Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .tnm


.tnm
addikt

bár az érvelés (jogi helyzet faramucisága) olyan, hogy falra lehet tőle mászni, a végeredménnyel végül is egyet lehet érteni, mert a leendő legnagyobb szereplőt kicsit korlátozzák (ha ugyanevvel a logikával fordítva ítéltek volna az nem tetszene). jó lenne, ha a toshiba-fujitsu venné meg a gyárat

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2) Zeratul


Zeratul
addikt

Mindig is tudtam hogy az EU egy gittegylet.

(#3) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez már nem sokáig tart, mivel rövid időn belül az SSD-k is konkurenciát fognak jelenteni ha csökken az áruk és akkor már a HDD-k idővel kihalnak legalábbis nem gyártják őket. Hacsak nem tartják mesterségesen magasan az SSD-k árait.

(#4) Zeratul válasza llaszlo (#3) üzenetére


Zeratul
addikt

Hosszú ideig nem fog tudni az SSD konkurenciát jelenteni a HDDnek, flash memória a csíkszélesség csökkentésével egyre kevesebb újraírási ciklust bír, a fázisváltó ram meg nincs bevethető állapotban.

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mi lesz akkor ha senki sem akar merevlemez gyárat venni? Mondjuk nagyon csodálkozok azon, hogy ki kell adni a konkurenciának a saját fejlesztéseit, licenceit. Ez valami totál idióta kérés. Mondjuk lehet hogy eladják a legrégebbi gyáregységüket, amin csak pata-s HDD-ket gyártanak régi notikba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) KAMELOT válasza llaszlo (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért még az SSD-nek sokat kéne fejlődni. HDD és SSD két külön technológián alapszik.
HDD-k fejlődnek tovább. Most ugyan akkora méretre kisebb technológiával fogják csinálni a szektorokat. Azaz jönnek a 4-6-8TB-s HDD-k.
SSD rendszerre kiváló. Főleg a PCI-E....OCZ revodrive kártyák érik meg nagyon.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7) Raucher válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Raucher
tag

...amin csak pata-s HDD-ket gyártanak régi notikba.

A hírben egyértelműen az asztali méretű merevlemezek gyárának eladásáról van szó.
A noti méretben még, kettőnél több szereplős a piac.

A gyáreladási kitétel halott ötlet. Nyilvánvalóan egy új szereplő ezen a piacon képtelen lépést tartani a nagy gyártókkal. Nem tud fejleszteni a technológiáján. Egy darabig lehet gyártani a mai szinttel, utána vevőkör hiányában megindulhat a felszámolás.

Más:
A merevlemezeknek addig lesz a létjogosultsága, ameddig olcsóbb a GB-onkénti ár.
Adatmentésnél lényegtelen az alacsonyabb adatátviteli sebesség. (Ezért létezhetnek még ma is szalagos adattárolási technikák.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#8) Zolee11


Zolee11
senior tag

Na indul a sóbiznisz, mr. EU milyen rendes, védi a szegény vásárlókat a gonosz merevlemez gyártóktól. Jah, csókolom, és a többi cég aki pofátlanul kartellezve itt Európában, lehúzza a szegény vásárlókat/felhasználókat évek óta, azzal nem kéne már valamit csinálni???
A még létre sem jött hátrányt máris meg kel akadályozni, de az évek óta sújtót nem. Jól van hasznos egy szervezet ez is. Parasztvakítás.eu

no brain, no problem

(#9) Akybron


Akybron
aktív tag

Kicsit morbid:
Eladhatja azt a gyáregységet, amelyikben a legmagasabb az iszapos víz szintje.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#10) atesss válasza Akybron (#9) üzenetére


atesss
addikt

Na igen, jó az ötlet. :P

Én amúgy ahogy elolvastam a címet, rögtön az áradással való kapcsolatra gondoltam.
Hogy akkora kárt okozott a víz / iszap, hogy ezért "áldozza be" a gyárát a WD.
Vagyis nem is érdemes helyreállítani, hanem dózerolják...

[ Szerkesztve ]

(#11) #65675776 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert gondolod, hogy külön gyárat építenek arra, hogy az egyébként ugyan olyan vinyókra másfajta vezérlőkártyát pattintsanak rá?

(#12) DarkChild válasza KAMELOT (#6) üzenetére


DarkChild
senior tag

"Főleg a PCI-E....OCZ revodrive kártyák érik meg nagyon."

Hááááát... :U :)
http://www.mobilx.hu/szamitastechnika/merevlemez/ssd/ocz-z-drive-r4-cm84-600gb.html

(#13) llaszlo válasza KAMELOT (#6) üzenetére


llaszlo
veterán

Csakhogy a HDD-k írási/olvasási sebessége nem növekszik a kapacitás növekedésével nem, hogy egyenes arányban hanem kb szinte alig. Elhanyagolható mértékben. Plusz erre a bazi nagy tárolókapacitásra is egyre kevésbé van szükség. Már így is a legtöbb felhasználó igényeit bőven kielégíti egy 320-500GB-os merevlemez. Sőt ezért van ilyen nagy piaca a tableteknek, mert egy tablet is sok felhasználó igényeit kielégíti.
És ahogy jelenleg áll a HDD helyzet ami egyhamar nem fog megoldódni egyre jobban megéri SSD-t venni ami abba az irányba fogja eltolni a piacot. Mondhatni ez az árvíz dolog jól jött az SSD gyártóknak.
Amihez a nagy kapacitás kell az talán a játékok, meg azoknak akik nagy fájlokkal dolgoznak, illetve a szerverekbe. Na meg max a nekemezismegvan pistikéknek akik mindent letöltenek.

[ Szerkesztve ]

(#14) djculture válasza llaszlo (#13) üzenetére


djculture
félisten

Ne zavarjon hogy az ssd-k ára is emelkedik,nyavaja 32 gigások is 4-5 ezerrel lettek drágábbak 1 hónap alatt,felette még nagyobb az áremelkedés.

[ Szerkesztve ]

(#17) KAMELOT válasza llaszlo (#13) üzenetére


KAMELOT
titán

Az nagyon is jó párosítás...SSD rendszer + HDD tárolás. Gondlom te is szereted nézni a filemket nagy felbontásban?! Nos ez csak nagyméretű fájlal történhet meg. pl. Egy jó film 6-12GB. És akkor hol vannak még a 10-20GB-s gamek. Ugye akkor még szét kell csomagolni ami helyet foglal egy ideig mert utána a RAR fájlokat kitörlöd. Szóval akinek a hely kell az vesz nagy HDD-ket. Akinek elég a kevés is az vesz SSD-t. Mindenki maga választ. :) pl. haveromnak van 1x400GB rendszer + 2x1TB + 3x1,5TB + 6x2TB HDD-je. :DDD

(#12) DarkChild: gondoltam itt a 100GB-os tárolókapacitásig tejedő OCZ SSD-re. Azért akkora nem kell. :D Szerverbe jó az vállalatnak!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) benedekco válasza llaszlo (#18) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy elég érdekes ez a felállás. Mármint oké, hogy eladja valakinek, de van/lesz rá vevő? Ha igen akkor ki fog fejleszteni? A wd és megkapják majd a fejlesztett technológiákat is, nem csak a mostani technológiákat licencelik majd?

[ Módosította: #65675776 ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#27) #16820480 válasza llaszlo (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem kell warezra gondolni feltétlen. ha már jövőképet próbálsz festeni, akkor ott az optikai meghajtóknak sem terem majd annyi babér, mint manapság. én például évek óta nem veszek dvd-n filmet, br-en soha nem vettem, mert nem szeretem, hogy sok helyet foglal, nehézkes a kezelése is, régiókorlátozott, stb stb. egyre inkább el fognak terjedni az online vásárlási lehetőségek ezen a piacon is, és mondjuk tölthetsz majd le itunes-ról, vagy amazonról, vagy zune-ról ilyen 6-8 gigás filmeket, vagy steam-ről 10-20 gigás játékokat.

(#28) Zolee11 válasza benedekco (#19) üzenetére


Zolee11
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok, ki lesz a vevő? Ki akar beszállni a buliba, mert egy biztos, itt nem a mi (felhasználók) érdekeinkről van szó, erre a fejemet merném tenni. Már kétszereplős piacon is kialakul(hat) a verseny, ahogy két cég tud kartellezni, úgy 12 is... ez harmat gyenge kifogás, arról nem beszélve, hogy napjainkban évek óta megy a kartellezés bizonyos cégek közt, de olyan mértékben, hogy kiüti az emberek szemét is, érdekel valakit? Nem.

no brain, no problem

(#30) Male


Male
nagyúr

Víz alatti gyár olcsón eladó? ...vagy jól működőt kell eladnia?

Inkább ne hagyták volna az egyesülést... most így lesz egy jelentéktelen szereplő pluszban a piacon, akik valószínűleg 1 év múlva be is zárják a gyárat, amit na ki fog megvenni? Véletlenül a megmaradt két nagy közül az egyik... és semmi értelme nem volt máris a dolognak, csak egy kis plusz időhúzás.

(#36) #65675776


#65675776
törölt tag

Na jó, a topicot kitakarítottam az értelmetlen Off-októl. A továbbiakban maradjunk az eredeti témánál!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.