Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Huawei P9 Lite teszthez kapcsolódó, ettől forgalmasabb topik:

[Re:] Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Cassi


Cassi
senior tag

A Media Markt oldalán is fent van már, a dual sim verzió tényleg 3GB RAM-os, meg lehet nyugodni. Heteken belül 80 alatt lesz az olcsóbb helyeken, annyiért meg nagyon jó vétel.

(#102) janeszgol válasza Cassi (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi az infót, akkor szolgáltatósan nem éri meg megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#103) ToniSoprano válasza Cassi (#101) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Csak lehet, hogy a dual simes nem EU piacra szánt és ezért nem lesz benne B20, ahogy pl. a G3 dualban sem volt. És kérdés hogy a dual az tényleges dual-e, vagy csak opciósan 2. sim vagy SD.

szerk: sajnos nem valós duals simes, a második SIM foglalatot használja SD-ként, akkor viszont a 16 GB kevés kéne 32 Gb-os változat. Ezt sem tudok ki találta ki ezt kombó megoldást, de nem túl szerencsés a dual simeseknek: [link]

Egyébként nagyon jó és nagyon szép teló, csak inkább lett volna 5 col és 142 mm hosszú és 68 mm széles, és külön az alsó káván fizikai billentyű mert még így nagyobb lenne a hasznos kijelző felület, mint itt 5,2 colon hogy a virtális billentyű levesz a kijelzőből, + szerintem nem szép. (Egyedül a G3-nál bocsátom meg ezt, mert ott baromi vékony az alsó káva és így 5,5 colt is kényelmes egy kézzel kezelni.)

De kb ez az egyetlen hibája egyébként nagyon szép lett, jó paraméterekkel és az ára is jó.

[ Szerkesztve ]

(#104) Mill3r válasza Cassi (#101) üzenetére


Mill3r
tag

És tényleg kitették a web-re, köszi az infót. :))
Ha valaki esetleg Budapesten MM-ben jár és látja, hogy már kitették a pultra...
Legyen kedves megosztani velünk, hogy hol lehet megtapicskolni a telót :D

IDDQD IDKFA

(#105) Graphics válasza Cassi (#101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyanús, hogy a szolgáltatói lesz a 2GB-os modell :)

-

(#106) Hubzsi


Hubzsi
tag

Kiváncsian várom a tesztet, remélem olyan jól fog szerepelni, mint ahogy kinéz

(#107) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Valaki világosítson már fel, hogy miért hiányoznak az olcsóbb telefonokból a giroszkópok?

(#108) ORCA58 válasza Balazs_ (#107) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem csak az. Giroszkóp kell? Ott a következő típus dupla árért. :O

(#109) Sogi74


Sogi74
tag

Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszik a telefon! Pont most akarok telefont cserélni és a p8 lite (olcsó, szép) és a p9 lite között őrlődöm!
Sajnos a neten is kerestem és itt is elolvastam a hozzászólásokat de sajnos az még mindig nem világos, hogy a p9 lite fém-e? Ha valaki tud valamit az kérem tudassa mert akkor nem sokat gondolkozom a dolgon!
Köszönöm!

(#110) -Gerzson- válasza Cassi (#101) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

A MediaMarkt oldalán (is) csak 2GB van kiírva. Lesz itthon 3GB-os ?
[link]

Akkor most mi az igazság? Május végéig meg kellene vennem a telefont. (ajándék lesz)

[ Szerkesztve ]

(#111) Sogi74 válasza Sogi74 (#109) üzenetére


Sogi74
tag

Írtam a Huawei ügyfélszolgálatnak és ezt a választ kaptam:
"Tájékoztatjuk, hogy a P9 Lite telefon kerete fém, maga a elő-, ill. hátlap pedig műanyag."

[ Szerkesztve ]

(#112) Cassi válasza -Gerzson- (#110) üzenetére


Cassi
senior tag

Igen, most javították ki 2GB-ra, tehát elírás volt a részükről. **** meg.

(#113) ORCA58 válasza Sogi74 (#111) üzenetére


ORCA58
addikt

MICSODA?? Előlap műanyag? Az hittem üveg a képernyő! :Y
Feltételezem, hogy a keskeny keretre gondoltak.

A YouTube tele van összehasonlító "videóval" ahol szintén 3 GB-ot írnak. Ezek szerint mi nem érdemeltük ki, csak 2 jár!

[ Szerkesztve ]

(#114) Sogi74


Sogi74
tag

Szerintetek megéri megvenni a p9 lite-t a p8 lite-vel szemben? Figyelembe véve az árkülönbözetet. Tud a p9 lite "30e ft-al" többet?
Tudom ez sokszor szubjektív (kinézet, első benyomás stb...) de kérlek mondjatok véleményt mert sajnos nehezen tudok dönteni?
Tudom rossz helyen vetem fel de esetleg a Samsung A3 2016 nem jobb vétel?
Köszönöm a segítséget?

(#115) szentkuti11 válasza Cassi (#112) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem volt nagy meglepetés, a hivatalos sajtóanyag, ami alapján mi dolgoztunk, szintén ezt állította.

(#116) Bibby válasza Sogi74 (#114) üzenetére


Bibby
addikt

Még egy kósza videó vagy normális kép sincs róla, pláne senki nem fogta a kezében. Ne a spec sheet alapján akarj dönteni, várj egy kicsit.

Ελευθερια η θανατος

(#117) ORCA58 válasza Bibby (#116) üzenetére


ORCA58
addikt

Már hogyne lenen video. Ha minden info érdekel nem árt egy kis olasz tudás. [link]

[ Szerkesztve ]

(#118) Cassi


Cassi
senior tag

Viszont csodálkozva látom, hogy a MM leejtette az online árat 80990 Ft-ra. Ez csak valami akció?

(#119) Hubzsi


Hubzsi
tag

[link]

Azért ez így egész kellemes ár, sajna még nem olvastam tesztet vagy véleményt, így még nem merek rámenni

(#120) -Gerzson- válasza Hubzsi (#119) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Köszi az online vásárlás linket. Tegnap még nem láttam kiírva. Így most 9000 Ft-al olcsóbb.
Gyorsan meg is rendeltem. Szállítási infó nincs de remélem megjön Május vége előtt, mert addigra kell.

Csak annyi hátránya van így online rendelésnél, hogy nem lehet törés biztosítást venni hozzá.

(#121) Mill3r


Mill3r
tag

Nem rossz kis telefon :B
Gondolkodom én is egy ilyenen, de megvárom amíg kijön a Honor 5c.
Minimális eltérés a vasban a P9 lite javára, a készülékház legalább full fémből van.

IDDQD IDKFA

(#122) benoce válasza Cassi (#118) üzenetére


benoce
tag

Nem, most vannak hétvégén a Joy napok, fel mész a honlapukra és kupon letölt, és érvényesít.

Képek a készülékről.

(#123) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

Mikor lesz teszt? már várom:)) :)) ;] :P :C

(#124) ORCA58 válasza Hubzsi (#119) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez bizony versenyképes ár! :C
Ha a teljesítményt is figyelembe vesszük bizony a sokat dicsért és árban igazán jó Xiaomi-nál is jobb árazás. Igaz ebben nincs infra, de nekem pont az nem hiányzik, de van B20.

Ezt a Xiaomi topikban nem szeretnek olvasni, mivel a kényeskedők sokszor beírják. Tudom aki azt vesz, az tud anélkül élni.

Remélem a T-nél is lesz és mire lefogy a hűség (tán november) addigra az ára is fogyni fog.
Annyiért sajna úgysem kapom meg mint a G4-et 1,5 éve.

(#125) ORCA58


ORCA58
addikt

A fellehető német teszteken dual sim-ről és 3 GB-memóriáról beszélnek. Ezek szerint az egy sim-es a 2Gb-os.
Ha jól értem akkor műanyag a hátlap, ami nekem jobban bejön minta a fém.

[ Szerkesztve ]

(#126) -Gerzson- válasza benoce (#122) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Megnéztem de csak bizonyos termékekre van a 20%. Telefonra éppen nem.

(#127) benoce válasza -Gerzson- (#126) üzenetére


benoce
tag

Igen, csak ami szerepel az újságban (Joy - min 20% kedvezménynek kell lenni) és van a saját kupon amit letölthetsz azon van a 10% kedvezmény.
Így jön ki a MM oldalán online, vagy Offline egy üzletükben ez az ár.

(#128) Hubzsi válasza ORCA58 (#125) üzenetére


Hubzsi
tag

Elég sok német teszt es videó van mar fent ott mindegyik 3gb ramrol beszel viszont sajna az osszes itthoni forgalmazonal csak 2gbot irnak a dual simesre.....

[ Szerkesztve ]

(#129) #86973952


#86973952
törölt tag

Holland Vodánál már beárazták, ha valakinek érdekes. Átszámolni nem érdemes, csak arányítani a mellette feldoroltak árához. Egyébként az ottani spec. szerint a 3 gigásat árulják.

(#130) ToniSoprano válasza #86973952 (#129) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem a dual simet használóknak fontosabb lett volna ha 32 GB-os vrzió is lenne, így felesleges dualnak hívni a rendelkezésre álló 9-10 GB elég kevés és nem bővíthető, mert a második foglalatban egyszerre nem kerülhet micro SD, mert oda 2. sim került.

Azt mondták mától BP-en aréna plaza MM-ben lesz kitéve egy példány.

Egyébként Hollandiában a legalapabb havidíjas előfizetés 40 euró, legalábbis nővérem ennyit fizet havonta, és erre kap jó áron telókat 2 évente.

[ Szerkesztve ]

(#131) #86973952 válasza ToniSoprano (#130) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez sajnos mindig így volt. HA valaki nem játszik, akkor nincs sok jelentősége.

Szerk.:
Telekomnál elvileg a következő árlistában már benne lesz. Meglátjuk. A 2 gigás verzió.

[ Szerkesztve ]

(#132) Steve309


Steve309
csendes tag

Végre egy Lite verzió, amire azt mondom, hogy landolni fog a zsebben! Csak előtte jöjjön ki a tesztvideó és meg lehessen tapogatni mondjuk valamelyik Media Marktban. Ich bin doch nicht blöd! ;) :)

(#133) ToniSoprano válasza #86973952 (#131) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Régebben nem volt így, általában dual sim mellett volt 2 sim kártya, szerintem 2 nano sim nem is foglalna sok helyet. Nem is lenne baj igazán ezzel a kombo megoldással. Csak akkor a dual simes változatba legalább 32Gb memóriát tennének, vagy legalábbis lenne ilyen változat is belőle.
A 16 GB belső memóriával dual simesként titulálni egy mobilt szerintem képmutatás, vicc, becsapás kicsit.

(#134) #86973952 válasza ToniSoprano (#133) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -nél volt/van így.

[ Szerkesztve ]

(#135) Hubzsi válasza #86973952 (#134) üzenetére


Hubzsi
tag

Szerintem ez igény kérdése, hogy mennyire elég a 10 GB szabad hely, speciel nekem nincs bajom vele, mivel nem játszom, a többire meg bőven elég a hely.....

Viszont azt jó lenne tudni, hogy 2 vagy 3 GB a memória ( 2 - vel is lehet élni, de azért a 3 időtállóbbá teheti a telefont )
[link] -->itt 2 eruópai típus van B20 alapján VNS-L31&L21 gondolom 3/2 a memória méretét mutatja, azt nem tudom, hogy indkettőből van-e dual vagy az egyi a dual a másik a single verzió

A német tesztek dicsérik a kamerát, az egyiken problémának vetetteék fel a kijelző napfény alatti láthatóságát, de összességébe az a pár teszt amiut olvastam jó ár/értké arányúnak minősítette.

[ Szerkesztve ]

(#136) #86973952 válasza Hubzsi (#135) üzenetére


#86973952
törölt tag

Még videós felhasználónál lehet problémás a tárhely.

Én fotózgatni szoktam sokat, arra elég, meg úgyis tolom felhőbe.

Szerk.:
Elég sanszos, hogy 2.

[ Szerkesztve ]

(#137) athomi válasza Hubzsi (#135) üzenetére


athomi
veterán

Fura, mert én meg azt olvastam jó a P9 Lite fényereje (551 cd/m2).

[ Szerkesztve ]

(#138) Hubzsi válasza athomi (#137) üzenetére


Hubzsi
tag

[link]

itt írják, hogy erős napfényben csalódás volt, de egy másik teszt jónak írja a kijelzőt, majd meglátjuk milyen a valóságban

(#139) athomi válasza Hubzsi (#138) üzenetére


athomi
veterán

Itt olvastam hogy jó. [link]

Kíváncsi vagyok mi az igazság, mert a P8 Lite egyik gyenge pontja pont a gyatra fényerő (meg az aksi). Múltkor media-ban nyomkodtam a P8 Lite-ot és nem volt túl meggyőző a fényereje, bár áruházakban elég durva fényár van.

[ Szerkesztve ]

(#140) Hubzsi válasza athomi (#139) üzenetére


Hubzsi
tag

:) én is itt olvastam, hogy nincs vele gond. Majd élőben meglátjuk mit mutat

(#141) #86973952 válasza #86973952 (#136) üzenetére


#86973952
törölt tag

MM -ban 2 gigás van.

(#142) athomi válasza Hubzsi (#140) üzenetére


athomi
veterán

Ráadásul kijelentik, hogy majdnem olyan jó a fényereje, mint a P9-nek. Mérési eredményeket is közölnek. Kérdés, hogy ők mérték mindkét készülék fényerejét? Vajon össze is hasonlították őket egymás mellett? A képeiken ott a két készülék egymás mellett, szóval lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#143) #86973952 válasza athomi (#142) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez már P8 -nál is így volt. Szerintem P7 -hez képest az utána érkező telefonok, kijelzők mélyebb tónusúak, gyengébb fényerővel.

Én most néztem meg Lite -nál vaku alatt a kijelzőt, nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#144) ToniSoprano válasza athomi (#142) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azt mondták tegnap az Aréna plázában Budapesten, hogy ma már ki lesz téve a p9 lite, ott meglehet nézni egymás mellett a kettőt. A P9-nek baromi jó lett a kijelzője, a Huawei-s csákó azt mondta, hogy nem nagyon tér el tőle.

(#145) #86973952 válasza ToniSoprano (#144) üzenetére


#86973952
törölt tag

Árkád MM -ban is kint van. Szerintem már mindenhol kikerült.

(#146) ORCA58 válasza #86973952 (#129) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyszerű az ok. Pár év és mint forradalmi újítást bevezetik a 2 SIM + SD variációt. Nem ezt tette az SD bővítéssel a Samsung? valahol igaza is volt, hiszen a csúcskategóriába annak számított. ;]

porterocka
Mondom én, nem teljesít jól a gazdaság, ezért minket visszaminősítettek, így nem jár a 3GB.

(#147) #86973952 válasza ORCA58 (#146) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak az a baj, hogy ez náluk ezer éve így van. Ideje lenne változtatni. :)

Bár a kedvencem, amikor dual SIM -et szoftveresen butítanak single -re. Vagy kiveszik a giro szoftveres támogatását.

[ Szerkesztve ]

(#148) ORCA58


ORCA58
addikt

Alig várom, hogy valaki a kezébe vegye. Az egyik teszt szerint OTG képes, a másik szerint nem. Vajon mi az igazság? Nem hinném, hogy ennyi variáció lenne, talán van aki csak felelőtlenül írogat minden félét.

(#149) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

Mikorlesz már végre teszt? :D Napok óta a tesztet várom :) Tesztet akarunk MOST! :D :D :)) :C :Y :K :U

[ Szerkesztve ]

(#150) #86973952 válasza Takumaru6969 (#149) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ha bekerül a szolgáltatókhoz. Max. 2 hét.

DE lehet addig szereznek egyet a srácok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.