Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

És GDDR6-ra mennyi gyártó várható?

..szerintem jónak tűnik

(#2) errorcode06 válasza shteer (#1) üzenetére


errorcode06
őstag

2, hogy legalább a verseny látszatja meglegyen.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor ezek szerint a hbm2-t el is lehet felejteni a jövőben is, a felső kategórián kívül.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Az árakat tudják mesterségesen magasan tartani, ha olyan termékeket állítanak elő amiből nem tudnak elegendőt gyártani a piacra, miközben egymás arcán lépkedve rohannak előre az új termékekkel.

Kíváncsi leszek hogy a high-end en kívül hova lehet ezt pozícionálni. Kizártnak tartom hogy nagyobb csippet gyártanak, ha olcsóbban akarnák adni mint a GDDR5X-et, vagy szélesebb palettát akarnának vele lefedni.

Drága lesz ez is? :U

[ Szerkesztve ]

(#5) bteebi válasza #16939776 (#4) üzenetére


bteebi
veterán

"Drága lesz ez is? :U"

Nyilván, sajnos. A HBM(2) amúgy sokkal drágább ettől? Mert azt tudjuk, hogy sokkal jobb, de ebből még nem kellene egyértelműen következnie a jóval magasabb árnak :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Yany


Yany
addikt

Ez pont arra lesz jó, hogy mire az AMD is megjelenik végre egy érett HBM2-es VGA-val, addigra már alig lesz előnye az olcsóbb megoldásokkal szemben.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) westlake


westlake
félisten

Drága a HBM2. :(

Play nice!

(#8) shteer válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


shteer
titán

drága az interposer egyelőre, szóval igen

..szerintem jónak tűnik

(#9) arn


arn
félisten

Mire elterjed a hbm, lelepik majd vmi olcsobb megoldassal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Cathulhu válasza Yany (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert az AMD csak bohóckodik a HBMmel, még ha drágább is, akkor is megért volna valamennyi felárat, de addig megy a töketlenkedés, hogy kb 0 előnye van a HBMnek. Vega is ennyi csúszással kijön 2 stackkel, síma GDDRes geforce körberöhögi

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Z10N válasza shteer (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Eddig 3.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a 20nm kicsit fura. Nincs hol gyártani modernebb technikával, vagy az olcsó gyártás volt a lényeg?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) MZperX75


MZperX75
addikt

"Bejelentette az iparág leggyorsabb GDDR6-os memóriáját a Hynix"

Mivel még a piacon sincs GDDR6 így nem csoda ,hogy a leggyorsabb .....nem? :DDD
Az első GDDR6 tehát a GDDR6-osok közül az első,a legdrágább ,a leggyorsabb ...ugri- füles bírom ezeket a jó címeket :C

(#14) tibaimp válasza Z10N (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocsánat, de ez a link nélkül is sejthető volt :B

A HBM-nek meg van az az előnye, hogy sokkal kisebb helyen elfér, a sima gddr-ekkel összehasonlítva!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Z10N válasza tibaimp (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Csak valaszoltam. Nem tudom minek kellett szova tenni.

Amugy a hbm megmarad draga jatekszernek, a gddr6 pedig leszivarog a kozepkategoriaba, ahol mar nagy szukseg van ra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) ViZion


ViZion
félisten

Ami kimaradt a hírből:
hááát, sajnos így kevés a kapacitás lett DDR4 gyártásra... árat kell emelni! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Ez igen.Nem semmi sebesség.

(#18) #06658560 válasza tibaimp (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Cserébe szarabb is hűteni a rendszert, mert koncentráltak a hőforrások.

(#19) arabus válasza tibaimp (#14) üzenetére


arabus
addikt

Meg minek a kis hely.Nem telefon ez.
a Nagy nyákon elfér már jo pár éve.
Abbol megint semmi nem lesz.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#20) tibaimp válasza #06658560 (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben igazad van.

arabus: gamer laptopoknál használni fogják, tuti, kisebb helyre beépíthető, így nagyobb akku fér.

Z10N: bocs nem akartam kötekedni. Úgy fogalmazok inkább, hogy számomra nem volt nehéz kitalálni...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.