Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Nyílj meg. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) sonar válasza Bird (#1) üzenetére


sonar
addikt

Vajon jövőre jön a N64 ugyanezzel a HW-rel? :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Bird válasza sonar (#2) üzenetére


Bird
addikt

Simán. Elbírja.... Ez jó hír a NES/ SNES mini tulajoknak. :R Érdekes egy üzletpolitika, hasonlót nem láttunk idáig.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats a ki géphez! Kéne nekem is, de úgyis tudom előre, hogy csak a vitrinben porosodna...

A megegyező hardver nem nagy sokk, ezt a terhelést gyak. ma már minden vas bírja, és logikusnak is tűnik a lépés, biztosan így volt gazdaságosabb. A kevesebb irányítógomb miatt nem látom sok értelmét NES-re tölteni a SNES szoftverét, bár játéka válogatja, és fordítva viszont már működhet a dolog.

A bőségesebb csomag viszont üdvözlendő előrelépés, így az igazi! :K
Egyébként - mivel a SNES-hez is létezett NES/GB adapter - én csak ezt a második modellt adtam volna ki, dupla játékkínálattal, de persze piacgazdaságban, fogyasztói társadalomban élünk...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#5) Bird válasza AxBattler (#4) üzenetére


Bird
addikt

Köszi! ;)

Igen, de SNES mini controllere, kompatibilis a NES miniével és fordítva. Veszel egy SNES mini kontrollert és meg van oldva. :R A csatlakozón sem változtattak.

A megegyező hardver csak annak egyszerű moddolása miatt érdekes. Faék gyakorlatilag, ebből is látszik, hogy kimondva kimondatlanul támogatják a további romok használatát.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) AxBattler válasza Bird (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, ha ugyanaz a csati, akkor okké!
Már csak azt kellene megoldani kis moddinggal, hogy bármilyen régi Nintendo ROM-ot lejátsszon + SD kártyát fogadjon.

Ehh, felesleges kombinálás; látom nekem inkább egy Raspberry, vagy egy AIO gép kellene, Retropie-al ... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#7) Bird válasza AxBattler (#6) üzenetére


Bird
addikt

Hát jah. Viszont ez official termék, ami egy rajongónak a leges legfontosabb. :D

A kernel miatt ez nehézkes, de hardveres kapcsolóval szerintem megoldható lenne ez is. SD kártya szerintem felesleges, mert az 512MB szinte mindenre elég.

Most nézem ebből a NAND-ből létezik 1,0 Gb-os méretű is... :C Innentől hőlégfúvó és némi kézügyesség kérdése a dolog.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8) AxBattler válasza Bird (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Kezd eluralkodni rajtam a birtoklási vágy... de igazából egy régebbi DS tökéletesen elég lenne, azon mennek emulátorok is megfelelő bővítőkártyával.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#9) Bird válasza AxBattler (#8) üzenetére


Bird
addikt

Ne is mond én készen vagyok teljesen. :D Ez a konzol volt számomra a csúcsok csúcsa. Emlékszem 1993-ben (akkor voltam szakközép elsős) Ausztiában egy szupermaketben (!) majdnem egy órát játszottam a chaos enginnel. Akkoriban megfizethetetlen volt a kis családunknak egy efféle otthoni életérzés. Ezért is döntöttem most úgy, MOST "most have egy ilyen". Kisfiam most lesz 7 éves, de a chaos enginnel már megfertőztem. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10) távcsőves válasza AxBattler (#8) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nekem egy xbox classic van, mame, sega, nes, c64 stb emulátorral. Best buy erre a célra. Check hardverapro... Aztán, ha megfogott, ugyis beszerzel egy eredetit. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) AxBattler válasza távcsőves (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha még veszek konzolt, az csak (3)DS lehet, a többinek már nincs feeling-je számomra, ill. annyi pénzt már nem áldozok új platformra, PC untig elég.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#12) Bird válasza AxBattler (#11) üzenetére


Bird
addikt

Ahogy elnézem a retro minizés most nagy divat lesz/ lett.... Jön a c64 mini is.... Abban nem látok akkora potenciált. :U

Ellenben egy Amiga.... Uhhh lenne!!! :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) távcsőves válasza Bird (#12) üzenetére


távcsőves
senior tag

Én orange pi-t tervezek venni, amigát emulálni többek közt.

@Axebattler: csak azt akartam jellezni, max 10000Ft befektetésel, van egy retro cuccod őnmagában amivel további retro cuccokat is kiprobálhatsz.

(#14) Bird válasza távcsőves (#13) üzenetére


Bird
addikt

Amiga 500 volt a megtestesült számítógép. Minden más csak utána jött..... :R Egy A1200 minit rögtön előrendelnék....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#15) távcsőves válasza Bird (#14) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igen, csak újra drágák. Amit jelenleg kérnek érte...

(#16) Bird válasza távcsőves (#15) üzenetére


Bird
addikt

Hát igen, ezek kultikus eszközök, éppen ezért rohadt drágák.... :D Egy A4000 egy vese ára konkrétan.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Anno nagyon fájt, hogy lecsúsztam a C64 DTV-ről, megjelenésekor 3000 Ft környékén lehetett itthon is kapni. Most egy RetroPie-jal ülök fel a retróvonatra.

(#18) SunMount3r válasza Gerasz (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kár, hogy ez a Retropie nem fut Windows-on is, kíváncsi lennék mit tud.

(#19) citkar


citkar
addikt

Van konkrét info erről a bővíthetőségről, még több játék használhatósága érdekében?

(#20) Bird válasza citkar (#19) üzenetére


Bird
addikt

Folyamatban van a dolog... Mivel a hardver nem, csak a kernel változott igy
csak idő kérdése. Ha lesz konkrét frissítem a bejegyzést. :) Napok kérdése... Az oroszok szó szerint a spájzsban vannak.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) Bird válasza citkar (#19) üzenetére


Bird
addikt

Már most is működik egyébként, csak a img-t kell hex editorral reszelgetni... Ha viszont nem sikerül, lesz egy örögmozgóan bootolgató konzolod. A bejegyzésben szereplő kép az alkalmazásból való, saját készítés volt...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#22) citkar válasza Bird (#21) üzenetére


citkar
addikt

Várom a fejleményeket, van pár játék amit hiányoltam a listáról, bár így se rossz.
Ha könnyedén megoldható egy komolyabb bővítés, akkor meggondolom, figyelem a topikot.

(#23) Agyzuzo válasza Bird (#20) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na ez igazán jól hangzik. :D Egy Best of NES-SNES gyűjtemény felrakása is opció lesz így szerinted? (Ha elvileg ugyanaz az alap akkor a NES romokat is meg kéne hogy egye talán).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#24) Bird válasza Agyzuzo (#23) üzenetére


Bird
addikt

Sajnos más a kernel, így vagy egyik vagy másik lehet fent. Esetleges egy kapcsolós megoldással fel lehetne flashelni min2-öt. De az már taknyolással járna.... ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25) kovsol


kovsol
titán

Pont az USA-ban voltam megjelenéskor és nem volt eszemben, hogy vegyek egyet :(
Tud valaki esetleg olyan külföldi webshopot ahonnan szállítanak hozzánk? Az itthoni árat számomra nem éri meg.

May the Force be with you!

(#26) Bird válasza kovsol (#25) üzenetére


Bird
addikt

Külföldön mindenhol out of stock. :( Előrendelésben elfogyott az első hullám.... Majd talán karácsony után. Bár a Nintento azt ígérte előzetesen, a SNES-t folyamatosan kellő mennyiségben gyártani fogják.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#27) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez sem tartott sokáig: hakchi2 v2.20 with SNES Classic Mini support
:)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28) Bird válasza AxBattler (#27) üzenetére


Bird
addikt

Valóban, nálam már fent is figyel a custom kernel három napja. A játékok 70-75% megy a nintando saját kernelén, viszont van hozzá emulátor unofficial amivel a problémás játékok is mind kivétel nélkül elindulnak. Működik az N64 és a Sega emulátor is rá, a Zelda nagyon klassz kis játék lett N64-re. Összességében nagyon jó lett a régi- új konzol, így moddolva pedig kitolja a szerkezet határait és időtállóvá is teszi. A hackhi2 v2.20 pedig még mindig nagyon user friendly alkalmazás. :D Viszont USB3.0 porton nem működik megfelelően, erre oda kell figyelni. A custom kernelt egyszer kell ráfrissíteni, utána már csak a játékokat kell szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#29) AxBattler válasza Bird (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Ami még nem tiszta, hogy mennyi játékot lehet rajta tárolni? Mondjuk SNES címekből...
És ez milyen adathordozón történik? Vagy akkora a belső memóriája?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#30) Bird válasza AxBattler (#29) üzenetére


Bird
addikt

300Mb-al tudsz garázdálkodni.... Nálam most 200Mb játék van fent (220db) a gyári csomaggal együtt. A játékok 1,0mb és 6mb közöttiek.

Szigorúan belső, TSOP-48 flash memória. Külső forrás nem játszik, de felesleges is lenne. A custom kernelben megjelenik egy "more games" mappa, abba pakolja bele a játékokat a hackhi2 alkalmazás. Egy almappában egyszerre csak max. 20 jelenik meg, ABC sorrendben kategorizálva azokat. A további játékok az almappákban találhatók.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#31) AxBattler válasza Bird (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyi bőven elég a ROM-oknak és a mentéseknek, ezzel nem lesz gond.
Nem hiszem, hogy bárki ráérne ennél többet végigtolni, ráadásul a minőségi stuff-okból sincs több.

Persze N64 címeknél már más lehet a helyzet...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#32) Bird válasza Bird (#30) üzenetére


Bird
addikt

Elírtam, 110db játék van fent....

Igen, erre minden meghatározó játék felfér. Az N64-es játékok is szépen, pontosan futnak. A vezérlő nagyon klassz, sokkal jobb, mint a NES minié. Szerintem megéri a konzol, ha külföldről szerzed be (28k HUF).

Igen az N64 romok 25mb+-ak.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#33) kovsol válasza Bird (#32) üzenetére


kovsol
titán

Tudsz még esetleg forrást ahol 28k ért szállítanak is hozzánk? Ahol néztem nincs már készleten, vagy ott is emelt áron van már csak.

May the Force be with you!

(#34) Bird válasza kovsol (#33) üzenetére


Bird
addikt

Már nem. Korábban volt Osztrákiában, Szlovákiában is, de már ott is elfogyott mind. :U Nekem szerencsém volt... Igaz én előrendeltem. A legolcsóbb 129 euró jelenleg. :O

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#35) citkar válasza Bird (#28) üzenetére


citkar
addikt

Érdekelne, hogy ezta costum kernelt, hogy tetted fel, ez nem telejsen tiszta nekem. Illetve, ha úgy alakul, hogy a gyárit visszatenném, az megoldható?
Részletesebb leírás a costum kernel telepítéséről (illetve több játék hozzáadásáról) nem lesz itt elérhető?
Ha nem leehtésges, privátban is örömmel fogadok mindenféle segítséget :)

Kipróbálnék én is pár egyéb játékot (a régi mentései megmaradnak?).

(#36) Bird válasza citkar (#35) üzenetére


Bird
addikt

Most nagyon fáradt vagyok, de holnap leírom részletesen.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#37) citkar válasza Bird (#36) üzenetére


citkar
addikt

Koszonom. Varom, de raer, ha felfrissultel.

[ Szerkesztve ]

(#38) Bird válasza citkar (#37) üzenetére


Bird
addikt

No itt vagyon újfent. :)

Szóval a "frissítés menete" a következő.

A cikkem utolsó előtti mondatában lévő linkről letöltöd a hackhi2 alkalmazást (már van belőle 2.21b verzió is, mindenképp azt tedd fel!), majd feltelepíted a gépedre. A program indítását követően a kezdőképernyőn kiválasztod a "SNES mini mode"-ot.

Ezután megjelenik fő ablakban gyári stockot tartalmazó img. Ide tudod behúzni a ROM-okat, ha jól emlékszem "file" majd "add more games". Fontos, hogy előtte a custom kernelt kell felrakni, ezt követően tudod csak játékokat szinkronizálni, előtte nem. A "flash custom kernel"-t válaszd a "kernel" menüből és kövesd az utasításokat. Összedugod a konzolt a számítógéppel, USB 2.0 porton keresztül (nekem USB 3.0 nem működött). A felugró panel szerint hosszan nyomod a reset gombot és közben bekapcsolod, majd 3-4 sec múlva elengeded a reset gombot. Ekkor elkezdi dumpolni az imaget, majd felülírja a gyári imaget. Fontos, hogy ne szakítsd meg a folyamatot mer utána már csak eprom íróval lehet visszahozni a folyamatos loopolásból. Ezt, ha jól csináltad csak egyszer kell elvégezni.... Ezt követően, ha betallóztad a ROM-okat "synchronize selected games with NES/SNES mini" gombra kattints és Voáááálá kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#39) citkar válasza Bird (#38) üzenetére


citkar
addikt

Köszönöm.
A hakchi2.21b.zip nevű file, amit le kell tölteni?
Jól értem, ez visszafordíthatatlan? Van információ arról, hogy a garanciát érinti-e?
Az eddig mentett állás (pl Super Mario World) megmarad?
Egyelőre utolsó kérdés: honnan szedhetek le ROM-okat, hogy betallózhassam?

[ Szerkesztve ]

(#40) Bird válasza citkar (#39) üzenetére


Bird
addikt

Igen azt szedd le. Nem visszafordíthatatlan, mert az eredeti állapot is visszaállítható. A garancia bukta, de ha úgy csinálod ahogy leírtam nem lehet baj!

Az eddig mentett állások is kuka, mivel felülíródik a flash tartalma. Komplett rom pakkokra utazz, google a barátod, most már nem emlékszem honnét de 2 perc alatt megtaláltam. ;) Én egy 2,1Gb-os csomagot húztam le. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#41) RasHaN válasza citkar (#35) üzenetére


RasHaN
aktív tag

A regi mentesek megmaradnak :)

A program meg lehetoseget is ad ra, hogy kimentsd a gepedre.

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#42) Agyzuzo válasza Bird (#40) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Tegnap este én is mókoltam vele, mentések maradnak. :) Felraktam egy RetroArch-ot is rá a nem kompatibilis játékok futtatására, az is megoldható - a parancssorba kell beleírni a játék sora mögé hogy "--retroarch" és CSAK azokat a játékokat azzal fogja futtatni, a többit a belső emulátorral. Jó cucc, fel is dobtam rá vagy 220 játékot és megnéztem vagy 50-60-at, mind gyönyörűen fut. :) Plusz be lehet állítani rajta hogy a LE+SELECT visszalépjen a menübe és ne kelljen a Reset-et nyomkodni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) kovsol


kovsol
titán

[FÉNY DERÜLT A NINTENDO KÖVETKEZŐ RETRÓ MASINÁJÁRA?]
Ha gameboy lenne, és hordozható kivitelben akkor biztos nagyon fogyna :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#44) AxBattler válasza kovsol (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

GBA nagyot ütne, főleg, ha wireless link is kerülne bele: Mario Kart, Zelda 4 Swords, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#45) Bird válasza kovsol (#43) üzenetére


Bird
addikt

Kitört a retro láz. Jump! :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#46) Agyzuzo válasza kovsol (#43) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akár GameBoy, akár N64 instant preorder. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#47) Bird válasza Agyzuzo (#46) üzenetére


Bird
addikt

Az viszont tény, hogy ezen a hardver specifikáción gond nélkül elfut az N64-es emulator.... Nintendo mindig is költséghatékonyságról volt híres. Amúgy meg nem gondolnám, hogy egy gameboy tömegeket mozgatna meg.... A hardver miatt az N64 mini a legvalószínűbb szvsz.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#48) kovsol válasza Bird (#47) üzenetére


kovsol
titán

Én kiskoromban nagyon vágytam egy gameboyra, de soha nem lett végül. Most van egy 3DS -em, amin van fent gameboy emulátor.
Én biztos előrendelném ha értelmes áron adnák :)

May the Force be with you!

(#49) Bird válasza kovsol (#48) üzenetére


Bird
addikt

Hát jah. Nintendo magyar forgalmazójánál az árképzés a pofátlanság határát súrolja. :U Igaz ennek az lett a "pozitív" hozadéka, hogy a konzol nálunk még nem hiánycikk. Karácsonykor meg jobban kinyílik az emberek pénztárcája.... ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#50) Bird


Bird
addikt

Fontos!

Ha, a korábbi hachki2 v2.20 volt fent és azt szeretnétek frissíteni v2.20b-re, akkor először az eredeti állapotot kell visszaállítani (flash original kernel).

CSAK ezt követően lehet újra flashelni a custom kernelt!

Ellenkező esetben a konzolnak annyi... Sokan belefutottak. :U

Az új kernel sokkal jobb, gyorsabb lett a boot idő, egyes játékok (pl. Zool) már elindulnak alapból, nem kell trükközni. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.