztosan ertekesebb. Nem allitom, hogy a ND ennek a legjobb peldaja, de azert nem annyira egyszeru a dolog, hogy epitsunk iskolakat muzeumok helyett.

while (!sleep) sheep++;

(#100) Lauda


Lauda
félisten

Akit érdekel a tűz utáni állapot felülről: https://gigarama.ru/notredame/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.