Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-17 22:50:31

LOGOUT.hu

Ideiglenes téma összefoglaló, hogy azért néhány hasznos infó könnyen elérhető legyen.
▼▼▼ Kattints bátran ide alulra az összefoglaló kinyitása linkre. ▼▼▼

Specifikáció avagy Műszaki adatok

- - - - - - - - - -

Vásárlás

A készüléket október 29-én jelentették be és november 5. óta rendelhető a Oneplus.net oldaláról. Az első hivatalos információk szerint, az eladás az első hónapban kizárólag meghívásos rendszerben működik. Majd az első hónap leteltével, úgynevezett heti nyílt órák lesznek (weekly open sales) amikor meghívó nélkül lehet majd vásárolni X-et.

A Oneplus.net oldalon a jobb alsó sarokban lehet a lokalizációt magyarra állítani, ekkor forintban fogjuk látni az árakat. Egyébként az oldal a dollár árakat mutatja, ami megtévesztő, hiszen az X esetében ez 249 dollár, ami az amerikai, adó nélküli ára. Az európai ára 269 euro, ha magyarra állítjuk az oldalt, akkor pedig 84990 forint. Ehhez jön még hozzá a DHL Express posta szolgáltatás ára, ami Magyarországon belül is helyfüggő, de jellemzően 8000 forinttal lehet számolni. 2016. január 18-tól a 100 euro, illetve annak megfelelő összegű, így hazánkra érvényesen 30 000 forint feletti vásárlásnál ingyenes a posta. Erről hivatalos információ itt. Fizetés csak PayPalon keresztül lehetséges.

!!! Ezen kívül semmilyen egyéb költséggel, úgy, mint vám és áfa nem kell számolni, attól függetlenül, hogy a termék honnan érkezik. Egyébként csak az első egy hónapban érkeztek egyenesen Kínából a telefonon, azóta jellemzően Angliából érkeznek az X-ek !!!

Az egyéb külföldi forrásokból való rendeléseknél érdemes odafigyelni, mert ha nem EU-ba szánt modellel lesz dolgunk, akkor nem minden LTE / 4G hálózaton fogjuk tudni használni telefont maradéktalanul. Továbbá az egyéb kínai forrásokból való rendelésnél webshoptól és eladótól függően vámkezelés és áfa fizetési kötelezettségek is felmerülhetnek.
A különböző régiók sávkiosztása itt található.
A 4G / LTE "mizériáról" illetve további különbségekről a kínai verzióban röviden itt.

További különbség az Európába szánt és a kínai piacos változat között, hogy az EU szabályoknak megfelelően az EU modell két SIM kártyájához két külön egyedi IMEI azonosító tartozik, míg a CN verziónál mind a két SIM ugyan azzal az IMEI számmal megy. Ez akkor lehet problémás itthon, hogy ha azonos szolgáltató két kártyáját szeretnénk a telefonban használni. Erről dióhéjban itt olvashatsz.

Az EU verzió típusszáma az E1003, a kínai, CN verzió pedig E1001 számon fut, a telefonról menüpontban ezt mindenki ellenőrizheti aki nem biztos benne, hogy melyik verziója van.

Tehát javasolt a hivatalos oldalról rendelni. 2015 december vége óta már a fehér modellből is van EU verzió, ezért sem kell már a kínai változatot keresni.

A Oneplus.net oldalon leadott rendelés után a megrendelés először a Pending shipment, majd a Processing végül a Complete státuszba kerül. Ez utóbbi jelenti azt, hogy postára adták a csomagunkat, erről e-mailben is értesítést kapunk, benne a csomag nyomkövetéséhez szükséges információval. A státuszok jelentéséról kicsit bővebben itt.

Hogy melyik státusz mennyi ideig tart az változó, az első napokban hosszabb volt a pending és a processing rész is. Ebben az első időszakban jellemző volt, hogy még nem volt meg a complete státusz, processing, azaz feldolgozás alatt volt a megrendelés, de már postán volt a csomag. Erre az esetre egy alternatív postai nyomkövetési módszer is működik. Ennek menete itt olvasható.

- - - - - - - - - -

Garancia

A OnePlus telefonokra az EU fogyasztóvédelmi törvényeinek megfelelően 2 év garanciát vállal a gyártó. Bővebben itt olvashatsz erről. Az összefoglaló írásakor egyelőre nem volt még senkinek dolga az X tulajok közül a garanciával. Egy, a One topikból átlátogató fórumtárs beszámolója szerint, akinek már sajnos kellett garanciális ügyet intéznie, a garanciális ügyintézés úgy zajlik, hogy az online bejelentett hibajelzés után a Oneplus futárt küld a telefonért, majd az ügyintézés után szintén futár hozza vissza a készüléket. Ez a folyamat semmilyen anyagi teherrel nem jár a tulajdonos számára.

Fontos megjegyezni, hogy a bootloader nyitása és a rootolás nem befolyásolja a garanciát.

- - - - - - - - - -

Fontos! Hiba videóhívás közben, Viber és Hangouts alkalmazások biztosan érintettek.
Részleteket itt olvashattok.

- - - - - - - - - -

Tippek, trükkök, észrevételek

Akku százalékos kijelzése az értesítési sávon:

Az értesítési sávot lehúzva az akku töltöttség ikonjára kattintva megnyílik az akkumulátor használat oldala (ugyanide el lehet jutni a beállítások menüből is az akkumulátor menüponttal, de az előző módszer gyorsabb, egyszerűbb). Itt a jobb felső sarokban az akkumulátor ikonra kattintva ki tudjuk választani, hogy milyen legyen az értesítési sávon az akku kijelzés:

- akkumulátorsáv
- akkumulátor kör
- akkumulátor százalékban
- akkumulátor elrejtve

Ha nem tudod a gyári fényképező alkalmazásban kapcsolgatni a vakut:

Ebben az esetben valószínűleg be van kapcsolva vagy a HDR vagy a Tiszta kép vagy a Szépség funkció - ezek mellett nem lehet a vakut bekapcsolni. Ezeket a módokat a három pöttyel jelzett ikonra kattintva tudod ki/be kapcsolgatni.

Fix Google kereső sáv éltüntetése

A Google Kereső szolgáltatás letiltásával eltüntethető a kezdő képernyőről a kereső sáv, viszont ebben az esetben a task managerben nem lesz lehetőségünk az összes futó alkalmazás bezárására, eltűnik az X amire kattintva ez megtörténne.

Javasolt a gyári launcher lecserélése valamilyen 3rd party megoldásra. Ezzel nem csak a kereső sáv kikapcsolását nyerhetjük, de számos személyre szabási lehetőségünk is lesz a választott launcher függvényében. Ilyen többek közt a kezdőképernyő és a program indító rácsméretének szabad beállítása (hány sornyi és oszlopnyi ikon jelenjen meg), ikonok lecserélése, ikon méretének állítása, az alsó dokk személyre szabása, a home képernyők lapozásának áttűnési effektjének beállítása, mappák testreszabása, kézmozdulatok (gesztusok) beállítása (pl. egy lefele húzás bárhol lehúzza az értesítési sávot stb.), alkalmazások elrejtése a programtárból stb.

Elég sok ilyen custom launcher alkalmazás van a Play-en, a két legismertebb talán a Nova és az Apex, mind a kettőnek van ingyenes változata amivel használható a funkcionalitás nagy része, persze vannak ami csak a fizetős verzióban érhetőek el, hosszú távon érdemes egynél kikötni és azt megvásárolni (~1800 HUF), mert hosszú évekre kiszolgálhat telefontól függetlenül.

Melyik kártyáról érkezik a hívás?

Kétkártyás használatnál hasznos lehet, hogy lássuk, mikor melyik kártyán keresztül érkezik a bejövő hívás. Ha a telefont éppen használjuk, akkor az értesítési sávon megjelenik ez az információ olvashatóan, viszont abban az esetben ha ki van kapcsolva a kijelző (általános eset), akkor ezt nem fogjuk látni sajnos, legalábbis ha magyar nyelven használjuk a telefont, ugyanis a fordítás túl hosszúra sikerült és pont ez az információ nem fér ki a kijelzőre. Erről képekkel illusztrálva itt olvashatsz.

Két SIM + SD kártya használata egyszerre

Igen, meg lehet oldani. Ugyan eredetileg a hibrid a rendszer, tehát vagy 1 SIM + 1 SD kártyát lehet betenni a foglalatba, vagy 2 SIM kártyát, de egy kis mókolással kivitelezhető a dolog. Forgonati leírása a megoldásról itt.

- - - - - - - - - -

Tartozék ajánló

Masszív tok, olcsón.

- - - - - - - - - -

További hasznos linkek, egyelőre felsorolás jelleggel:

TWRP Recovery For Oneplus X

Bootloader nyitás, custom recovery telepítés, rootolás és hasonlók

és

ugyanez videóval

[GUIDE] Mega Unbrick Guide for A Hard Bricked OnePlus X

Teljes 2.1.3-x

- - - - - - - - - - - -

Első tapasztalatok:

Bambusz tok

Nexus 4-ről váltva

Nexus 5-ről váltva

Nexus 4-ről, képekkel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.