Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) citkar válasza Bird (#50) üzenetére


citkar
addikt

Én hakchi2.21b-t tettem fel, ez újabb, vagy beta változat?
Illetve, ha később vissza kellene állítani az eredetit, azt hogyan tehetem meg?

(#52) Bird válasza citkar (#51) üzenetére


Bird
addikt

Elírtam az 2.21b-lesz. Nem béta egyébként....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#53) citkar


citkar
addikt

Kis segítséget kérek.
SNES mini-re hakchi2.21b-t telepítettem. Sok-sok SNES játékot jól futtat, most sincs ezzel gond, de pár játék nem indult, mint pl a Dr mario-s tetris, meg pár ami nem érdekelt annyira.
Gondoltam a mások által tanácsolt retroarch segíthet, feltettem a 0.9c-t (mai nap a 1,0-t), de nem fut. Egy "This game is not designed for your SUPER FAMICON or SUPER SNES" felírat fogad. Egy SEGA-s Sonic 2-t is feltettem, azt elindítva fekeetség jelenik meg, majd visszalép a listára.
Ezeknél a retroarch telepítését követően a command line sor végére odabiggyesztettem egy szoközt követően a "-retroarch" kiegészítést, ami után szinkronizáltam, de semmi változás.

Valakinek van ötlete, mi lehet a probléma?

(#54) Agyzuzo válasza citkar (#53) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én úgy csináltam, hogy a retroach-os zip-et amit írt az oldalt bedroppoltam a hakchi ablakába. Akkor feldobta az ablakot ahol ki lehetett választani milyen modulokat telepítsen. Én ebből csak a kötelezőt hagytam bejelölve + a SNES-est, a többit kivettem, ne foglalja a helyet. Majd a releváns játékok sora mögé odaírtam hogy "--retroarch" (két gondolatjel kell!!!). Nálam fut szépen. A Dr. Mario + Tetris speciel a saját beépített emujával is megy, a lényeg hogy "(U)" jelű ROM-okat kell szedni (NTSC, amcsi romok, azokat támogatja natívan).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#55) citkar válasza Agyzuzo (#54) üzenetére


citkar
addikt

Két kötőjellel megy most SEGA-s játék (előző Sonic úgy se ment, de szedtem másikat, az megy), szóval a retroarch működik, a ROM-ommal lehet gond, próbáltam még több Dr Mariot, de egyelőre működőt nem találtam. Esetleg a linket el tudod küldeni, te honnan szedted?

[ Szerkesztve ]

(#56) Agyzuzo válasza citkar (#55) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Már nem tudom, marha rég húztam le valahonnan... :( Esetleg próbáld meg innen: Tetris & Dr Mario

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#57) citkar válasza Agyzuzo (#56) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, ez frankón megy :)

Közben belefutottam a Street of rage sorozatba, gondoltam azt is felteszem, de amit szedtem szintén nem megy, na de majd hátha találok egy jól működő ROM-t abból is.

(#58) RasHaN válasza citkar (#55) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Jól értem, hogy retroarch-al lehet futtatni nem snes játékot is a gépen?
Volna pár SEGA Megadrive game amit szívesen kiporgetnék :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#59) citkar válasza RasHaN (#58) üzenetére


citkar
addikt

Bizony, többféle emulátort biztosít (talán 7-t).
Nálam a SNES játékok mellett, van NES és SEGA játék, amik jól működnek, bár a ROM választás fontos, mint kiderült, mert valamelyik nem megy. Emiatt hittem, hogy rosszul telepítettem (két játéknál is gond volt), de másik ROM-mal már jól működött ugyanaz a játék.

[ Szerkesztve ]

(#60) adalbert1 válasza kovsol (#43) üzenetére


adalbert1
veterán

Fúú, egy Game Boy Mini nagyon jó lenne (persze normál háttérvilágítással), főleg, ha a GBA játékok is mennének rajta (azokkal még mindig szívesen leülök néha játszani, még a sima GB játékok azért nem a legjobban öregedtek). :K

Hétfőn én is visszakapom a Snes Minit a kollégámtól, akinek kölcsönadtam, hogy kipróbálja, szerintem én is megcsinálom a kernel cserét, és bővítem pár játékkal. :)

(#61) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma én is elmentem az enyémért ami már jó ideje elő volt rendelve, inkább le se írom, hogy összesen mennyit fizettem érte :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62) citkar válasza kraftxld (#61) üzenetére


citkar
addikt

Sajnos én is 40 fölött fizettem. Felmerült, hogy várok, hátha elcsípek olcsóbbat, de végül nem bántam meg, nagy öröm a bő 20 évvel ezelőtti játékokat játszani, pont ugyanúgy (csak a TV lett nagyobb). Aminek nagyon örülök, hogy a két irányítókar pont olyannak tűnik, mint a régi.
Szerintem csak jövőre lesz érdemben olcsóbb, mire jönnek új készletek, szerintem karácson lesz s mivel így elvitték az elsőket, nem hiszem, hogy máris csökkentenének az árakon.
Talán külföldről szerezehtő majd be hamarabb olcsóbban...talán.

[ Szerkesztve ]

(#63) Bird válasza kraftxld (#61) üzenetére


Bird
addikt

44k? Még annyit is megér, ha korábban fontos volt neked a SNES. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#64) Bird válasza citkar (#62) üzenetére


Bird
addikt

Mo-on nem lesz olcsóbb.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#65) kraftxld válasza Bird (#63) üzenetére


kraftxld
nagyúr

26e Ft-nyi helyi dollárt adtam érte, a boltban volt még belőle :)
Még nem bontottam ki, gondolkozok, hogy veszek mégegyet, aztán azt ütöm a gyerekekkel, ezt meg elrakom és pár év mulva jó áron mint bontatlan eladom :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66) Agyzuzo válasza citkar (#62) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én is kicsengettem, mert a NES Miniből kiindulva úgy voltam vele hogy nem akarok erről is lemaradni. Mindegy, van rajta 350 játék kb, vastagon jó móka lesz ez sokáig, ha meg belenő a gyerek majd csapatjuk együtt a 2 player témákat. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#67) kovsol


kovsol
titán

Ha veszek egy NES minit, meg hozzá egy SNES mini kontrolert akkor arra is fel tudom rakni a NES és SNES játékokat is?

May the Force be with you!

(#68) Agyzuzo válasza kovsol (#67) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ha felteszed rá a Retroarch-ot akkor vagy 7 féle gépet tudsz emulálni. Úgy tudom a NES és a SNES hardvere csont ugyanaz, csak a beépített emulátor más (egyik NES, másik SNES ugyebár).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#69) Bird válasza kovsol (#67) üzenetére


Bird
addikt

A kernel más, a hardver ugyanaz. Többek közt ezért lett meg ilyen hamar a törés... Ezért is lehetséges a nes minire feltenni a snes mini kernelét.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#70) Bird


Bird
addikt

Új release jelent meg: hachki2 v2.21d

Minor update, nothing special.

Altered free space calculation.
Minor fixes for mods, "extra_space" mod is more safe now.
"Turbo A/B" hack working correctly now.
Scripts autoupdate, so you don't need to reflash custrom kernel after every update. Végre. :R
Updated translations.
Force NTSC patching for SNES games is removed.
NAND-C partition dump feature (will help me with your bugreports).
Tiny fixes.

Egyelőre elég sűrűn érkezik update....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#71) Agyzuzo válasza Bird (#70) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Minor fixes for mods, "extra_space" mod is more safe now."

Ez még mindig zavar. Mi az hogy more safe? :D Most akkor safe vagy nem safe? :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#72) Bird válasza Agyzuzo (#71) üzenetére


Bird
addikt

Fórumokban írtak róla. Volt aki szétbarmolta a flasht vele. Loopolva bootolt a konzol végtelenített ciklusban. Eprom égető rulez. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#73) Agyzuzo válasza Bird (#72) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na szép. :D Akkor asszem ez nálam marad kihasználatlan fícsör. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#74) Bird válasza Agyzuzo (#73) üzenetére


Bird
addikt

Én sem raktam fel ezt az "extra" fícsört. :) Egyébként sincs sok értelme... Viszont az nagyon pozitív, hogy nem kell flashelni minden új kernel esetén, csak a beállításokat kell frissíteni. Ezek az orosz srácok keményen tolják. :))

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#75) Agyzuzo válasza Bird (#74) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ez tényleg jó. Mi a pontos menete? Ha leszedem az újat és felülírom a régi mappámmal azt lehet? Utána? Indítok és szól magától?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#76) Bird válasza Agyzuzo (#75) üzenetére


Bird
addikt

Beállítások...Save settings to nes/snes mini......

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#77) citkar válasza Bird (#74) üzenetére


citkar
addikt

Csak ettől a verziótól lesz így?
Nekem pl ez előtti van fenn, azaz ha ezt frissítem, akkor még vissza kell állítani az eredeti állapotot (vagy valami ilyesmit olvastam korábban) és ha arra felteszem ezt az újabbat, na onnantól lesz ez a könnyebbség?

[ Szerkesztve ]

(#78) Bird válasza citkar (#77) üzenetére


Bird
addikt

Innentől van így. Ezt még reflash aztán már nem kell.....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#79) Agyzuzo válasza Bird (#76) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Thx. Még egy kérdés, habár ez valamennyire ízlés kérdése - milyen megjelenítési módban használod a pluszba feltett játékokat? Az alap folderes beállításban? Próbáltam keresni valami videót vagy képernyőmentéseket melyik hogy néz ki, de nem nagyon találtam sehol. Nekem az első mappás megoldás kicsit nehézkes és nem is túl elegáns.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#80) Bird válasza Agyzuzo (#79) üzenetére


Bird
addikt

Minden default értéken van nálam. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#81) Bird


Bird
addikt

Édes istenem...Feltettem a blackthorne-t. Hogy az még mindig mekkora game. 1994-ben pcn toltam végig. Blizzard már akkor is tudott orkos játékot csinálni. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82) citkar válasza Bird (#78) üzenetére


citkar
addikt

Ezzel a reflash dologról írták korábban, hogyan ne csinálja az ember, mert tönkremehet a konzol.
Röviden le tudod írni, hogyan kell csinálni?

A Blackthorne nekem kiamardt, de lehet bepótolom, tetszik. Ha már Blizzard, a Lost vikings-be kezdtem bele (többek közt) és ilyenkor elkap az az érzés, hogy a Blizzard ugyan a mai napig jó játékokat csinál, de valami mégis hiányzik belőlük. Persze lehet csak az igények változtak, én meg kevésbé :)

[ Szerkesztve ]

(#83) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Bár nem SNES klasszikus, én az another world-be kezdtem bele újra. Csodálatos (és rohadt nehéz) játékok voltak ezek :)

Érdekes, de az alap csomagból alig valami ragadott meg jobban. A Metroid elé bármikor leülök, a Megaman X mindig fel tud húzni, de egyelőre jobban örülök az Another worldnek, és az R-TYPE III-nak (legjobb shootemup a platformon) :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#84) Bird válasza citkar (#82) üzenetére


Bird
addikt

Először az eredeti állapotot kell visszaállítani, original flasht kell kiválasztani. Majd ha visszaállt a stock állapot, mehet újra a custom flash. Ezután tudod feltelepíteni az extra modulokat (pl. retroarch,n64, snes, emulátor, extra hely, stb.), beállítani a szoftveres resetet, autofiret, almappák számát, majd legvégül a játékokat.

Blackthorne az a játék amit nem lehet letenni... Néhol agyalni kell, meg kell találni a helyes utat, fedezékbe kell bújni és a kellő időben előbújva lőni. Nem egy hentelés, ezért is imádtam anno. Semmit nem változott a véleményem róla, ugyanolyan élvezetes, mint 1994-ben. ;) Flashback és az another world is hasonló stílust képviselt, csak azok tényleg sokkal nehezebbek voltak.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#85) RasHaN válasza Bird (#84) üzenetére


RasHaN
aktív tag

az Another world mellett a Flashback is lent van már a gépen, de akkor felveszem a listába a Blackthorne-t is :)
kösz a tippet!

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#86) Bird válasza RasHaN (#85) üzenetére


Bird
addikt

Nem fogod megbánni.... :R A zene, a hangok, a játékélmény, mind mind elsőosztályú. Számomra az egyik legjobb játék az összes közül. Imádtam még a gods, a cannon fodder, a chaos engine, sindycate játékokat is anno is. Ezeket először amigán láttam. :B

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#87) Agyzuzo válasza Bird (#84) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A The Lost Vikings meg a Blackthorne volt a 2 legszívatósabb játékom kispöcs koromban. :) A zenéjük is itt cseng a fülemben a mai napig. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#88) citkar válasza Bird (#84) üzenetére


citkar
addikt

Original flash visszaállítása, abból áll, hogy fenn a Kernel fül alatt csak kiválasztom az "Original flash" opciót?
Ha ennyi az eredeti állapot visszaállítása, akkor gondolom a többi hasonló, mint amit előtte csináltam.

A Flashbacket PC-m toltam, tetszett az is :)

Tényleg: Super Mario Worldben ha a középső csillagos pályákat végigcsináltam és kijöttem, akkor megváltozott a világ színe és a teknősök is Mario álarcban vannak. Visszaálíltható a korábbi állapot, normál szín és álarc nélküli tekik?

[ Szerkesztve ]

(#89) Bird válasza citkar (#88) üzenetére


Bird
addikt

Igen, ezt értettem az original flash alatt. :K Ökölszabály, hogy új flash-t csak original állapotra visszaállított gépre szabad feltenni. Az ellenőrző checksum nem fog egyezni és ez galibát okozhat a boota szektor írásakor.
Agyzuzo: Lost vikings is mekkora volt már... Lehetett agyalni sokszor kivel merre. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#90) adalbert1


adalbert1
veterán

Amiket tervezek feltenni az általatok felsoroltakon kívül:
Super Mario All Stars (gyakorlatilag a NES-re megjelent Super Mario Bros. részek, egy kicsit updatelt grafikával)
Zombies Ate My Neighbors (ez jópofa Zombi hentelős játék, az európai régióban talán csak Zombies néven futott)
Sunset Riders (egész jó vadnyugati scrollozós-lövöldözős játék)
Turtles in Time
Super Pang (sajnos a SNES verzióból hiányzik a 2 játékos mód)
Final Fight 1-2-3
Earthworm Jim 1-2
Super Bomberman
Prehistorik Man (kb. a PC-s Prehistorik folytatása/remakje)
Desert/Jungle/Urban Strike (habár ezek lehet, hogy egész rosszul öregedtek)
Power Drive (autóversenyzős játék, igaz, anno PC-n játszottam).

Esetleg tippeket várnék még jó 2 személyes játékokra (igaz, ilyen Top100 SNES games listákból kigyűjtöttem már párat, csak hátha van, ami kimaradt, és érdekes lehet).

(#91) Bird válasza adalbert1 (#90) üzenetére


Bird
addikt

Előbb említettek miatt:

- Blackthorne
- Flashback
- Another world
- Cannon fodder
- Chaos engine
- Turricane 2-3
- Aladdin (meseszép grafika)
- Alien 3 (nekem bejött)
- Jungle book
- T2 arcade game

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#92) bLaCkDoGoNe válasza Bird (#91) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezek nagy része egyfejű magánjáték, tehát adalbert1 kollégának nem biztos, hogy segítenek, nekem viszont jó tippeket adtál. Ezer éve nem Aladdinoztam vagy Chaos Engine-eztem. A Flashbackről nem is beszélve. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#93) Bird válasza bLaCkDoGoNe (#92) üzenetére


Bird
addikt

Chaos engine ketten az igazi. :) Örülök, hogy felébresztettem benned az ősgémert. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#94) bLaCkDoGoNe válasza Bird (#93) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mondjuk én az Aladdint PC-n játszottam, és ahogy most elnéztem sajnos a SNES verzió nem közelíti meg a PC-s verziót, főleg a soundtrack nagy fájdalmam.

Haverokkal szerintem tartunk majd egy jó kis Chaos Engine napot, ha ráveszem magam, hogy végre kibontsam a SNES minimet. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#95) Bird válasza bLaCkDoGoNe (#94) üzenetére


Bird
addikt

Igen, sajnos az aladdin snes zenéje a nyomába se ér a pcs verziónak. :( A hangulata ettől függetlenül megvan. Chaos engineben a második világban vagyok, de piszok nehéz... Blackthorne harmadik pályája is kipipálva. Nem is rossz, egy karácsonyi ajándéktól. :D Kisfiamnak vettem, de képtelen vagyok ellenállni a kísértésnek... :DD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#96) bLaCkDoGoNe válasza Bird (#95) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szóval most felnőttként csinálod azt, amit korábban (gondolom) gyerekként: az én ismeretségi körömben bevett szokás volt ugyanis az, hogy kikutatták/-tuk a karácsonyra elrejtett kvarcjátékot, és "végig" is játszottuk, mire szenteste a fa alá került, úgyhogy az ünnepek után már javában mentek a vadonatúj játékok csereberéi. A szülők szerintem megőszültek volna, ha látják. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#97) Bird válasza bLaCkDoGoNe (#96) üzenetére


Bird
addikt

Mintha én írtam volna... :D A második gyerekkoromat élem így 40 felé közelítve, konkrétan elmorzsoltam egy könnycseppet amikor elindítottam a gods és a már annyit említett blackthorne című játékot. Ebben a konzolban benne van az egész gyerekkorom. Este amikor már alszik a kisfiam dugiba tolom a snes minivel. :D Asszony szerint magamnak vettem. Pedig ez így nem igaz, magunknak a gyerkőccel, csak ő még nem tud róla. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#98) DeFranco válasza Bird (#97) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyi idős a lurkó?

(#99) Bird válasza DeFranco (#98) üzenetére


Bird
addikt

7 múlott. :) Persze vele majd mariozni fogunk. Durvúlni nem szeretnék. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#100) Agyzuzo válasza Bird (#99) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem sokkal voltam idősebb mikor kitoltam PC-n a Blackthorne-t. ;] Most bezzeg nem megy olyan jól. :O

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.