Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joysefke válasza oszi666 (#92) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Okádéknak tartom, hogy pár nap alatt sikerült kb fél milliárd eurót összeszedni arra, hogy egy kupac kib@szott kövön megint legyen tető, miközben a jóég tudja hány gyerek él pl mélyszegénységben az Európai Unió területén. Erre van pénz, hogy menjenek a jó retkes büdös pics@ba.

Kezdheted az adakozást... :U

(#102) Apollyon válasza Lauda (#93) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mindkettőtök kommentje egyszerre vicces, és szomorú is egyben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#103) Apollyon válasza szipipeti (#97) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azigen, ezek aztán szép sztorik. :D Persze mindenki hibázhat, nincs 100%-ban mindig tökéletes munkát végző ember, hiába profi. De azért azt gondolnám, hogy van az a mentális és anyagi erőforrás, hogy zéróra redukáljuk egy extra fontos projekt katasztrófájának valószínűségét. Gondolom a történtek után azért kicsit jobban oda fognak figyelni...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#104) mephi666 válasza Apollyon (#103) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk fél éve küldtek egy "ellenőrt" központból a raktárosokhoz, hogy felügyelje a munkavégzést és feltárja az esetleges problémákat... egyik nap ment a raktárvezetőhöz, hogy "szerinte a csarnokban kell-e munkavédelmi sisakot hordani, ahol daruznak?" (mert egyik raktáros nem hordta, ő meg nem foglalkozott vele) ...következő eset: kiküldte az utcára az egyik targoncát, hogy az ott pakolja fel/le a kamiont a telephelyen kívül... erre is rákérdezett nála, hogy "ez rendjén van-e így?" ...erről is írt jelentést: következő héten már el lett küldve a raktárvezető :U ...oké, hogy a sisak nem ér semmit, ha fejbe kólint egy köteg zárt profil, ami lehet úgy 1.5 tonna, a telephely meg eldugott helyen van és senkit nem zavartak a fel-/lepakolással, de akkor is figyelhetett volna az a sülthal pár hétig jobban arra, hogy betartassa az előírásokat, mert ha véletlenül egy munkaügyi ellenőrzés jön, vagy egy rendőr látja meg a közterületen rakodó targoncát, akkor csúnya bírságot kap a cég :U faterom meg évtizedeken át munkavédelmis volt, ő is tudna szép sztorikat mondani... könnyen lehet, hogy a notre dame felújításán sem olyan képzett emberek dolgoztak, akik álmukból felkeltve is felsorolják az összes munka-/tűzvédelmi előírást

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105) t72killer válasza South Velen (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, elég profitábilisnak tűnik ez a tűz, már most. Számottevő kár pedig alig keletkezett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#106) Lauda válasza mephi666 (#104) üzenetére


Lauda
félisten

Tapasztalatom szerint sajnos a legtöbb helyen a munkavédelmisek is partnerek a munkavédelmi szabályok megszegésében, illetve a megszegések megakadozásával nem törődnek. Elregélik a megadott időnként a kötelezőt, azonban a betartatás nem működik. Félrenéznek, mellébeszélnek, hallgatnak, fejet hajtanak a vezetőségnek.

[ Szerkesztve ]

(#107) bitpork válasza t72killer (#105) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem -e? Honnan kerítesz olyan öreg faanyagot a restauráláshoz? Just askin'...

8th: a legborzasztóbb hogy magad vallod be h nem vagy elég tájékozott az adott témában de arra van felesleges energiád hogy összeesküvés elméleteket gyárts.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#108) t72killer válasza bitpork (#107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a faanyag kora akkor releváns csak, ha közvetlen látható, pl egy régi fahídnál, templom esetén a belső berendezkedés elemeinél. Ha csak szerkezettartó feladata van, édesmind1. A lényeg, hogy a falak állnak, rózsaablakok és tudtommal a műalkotások túlnyomó többsége megúszta hálistennek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#109) mephi666 válasza t72killer (#108) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyébként fához értő emberek "friss" fát is tudnak úgy alakítani/kezelni, hogy régi hatást keltsenek, közben az új tulajdonságait birtokolják :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#110) 8th válasza bitpork (#107) üzenetére


8th
addikt

Te beteg vagy esküszöm.

(#111) K Norbi


K Norbi
addikt

Az élet megy tovább. :DDD

(#112) bitpork válasza 8th (#110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt egyszer már átbeszéltük. Te nem tudod távol tartani magad és a képzelgéseidet az általam írtaktól személyeskedés nélkül. Ugyanakkor amit leírtam azt Te írtad előbb. Ha én beteg vagyok akkor rossz belegondolni mit tarthatsz magadról.
Ahogy legutóbb is, kívánom hogy mihamarabb rendeződjön körülötted minden és visszatérhess ahhoz az önmagadhoz aki voltál 6-7 évvel ezelőtt :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113) Lauda válasza t72killer (#105) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írták, akár az egymilliárd eurót és 10-15 évet is elérheti a helyreállítás költsége és ideje. Azért ez elég számottevő azt gondolom.

(#114) t72killer válasza Lauda (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jóó, én is láttam már olyat, amikor az autószerelő a "biztosítónak áraz"... ;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115) erer1000 válasza Lauda (#113) üzenetére


erer1000
őstag

macron papa 5 évet mondott :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#116) villamos


villamos
őstag

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy minden áron fával kellene újjáépíteni a tetőszerkezetet. Nem tartom jó ötletnek, megint 22ha erdőt kivágni csak azért, hogy egy egyébként nem is látható szerkezet autentikus legyen, mert már úgysem lesz az. Sokkal jobb lenne ehelyett egy kortárs környezetbarát megoldást választani, akár újrafelhasznált anyagokból is. :B

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#117) tuki2200 válasza villamos (#116) üzenetére


tuki2200
senior tag

Na igen, kérdéses, hogy több száz éves élő fákat helyes-e kivágni, hogy egy halom kőrakás réginek tűnjön?! A ND-nak inkább eszmei értéke van, mint tényleges. A túristákat meg pláne nem érdekelné, ha lecserélik a tetőt. Pesten is történelmi léptékkel nézve vadonat új minden historizáló épület, mégis tetszik az embereknek, a kölni katedrálist is újjá kellett építeni a VH után vagy a varsói várat.. Kicsit túllihegik..

[ Szerkesztve ]

(#118) #65675776 válasza villamos (#116) üzenetére


#65675776
törölt tag

Például?

Egyébként a fa éppen pont megújuló erőforrás.

(#119) t72killer válasza tuki2200 (#117) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pláne, hogy ebből a faszerkezetből az egybites látogató semmit se lát, még ha nagyon nézi is, kb 100méterre van tőle.

#118: a tarvágás majd erdei/dimbesdombos területen traktorral húzás-vonás-szállítás eléggé keresztbetesz megújuló voltának... Ha a kert végében a nagypapa fejszéjével kivágod az akácdudvát, majd befűtesz vele, azt mondhatjuk megújulónak - főleg, hogy 4-5év és tényleg újranő. Egy 60éves toronymagas, makkegészséges fáról, aminek simán lehet még 50-200éve hátra, nehezen hiszem el, hogy kivágása és az erdőből elszállítása ökoszisztémát nem zavarná. Széndioxid vonalon meg számoljuk szépen bele, mennyit füstülnek el a favágáshoz-feldolgozáshoz felhasznált gépek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#120) villamos válasza #65675776 (#118) üzenetére


villamos
őstag

Igen megújul. Évszázadok alatt... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#121) #65675776 válasza villamos (#120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha rendesen kezelik az erdőt, akkor folyamatosan megújul. Csak primiviában szokás tarra vágni. Normális helyeken nem vagdalnak ki egymás mellett álló fákat.

(#122) Valty válasza South Velen (#94) üzenetére


Valty
aktív tag

Ne haragudj, de ez nagyon demagóg, olyan nehéz megérteni, hogy vannak emberek, akik értik és értékelik a kultúrát, művészetet?

Nagyon sok építés, átépítés, restaurálás folyik adományokból (pl. a Sagrada Familia vagy említhetném például Pompeit, de vagy bármi mást is)csak kevesebb médiafigyelmet kapnak, igy valószínűleg nem hallasz róĺuk

[ Szerkesztve ]

(#123) t72killer válasza #65675776 (#121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szelektív erdőgazdálkodás meg pláne rengeteg nehézjármű-mozgással jár, amik nem éppen úgy fogyasztanak, mint a tükörsima országúton hátszélben 60nal közlekedő fiat500as...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#124) erer1000


erer1000
őstag

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#125) Lauda válasza erer1000 (#115) üzenetére


Lauda
félisten

Mondhatja nyugodtan egy politikus, akik csak elvonták a felújításoktól is a pénzt. Az épület állítólag már évek óta az összeomlás határán volt. A 10-15 évet pedig a kölni dóm építésze mondta. Lehet picit jobban ért hozzá és nincs értelme ígérgetnie, mint a politikusoknak.

(#126) oszi666 válasza joysefke (#101) üzenetére


oszi666
őstag

En adakozom havi fix osszeggel :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#127) 8th válasza bitpork (#112) üzenetére


8th
addikt

Ha megy az értő olvasás fuss neki újra a vonatkozó hozzászólásomnak amire hivatkozol és azt is nézd meg mire reagáltam. Tudod, irónia... :U
Estig dolgoztam munka közben nyilván nincs időm a híreket lesni, hogy mi a legfrissebb infó arról a romhalmazról. Tőlem össze is dőlhetett volna az sem hatna meg különösebben.
Jó ideje utazol a kommentjeimre próbálsz fogást találni és csak azt nézed mibe tudsz belekötni. Erre írtam, hogy beteg vagy. Amúgy pedig nem ismertél 6-7évvel ezelőtt. Most sem ismersz. Ne tégy úgy mint ha ismernél.

(#128) Jim Tonic válasza 8th (#127) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te, ha ennyire magasröptű gondolataid vannak, mellé meg a konteós marhaság, akkor minek írtál ide? Épp nem volt jobb dolgod?
Valakit betegnek titulálni, az pedig személyeskedés. Amiért szokták szórni a bant.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#129) South Velen válasza Jim Tonic (#128) üzenetére


South Velen
addikt

Szerencséd, hogy az implicit hülyézést, amit te tolsz folyamatosan, azt megengedik a szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#130) Kalandor válasza bitpork (#107) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kölni dómban lecserélték vasszerkezetre az egészet, úgysem látszik.

(#131) Lauda


Lauda
félisten

Itt az eredeti videó. Az szerintem egy tűzoltó lehet, mintha zöld mellényben és sisakban lenne.

(#132) Jim Tonic válasza Kalandor (#130) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vagy az egész Vatikánban is, ha jól rémlik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#133) Lauda válasza Lauda (#131) üzenetére


Lauda
félisten

(#134) Lauda


Lauda
félisten

Mondjuk vannak érdekes dolgok: https://www.nytimes.com/2019/04/17/nyregion/st-patricks-cathedral-arrest.html Két gallon benzinnel és öngyújtóval megy be egy teli katedrálisba.

(#135) Ringman válasza Lauda (#134) üzenetére


Ringman
nagyúr

pszichiátriai eset :(

(#136) K Norbi válasza Ringman (#135) üzenetére


K Norbi
addikt

Ott azok vannak akiknek nem kéne.
Az utcákon meg Magyarországon azok akiknek kéne. ;]

(#137) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

(#138) bitpork válasza 8th (#127) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Természetesen nem személyesen ismerlek, de évekkel ezelőtt az autós topikban jó kedélyűen tudtunk beszélgetni. Az akkori magadhoz képest értendő a véleményem - hogyan azt a múltkor is leírtam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139) Ringman válasza bitpork (#137) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes kérdés ez - hogyan kell/érdemes helyreállítani a műemlékeket, mert a korábbi átépítések/javítások során általában az akkori építőipari csúcstechnológiát is igénybe vették.

lehet azon gondolkozni, hogy csakúgyazigazi, ha pl keményfa szeges kapcsolatokat alakítunk ki, de úgyis meg lehet őrizni az épület értékét, hogy nem minden úgy készül, mint régen, pl minek bárdolni a nem látszó gerendákat.

(#140) razorbenke92 válasza 8th (#127) üzenetére

Csak egy-két mondat a "tőlem össze is dőlhetett volna" hozzászólóknak:

Értem én, hogy nem érdekel titeket, de miért kell idejönni, és hangoztatni ezt? Nem kérdezett senki, hogy érdekel e.

Random temetésekre is kijártok közölni, hogy titeket nem érdekel, és különben is afrikai gyerekek is halnak éhen másodpercenként, miért nem rájuk költik a temetés meg a sírkő árát?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#141) South Velen válasza razorbenke92 (#140) üzenetére


South Velen
addikt

Minket vádolnak demagógiával, de azt hiszem ez a hsz most viszi a prímet demagógia terén. :DDD

(#142) razorbenke92 válasza South Velen (#141) üzenetére

Demagógia - Wikipédia

Szerk: Off

Szerk2: Megmagyarázom, mert úgyse fogod érteni:
- A tartalomban egyetlen állítás volt, ami tény.
- A kérdések jórészt már kiesnek a demagóg meghatározások alól, de ha mégsem: emeld ki a részigazságokat, vagy az irreális elképzeléseket

Szerk3: #94 Azt is elmagyarázom, hogy miért használták rád jól, a demagóg jelzőt:

Ilyen világot élünk. Ezek fontosabbak.

Na ez egy baromi nagy részigazság. Attól, hogy te nem látsz tovább az orrodnál, még nem igaz. Mondok egy példát: Én, amióta önálló keresetem van, 100 forintot a rászorulóknak juttattam el, kb másik 200 forintomba került, hogy inkább a környezetkímélőbb megoldásokat részesítettem előnyben. Ezen felül kb. 50 forint értékben végeztem karitatív oktatásokat. Most meg van képem egyszeri alkalommal 5-10 forintot adni valamire, amihez jó emlékeim kötődnek. Ez tényleg azt jelenti, hogy "Ezek fontosabbak"?

Baromi sok pénznek hangzik? Igen, mert hamar összegyűlt. Szegényeknek meg betegeknek adományozni egy ember (ha akar) 20-30 éven keresztül folyamatosan tud. Notre Dame újraépítésre csak most. Érthető, hogy egyszeri alkalomként jobban megerölteti magát mindenki, de ez nem azt jelenti, hogy ezen kívül soha semmi másra nem adott, vagy nem fog. Sőt. Általában akinek van, nem csak ilyenkor adakozik.

Nyilván hatalmas híre van ezeknek a nagy összegeknek, de ha egy kicsit is gondolkodnál, és nem esnél hanyatt, amikor milliárdos összegeket hallasz, neadj Isten utánanéznél, hogy mennyi adományt görgetnek fel évente egyes szervezetek, akkor nem beszélnél butaságokat, és utána nem kéne megsértődnöd, mikor kioktatnak.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#143) joysefke válasza South Velen (#141) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jákob bátyám mond, ki kezeli a boltban a pénztárgépet míg te itt katolikus székesegyházakról kommentelsz?! :F

[ Szerkesztve ]

(#144) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A pénztáros? 🤔

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#145) 8th válasza razorbenke92 (#140) üzenetére


8th
addikt

Mi az, újabban már a logouton sem lehet az embernek saját véleménye? Már itt is új szelek fújnak? Aki más véleményen van az kussoljon? Olyan hiszti megy a körül a végletekig elhanyagolt épület körül, hogy az már nevetséges. A tisztességes állagmegóvásra sajnálták a pénzt a franciák amikor pedig beüt a gebasz futkosnak segítségért mindenkihez mint pók a falon. Tragikomikus.

(#146) razorbenke92 válasza 8th (#145) üzenetére

Ne érts félre, nem így gondoltam.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy páran hurrognak egy topicban, ami elsődlegesen arról szól, hogy sajnálatos dolog történt, majd ezután meglepődnek, ha a társaságnak nem tetszik a jelenlétük.

Lehet saját véleményed, de engedd meg, hogy nekem meg a te véleményedről legyen véleményem.

u.i.: Légyszi a véleményedről szóló véleményemről ne legyen véleményed, mert a végén dimenziókaput nyitunk. Köszönöm a megértést.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#147) szipipeti válasza 8th (#145) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Az állításaid elejével teljesen egyetértek. Vélemény lehet... Kell is... Hiányzik a tisztelet...
A többi: (pusztán csak a pontosítás végett);
1, Mivel az épület elhanyagolt volt, ezért indult meg a restaurálás.... (ideje volt)...
Valamikor el kell kezdeni ugye?
2, nem futkostak "segítségért..." Legalábbis nem hallani arról hogy "kértek" pénzt a tűz miatt. Igaz jöttek "ÖNKÉNTES FELAJÁNLÁSOK" kisebb és nagyobb összegek... Amit viszont elfogadtak, elfogadnak. (valószínű lesz helye a maradéknak is...)
Senki nem "kuncsorgott" pénz után...
És igen... néhány esetben morális kötelesség... Lásd a szeged város képviselőinek reakciója... (valahogy így kellene) - és nem az összeg számít, hanem a gesztus...

Egyébként az emberismereti tapasztalatom azt mondja, hogy a "hőbörgők" és a "gazdagok" a kevésbé adakozók, mint a szegény, csendes többség... (Kérdezz meg egy pizzafutárt, postást, ápolónőt....).
De ugye nem kell, hogy mindenkinek egyforma legyen a "morál"-ja...

[ Szerkesztve ]

(#148) Dr. Romano válasza razorbenke92 (#146) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Vélemény a véleményben. Véleményception.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#149) kenwood3


kenwood3
őstag

Facebookrol

" Két napja végigsöpörte a világot a Notre Dame tragédiája. Egy emberként fogtak össze emberek nemzetiségre, származásra, anyagi helyzetre való tekintet nélkül. Összefogtak, hogy megmentsenek egy történelmi épületet.

Két napja az egyik legritkább teknősfaj utolsó nősténye elpusztult. A jangcei lágyhéjú óriásteknős négy fennmaradt példányából feltehetően már csak három hím maradt.

24 óra alatt közel 600 millió euró gyűlt össze az adományokból, amit a híres párizsi építmény renoválására ajánlott fel több millió ember. Egy újabb faj kihalásának hírét viszont ugyanolyan közönnyel fogadtunk, mint az eddigieket.

Vajon mikor lesz legalább ugyanolyan fontos a bolygónk, a természet és ezzel a saját létünk, a mi életünk fennmaradása, mint a ragaszkodás mulandó tárgyainkhoz?

“A Földet nem az őseinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön...” "

(#140) razorbenke92 ok, csendben maradok , mert masnak nem lehet velemenye:U

Ja nem :W

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#150) Lauda válasza kenwood3 (#149) üzenetére


Lauda
félisten

Az a teknősfaj amiatt van a kipusztulás szélén, mert nem volt pénz a megmentésére? Ahogy olvasom nem, tehát semmi összefüggés.

Meg hát az emberek arra adnak pénzt, ami érdekli őket, amiről egyáltalán tudnak. Lefogadom az emberek 80%-a életében nem is hallott erről a teknősről, ellenben a notre-dame-ről az emberek legnagyobb része biztos hallott. Egyértelmű, hogy az összefogás is nagyobb ilyenkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.