Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja, az ilyesmiknél én már eljutottam addig, hogy általában az a legjobb, ha nem a 26. forkot használja az ember. A Redhat meg az utóbbi idők IBM kavarásai után elég bátorság :(
De miben jobb ez amúgy, mint egy Fedora? Mert kinézetre nagyon az.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Vladi válasza hcl (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvleg nem fork és nem fedora, ezek az enterprce linux forrásai újracsomagolva. Azt nem tudom, hoyg forráskóddal mennyire vannka most ellátva.
Én már debianra váltottam, onnan ha dobbantani kell akkor bsd lesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) berusbacsi válasza Vladi (#2) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Én már dobbantottam... ;)

Egész pontosan a Linux SSD-ből adatlemez lett, a Win adott volt eddig is...

Az első Linuxból való kiábrándulásomhoz több mint 20 év kellett, a másodikhoz már elég volt pár hét...

hcl: Az eredeti kérdésre válaszolva, a Fedorahoz csak az EPEL-en keresztül kapcsolódik (már ha használod), egyébként Red Hat kompatibilis. Hogy jobb vagy nem jobb a Fedoranal, az igazándiból egyéni elvárások kérdése.
A kinézete meg miattam volt ilyen, én variáltam át... ;)

[ Szerkesztve ]

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#4) Vladi válasza berusbacsi (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

raktál fel w10 szkint? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) berusbacsi válasza Vladi (#4) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Nem a Linux kinézetével volt bajom... :N ;)

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#6) hcl válasza Vladi (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg, de ami úgy működik, mint egy Redhat/Fedora, az szerintem az :D

@berusbacsi : A Fedora a Redhat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Vladi válasza hcl (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

A régiszépidőkben az volt, hogy a forrás elérhető, a forgatási módja is, pachek is stb. Egyedül a márkajelzéseket kellett eltávolítani. Ergó binárisan kompatibilis volt a kettő egymással.

A fedorának más a helye és története ebben a rendfszerben, ezt más sokszor leírtam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) hcl válasza Vladi (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, de gyak. ugyanaz a cucc, max. más állapota, stb. Nyilván egyszerűsítettem, tudjuk, miről van szó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) blade zte


blade zte
őstag

RHEL desktop van cegnel, egyaltalan nem ajanlom. Hosszu kommentelgetes helyett inkabb egy gyors demonstracioval szolgalnek.

Kerlek keresd meg hivatalos dokumentacioban vagy dnf segitsegevel hogy pontosan mivel telepul a Xorg osszes szukseges package. :)

Oppo find 7 astro black

(#10) hcl válasza blade zte (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

dnf repoquery --requires csomagnév?

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) blade zte válasza hcl (#10) üzenetére


blade zte
őstag

Oh valoban? Es melyik csomagra keresel ra ami megmondja mi telepit minden tobbe kevesbe szukseges Xorg packaget?

Segitek, a group neve base-x. Ezt a groupot kellene megtalalnod. dnf group list nem fogja kiadni, se nem tudsz rakeresni dnf-el. A dokumentacio semmit sem tartalmaz arrol hogy a Xorg telepitese hogy es milyen modon tortenik.

Egy kozep-halado disztro eseten nem lehet kifogas arra hogy miert van ennyire elrejtve az egyik legfontosabb package az ember szeme elol. Se nem talalsz rola semmit most, se nem talaltal akkor amikor a wayland kompozitorok nem vettek at a helyet.

A legkozelebbi megoldas stackoverflowon nyaladzani. Biztos hogy annyira nagy szam egy ilyen oprendszer akarmilyen hasznalatra ha ilyen issuek merulnek fel annak ellenere hogy kurva nagy penzekert fejlesztik?

(Alapbol a Fedoran jott be nekem az issue, nem excuse hogy RHEL-t nem hasznalnak desktopkent)

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#12) hcl válasza blade zte (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

RHEL-t, tudok mondani, hogy hol használnak desktopon :D De még az életben nem kellett nekem ilyen.
A parancsot csak tippeltem, így a kontextus ismerete nélkül elég nehéz megmondani, hogy mire is van szükség :D Elhiszem, hogy felhúzott, de attól még más nem tudja ennyiből, miről van szó...

Én tegnap azon szívtam, hogy a tftpd-hpa amit tegnap telepítettem Ubira, máshol kereste a PXE konfigot, mint ami itthon van Debianon. WTF, de nem kezdek el ragelni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.