Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kurfürst válasza Gusztáv (#97) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

"Szerintem az MS nem épp a ipad ellenfelének szánta a Go-t. Oktatási szegmensben inkább a Google-al és a Chromebook-al megy a csatározás."

Az előzőt lehet hogy nem, mert akkor az iPad egy meglehetősen korlátozott, alapvetően tartalomfogyasztásra alkalmas tablet volt csak. Ez annyiban változott, hogy az Apple felvette a kesztyűt és rácuppant az oktatásra (látszik is a reklámkampányon), kinyitották a rendszert, és az egész szoftveres oldalról is megvan támogatva rendesen (pl. gyári van - egész használhatóan tűnő - app arra, hogy a tanár online leckéket toljon át).

Mivel az ára is lement 400 USD körülire (329 - 429), ez bizony most egy Surface Go killer. A Chromebook egy más tészta, mellette szól az ára, de kérdés hogy a google saját rendszere meg az egész online/cloud only koncepció mennyire jön be, hardver/teljesítmény pedig az olcsóbb árszegmensben, khmm, elgondolkodtatja az embert.

(#102) consono válasza Kurfürst (#100) üzenetére


consono
nagyúr

Tudom, hogy Apple, meg minden, de hívjuk már OneDrive-nak a OneDrive-ot, ne OneCloudnak... Ahogy olvasom neked sok bajod abból volt, hogy Yogád volt, nem csak a Win 10 volt a probléma. Ezt a tetheringet meg nem is értem, hogy mit akartál csinálni. Bekapcsolom a hotspotot az iphone-on és a wifi kapcsolatok között ott lesz, kapcsolódik simán. Miért kell ehhez BT?

Végül is mindegy, nem vagyunk egyformák, szerencsére van választási lehetőség, mindenki megtalálja a neki megfelelő platformot.

"In God we trust. All others must bring data"

(#103) laposonly11 válasza Kurfürst (#95) üzenetére


laposonly11
senior tag

Win 10 tényleg nem könnyű tablet módban, állandóan félrenyom az ember valamit.
A helyhiány problémádat nem értem, minden tableten van SD kártya port... A multitask gondot sem értem, nekem is Lenovom van, tucat böngésző ablak nyitva + word/excel esetleg még photoshop és kezelhető egy atom z8350 el 4GB ram mellett, de 2GB verzióval sem volt gond. Az más kérdés hogy ilyenkor mikrolaggol ezerrel az atom, és van hogy eltelik 10 másodperc mire másik ablakot nyitsz. :F A topik viszont pont olyan hardverről szól, ami az eddigi atomok fogyasztásával már egy remélhetőleg corei proci szintjét hozza.
A win 10 vs. iOS nem igazán tartozik ide, főleg hogy te úgy érvelsz hogy régebbi hardvert vettél, ha PC fronton vezek régebbi hardvert szinte filléres olyankor a vétel.

"Ha iOS-OSX eszközöd van, szinkronizál mindent mindennel, WiFi jelszót automatikusan megosztja ésatöbbi."

Az szerintem nem biztonságos ha a Wifi jelszót automatikusan megosztja egy másik eszközzel, csak mert abba is beléptél a fiókoddal. :F De a Win 10 is szinkronizál mindent mindennel, pl. elkezdtem egy youtube videot a tableten és a laptopon megynyitva az oldalt, ott folytatta ahol a tableten abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#104) Kurfürst válasza consono (#102) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

OneDrive. Oké, elírtam. Miután másodszor kellett begépelni, nézd ezt el nekem.

Ebben mi a Yoga specifikus probléma? SD kártyát nem volt hajlandó kezelni a rendszer frissítésekre. Ez Win probléma, nem hardver. Ha valami, a hardver rendben volt.

A gyenge a hardver stb. résszel azért nem értek egyet, mert ez megint egy Win rendszer erőforrásigény probléma, nem kellene hardverkérdésnek lennie. Az Atomban is lenne bőven elég kraft... mihez is? Hogy megnyisson egy alkalmazást? Betöltsön egy weboldalt normális sebességgel? Tényleg nem akarok folyton erre az összehasonlításra visszatérni, de az iPadon ugyanez flottol és supersmooth megy fele vagy talán ugyanannyi RAM-al, meg egy gyengébb procival, akkor az nem a hardver hibája, hanem az oprendszeré. Csak mondok egy példát, jelenleg 46 böngészőablak van a Safariban. Próbéld meg ezt Windows alatt egy Surface-n, elvérzik. Oké, az alma is trükközik vele, de ha a végeredmény jobb, kit érdekel?

Tethering - azért kell (vagy legalábbis érdemes) BT-n keresztül megosztani, mert lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint a Wifis megosztás. Lehet Wifin ment volna könnyebben is, de itt meg az üzemidőt dobod ki..

[ Szerkesztve ]

(#105) smc válasza Kurfürst (#104) üzenetére


smc
addikt

Hahh, nem is tudtam, hogy lehet BT-on keresztül is megosztani a netet. Mit jelent az hogy lényegesen kevesebbet fogyaszt? Észrevehető valóban?
Az aktiválás sajnos nem szimpla, ez tény, rá kellett keresnem egyáltalán hogyan lehet. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#106) Kurfürst válasza smc (#105) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

Nagyságrenddel jobb így érzésre, lényegében alig fogyaszt, hiszen csak két eszköz van összekapcsolva. Sebesség kb. ugyanaz, a response time talán jobb is, és biztonságosabb is. Wifis tetheringet én kb. soha nem is használom.

(#107) NGA válasza Kurfürst (#106) üzenetére


NGA
addikt

Ez a BT tethering megy android/ipad között is?

(#108) NGA válasza NGA (#107) üzenetére


NGA
addikt

Megy

(#109) laposonly11 válasza NGA (#108) üzenetére


laposonly11
senior tag

Cseresznye

Ordo est anima rerum.

(#110) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Szerintem felesleges iPad kontra Surface hasonlitgatás. Teljesen más liga. Én használtam Surface RT, Surface 2, Surface Pro 3, iPad, iPad Pro 9,7. Az előbbi vonal teljes mértékben a produktivitas/hordozható PC vonal, bizonyos kompromisszumokkal (teljesítmény, kis kijelzo). Az utóbbi meg mobil OS élmény, filmnezes játék, böngészés... Most beleraktak pár produktivitas funkciót de ugyan úgy ahogy Surface/Windows félkarú mobil OS az iOS meg félkarú "desktop". Teljesen más a kettő, de ez jó is, mert a user eldontheti mire kell elsősorban a gép. Most annyi az extra hogy Surface olcsóbb induló árat kapott azoknak akiknek nem kell a lehető legjobb CPU teljesítmény. Mindig is "tularazott" volt, az RT pl drágábban nyitot jóval 32 GBon 6 éve!

(#111) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Ja és a Surfacet ne más gyártók gepeivel való tapasztalat alapján írjuk már le (lenovo Acer etc) mert teljesen más az optimalizálás és hardverelemek is sok esetben. (nem csak a CPUra gondolok itt hanem alaplap és társai, hűtés, stb.) Fura az alapján leirni a Surfacet hogy mi történt egy Lenovo vagy bármi más gépen. Persze jön az érv hogy a Windows az Windows mindenhol de ez nem igaz, mint ahogy Android, macOS, iOS funkciók és képességek és megvalositasok se egyeznek különböző gyartmanyokon. Sok bújik a részletekben. Ami simán jól működött a Surfacemen az pl asszony Acer Windows tabletjen, vagy haver Lenovo miix gépen közel sem olyan volt.

(#112) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Az új pentium procirol meg valós felhasznalasban semmit nem tudunk, én egy gépet nem találtam amiben ez a modell van.

(#114) aldork


aldork
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van ilyen készüléke, egy-két mondatban le tudná írni, mik a tapasztalatok? Esetleg, hogy érdemes-e a 4 helyett 8gb-os verziót venni?
És a legfontosabb: honnan érdemes megvenni? Mert soha nem próbáltam az alzát, meg társait, és eléggé ódzkodok is tőle.
Válaszotok előre is köszönöm!

(#115) bolcsodal válasza aldork (#114) üzenetére


bolcsodal
addikt

128GB/8GB Business változatot sikerült megcsípnünk egy hete kb. (kb 599 dolláros áron).

Alapvető különbségek a 64GB/4GB változattal összehasonlítva:

1. Win10 Pro fut rajta a dobozból kivéve.
2. Dupla háttértár ami gyorsabb is (eMMC vs NVMe?)
3. 4GB vs 8GB RAM. No comment.

Már ez a három különbség is nehezen összehasonlíthatóvá teszi a két készüléket. Én egyetértek a legygakoribb véleménnyel, nem érdemes a kisebbre pénzt áldozni.

Nekünk a Pro verzió fontos volt a Bitlocker miatt, ha ez nem szempont a non-Business verzió olcsóbb egy hajszállal.

Néhány gondolat a használatba vételről:
1. Online account-tal jelentkeztünk be. Az első lépések problémamentesek voltak.
2. Főleg irodai használatra és e-book olvasásra használjuk. Játék nem szempont.
3. A készülék képernyőátlója/tömege is szempont volt. Ez döntött a Surface Pro (Core M3/4GB RAM) változattal szemben ami csak kb 200 dollárral volt drágább (nyilván discount árról beszélünk).
4. USB-C nincs a kisebbik Surface Pro-kon.
5. A billzet még úton van, Surface Pen-re nincs szükség.

Ami tetszik:
1. Hihetetlenül könnyű, még a Surface Pro-khoz képest is. Ha ez fontos, akkor érdemes elgondolkondi rajt.
2. Gyors, reszponzív windows felület.
3. Látványos akkuidő (e-book olvasáshoz király).
4. Produktivitásra kihegyezve, bár a billzet még úton van, ígéretesnek tűnik.

Ami nehézség:
1. Appok hiánya. Leginkább az E-pub readerek sűrűsége a töredéke a Google Play-en találhatónak.
2. Google ökoszisztéma érthető okokból nehezen integrálható, de azért a Google-app-al kompatibilissé lehetett volna tenni (laptopon símán fut). Itt is inkább a Google Books a fájó hiányosság.
3. Youtube app-ok sem rohannak feléd tárt kezekkel. Böngészőből pedig tudjuk, hogy nem ugyanaz az élmény.
4. A legújabb 1803-as Windows-ból kivezették a "HomeGroup" szolgáltatást. Megosztott könyvtárak kezelése nehézkessé vált.
5. EDGE....no comment. Firefox fut rendesen azért. Chrome-ot nem próbáltam (nem az én cuccom).
6. Nehéz rá védőtokot találni, ami kompatibilis a billzettel.

Röviden talán ennyi.

Folyamatos teszt alatt a cucc, ha van kérdés szóljatok.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#116) #hpq válasza bolcsodal (#115) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!

Köszi szépen a bő leírást!

Nagyon örültem, hogy írtál róla tapasztalatokat, egy ideje már nézegetem "keresem" ezt a gépet, mivel nekem is hasonló konfigurációra lenne szükségem.

Keresgéltem a magyarországi webshopokba illetve üzletekbe de, sajnos csak az olcsóbb változatból találtam azt is szerintem "túlárazva".
Megkérdezhetem, hogy hol tudtátok beszerezni, illetve honnan lehet rendelni?

Annyi kérdésem lenne a készülékkel kapcsolatban, hogy dokkolót nem terveztetek venni hozzá, valamint az eddigi tapasztalatok alapján ki lehet váltani vele egy iroda felhasználásra szánt notebook-ot?

Előre is köszönöm a választ!

// -

(#117) bolcsodal válasza #hpq (#116) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én a helyedben Amazonról venném. Mivel hozzánk nemnagyon szállítanak, egy itteni szürkeimportost fogtunk ki (elnézve az árát). A billzet most érkezett az USA-ból, mert idefelé csak hottentotta kiosztás érhető el. Ami döbbenetes, hogy a billzet nehezebb a tabletnél...

Elkezdjük tesztelni billzettel, de szerintem teljes irodai szerepre vékonyka lehet. Egy 15.6-os laptoppal többre mész. Nekünk az ultra hordozhatóság volt inkább szempont.

Benchmarkok alapján egy régi core2 duo szintjét hozza gyors ssd-vel és tablet funkciókkal.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#118) #hpq válasza bolcsodal (#117) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!

Alapvetően a kompakt mérete miatt fogott meg nagyon és valamikor teljes értékű gépnek használnám ha már windows-os. Amazonról őszintén szólva még nem rendeltem, valószínűleg az amazon.co.uk-ról megrendelem amennyiben végleg eldöntöttem. (Persze ha onnan érdemes.)

Garancia, hogy működik rá? Úgy tudom, hogy be kell regisztrálni a Microsoft oldalán és ha bármi probléma van akkor feléjük kell jelezni, persze ha ez működik Magyarországon.

Várom a további tapasztalatokat amennyiben lesz! :R

// -

(#119) bolcsodal válasza #hpq (#118) üzenetére


bolcsodal
addikt

2 év garanciával vettem gondolom a viszonteladón keresztül érvényesíthető. De majd megsasolom ezt a Microsoft regisztrációt.

Egyenlőre a párom teszteli. Most megtetszett neki a Surface Pen is lol. Egyik kollégája mutatta neki egy Surface Pro társaságában. Gondolom ez lesz a köv beruházás..:D

Ez a Type-cover egy érdekes jószág. Nehezebb a tabletnél, egész kellemes gépelni rajta. Ha készülék mögé hajtod nem érzékeli a billzetlenyomást (ötletem sincs hogy oldották meg) és tabletként lehet megint használni.

Én a németektől venném. 579 euróért láttam legutóbb a "nem Pro" win10 verziót 128/8GB.

A proci azért nem egy erőgép. Kb 4X lassabb, mint egy Core i7/Ryzen 2700U szóval itt azért vannak kompromisszumok, de az NVMe SSD és a dual channel memória segíti az életérzést.

Dokkolóra még nem érkezett igény.

They drew first blood....

(#120) bolcsodal válasza #hpq (#118) üzenetére


bolcsodal
addikt

Regsztráltam szériaszám alapján. Síma ügy! Microsoft account-hoz tudod regsztrálni.

They drew first blood....

(#121) #hpq válasza bolcsodal (#120) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszönöm! Jó hír, én még rá pihenek egy kicsit.
Kellemesen használható az eddigiek alapján? :R

// -

(#122) bolcsodal válasza #hpq (#121) üzenetére


bolcsodal
addikt

A feleségem nagyon örül neki. Tanárként használja. Neki mondjuk az volt a szempont hogy ne szakadjon le a válla...naponta több órát kell villamosoznia.

They drew first blood....

(#123) aldork


aldork
csendes tag

Sziasztok!

Hol érdemes beszerezni a készüléket?

(#124) aldork válasza aldork (#123) üzenetére


aldork
csendes tag

Hoppá, elfelejtettem, hogy már régen írtam ezt a kérdést a fórumba, sorry... :DD

(#125) #hpq válasza bolcsodal (#122) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!
Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok a készülékkel kapcsolatban? Élvezhető, valamint jól használható azóta is?
Előre is köszönöm a beszámolót! :R

// -

(#126) bolcsodal válasza #hpq (#125) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hali! Napi szinten nyúzta a párom. Firefox, Office és legutóbb e-book olvasásra használja.

Vettünk, hozzá egy flip-tokot, ami billzetestől befogadja, így már nem félti annyira (de azért a súlya is megnőtt vele jelentősen).

Lejött rá a friss 1809 Win10 verzió, eddig nem tapasztaltam semmi különöset vele kapcsolatban.

Ami nem szoktunk tesztelni az a videokonferencia, de majd ráveszem néhány skype hívásra..

BÚÉK!

They drew first blood....

(#127) zsolidodd válasza bolcsodal (#126) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Én is ezzel a géppel szemezek, fő gépnek használnám, mert elég sokat vagyok úton és kb. Youtube-Netflix-Office hérmasra használnám. Ezek mennyire gördülékenyek? Pl. háttérben megy a zene Youtube-on, közben 4-5 docx, excel megyitva mennyire lassítja le, ha egyáltalán?

(#128) bolcsodal válasza zsolidodd (#127) üzenetére


bolcsodal
addikt

A 8GB RAM-os, 128GB NVMe drive-os változatnak nem fog ártani. De az olcsóbb változat (4/64GB) elképzelhető, hogy megröccen kicsit szerintem. :U

They drew first blood....

(#129) zsolidodd válasza bolcsodal (#128) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Azt vettem, eddig tetszik, egészen fürge, de táblagépként csak gyengén használható. Mindennapi dolgokra nekem teljesen jó lesz :)

(#130) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Mi a helyzet a most (itthon) boltokba kerülő Go változatoknál a Windows S cserélési lehetőségénél?

Fontolgatom, hogy vásárolok egy ilyen készüléket, de csak akkor jöhet szóba ha upgradelhető a Win legalább Home-ra.

Első sorban 8/128 érdekel, de ha van információ a 4/64 változatnál az is érdekelne.

Köszönöm előre is válaszokat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.