Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Gyári hűtő egyeseknek fájhat, de aki tényleg csendes htpc-t épít, annak az amúgy is csendes gyári hűtőnél még csendesebb kell.
...de azért a ténylegesen mini pc éptéséhez nem ártana egy m-itx méretnél kisebb alaplap is. Nano vagy Pico ITX deszkák ne csak ipari felhasználásra legyenek. :O Sztem nem csak én lennék az akinek lenne igénye ilyen pici DIY alaplapra...

(#2) gradinkov


gradinkov
csendes újonc

Hello and welcome :)

(#3) Kripke válasza Cythyel (#1) üzenetére


Kripke
tag

Nekem 2200G-m van, és a gyári hűtője nem éppen az a csendes kategória. Már a második példány, és alacsonyabb fordulaton is masszív motor hangja van. Nincs kizárva hogy nálam eddig 2 hibás volt, de szerintem ez ilyen. Szóval akinek tényleg csendes gép kell, az úgyis vesz egy direkt erre a célra tervezett hűtőt.

(#4) Cythyel válasza Kripke (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

R5 1600-am van, annak nagyon csendes a gyári hűtője még 2100-as fordulaton is. Sztem te fogtál ki egy hibás sorozatból is 2 db-ot. Az viszont biztos, hogy a tényleg htpc hűtők jobbak, a nagyobb szériás gyári AMD hűtők már sokkal jobbak mint hajdanán.

(#5) Solten


Solten
addikt

Na vegre.

"A Ryzen 3 2200GE és Ryzen 5 2400GE gyári hűtő nélkül érkezik, erre mindenképpen figyelni kell."

Ez jo dolog, egesz kis hazba is tokeletesek lesznek a gyari huto oda tul magas.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#6) Bici


Bici
félisten

15W-ig meg azert lemehetnenek.
A Ryzen annyibol is szenne verne a Kabini-t, aminek azota sincs utodja. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Tidus


Tidus
addikt

A 35 W alacsony?
Kinek?

(#8) füles_ válasza Tidus (#7) üzenetére


füles_
őstag

check profile...
i9 7900X
reaction: lol

(#9) Bici válasza Tidus (#7) üzenetére


Bici
félisten

Desktop gepben ez alacsonynak szamit annak tudataban, hogy ez nem egy kifejezettem alacsony fogyasztasra tervezett mag, mint pl. a jaguar.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Solten válasza Tidus (#7) üzenetére


Solten
addikt

Teljesitmeny / fogyasztast tekintve eleg kedvezo ultrakompakt desktop vonalon, egy ilyen CPU 1-2 literes hazikoban is vigan uzemel.

Saor Alba

(#11) XuChi


XuChi
addikt

Nah akkor meg is van az új NAS-om CPU-ja a Ryzen 3 2200GE személyében :C

[ Szerkesztve ]

(#12) Cythyel válasza XuChi (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

Azon gondolkoztam én is, de egy másik helyre is jó lenne nekem, de nincs olyan pici alaplap DIY vonalon sajna. :O

(#13) XuChi válasza Cythyel (#12) üzenetére


XuChi
addikt

ITX ?

(#14) Cythyel válasza XuChi (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

5 mm-el nagyobb mint ami belefér az adott helyre, pico vagy nano itx kellene de olyat csak ipari alaplapként találok, és egyikse sem diy, mind bga-s intel

(#15) Kansas


Kansas
addikt

Ha minden ugyanaz, csak az órajeleket vették vissza, akkor vajon a sima 2200G és 2400G órjelének visszavételével és alulfeszeléssel is előállíthatóak?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) kikikirly válasza Kansas (#15) üzenetére


kikikirly
senior tag

+1. Bennem is felmerült a kérdés.
Szerintem igen. :) :K

(#17) Bici válasza Kansas (#15) üzenetére


Bici
félisten

Feltetelezem, hogy azert nemi valogatason atmennek, ahogy korabban is igy volt az A-s APU sorozatnal.
Nemelyik procival egesz kozel lehetett menni az A106700T-hez, de a legtobb peldany eseten, ha azt a frekit alitottad be azonos fesszel, akkor kek halal lett a vege. Kicsivel tobb fesszel megvolt azert altalaban. Vagyis akkor szinte biztosan valogattak.
Most is eselyesnek tartom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Cucuska2 válasza Cythyel (#14) üzenetére


Cucuska2
őstag

STX-ről hallottunk már?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) Lokii


Lokii
tag

Na, lehet majd építek egy külön cheapo konfigot amiből csak a RAM lesz jobb minőségű, CL12 2400 Mhz would be cool in games.

Na de addigra mire eljutok odáig lehet már kinnt lesz a 3200 GE és 3400 GE, így win-win.

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#20) Lacika112 válasza Bici (#9) üzenetére


Lacika112
aktív tag

ASUS AM1I-A - athlon 5350 (jaguar) - 2x1tb sshd (8gb) - ddr3 8gb 1600mhz ram (single) 65W táp

Egy ilyen van a nappaliba, erről nézünk filmet stb stb, gamelni is szoktam :D na jó nem bf1 de wicsa, red aler3, cod4, nfs u2, pff ilyesmik elmennek lazán és a kis szutyok apu alig melegszik, gyári ventis de nem is hallani fülelni kell!!!

valami hasonlót kiadnának rizsába 4x2,2ghz valami épkézláb igp (nem full herélt) meg 20-25w fogyi már venném is :D csak legyen hozzá mini itx lap illene dual ram, 2 sata, 1 m2, aztán felébrednék hogy belelógott a kezem a bilibe :D

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) Cythyel válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

hallottam, láttam is hogy asus-nak van h110 chipset-es stx deszkája, de az is intel-es, ami nekem nem jó az intel igp miatt, mindenképpen amd kellene, azt meg akárhogy is keresek, nincs m-itx alatt...

(#22) #16939776 válasza Cythyel (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha van rá elég keret, akkor a AMD Ryzen™ Embedded V1000 -re épülő termékekre keress rá: [link]

Én is javasolnám az ITX-re való áttérést, hosszútávon (ha várhatóan 10 év alatt ~2x cserélsz alaplapot a htpc-ben) olcsóbb erre berendezkedni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

huhh

(#24) orbano


orbano
félisten

mikor lehet majd ténylegesen kapni? :U

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.