Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szakipeet


szakipeet
csendes tag

Valahogy érezhető volt. De azért egy-két 100millió szerintem lecsippentődött az eljárás alatt ide-oda.

(#2) WonderCSabo válasza szakipeet (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nekem is eszembe jutott, hogy mennyi adóforint ment el erre feleslegesen?

(#3) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Már csak a többit kéne mellélökni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) Muton


Muton
addikt

jó lett volna egy kartellen kívüli szolgáltató, aki miatt a mostani 3 mérsékelte volna az árakat....

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5) Djuree válasza Vangelis (#3) üzenetére


Djuree
félisten

:K meg rá a poltikusokat, földet rá, betont, 'oszt meg is vagyunk.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6) #51736960 válasza Muton (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

az állami lett volna a legnagyobb zsivány, a többiek csak kiscserkészek ha mutyiról van szó...

(#7) leeate


leeate
senior tag

Pedig valószínűleg remek szolgáltatást nyújtott volna: túlterhelt hálózat, 20 perces késés az SMS-eknél, cenzurált internet, lehallgatás.. :DD
(Már ha a többi állami cég analógiájára képzeljük el..)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#8) Muton válasza #51736960 (#6) üzenetére


Muton
addikt

engem nem a mutyi része érdekelt volna, hanem az alacsonyabb percdíj, amit valszeg követtek volna a többiek

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#9) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Nem tudtak megbírkozni a feladattal hogy nokiás dobozba telefont is kell tenni.... :B

(#10) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Nem csak, hogy mennyi ment el feleslegesen a létrehozására, hanem, hogy mennyi pénz (sokmilliárd) nem jött be abból, hogy nem adták el a frekvenciát..

Egyébként ha már frekvencia: azt gondolom már észrevette mindenki, hogy a volt NeoFM országos frekvenciáját sem árulják, gondolom nincs szükség arra a pénzre ami onnan be tudna folyni (vagy csak a másik országos kereskedelmi rádió vezetője szeretne monopol helyzetet állami segítséggel..)

(#11) daninet


daninet
veterán

Szerintem meg tökéletesen a terv szerint történt minden. Pontosan úgy ahogy pl a Sólyom légitársasággal. És szerintem soha nem is lebegett a szemük előtt semmilyen mobiltársaság beindítása.
Ha be akarták volna indítani, mert kell, akkor beindítják foggal-körömmel. :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) haris


haris
őstag

Hogy lehet sírgödörbe lökni azt aki (ami) meg sem született?

(#13) NoMagix válasza emerico2004 (#9) üzenetére


NoMagix
addikt

:C
vagy nem volt nekik!

(#14) Szederp


Szederp
csendes tag

Lehet, hogy egy fikarcnyival sem lettek volna alacsonyabbak a percdíjak. Verseny? Milyen verseny? :) A mostani három nagy szolgáltató is szépen meg tud úgy állapodni, hogy szinte tükrözik egymás árait...verseny..ugyan kérem. Ez az új állami szolgáltató is beállt volna a sorba vagy kinyírja a kartell. Mindez arra volt jó, hogy amíg be nem csődölt az egész kezdeményezés addig állami pénzből néhányan jól kerestek. Hurrá! :D

(#15) szumoo válasza daninet (#11) üzenetére


szumoo
senior tag

Pontosan. Ha nagyon akarták volna, akkor vmilyen formában beindítják...
Csak azt a sok-sok milliót sajnálom, amit ennyien keservesen beraktunk a közös kasszába... :((

Sz.

A nyúlon túl?

(#16) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Igyekszem meglepődni, de valahogy nem megy...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17) MageRG válasza Muton (#8) üzenetére


MageRG
addikt

Rajtad kívül még egy csomó másik embert érdekelt volna az olcsóbb percdíj, de az állam részéről nem egy állami szolgáltató hozta volna a megoldást.
El lehetett volna indulni a GVH irányából is pl., de azt éppen most puhítják a srácok. Szóval ennyit a szándékról.

Addig is lehet bízni az EU-s ingyenes roamingban meg a VoIP-ben.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#18) ronson


ronson
őstag

Kizárólag a DIGI lehetne értelmes 4. szolgáltatóként. Jól letörné a kartell árakat, mint ahogy a tv és net piacon is tette. Ha jól tudom pályáztak is.

(#19) .tnm


.tnm
addikt

jó lenne, ha kiderülne, hogy kik a felelősek ezért az egész hajcihőért, és elkezdenék behajtani rajtuk azt a becslésem szerint minimum 2mrd Ft-ot, amitől azért bukott el az ország, mert még mindig kihasználatlanok azok a frekvenciák. tipikus esete a pénz wc-n történő lehúzásának.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#20) CharlieDrop válasza Muton (#8) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ráférne, hétvégén mesélte egy vajdasági ismerősöm, hogy vett új telefont, ha 1000 perc ingyen, nem tudom talán 100 SMS, meg mi egyéb, mindez 600 dinárét havonta, az nincs 1800 Ft :W :W

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21) toto2700reg válasza Muton (#4) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Valóban jó lenne már egy kartellen kívüli versenyző, de az ne az állam legyen. Az államnak ugyanúgy nem érdeke fűteni a versenyt. Nem érdeke, hogy csökkenjenek az adóbevételei. Lásd: Postafon.

[ Szerkesztve ]

(#22) toto2700reg válasza ronson (#18) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Ki is zárták őket, jogtalanul. Pedig én is a Diginek szurkolnék, ők biztos, hogy felkavarnák az állóvizet.

(#23) Oddløg


Oddløg
csendes tag

abszurdisztánban van olyan aki ezen meglepődik? Persze akkor ha nem egy zöldség értelmi szintjén áll.

(#24) McSpy


McSpy
őstag

Mol-ban lévő állami részvény+ a MolMobil,igaz hogy hogy a t-mobil-t hálózatát használja,de első lépés

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#25) Cypresss válasza szakipeet (#1) üzenetére


Cypresss
senior tag

Feltételezem 1-2 milliárdot akartál írni, csak melléütöttél. :U

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#26) szp1


szp1
addikt

Remélem a kollega(ina?) is megnyugodott közben, látva a világraszóló eredményeket...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#27) Silentfrog válasza CharlieDrop (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy gazdag országban lakik nem tudtad? :P :)

(#28) CharlieDrop válasza Silentfrog (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, de...

el is felejtettem...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29) smog86


smog86
senior tag

#18 +++

(#30) kicsizoz


kicsizoz
csendes tag

Év elején, talán januárban jelent meg egy európai összehasonlítás, az állami elvonás mértékéről a percdíjakban.
Ebben Magyarország a vezető szerepben volt, a kb 60%-os állami elvonásban percdíjra vetítve.
(Ez áll a frekvenciadíjakból, az ÁFÁból, közműadó vezetékek hossza után, és telkó adóból, tornyok után fizetett pénzek, stb..)

Azóta év közben még emeltek egyet a telkóadón, így valahol 60% fölötti rész lehet az államé a percdíjból.

Ebből számmora az következik, hogy kb fele áron tudta volna adni a percdíjakat, vagy a csomagokat,
mert egyszerűen nem veszi figyelembe a magának befizetett adókat...

Persze, így meg mindenki átmenne hozzájuk, de akkor meg buknák a nagy adó bevételt a piaci szereplőktől, amit meg most nem bírna el a költségvetés, meg a kb. 200 milliárdos hálózatépítést is meg kellett volna finanszírozni.

(#31) Tüzi

Így majd fizetik tovább a (valamelyik szolgáltatónak) a havi 2-3 milliárdot a TETRA rendszer fentartásáért.
Abban egyetértek, ha akarták volna, átverték volna mindenen, és lenne mobilszolgáltató.
Keresztülverték a trafikos témát is...
Annyi a baj, hogy ez is állami lett volna... ami itthon állami, az a szinonímája a "szar"nak.
Szar a MÁV, szar a Posta, szar a közútkezelő, szar minden... ami állami.
Szar a rendőrség, szar a katasztrófavédelem, szar a tek, szar minden... mert állami.
Működésképtelen.

Ez is szar lett volna, és csak papíron működőképes.

Ez a véleményem.
Én nem bánom, hogy nincs...
Csak azt, hogy nekem nem jutott pár guriga a biznicbő'...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) Napfénysüti válasza daninet (#11) üzenetére

Én is így gondolom. Páran ebből is jól megszedték magukat de nem gondolhatták halál komolyan hogy be is indítanak egy negyedik mobilszolgáltatót.

Més que un club!

(#33) kicsizoz válasza Tüzi (#31) üzenetére


kicsizoz
csendes tag

A TETRA rendszert már átvette az állam a szolgáltatótól, vagyis egy külön cég alakult az üzemeltetésére, ennek volt tulajdonosa az MT. Ezt a céget vette át az állam talán 2 éve, nem emlékszem pontosan.
(Mondjuk azóta volt is pár "nem tervezett" rendszer leállásuk)

(#34) macilaci78 válasza Muton (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, nézzük csak!
A magyar állam deficites, mint olyan, a magyar állami szolgáltató cégek dettó. Belép egy alapvetően túlárazott piacra, szerinted árversenybe kezd, vagy extra profitként beáll a sorba a többi közé árszínvonalat tekintve.

A tömegközlekedés, egészségügy, stb természetesen elérhető árszintűnek kell lennie, muszáj lenyelnie a hiányt, mert ez a dolga, a népet szolgálni. A mobilkommunikáció nem jár alanyi jogon, nem létszükséglet, abszolút semmilyen morális érdeke nem fűződik az alacsonyabb árakhoz. Ha pedig a piac lenyeli a magasabb árat, mire fel adná olcsóbban?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#35) J.J. András válasza macilaci78 (#34) üzenetére


J.J. András
őstag

ez tökéletes érvelés, épp ezen gondolatomat vetetted "papírra"... :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#36) lvb válasza CharlieDrop (#20) üzenetére


lvb
aktív tag

Remélem ezért a kormányt szidod. Nem tudom, most mennyi a felső limit, de bevezetéskor valami 700 FT folt csak a percadó - magánszemélyenként (percenként 2HUF adó) Cégeknél ez most 3HUF/perc és 5000HUF a limit / telefon... A mobilcégek havonta! több 10 milliárd forint adót fizetnek. Csak a Telekom befizet vagy 25 - 30 milliárd HUF adót a bő 50 milliárdos havi bevételéből...

[ Szerkesztve ]

(#37) CharlieDrop válasza lvb (#36) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ténymgeállapítás volt.

Enélkül se lenne olcsóbb, mint ahogy kifejtették, mindenki kifizeti a többet is akár...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerintem tudta ezt mar elore mindenki. Valaki(k)nek meg kellett tomni a zsebet par millaval, sikerult is valoszinuleg. Bar a 3 szolgaltato altal belott nevetseges elofizeteses konstrukciokat szetbombazni jo lett volna, de hat ez meg mindig Magyarorszag. :D

(#39) CharlieDrop válasza lvb (#36) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és persze, hogy ne kiabáljak nagyot, meg ne szidjak senkit sem, azért pl. egy másodpercalapú számlázás adófüggetlen téma ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40) Zeratul


Zeratul
addikt

Azt nem tudom hogy tudjátok é, hogy a hivatalok elég komoly céges mobilflottával rendelkeznek az állami mobil szolgáltató az összes közalkalmazott hivatali mobiltelefon flottájának egységes rendszerbe terelésére szolgált volna, a lakossági és egyéb ügyfelek kiszolgálása másodlagos lett volna. Így maradt minden a régiben, az állami mobilflotta vonalminősége meg a bányászbéka valaga alatt.

(#41) erick_b


erick_b
tag

egy független negyedik szolgáltató belépésével se telefonálnák/interneteznénk többet csak a mostani torta nem háromra hanem négyre lenne osztva. Nem értem miért nem lehet az egy pozitívum ha egy állami mobil cég nem csak adó formájában járulna hozzá a költségvetéshez hanem a profitjával is, mert ugye ne legyen senkinek se kétsége, hogy a mostani mobil szolgáltatók nem szeretet szervezetek és a profit miatt csinálják amiből nekünk semmi hasznunk sincs. Ellenben ha az állam bácsi csinálná akkor közvetve visszakapnánk a neki kifizetett díjakat, mert ő az ország üzemeltetésére költené a profitját. (ugye nem kell sorolnom, hogy pontosan hova kéne "kicsit" több pénz a költségvetésből)

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#42) MageRG válasza erick_b (#41) üzenetére


MageRG
addikt

"Nem értem miért nem lehet az egy pozitívum ha egy állami mobil cég nem csak adó formájában járulna hozzá a költségvetéshez hanem a profitjával is..."

Kedves barátom!
A versenyszférában a motiváló tényező a profit. Ha te ezt kiveszed, mi lesz a motiváció, hogy költséghatékonyan, színvonalas szolgáltatással működjön a cég?

Állami mamutnál van még egy faktor: vezető poziba nem szakértelem alapján kerül valaki, hanem politikai kapcsolatok alapján.
Egy magáncégnél ha rossz a vezetőség, leváltják a részvényesek, vagy csődbemegy a cég.
Állami vállalat hosszú ideig elvegetálhat, közben sz@rt állít elő, drágán. A mi pénzünkből...

A mostani mobilszolgáltatóknál a te hasznod az, hogy már LTE-t is használhatsz. (Meg az árverseny, de mint korábban írták, ebbe vastagon beledisznólkodik az állam.)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#43) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Most majd eljátszom, hogy meglepődtem...

(#44) trec12


trec12
addikt

Biztos írták már itt meg a neten több más fórumban is, de szerintem az indulók közül a Digi nyerése jelentette volna igazán a nagy áttörést.... :K Európában több országban is van mobil szolgáltatása még csak kezdőnek sem mondhatták volna....

[ Szerkesztve ]

(#45) Tüzi válasza kicsizoz (#33) üzenetére

gondolod, hogy ott nem csorognak éves szinten a milliárdok? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) Yeffy


Yeffy
veterán

nem baj, a lényeg, h erre is kib.sztak egy csomó lóvét, ami nem az övék.
tényleg jobban teljesítenek

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#47) autox3c válasza emerico2004 (#9) üzenetére


autox3c
tag

:C hatalmas hsz, made my day

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#48) this is life válasza Muton (#4) üzenetére


this is life
Ármester

Nem bantani akarlak, de szerinted egy allami ceg letorte volna az arakat? Alomvilag amihez az allamnak koze van lofingot sem er. Ha lett volna allami gsm , az csak penztemeto es penz kimenekitonek lett volna jo. Pl vasut ahol egy izzocsere 65000ft korul mozog, es 6 ember kell hozza de lehetne meg sorolni. Gondold el mi lett volna az allami mobillal, csokos cegek tripla aron kiepitik a rendszert, aztan az uzemeltetest is kihoztak volna papiron a duplajabol, lasd utepites es tsai.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#49) danih


danih
addikt

A trafikozás végül jobb bulinak bizonyult.

(#50) CharlieDrop válasza danih (#49) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, 142 trafik már bezárt, rémképeim szerint :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.