Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ollie válasza pusszycat (#97) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A fényerőtől függ.

***

(#102) cuccos19 válasza szabi__memo (#95) üzenetére


cuccos19
tag

Persze, én is olyant szeretnék, ami fullra hozza egy okostelefon képességeit - netezés, navigálás, fényképezés, telefonálás, stb - és ráadásul úgy néz ki, mint egy Rolex és egy hétig bírja az aksija meg 300méterig vízálló. Na, azért lássuk be, hogy ez pár éven belül még nem lesz itt. :)

Mazsolázzunk abból ami van, és lőjük ki a nem feltétlenül szükséges igények egy részét, akkor azért csak talál mindenki valamit magának a mostani kínálatból is. :K

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#103) szabi__memo válasza cuccos19 (#102) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilván nem erre gondoltam, de az a kb 2 funkció ami tud nem igazán teszi okossá. Persze igénytől függően lehet elég

(#104) cuccos19 válasza szabi__memo (#103) üzenetére


cuccos19
tag

Egy időben nézegettem én is ezeket a GSM képes (SIM-kártyás) okosórákat, de rájöttem, hogy egyrészt még eléggé a kínai gagyi az, amik közül választani lehet, másrészt még nem kiforrott annyira a technika, harmadrészt pedig nekem igazából erre nincs is valós szükségem.

Amit én elvárnék tőle tudásra, hogy a telefon hívásait lehessen úgy kezelni (hívásindítás, fogadás, elutasítás, némítás), hogy a telefon a táskában, zsebben van (bár lehet, hogy ezt megoldja egy Bluetooth headset is, passzolom a kérdést), ébresszen rezegve és mutassa az időt. És persze legyen annyira vízálló, hogy esőben és strandon pancsoláshoz elég legyen, nem fogok én búvárkodni benne. Az ilyen aktivitás mérős extrák meg annyira nem lényegesek, mert rendesen inkább ezek a mellkaspántos sportcuccok tudják hozni a frankót. Akinek komolyan kell, úgyis olyant fog venni.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#105) AxBattler


AxBattler
félisten

Jól látom, hogy a MiBand3 $25-30, a HeyPlus meg $60-90?
Ez azért elég elgondolkodtató...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106) internetezoo válasza AxBattler (#105) üzenetére


internetezoo
senior tag

Mert a Mi Band 3 kb. kettő hónappal hamarabb jelent meg azóta csökkengett. Hey+ ára is fog csökkenni.

(#107) AxBattler válasza internetezoo (#106) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor várok! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#108) internetezoo


internetezoo
senior tag

Spanyol AliExpresses Youpin Store:link

(#109) internetezoo


internetezoo
senior tag

Angol nyelvű teszt: link

(#110) M3aN válasza internetezoo (#109) üzenetére


M3aN
senior tag

Tesztnek hívni ezt erős. Ez egy sima leírás. Nem igazán olvastam benne tapasztalatot, stb.

(#111) Degeczi válasza cuccos19 (#104) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezeket természetesen tudja egy BT headset is, csak nálunk hiába próbálja bemondani a hívó nevét, az angol (vagy pláne kínai) kiejtéssel nem vagy előrébb, ezért hasznos kiegészítőként egy karperec - különben nem tudod, fölvegyed-e vagy utasítsd el

(#112) Degeczi válasza M3aN (#110) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, ez csak hirdetés.

(#113) cuccos19 válasza Degeczi (#111) üzenetére


cuccos19
tag

Igen, én is úgy sejtettem, hogy a BT headset csak pittyeg hogy jött egy hívás, és azt fel tudom venni. Esetleg ha az az egy gomb tud mást is a headseten, akkor el is utasítani. De hogy kitől jött a hívás, azt nem tudja az ember. Ezért is jó ez a karperec. Csodákat én sem várnék tőle (navigáció meg ilyenek).

A GSM képes időjárás álló órák szerintem kültéri tevékenység (meló, sportok, extrém sportok) esetében lehetnek igazából érdekesek, ha nem kell éppen nagy kijelző (navigációhoz viszont nem árt, úgyhogy én el sem tudom képzelni, hogy lehet egy okosórán navigálni rendesen, térkép alapján).

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#114) Degeczi válasza cuccos19 (#113) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a picit is jobb headsetek bemondják a hívó nevét. Ha angol, még úgy-ahogy dekódolható a név, viszont pl. az olcsó Xiaomi kínaiul beszél, úgy pedig reménytelen kitalálni, ki lehet az...

Itt segítség a karperec - de pl. a MiBand2 csak akkor hajlandó a gyári alkalmazással kijelezni a hívót, ha a telefon angolra van állítva (ami nem lenne gond, a legtöbb alkalmazás angolul sokkal egyértelműbb, mint a helyenként szerencsétlen magyar ferdítéssel, csak Android esetén sajnos a dátumformátum is a nyelvhez van kötve)

(#115) Don77


Don77
tag

Leírásban van valami mihome kapcsolat, ez vajon mit takarhat? Felcsillant a szemem hogy mondjuk valami egyszerű dolgot be lehetne állítani, lámpák kapcsolása de jó lenne :)

(#116) kislaci


kislaci
senior tag

Van valami infó, hogy ez mikortól kapható?

[ Szerkesztve ]

(#117) internetezoo


internetezoo
senior tag

Xiaomi Mi Store azt irja, hogy elsősorban ázsiai piacon jelenik meg illetve nem tudja, hogy globál változat várható-e. Akkor Gearbesten kell megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#118) <Adamsky> válasza pusszycat (#90) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy tudom, hogy rettenetesen ergya a GPS-es üzemideje. 4 óra talán ...
Szvsz. a mai cuccok közül, - ha fontos a GPS - messze a Bip a legjobb vétel.

(#119) internetezoo


internetezoo
senior tag

Banggood szerint novemberben international verzió is lesz.
link Részletek a leírásban.

(#120) <Adamsky> válasza internetezoo (#119) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

De, most komolyan! Miért is jobb ez, mint a Bip?

(#121) internetezoo válasza <Adamsky> (#120) üzenetére


internetezoo
senior tag

Hey Plus: Mert rezeg ha telefon vagy üzenet van. (nekem ennyi elég)
Bip: Futás része nem igazán elemezhető Mi Fit appon belül, mellkasi öv nem csatlakozható hozzá. Se Strava, se Runkeeper, se Endomondo oldalhoz nem exportálható. Polar, Garmin, TomTom futós óráknak külön weboldala van csak a futás adatok feltöltéshez, elemzéshez.

[ Szerkesztve ]

(#122) <Adamsky> válasza internetezoo (#121) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Hey Plus: Mert rezeg ha telefon vagy üzenet van. (nekem ennyi elég)"
Ezt a Bip tudja, olcsóbban. Vagy bármelyik korábbi Mi Band...

"Bip: Futás része nem igazán elemezhető Mi Fit appon belül... "
A Hey+ majd többet fog tudni? Nem hiszem.

" ... öv nem csatlakozható hozzá."
... ahogy a Hey+ -hoz se.

"Se Strava, se Runkeeper, se Endomondo oldalhoz nem exportálható."
... ahogy a Hey+ -hoz se. :)
Bár nem hivatalosan azért vannak rá megoldások (a Bip esetén) például

"Polar, Garmin, TomTom futós óráknak külön weboldala van csak a futás adatok feltöltéshez, elemzéshez."
Persze, de nem is ennyibe kerülnek.

Egyébként pedig az eredeti kérdés(em) az volt, hogy a Hey+ mitől jobb, mint a Amazfit Bip?

[ Szerkesztve ]

(#123) kislaci válasza <Adamsky> (#120) üzenetére


kislaci
senior tag

Ki mondta hogy jobb mint a bip? Egyáltalán hogy jön ide a bip? Az egy óra ez egy karkötő.

[ Szerkesztve ]

(#124) <Adamsky> válasza kislaci (#123) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy, hogy megnéztem internetezoo link-jét, ahol 60$-ért hirdetik. 55$ -ért (igaz, nem a Banggood-on) pedig már Bip kapható. Azt gondolom az összevetés jogos.

(#125) cuccos19 válasza internetezoo (#117) üzenetére


cuccos19
tag

Nekem is azt válaszolták a Messengeren, hogy mivel ázsiai belpiacos a cucc, így náluk ez nem lesz. Csak a "CE" jelzésű készülékek kerülhetnek hivatalosan európai forgalomba.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#126) internetezoo válasza <Adamsky> (#124) üzenetére


internetezoo
senior tag

Kezdetben minden magas áron kezd, majd lemegy 30$ körülire.

(#127) <Adamsky> válasza internetezoo (#126) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Addig (hogy a felére essen az ára) elég sokat kell még aludni :)
40$ körül pedig ott van még a "Cor" is.

(#128) szabi__memo válasza <Adamsky> (#127) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az hogyhogy nem terjedhetett el? Pedig elég jó

(#129) <Adamsky> válasza szabi__memo (#128) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Millió Xiaomi cucc van, ami - eddig legalábbis - nem jutott el Magyarországra (és/vagy külföldre). Aki nézi a kínai oldalakat és mer / tud rendelni külföldről az általában előnyben van.

(#130) szabi__memo válasza <Adamsky> (#129) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A band2 sem volt még hivatalosan itthon, mégis baromira elterjedt. Ez meg nem. Erre gondoltam.
Nyilván miután itthon is kapható lett még jobban, de előtte is volt bőven

[ Szerkesztve ]

(#131) ZolkoW válasza szabi__memo (#130) üzenetére


ZolkoW
őstag

Azért 2-es Mi Zenekart úgy emlékszem ,egy ideje lehet venni áruházakban is (nem néztem utána), az meg szokta dobni az ismertségét, nomeg nem mindegy, hogy 10e körül van az ára, vagy kintről is 15 (ami itthon inlább 20+ lesz).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#132) Veron válasza <Adamsky> (#122) üzenetére


Veron
őstag

A Hey+ vízálló, ellentétben a Bippel. Ami kár, mert szívesen vennék Bipet.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#133) <Adamsky> válasza Veron (#132) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, ja! A vízállóság hiánya miatt nem vettem még én se Bip-et. Nagyon bízom benne, hogy hamarosan jön belőle a 2-es, ami már "tuti" lesz. Egyébként a Hey+ hoz hasonló "band"-eket már csak azért sem értem, mert annyira se nem kicsi, se nem olcsó. Vagyis "karkötőnek" már nagy és drága, órának viszont kevés, fura formájú és/vagy nem különösebben szép (jó a Bip-se egy "csajozós óra", de valahogy mégiscsak néz ki).
Ja, és a kijelző! Ilyen hordozható órákba csak és kizárólag olyan ranszflektív kijelzőt kellene tenni, mint amilyen a Bip-ben van. Dedikáltan sportoláshoz való eszköznél a sima LCD vagy OLED teljesen értelmezhetetlen számomra.

(#134) tigipuf válasza <Adamsky> (#133) üzenetére


tigipuf
senior tag

Csak figyelni szeretném a topikot.Érdekelne nagyon ez a verzió,most akartam venni band 3-at.Engem csak az óra funkció, az ip68,és az értesítési dolgok (sms,hívás jelzése) érdekelne.A fit dolgok, a lépésszámláló, tüdő retina meg veseállapot figyelő+ széklet és
szellentés monitoring meg ilyenek nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#135) Don77 válasza tigipuf (#134) üzenetére


Don77
tag

Csatlakozom. Csak jelenne már meg!!! Gearbesten egyre jobban tolják ki a megjelenést...
(Elvileg kínaji november 1..., nemzetközire még dátum sincs...)

[ Szerkesztve ]

(#136) babosmiki


babosmiki
addikt

Jöhetne már, nincs új hír?

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#137) Don77 válasza babosmiki (#136) üzenetére


Don77
tag

Bangoodon okt7 kínaji, okt 30 nemzetközi... Alin elvileg a youpines rendelések első adagja, tegnap elkezdték kiszállítani. Legalább már tesztek lesznek lassan. Meg okt 17-után már hátha lesz magyar gearbesten (se) :D

(#138) babosmiki válasza Don77 (#137) üzenetére


babosmiki
addikt

Na akkor már lesz valami.. :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#139) internetezoo


internetezoo
senior tag


QR kód szerint a Google app: WeChat. A másik Weibo cím:[link]

(#140) Don77


Don77
tag

Itt van egy teljesen érthető orosz-kínai kicsomagolós videó :D
[link]

(#141) cuccos19 válasza Don77 (#137) üzenetére


cuccos19
tag

Akkor ebből lesz nemzetközi verzió is "elvileg"? Ez nem úgy nemzetközi, mint ahogy a "global" mondjuk a Mi Max 3 esetén? Bár erre talán nem lehet kotyvasztott ROM-ot rakni.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#142) Don77 válasza cuccos19 (#141) üzenetére


Don77
tag

Ali és banggod is úgy listázza, külön international version. Nem derül ki hogy csak tyúkláb mentes e, azaz annyi hogy angol, vagy másban is változik e, nfc tipusa (?) mondjuk. Miband 3 ra is lehet utólag magyart rakni, remélhetőleg itt is megoldják.

(#143) internetezoo


internetezoo
senior tag

Hey+ app: [link]

(#144) göle válasza Don77 (#142) üzenetére


göle
csendes tag

A banggodos linken a leirásban látszik, hogy English language support from november...
Azonkivül más nem derül ki...

(#145) 7Heads Drago válasza tibcsi0407 (#63) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kb 17-18 napja használok egy Band 3-at. Nekem egyszer se ragadt be. Szóval felesleges egy másik kütyü problémáit erre vetíteni. Persze lehet, hogy csak szereti a Honor-t.
9%-nál tartok. Ebből 1-2 napig ment a pulzus mérés. Kar emelésre aktív a kijelzés. Szóval jól bírja.
Az enyém kínai verzió magyarosítva. Sajnos az ébresztős appom nem ébreszt. Viszont a Honor saját gyári órájával, vagy a Mi Fit alkalmazással megy az ébresztés is. Nekem ez bőven elég.
A kijelző védő fólia lehetne erősebb is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#146) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#145) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az EMUI agresszív akkukezelési politikája mellett nehéz is beragadnia bárminek. :) Még azt is kisöpri, amit a memóriában szeretnél tartani.

https://utdetailing.hu/

(#147) szabi__memo válasza tibcsi0407 (#146) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ráadásul a Google specifikációjának sem felel meg, csodálkozom hogy engedik nekik ezt így kiadni.

(#148) tibcsi0407 válasza szabi__memo (#147) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mi nem felel meg?

https://utdetailing.hu/

(#149) szabi__memo válasza tibcsi0407 (#148) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kib@ssza memóriából a high prio fg service-t akkor is ha dögivel van memória

(#150) tibcsi0407 válasza szabi__memo (#149) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Erre van Google policy?

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.