Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Elég karcsú, főleg a garancia meg a terhelhetőség is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Igazság szerint nem értem az árakat.
Ennyiért (vagy olcsóbban) MLC-s konkurenseket lehet találni az Amazonon például...
Szóval ez így nem versenyképes.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) paprobert válasza Cifu (#2) üzenetére


paprobert
senior tag

Nem mindenki szaki, van, akinek a szép, csillagokat k*kiló kolibri a lényeg. ;]

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

SU800 árban nem fogják tudni eladni, de talán hamar olcsóbb lesz! (Kedvelem az ADATA márkát, olcsóbban még ezt is megpróbálnám; nem oprendszer alá, de mondjuk játékokhoz.)

paprobert: A kolibri nekem is tetszik, pedig SSD teszteket is szoktam olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) F34R


F34R
nagyúr

majdnem MX500 aran szerintem eselytelen lesz. :U

(#6) Bici


Bici
félisten

Nemrég egy HDD-s hír topikjában kérdezték páran, hogy miért erőltetik még a winyókat.
Hát ezért. :U
Majd ha ugyanezért az árért 3-szoros kapacitás jár, akkor fognak kihalni a winyók.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) wwenigma válasza Fred23 (#4) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

27e az adata su800 512-es 400TBW terhelhetoseggel és jobb IOPS értékekkel, na most az olcso QLC-s peldany 100TBW terhelhetoseggel listaáron 80$ -> 22500ft (+áfa+haszon)

Ez igy kevés...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) F34R válasza Bici (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

Figyelj aki mindenkeppen ki akarja vonni otthonrol a HDD-ket annak nem szamit az a 3x-ar.
En csak azt nem akarom elogadni, hogy minden egyes uj SSD megjelenesevel eselyt ad a piac a fentmaradasra. Van egy halom ertelmetlen SSD.

(#9) MongolZ


MongolZ
addikt

Su 650 240GB most 11e...

(#10) Bici válasza F34R (#8) üzenetére


Bici
félisten

Itt inkább arról van szó, hogy a tömegek azért vesznek winyót ssd helyett, mert még az ilyen QLC-s típusok is sokkal drágábbak a winyóknál.
Ha mondjuk csak másfél, kétszer annyiba fájna egy ssd, mint az azonos kapacitású merevlemez, akkor máris lenne nagyobb érdeklődés rájuk adattárolásra is.
Az lenne a jó, ha kitalálnának egy sokkal olcsóbban gyártható nand-ot, akár olyan áron is, ha a sebesség a winyók szintjére csökken. Akkor is megérné, mert nem lenne hangja.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Jah :)

Olvasás - 250MB/s
Írás - 250MB/s
TBW - 250

Garancia - 5 év

De a lényeg az, Elérési idő - 0.10ms

:F :C

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

SSD-bol Samsungot szoktam csak venni. Nekem eddig bevalt, nincs panaszom rajuk, mondhatjuk markahu lettem. 😂

(#13) Fred23 válasza hemaka (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pár napja vettem egy 240-es ADATA-t rendszer alá, az alternatívája a Samsung 970 EVO lett volna drágábban, de nem bántam meg.

(#14) MongolZ válasza Bici (#10) üzenetére


MongolZ
addikt

Az SSD és a HDD totál másra való.

(#15) Bici válasza MongolZ (#14) üzenetére


Bici
félisten

Akkor is másra lenne való, ha azonos lenne az ára?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) lory256


lory256
csendes tag

Roman emagnal fekete penteken a 240es 7ezer forint volt, a magyaron meg most 11ezer, az kevesebb 50dollarnal azert.

(#17) Akula válasza paprobert (#3) üzenetére


Akula
őstag

A színes kismadár az nekem is feltűnt. Majdnem RGB szivárványos :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azért egy SU800 alá nem adnám... Még ha csak egy P4-es Cerka alá kellene akkor sem :D .

20K-ért 1TB-os SSD, na akkor majd igen, fogom mondani, hogy volt fejlődés, addig csak "araszolgatás" az egész...

[ Szerkesztve ]

(#19) Synthwave válasza Bici (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Bici válasza Synthwave (#19) üzenetére


Bici
félisten

Miért?
Néhány cél eszköztől eltekintve (rengeteg írás, és ha elég a winyó sebessége) mit tud a winyó, amit az SSD nem tud?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) PHM válasza Bici (#20) üzenetére


PHM
addikt

Adatmegőrzés középtávon tápfeszültség nélkül is.
Egy ilyen SSD-n, ha félrerakod, 1-2 hónap alatt keletkezhet
néhány korrupt adatfájl.
Pendrájvnál és memóriakártyánál is tapasztaltam ilyet, igaz,
valamivel hosszabb idő után.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22) ricsi99


ricsi99
addikt

Én egy 240-es Adata SX900-as SSD-t nyúzok több mint 3 éve,ez volt akkor a legolcsobb a boltban :D Nálam bevált sose volt semmi nyűg vele és megjárt már 4 alaplapot is. Sőt van már egy lassan 10 -éves 40gb-s ssd-m is... az is hiba nélkül megy ,szal nem tom mi ez a sirás-rivás desktop fronton...ezeket is mint a wincsiket szépen oda kell csavarozni a gépházhoz hogy ne süljön meg aztán elvan... szerintem egy hagyományos hdd sem sokkal strapabirobb... amugy elöbb utobb minden kipusztul... aki ezt nem akarja kivárni az meg vegyen 2-évente zsir uj gép s csokolom...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) Cifu válasza PHM (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy ilyen SSD-n, ha félrerakod, 1-2 hónap alatt keletkezhet néhány korrupt adatfájl.

Especiel ilyesmit még nem tapasztaltam soha, pedig hát USB-s külső SSD-knél előfordult már sokszor, hogy hónapokra félre lett rakva, de persze ez szűk merítés...

Egyébként tényleg furi, hogy a jelek szerint egyeseknél még mindig nem fér össze az SSD és a "hétköznapi" adattárolás, felhasználás fogalma. A HDD-nél is előfordul, hogy egy év után bedöglik, SSD-nél is lehet ilyenre példa. Felhasználói szempontból az SSD és a HDD is ugyan arra való, csak éppen az egyik zajtalan, gyorsabb, viszont cserébe GB-ra vetítve sokkal drágább.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) prabhu válasza Bici (#20) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha gáz van, az ssd-ről való adatmentés nem olyan jó móka.

(#25) elfelejtette válasza MongolZ (#9) üzenetére


elfelejtette
veterán

Arról mintha olvastam volna az SSD-s topicban, hogy nem igazán ajánlott széria...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#26) Bici válasza PHM (#21) üzenetére


Bici
félisten

SSD-vel kapcsolatban nem hallottam ilyesmiről. Tudsz linkelni erről valamit?

prabhu: HDD-ről is marha drága az adatmentés. Akinek erre van pénze, annak szerintem van +1 backupra is.

Ezenkívül elfogadom, hogy van olyan felhasználási mód, ahol azonos áron sem jobb az SSD, de én az SSD széles körű elterjedésével kapcsolatban említettem, hogy csak az ár az akadálya.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) prabhu válasza Bici (#26) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem csak drága, de macerás is.
A legtöbb ember nem készít mentést, amíg egyszer meg nem szívja.
De pl. a laptopokban kihalhatnának végre a vinyók. 500 GB, 1 TB 5400 RPM, az nagyon kell a legtöbb embernek :(((
(#25) elfelejtette: Valóban nemrégen volt szó arról az ssd-s topikban, hogy az Adata talán mégsem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#28) Cifu válasza prabhu (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy lent is írták, az adatmentés semmiről sem jó móka. Ha fontos adatokról, képekről, videókról van szó, akkor alap, hogy biztonsági mentés mindenről...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) prabhu válasza Cifu (#28) üzenetére


prabhu
senior tag

Igen, nekünk alap. Csak nem mindenki IT-s.
Egy átlag júzer meglepődik, hogy hova lettek az adatai, hisz "tegnap még ment" az adathordozó..

(#30) M107 válasza prabhu (#29) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem kell IT-snek lenni, hány olyan embert ismerek, aki ért a lovakhoz, de nem használ bizt. mentést.
Nekem az az első dolgom, mondjuk hülyének is néznek miatta, de nem baj.

De sokan vannak, akik nem is annyira értenek a lovakhoz és ők sem használnak az un nekik fontos dolgokról bizt. mentést, aztán ha valami baj lesz, megy a jaj istenkém ez is oda meg ez is miért vagyok ilyen szerencsétlen miért nem készítettem biztonsági mentést.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#31) Cifu válasza prabhu (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ők a Kürt Kft. (és hasonló adatmentő cégek) potenciális kuncaftjai. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) prabhu válasza Cifu (#31) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem, mert ilyen bejön a csórisági faktor. Mennyi? Annyit nem adunk érte...
De ez már túl off.

(#33) PHM válasza Bici (#26) üzenetére


PHM
addikt

Saját tapasztalat.
2GB-os microSD az MLC érából, több hónapra, talán egy évre is félretéve.
Elővételkor a fájlok kb harmada sérült, használhatatlan.
Hasonlót tapasztaltam már újabb, márkás pendrive-nál is.
Ez más eset, mint egy SSD, hisz ott használatban és folyamatos
ellenőrzés alatt vannak a fájlok. Te nem látod, hogy használat közben
hány cellát cserél le a maghajtó, csak ha már elfogyott a tartalék terület.
Ugyanez igaz nagyjából a HDD-kre is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#34) Cifu válasza PHM (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én eddig nem tapasztaltam ilyesmit. Hogy bedöglött a pendrive vagy SD kártya, olyat igen.
SSD esetében is van olyan, hogy hónapokra félrerakod - lásd USB-s külső meghajtók.

Olyasmit el tudok képzelni, hogy mágneses mezőnek lett kitéve (pl. hangfal), és emiatt történt ilyen.

HDD-nél friss tapasztalat: elővettem egy kb. 5 éve félrerakott, bő 10 éves Samsung HDD-t, és tökéletesen működött, a rajta lévő fájlok mind megvannak, 100/100-as az állapota...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Már megkérdeztem a nagy SSD tesztben is, de mivel az 2 hónapos nem nagyon járnak már oda, így itt teszem fel a kérdést hátha előbb kapok választ.

Olyan kérdesem lenne, hogy már uton van az új laptopom ami egy Mi notebook pro I7 16 Gb és abba a tesztek szerint egy ilyen ssd van: Samsung PM961 MZVLW256HEHP

És van benne még egy üres hely egy másik ssd-nek. Igazából leginkább adat tárolásra lenne (már amennyire gondolom most). Itt is van jelentősége mint a régi vinyóknál, hogy egyiken csak a rendszer és a hozzá tartozó programok legyen a másikon meg az "adat"?

Ti milyen 240-256 gb körüli ssd ajánlanátok? Nekem sem szűkséges a csúcs teljesítmény, hanem legyen ez is jó ár érték arányú, mint a laptop...

[ Szerkesztve ]

(#36) paprobert válasza PHM (#33) üzenetére


paprobert
senior tag

Javaslom faraday ketrecben tartani őket. (alufólia)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37) Duree válasza PHM (#33) üzenetére


Duree
veterán

Nekem az összes telepítéshez szükséges adatok (Op rendszer Office driverek,meg egyebek) pen driveon tárolodnak, és van olyan win 7 pen amihez már 3 éve nem nyúltam de minden meg van rajta. Amit te leírtál én még olyat nem tapasztaltam.

duree54

(#38) PHM válasza paprobert (#36) üzenetére


PHM
addikt

Javaslom kicsit utána nézni a NAND flash tárolók felépítésének.
A Faraday-kalitkának sem ártana...

(#37) Duree:
Attól, hogy nem tapasztaltad, még létezik a dolog.
A korábban említett két eset egyébként olyan 60-80 db-os merítésből való,
azaz kevesebb, mint 2%. Mindkét adattároló működik amúgy, a microSD
ma is használatban van.
Manapság úgy tűnik, a vezérlő a leggyengébb láncszem,
annak a tönkremeneteléről hallani a legtöbbet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39) paprobert válasza PHM (#38) üzenetére


paprobert
senior tag

Mi a gond?

Kevesebb elektromágneses sugárzás, kevesebb indukció, kevesebb cellazavar. De ha gondolod, rakd ki a napra, lehetőleg egy adótorony mellé az SSD-det ;)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40) PHM válasza paprobert (#39) üzenetére


PHM
addikt

A fő probléma az elektronszivárgás, amin nem segít semmilyen árnyékolás.
Minden írás alkalmával kvázi át kell lőni az elektronokat a szigetelőrétegen,
amitől az idővel degradálódik. Na most, minél vékonyabb ez a réteg,
annál kevesebb írást visel el tönkremenés nélkül.
Ehhez jön még, hogy nem 2 állapotot, hanem 4-8-16 feszültségszintet
kell megkülönböztetni 1-1 cellánál.
Nem véletlen, hogy a Samsung nagyobb csíkszélességre tért át
a VNAND chipjeinél.
UV sugárzással az EPROM-okat lehet törölni egyébként, ezért volt
rajta az ablak. A mágneses térerőre szerintem immunisak a flash
tárolók, és a rádiófrekvenciás zavarok is legfeljebb extrém esetben
okozhatnak problémát.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#41) Kronos3000 válasza PHM (#33) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Na most elővettem a tartalék rendszer ssd-t.Tavaly nyáron lecseréltem az öreg samu 830 ssd-m,egy új 850-re.Rendszer,meg kb 20GB-nyi fénykép,némi zene,meg két game.Azonnal bootolt az akkori állapotban,végig pörgetem egy csomó képet,játék is indult azonnal.Lehet,hogy van rajta bármi adat vesztés,de így elsőre semmi amit észre vennék,pedig másfél éve nem volt gépben.

Sok TB-nyi adatom van,minden duplikálva fizikailag elkülönítve,az igazán fontosak még egy harmadik helyen is.Ha mindezt ssd-n akarnám megoldani,milliós nagyságrend lenne.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.