Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Abu85 válasza ftc (#50) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tény, hogy a VGA-piac jelentősége az anyagiak szempontjából erősen konvergál a nullához, de ettől az AMD számol vele. Ha tényleg átcsap az egész szegmens masszív veszteségbe, akkor majd leépítik, addig viszont fejlesztenek rá. A fejlesztéseket úgyis átviszik a Fusionbe.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#52) shteer válasza Abu85 (#47) üzenetére


shteer
titán

jah jó :) az nem érint

..szerintem jónak tűnik

(#53) Angel1981 válasza ftc (#50) üzenetére


Angel1981
veterán

Sok dologban egyetértünk, de bocsi, ezen azért mosolyognom kellett:
"Az embereknek elég a mostani szint (már mostani is)" :)
Hogy lenne elég? Az emberek nagy nagy részének soha nem elég az, ami van, ez generálja a fejlődést mindenhol!
Azért stagnálunk grafikában, mert a konzolok az elsődleges platformok, és azok fix hardverek, évek óta nem tudnak többet kisajtolni belőlük grafika terén.
A PC-n meg hiába lenne nyitva az út a fejlődés előtt, nem éri meg, mert ott sokkal kevesebb a játékeladásokból származó bevétel.

(#54) Abu85 válasza Angel1981 (#53) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért stagnálunk grafikában, mert az API lekorlátozza a fejlesztők lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#55) Angel1981 válasza Abu85 (#51) üzenetére


Angel1981
veterán

És akkor mi lesz a PC-s játékiparral?
Finished?
Mármint a felső kategóriás, nagy számítási teljesítményt igénylő játékok, amik a nextgen konzolokon fognak hódítani.
Az IGP-k felépítésükből adódóan hátrányban lesznek a konzolokkal szemben, épp ezért én nem tartom járhatónak az átportolást - vagy csak nagyfokú butítás mellett.

#54 Abu85:és a konzolok hardvere,de az aztán főleg!

[ Szerkesztve ]

(#56) Abu85 válasza Angel1981 (#55) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PC-s játékipar már nem a hardcore játékosokról szól. Sokkal inkább a WoW-ról és a farmolásról. :)
A Llano számítási teljesítményben messze az Xbox 360 és a PS3 előtt jár. Carmack szerint még a Sandy Bridge képességei is az Xbox 360 előtt járnak. Ha az API nem lenne, akkor natív programozás mellett a Sandy Bridge bőven elég a konzolról portolt játékok futtatására, egy Llano meg aztán pláne.
Pontosan ezért dolgozik az AMD az FSA platformon, ami kiüti az API-k hátrányait. Csak ehhez meg kell értetni a piaccal, hogy az alapszintű kompatibilitásnak lőttek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#57) Angel1981 válasza Abu85 (#56) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de nem véletlenül írtam nextgen konzolokat...
A mostaniakat persze, hogy veri a Llano, de az 1-2 év múlva megjelenő új vasak nyers teljesítmény tekintetében évekre elhúznak majd a mostani IGP-ktől, amik jó lesz, ha rá 3 évre utolérik őket....

[ Szerkesztve ]

(#58) Hokoyumi válasza Abu85 (#54) üzenetére


Hokoyumi
tag

és azért stagnálunk api-ban mert a microsift lekorlátoz mindent....

mellesleg mostmár láccik nagyon így az apuk bevezetésével és eltérő módon programozásával hogy az oda-vissza kompatibilitás erős hátrány
ill ez az amd tokozás kompatibilitása is bizonyos szinten hátráltatta az új procikat
de nem tud mit csinálni, intelhez képest kispályás

am én vmi konzol-pc hibridben gondolkodnék
az amd-nek van bőven kapcsolata a játékfejlesztőkkel
pl játék szinten masszívan konzol (bár lehetne barátságosabb)
os szinten meg maradhatna a szabadság, ill bizonyos téren a hardver is szabad lenne
perifériák, háttértár....

bár hogy a játékoknál jó legyen el kéne felejteni a csak írható adathordozót
pl vmi memórakártya féle hordozó aminek java rejtett és nem olvasható közvetlenül
lenne 1 része mentéseknek meg modoknak pecseknek akárminek, ahova tudna írni a user
de a játék lényegi része védve olvashatatlanul a kártára kódolva hardveres ellenőrzéssel
aztán plug&play elven megoldani
beteszed és jáccol, nem telepíteni, nem regisztálni, nem serial meg nocd meg akármi

maga az os meg lehetne vmi linux szerű nyílt cumó, amivel kb csinálsz amit akarsz, a géphez jár ajándékba

és a beteg durva az lenne ha a hardvert az amd pl kiadná saját logóval, eladná a sonynak és lenne ps4,674 (tökmind1) meg eladná az ms-nek is és lehetne az xbox 618-is
csont ugyan azon a hardveren
a szoftveresek tapsikolnának örömükben, nem kéne portolni:) 1 optimalizáció de akkor rendesen és megy mindenen, ez lenne a szabadság

bocs a durván offért, néha jó kiadni a hülyeségeim

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#59) korcsi válasza Angel1981 (#53) üzenetére


korcsi
veterán

"Az emberek nagy nagy részének soha nem elég az, ami van"
Jó lesz az a felhasználók 1-2%-nak.
Gondolj bele, ma már majdnem mindenki gépezik, facebook, youtube, böngészés, levelezés... Ehhez egy core2 is megfelelő felhasználói élményt nyújt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#60) Angel1981 válasza korcsi (#59) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem értetted a mondandómat!
Általánosságban értettem!
A facbookb*zik egyre több és több szolgáltatást várnak, a youtubeosok mindenhová FULl HD felbontást, stb. stb.

(#61) Abu85 válasza Angel1981 (#60) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezeket a webes igényeket egy Fusion (AMD Llano APU, vagy akár Brazos) maradéktalanul kielégíti. Ide nem kell extra VGA.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Van itt előrelépés és most ez a fontos, hogy a grafikus rész minél jobb legyen. Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy néhány hardcore játékot kivéve, egy megfelelően optimalizált grafikus maggal több játékoshoz lehet elérni (pont a Wow és a többi mmorpg) - akiknek fontos az energia felhasználás csökkentése, és az alacsony ár is.

-

(#63) M@cika


M@cika
őstag

Vegyen konzolt a harapós ló...Nekem tökre elég lesz majd valamelyik AMD APU, meg a szabadság, hogy olyan játékkal játszom, amilyennel akarok. Mondjuk a tápgyártók megszívják, mert kinek kell 1000W-os táp, mikor a gép 200 alatt fogyaszt a brutál diszkrét VGA karik nélkül.

Nasit a kis fehér medvének!

(#64) Angel1981 válasza M@cika (#63) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezen én is gondolkodtam.
A PC-s játékipar visszaszorulásával nem csak a VGA, hanem a tápgyártók is némileg szívni fognak - bár nem hiszem, hogy globális szinten az 500W-nál erősebb tápokra olyan nagy igény lenne.

(#65) M@cika válasza Angel1981 (#64) üzenetére


M@cika
őstag

Pedig mostanság 500 alatt már alig hoznak ki tápot. Ha átalakulnak a gépek és a nagy többség csak 2-300W-ot fog enni max. /bár szerintem már most is ez van, mert világviszonylatban kis % a brutál erőgépek használata/ és eltűnne a csúcs VGA, akkor a nagy tápok sem kellenek többet. De gondolom a csúcs azért marad, hasonlóan a hangkártyákhoz.

Nasit a kis fehér medvének!

(#66) Tomi7887 válasza M@cika (#65) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ez így van és remélhetőleg a tápgyártók is elkezdenek majd affelé fejlődni, hogy ne erőműveket gyártsanak, hanem mondjuk legyen bennük értelmes dolog, szünetmentes stb. Azért többen adnának nagy pénzeket.

Mondjuk a játék-erőművek biztosan fennmaradnak, attól nem kell parázni.

-

(#67) Angel1981 válasza M@cika (#65) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez igaz, de szerintem a 4-500W-os modellekből több fogy, mint az összes többiből együttvéve.
Kicsit olyan ez, mint a VGA piac; a 100-150 USD-s VGA-k jobban fogynak mint az összes többi együttvéve.

(#68) M@cika válasza Angel1981 (#67) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, én is úgy gondolom, hogy messze a legtöbb fogy az általad írt szegmensből a tápoknál.

Ha már VGA piac, az bizony hamarosan összeomlik, mert a legjobban fogyó sáv teljesítményét nemsokára befogják az AMD APU-k.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#69) Angel1981 válasza M@cika (#68) üzenetére


Angel1981
veterán

Azért szerintem még korai temetni a VGA piacot, a "hamarosan összeomlik" túlzás.
Tény viszont, hogy az aranykor már elmúlt, és nem is tér vissza soha.
Én lassú leépülésre számítok, és a PC-s játékok hiánya, illetve az új generációs konzolok inkább fogják ténylegesen sírba tenni a szegmenst, mint pusztán az, hogy a gyártók nem akarnak foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.