Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95904256


#95904256
törölt tag

(#2) berVi


berVi
senior tag

Kiraly. Meg is lehet majd venni valaha, vagy tovabbra is csak pofaznak rola? Legalabb 2018 vege ota, azaz 1 eve varok egy erre epulo SoC-ra, mert mar akkor is "bejelentettek", hogy valami majd lesz. Valamikor. Aztan nyaron meguntam, es vettem egy Goldmont Plus-t inkabb.

(#3) Energie X válasza berVi (#2) üzenetére


Energie X
őstag

A goldmont plus milyen erős? Van olyan mint egy Pentium 2020 vagy 2030?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4) Patice


Patice
nagyúr

ŐŐŐ és az IGP-ről semmi hír?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) berVi válasza Energie X (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Van. Csak kozben otodannyit fogyaszt. Meg viccesebb a regi Core 2 Quad-dal osszehasonlitani, annak meg a tizede :) Igazabol kivalo cucc ez is, csak az ember mindig jobbat akar, foleg ha huzzak elotte a mezes madzagot, mint az Intel a Tremont-tal.

Sajnos egyetlen lapot epitettek kore, de mar igy is harmat epitettem belole, nagyon elegedett vagyok vele. Egyetlen fajo pont az M.2 slot hianya, ruhellek a SATA meg tapkabellel kinlodni :D

(#6) berVi válasza Patice (#4) üzenetére


berVi
senior tag

Mit szeretnel rola tudni? 4K 60 FPS-t mar az elodje is tudott (legalabbis papiron, sajnos nincs 4K TV-m, hogy teszteljem), jatszani meg ugyse fogsz egy ilyenen.

(#7) DraXoN


DraXoN
addikt

Ez eddig jó is volna mint CPU.. az alacsony teljesítményű gépeknél. De lesz is belőlük elérhető termék felénk?
Főleg mert mi igaz azokból a hírekből, hogy "pletykák szerint" a 3. generációs 10nm még mindig csak 20% körüli yield-el rendelkezik?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) Patice válasza berVi (#6) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy J5005-ös NUC-ot használok asztali gépnek, szóval ezzel tisztában vagyok.
Az egyetlen hiányossága, hogy nem engedik driveresen a HDR-t.
Tremontnál vajon lesz HDR?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) FlashLed


FlashLed
senior tag

Hiszem ha látom. Mióta is igérgeti ezt az intel...

The Mechanic

(#10) Energie X válasza berVi (#5) üzenetére


Energie X
őstag

Akkor jó. Amire en gondoltam az ivy bridge alapu pentium dual core 2020m Ismerosomek cserlnenek laptopot lassan, de nem akarnak dragat venni. Ha netezni lehet vele meg videot nezni es nem annyra lassu h megoszul az ember akkor ilyet javaslok majd nekik.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11) berVi válasza Patice (#8) üzenetére


berVi
senior tag

Nekem nagyon bejon a NUC forma, de egyreszt mar a bekerulesi koltseg is magasabb, mintha ITX boardot vennel, aztan ha uj generacio jon ki, az egesz kutyut kell cserelned, nem csak a lapot (40k vs 90k kiadas), vegul altalaban fan is van benne, ami szamomra igen nehezen ertelmezheto egy 10W-os SoC eseteben.

(#12) Patice válasza berVi (#11) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez igaz, de jelenleg, amire én használom, elég a J5005 és nincs ingerenciám cserélni, még ha jön is az újabb széria.

Amennyibe meg most - kifutóként - kerülnek az integrált procis lapok, már nem is olyan nagy a különbség.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) #89309696


#89309696
törölt tag

Trevornak olvastam elsőre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Petykemano


Petykemano
veterán

Egy pár mondat arról, hogy ez a duál-klaszteres dekódoló mire/miért jó és hogy viszontlátjuk-e még másutt?

Az se lett volna baj, ha említésre kerül, hogy ez a mag natívan futtatja az x86 kódot, nem pedig RISC mikrókódokra fordítva. Így - a fordítás elhagyásával - ér el olyan alacsony (idle) fogyasztási szintet, mint az arm, amiről eddig azt hittük, az x86 képtelen.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15) MongolZ válasza berVi (#5) üzenetére


MongolZ
addikt

Azért az bátor kijelentés, hogy van olyan erős. 1 szálon 2/3 akkora teljesítményt nyújt.

Ennyi erővel az AMD A8-6410 ezt már 2014-ben tudta.

[ Szerkesztve ]

(#16) berVi válasza MongolZ (#15) üzenetére


berVi
senior tag

"Azért az bátor kijelentés, hogy van olyan erős. 1 szálon 2/3 akkora teljesítményt nyújt."

2019-ben nem erzem bator kijelentesnek. Neked mikor volt utoljara olyan, hogy egyetlen dolgot futtattal, es az csak 1 szalon volt kepes mukodni, es ezaltal limitalt a CPU? En a Windows Update-en kivul nem tudok neked ilyet mondani.

"Ennyi erővel az AMD A8-6410 ezt már 2014-ben tudta."

Aham. Meg a golya is olyan, mint a fecske, csak nagyobb, meg nem ugy nez ki. -12% teljesitmeny, +50% TDP, es akkor a perf/watt ki is jon 172 vs 290-re. De amugy majdnem ugyanaz ja.

(#17) andy19770128 válasza berVi (#16) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát ami azt illeti az AMD "A" sorozat főleg a vga rol szólt. Egy A10 alulrol verte a gyengébb i5 öt.. De inkább egy jobb i3 teljesitette. Ma napig használok egy a10 es rendszert a vga vre kötve. 35 wattot zabál csúcsban 4 k filmek alatt. Fx8800p. APU.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.