Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

LCD paneljeinek felbontása 1366x768 képpont :W

Ha mondjuk 40E Ft lenne a 32" még talán...

Nagyker helyében kár időt/energiát pazarolni rá

(#2) AxBattler válasza GIJoe (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Nálunk ma már a belépő szint a Full HD, 80k-ért... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) KisDre válasza GIJoe (#1) üzenetére


KisDre
senior tag

Egyet kell értsek. Megtetszett a hír mivel anyáméknak tervezek egy ideje új TV-t lecserélve a katódcsövest, szimplán azért hogy kevesebbet fogyasszon (illetve az se hátrány ha digitális dolgokkal jobban megtud birkózni) de egyszerűen horribilis árakon van a legolcsóbb TV is. 40 ezer volt régen egy hagyományos méretű azért meg ma csak pici tévét kapsz, kész vicc.

KisDre.artstation.com

(#4) berVi


berVi
senior tag

Hat en szemely szerint mar laptopot se vennek FullHD nelkul. Dell 7537 300k alatt a tied FullHD kijelzovel...

(#5) Garada


Garada
őstag

Szégyen a felbontás :D

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez nem jött össze srácok, majd talán máskor.

Nyugodj békében Integra!

(#7) Garada válasza Szatyor95 (#6) üzenetére


Garada
őstag

Talán...khmm vagy soha :D

(#8) Szatyor95 válasza Garada (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ezért a "talán". :D

Nyugodj békében Integra!

(#9) vimes


vimes
senior tag

Hát ez ütött :D "olcsó"

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) jahrn válasza AxBattler (#2) üzenetére


jahrn
senior tag

Az lehet, csakhogy:
1. Van-e valos 1080p TV csatorna?
2. Blu-Ray lejatszo?
Ha a fentiek hianyoznak akkor az 1080p csak parasztvakitas.
Nekem van 1080p TV-m, de eggyik IPTV adas sem tunik 720p-nel jobbnak. Es ugyan van BR lejatszom is de valahogy nem tudom ravenni magamat h ujra vasaroljam a 2k+ darabos DVD gyujtemenyemet csak emiatt.

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ennyiért ez nagyon komolytalan. :(

(#12) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hiánypótló termék. ;]

(#13) jedis válasza F_Zolee (#12) üzenetére


jedis
senior tag

Hiányzott, mint róka a tyúkudvarba ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

De nem értem miért nem lehet mérsékelni az árakat egy elviekben belépőszintű terméknél!
A belepőszint itthon az ilyen OK/vivax/hyundai/sencor/stb 50-60cm-es fullHD tv-k vannak 35-50ezer forintig!

Akkor ez itthonra nem lenne célszerű!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#15) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A slusszpoén egyébként az, hogy mindezt Japánban készítik, ahol a közelmúltban kísérleti jelleggel megkezdték a 4K adások szórását és erősen tervezik a 8K-t is. Vajon ott náluk kinek szánja ezt a gyártó? Az utcán tengődőknek? :U

(#16) g@bo válasza sing1ep1ayer (#15) üzenetére


g@bo
nagyúr

ott a pont.

a "csóró", hi tech cuccokra éhes japán pont erre a hulladékra vágyik... mikor röhögve kicsengeti egy 42"+ os tv árát is.

(#17) dealerman


dealerman
senior tag

atya ég :Y inkább meg se nyitottam volna :O

underground techno will never die

(#18) Zoltn válasza jahrn (#10) üzenetére


Zoltn
senior tag

Tévéadásban soha nem fogsz látni 1080p-t. 1080i a broadcast szabvány. Mindenféle sávszélességre hivatkozva. De lehet, hogy tévedek!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#19) nap


nap
addikt

Nagyon durvák lehetnek ott az importvámok, ha ezt még ott el lehet adni belépőszintnek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) djculture


djculture
félisten

Áprilisi tréfának jó lenne, 30 ezernél többet nemér még a 32-es se ilyen őskori felbontással..

[ Szerkesztve ]

(#21) Hintalow válasza sing1ep1ayer (#15) üzenetére


Hintalow
senior tag

Japán érdekes kettőség ilyen szempontból, egyrészt a technológia fellegvára, másrészt pedig a hagyományokhoz ragaszkodásuk/merevségük itt is megmutatkozik, pl. szinte az egyetlen hely, ahol még széleskörben használnak faxot + az sem véletlen, hogy az itt a PH-n néha feltűnő totál anakronisztikus vhs-t, magnókazettát is kezelő eszközök többnyire japán gyártmányok / ottani piacra vannak szánva.
Amennyire tudom, városon kívül, ott még bőven hasítnak a képcsöves tévék.

A cucchoz: a 3d és az okos funkciók elhagyását megértem, de a távirányítót lehagyni azért furcsa.
(bár ha belegondolunk, hogy japán piacra tervezik, amekkora terek ott vannak egy átlag lakásban :D )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#22) AxBattler válasza jahrn (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, de én csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ebben az árkategóriában nálunk már most van jobb választás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) sing1ep1ayer válasza Hintalow (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom. Ha igaz is amit írsz - és miért ne lenne - ennek a készüléknek akkor sem látom a célközönségét Japánban. Nincs benne semmi hagyományos. Ez új technológia, csak abból az elérhető legrosszabb minőség. Telefonos példával élve olyan, mint ha nem egyszerű nyomógombos mobilt vennél maradi / hagyománytisztelő kinti lakosként, hanem okostelefont, de valami bűn rossz, manapság nagyon gyengének számító modellt, mondjuk egy ZTE Blade-et (a legelső kiadást).

(#24) elistvan


elistvan
senior tag

A sok okostóninak üzenem: Számoljatok már utána, hogy van-e értelme (szemmel látható különbség) egy 32"os tv-nél a full hd felbontásnak. mert szerintem a parasztvakítás tipikus esete, 3m-ről meg pláne. (kb. ugye az ideális nézési távolság.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#25) sing1ep1ayer válasza elistvan (#24) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Legyen igazad. De te meg nézd már meg, mennyibe kerülnek ezek a tévék! A 32" forintban majdnem 100.000. :Y Annyiért majdnem 2 LED-es FullHD butatévét is kapsz itthon. Te melyiket választanád ebben az esetben? :F Vennél 95-ért egy ilyet (ugye ez vám és ÁFA nélküli ár, azt se feledjük), vagy 55-ért egy fullHD Oriont, Blaupuktot (ami szintén belépőszint), esetleg 85 körül valami márkásat és okosat, mint mondjuk a Samsung, vagy egy LG? Szerintem nem nehéz dönteni. ;)

(#26) elistvan válasza sing1ep1ayer (#25) üzenetére


elistvan
senior tag

Félreértesz. Nem az árról vitáztam, csak ez a FullHD-t vegyél mert csak az a jó mentalitás idegesít. 32"-ra minek? Nem látszódik az érdemi különbség a tv mérete miatt. Melyik magyar csatorna na full hd-ben? Mert szerintem egyik sem. És az emberek túlnyomó többségének nincs db lejátszója sem, hogy ki tudja használni,. Én csupán arra akartam rávilágítani a maga módján, hogy felesleges 32"-ba a full hd-t erőltetni mert olyan mint Porshéba a Lada motor. Biztos menne de valahogy nem lenne az igazi. Egyébként ha már árról van szó, egy darabot nem is éri meg megvenni külföldről, de ha mondjuk lenne importőr nagy tételben venné biztos lenne olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#27) nap válasza elistvan (#26) üzenetére


nap
addikt

Igazad van, de itthon még nagyon drága a 4k.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28) Kernel válasza Hintalow (#21) üzenetére


Kernel
nagyúr

...és a kiegészítő távirányítót is el lehet felejteni.

Nem távirányítóról beszél, hanem kiegészítő távirányítóról. Valami kell hozzá, különben elég bajos lenne kezelni a felvétel, EPG, TXT dolgokat.

Mi sem bizonyítja jobban, hogy rákeresve ott virít mellette:

Árával kapcsolatban is tisztázza a cikk, hogy nem a magyar piachoz lett méretezve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29) Hintalow válasza Kernel (#28) üzenetére


Hintalow
senior tag

Valóban, ezt benéztem :R

Lehet, hogy saját magamat égetem vele, de mi az a kiegészítő távirányító? Már itt tartanak a tv-k?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30) Kernel válasza Hintalow (#29) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jobb TV-khez adhatnak már két távszabályzót is, vagy külön rendelhető.

Egyik a szokványos, teljes funkciós, másik mondjuk korlátozott, csak az alap gombok vannak rajta (jellemzően számgombok nélkül). Vagy vannak most már a "hadonászós" (mozgásérzékelős) távszabályzók is, amivel egérkurzort lehet mozgatni a képernyőn, ugyanakkor más gombok alig vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.