Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Macskalóz


Macskalóz
csendes tag

Hát igen, a mai világban fontos, hogy minden készülék hülye biztos legyen. Remélem eljön az az idő, amikor már olvasni sem kell tudni, mert Siri megoldja azt is.

[ Szerkesztve ]

(#2) Youri


Youri
veterán

Gondolom Ballmer sem látott még Androidot. Ott is mindennek megvan a kis ikonja, amire csak rá kell bökni. Az, hogy ezen túl egy rakás egyéb dolgot is tud, nem teszi szükségessé a tudós létet. Mondhatnám, hogy trollkodunk, Mr. Ballmer?

floatr: +1

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#3) floatr


floatr
veterán

Véletlenül eltévesztette és androidot mondott a korábbi win mobile helyett.

(#4) buherton


buherton
őstag

a Windows 8 megjelenésével pedig tovább fognak erősödni.

Vagy nem :D .Egész biztos hogy erősödnek, de szerintem ezt majd nem a PC-re eladott win8-ak fogják felhúzni. Win7 is csak most előztem meg az XP-t. Ha azt vesszük alapul (durva torzítás), de ha minden mai XP-s gép nem elég a Win8-hoz, akkor ma jelenleg a PC-k fele lehet potenciális win8 felhasználó, de ennek egy része tuti hogy egy darabig nem fog oprendszert cserélni, mert mostanában újított. No de ez legyen az M$ gondja :) .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) Alexios válasza buherton (#4) üzenetére


Alexios
veterán

Attól hogy nem cserél mindenki miért ne erősödhetne tovább az Ms a szolgáltatások terén a win8-al?

(#6) BoB


BoB
veterán

Ez jó, így ha megkérdezik mivel foglalkozom mondhatom hogy számítógép-tudós, másodállásban rakéta mérnök :DD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Szegénykém.Persze mi mást mondana.Csak vigyázzon ne hergelje halálra magát a sok butasággal ami eltömiti a fejét nem szeretném korán erlveszíteni ezt az ikonikus IT bohócot. Mndig jókedvre derít ilyen komor reggeleken. ;]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8) attila9988 válasza buherton (#4) üzenetére


attila9988
őstag

Te is abban a tévhitben élsz, hogy egy újabb windows rendszernek csak akkor van értelme, ha egyből a megjelenés napján a windows -os pc -k 99.9% -án lecserélik az emberek a régi(eke)t. De ez nem így van. Nyugodtan használhatod 2012 -ben is a windows 98 -at, ha van még olyan géped amin az futott, és találsz neki feladatot a mai napig. Ettől viszont még kell fejleszteni, hogy az újabb masinákon is megfelelő platform -ot tudjanak biztosítani.

Brutális eb

Lehet hogy mire odaér az MS, már ki is durran az okosmobil lufi, amit mostanában fújtak elég nagyra. Ez sem hiszem hogy a végtelenségig lehet csinálni. Ha már mindenkinek van kis tapicskolós kommunikátora, akkor nem biztos hogy évente, kétévente akar majd egy újat.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) moonman


moonman
titán

mondjuk az előzményeket sem kellett volna kihagyni:

"But what about Microsoft and their “authentically digital” design? “The problem with going too starkly systematic, forcing everything into this completely constrained, modernist palette, for both of them, you’re not leaving any room for the content to express itself.” *1

“The incredible diversity of applications and content providers… that’s the reason people have these machines. Not for the five bundled apps and the beauty of the OS — they have them for the hundreds or thousands of games, or books, or movies.” *2

"A “People” application works as your contacts list and a way to gather all of your friends social network activity. There are APIs which developers can plug into to harness the app’s power. It’s somewhat reminiscent of Microsoft’s people panels in Windows Phone 7. I ask Matias if this is a replacement for the address book. “The concept of an address book or contacts feels so lame and dated, it’s like ‘an address book is this little thing with this faux leather cover!’” *3

mindez az Android "head of user experience" szájából azok után, hogy kiadtak egy olyan rendszert, ami az újítások nagy részét a WP-ből nyúlta.

*1 pont az a lényege, hogy minden hasonlóan néz ki és nem kell minden programnál új felületet, új logikát begyakorolni. bazári gagyi helyett, összeszedett, egységes a rendszer.

*2 abban mondjuk igaza van, hogy Androidot nem az OS szépségéért vesznek az emberek...

*3 no comment.

[ Szerkesztve ]

(#10) moonman válasza attila9988 (#8) üzenetére


moonman
titán

"Ha már mindenkinek van kis tapicskolós kommunikátora"

alapvetően ez a baj az okostelefonokkal és a mobil OS-ekkel. amíg csak egy szűkebb geek/pro réteg eszköze volt, addig volt stílusa és minősége a dolognak, amióta az ízléstelen, igénytelen nagytömegeknek gyártják őket, azóta kurvul el szépen az egész. ennek pedig legjobb példája az Android, annyira szar gagyi bóvli hatást kelt még a legdurvább szupervasakon is, hogy már fáj, mégis veszik, mert minden olcsó szemétre felpakolják.

csak remélni tudom, hogy a WP-nek nem fog megártani a túlzott népszerűség, sőt ha ez az ára, talán jobb is lenne, ha megmaradna 3., 4. helyen, de nem veszítene az "exkluzivitásából".

(#11) moonman


moonman
titán

"The problem with going too starkly systematic, forcing everything into this completely constrained, modernist palette, for both of them, you’re not leaving any room for the content to express itself."

ezt a mondatot egyébként érdemes egy kicsit tovább rágni. azt mondja, rá vagyunk kényszerítve a "túlmodernizált" (wtf is that?) felületre, miközben nem marad hely a tartalomnak.

ebből látszik, hogy ez az ember vagy végtelenül ostoba vagy azért fizetik, hogy hazudjon. egyrészt érdekes módon ők is épp elrugaszkodni látszanak az iOS rajzfilm-világából egy letisztultabb, digitális látvány felé, másrészt nézzen már meg egy WP7-et: nincs is felület, csak a tartalom teszi ki az egészet. na ehhez képest ők fogták, nyúltak pár dizájn elemet és megpróbáltak modernné válni. a probléma csak az, hogy dizájn ELEMEKET vettek át, amik önmagukban nem működnek. ha nincs teljes harmónia a teljes felületen és csak itt-ott próbálunk meg hajazni a másikra, de közben megtartjuk a régi felépítést és logikát, annak csak egy újabb káosz lesz az eredménye.

lehet, hogy az ICS az eddigi legszebb és legmodernebb külsejű Android, de szvsz továbbra is ízléstelen és összecsapott hatást kelt a fentiek miatt.

(#12) deicide válasza moonman (#10) üzenetére


deicide
veterán

Miért kellene egy operációs rendszernek hatást keltenie? Működjön, azt kész. Biztosan én öregszem, de miért baj, ha egy gagyi, egyszínű háttéren kint van egy böngésző ikon, naptár, mittudomén, rákattintok és működik, esetleg még az időt is mutatja. Miért kell exklúzívnak lennie?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) Alexios válasza deicide (#12) üzenetére


Alexios
veterán

Erre mondják azt, hogy mindenkinek más az igénye. Van akinek megfelel a fröccsöntött műanyag készülékház is, másnak meg nem.

(#14) moonman válasza deicide (#12) üzenetére


moonman
titán

neked meg nekem lehet, hogy még elég is lenne. de az ember egy idő után (én legalábbis már elég öregnek érzem magam hozzá) rájön, hogy sokkal jobb úgy kezelni valamit, hogy közben élvezi is a használatot.

visszakérdezek: miért kéne a nagyobb tudású eszközöknek feltétlenül ótvar elavult külsőt mutatniuk? miért baj az, ha valami hatékony és közben még szép is. pláne ha a kettő épp egymásból fakad.

ízlésről nem szabad vitatkozni, elfogadom, hogy van, akinek a WP felülete nem jön be és inkább az ikonos-gombos iOS-t vagy Androidot választja, de azt látni kell, hogy ez a múlt és a digitális, WP-szerű felület a jövő. (gyk: nem feltétlenül magára a WP-re gondolok, hanem a dizájn filozófiára.)

[ Szerkesztve ]

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Az Androiddal szemben az a legnagyobb előnyünk, hogy nem kell számítógép-tudósnak lenni a Windows Phone használatához"

Mé', az Androidhoz kell? Nem tapasztaltam... Ez megint kettyós...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) moonman válasza sh4d0w (#15) üzenetére


moonman
titán

ha belassul, honnan tudod, melyik processzt szabad kilőni és melyiket nem? honnan tudod, hogy melyik program akasztja be és miért? honnan tudod, hogy melyik appnak épp milyen kompatibilitási problémája van az adott gyártó adott típusának adott verziójával?

egy usernek ezekkel nem lenne szabad foglalkoznia, Androidon viszont időről-időre rá lehet kényszerülve. ezekre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#17) deicide válasza moonman (#14) üzenetére


deicide
veterán

Ez igaz, nem vagyunk egyformák, fejlesszenek csak, ahogy jólesik, mindig sokan lesznek, akiknek tetszeni fog az új, de sokan vannak, akiknek megfelel a régi is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18) sh4d0w válasza moonman (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt a kérdést nem bonyolítom túl, mert semmi értelme. Tudom, hogy gyenge a hardver az Androidom alatt, ezért a Windows-os világból vett megoldással élek: kikapcs-bekapcs. Tehát nem kell vele foglalkozni.

Előfirdult, hogy többhetes uptime után nekiállt késni az ébresztésem (nem az óra!). Kikapcs-bekapcs és minden okés megint. Ennyi, ehhez nem kell hozzáértőnek lenni - és őszintén megmondom, az okostelefonokhoz nem is akarok hozzáértő lenni.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) moonman válasza sh4d0w (#18) üzenetére


moonman
titán

"a Windows-os világból vett megoldással élek: kikapcs-bekapcs. "

ezzel csak két baj van: 1. a Windowsoknál elég sok éve nem szükséges a kikapcs-bekapcs. 2. ezt nem nevezném a user experience netovábbjának...

(#20) BoB válasza moonman (#10) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem egyáltalán nem bóvli benyomást kelt egy androidos felület - bár el kell ismernem jó pár van.
Ellenben jót mosolygok azokon az embereken akiknek az a legfontosabb hogy mennyire "exkluzív" amit használ. Kitûnni a tömegbõl, és csak addig jó amíg nincs sok embernek mert úgy vagyok menõ - egyszerûen csak LOL, ennyit tudok mondani. Kemény szakmai alapokon nyugvó véleménye lehet az ilyen embereknek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) Alexios válasza BoB (#20) üzenetére


Alexios
veterán

Kitûnni a tömegbõl, és csak addig jó amíg nincs sok embernek mert úgy vagyok menõ

Szerintem fuss neki mit írt még egyszer, mert nem ez volt a lényege..

(#22) moonman válasza BoB (#20) üzenetére


moonman
titán

mindenki azt ért ki belőle, amit akar. te ezt akartad.

(#23) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tehát akkor szerintük karácsonyra (vagy utána picivel) át fogják venni a vezetést, mind az android, mind az ios-tól.

Oké, erre befizetek! ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24) floatr válasza moonman (#22) üzenetére


floatr
veterán

Így van. Te is azt értetted ki az általad idézettekből, meg a netes véleményekből, amit te akartál. Nincs ebben semmi extra.

(#25) Narxis csak összezavarod a konkrétumokkal

[ Szerkesztve ]

(#25) Narxis válasza moonman (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

"honnan tudod, hogy melyik appnak épp milyen kompatibilitási problémája van az adott gyártó adott típusának adott verziójával?"

Onnan, hogy nem jelenik meg neki marketban. Csak a készülékkel kompatibilis appokat látja és telepítheti a user.

Thanos was right.

(#26) sh4d0w válasza moonman (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. Mikor utoljára dolgoztam Windows-okkal, kellett (nem mostanság volt, elismerem, de hatékony megoldás).
2. A teljes reboot tiszta helyzetet teremt, így érdemesebb azzal kezdeni, semmint vacakolni azzal, vajon melyik process zabálja fel a szűkös erőforrásokat. Biztosan léteznek szofisztikáltabb megoldások, az én régi Androidomon ezek még nincsenek jelen, ezenkívül nem is túl gyakran van rá szükség.

Az meg, hogy ki, mit és honnan nyúl - szerintem ne tárgyaljuk, mert egyrészt nem ide tartozik, másrészt ha valakit nem lehet védeni ezügyben, az a Microsoft.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) ntomka


ntomka
nagyúr

Ez egy okos ember, látszik, hogy neki sem volt még normális Androidos telója.

ツ Headphones on - World off

(#28) floatr válasza sh4d0w (#26) üzenetére


floatr
veterán

FYI, ha belassul, akkor gyakorlatilag elfogyott a memória, és a GC folyamatosan fut. Ez a rakétamérnöki háttere a dolognak, amiből elég annyit megjegyeznie a júzernek, hogy egy fisifosi telefonra ne telepítsen minden szart ész nélkül, akárcsak bimbóz alatt.

Nyilván egy kétszázezres géptől elvárhatja az ember, hogy gyakorlatilag sose teljen be a memória, de egy 10eft-ostól már nem annyira.

(#29) attila9988 válasza sh4d0w (#18) üzenetére


attila9988
őstag

Akkor neked igen bóvli cuccod lehet, mert bár az én telefonom nem "okos", de soha nem késik az ébresztés, és ilyen jellegű marhaságokat soha nem produkál.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#30) sh4d0w válasza floatr (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem is várom el tőle.

Mellesleg belassulást a Voda845-ön csak töltés közben tapasztaltam, meg hát egyszer a már említett későn ébresztős mókát. Ezenkívül más gondom még nem volt vele és ezek sem egetverő problémák, amihez szakértőnek kell lenni.

attila: mint írtam, Voda845, tehát nem felsőkategóriás cucc. Azt is írtam, hogy jónéhány hetes uptime után csinálta - igazából meg sem lepődtem rajta.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31) Bocha válasza moonman (#9) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Kicsit későn, de szólok; az ilyen "ami az újítások nagy részét a WP-ből nyúlta" jellegű mondatoktól nem csak a Mobilarenán, hanem az egész fórumon tartsd magad. És nem, nem érdekel, hogy erre mit válaszolsz, egyszerűen tartsd magad ahhoz, amit most kértem. Köszönöm. :R

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) moonman válasza Narxis (#25) üzenetére


moonman
titán

ahhoz képest minden héten jön valamelyik user, hogy ezmérnemmegy, meg azmérszaggat. a legutóbbi példa: Angry Birds RBM2-n. használhatatlan. (a vicc, hogy Blade-en ugyanaz teljesen jól fut.)

(#33) attila9988 válasza sh4d0w (#30) üzenetére


attila9988
őstag

attila: mint írtam, Voda845, tehát nem felsőkategóriás cucc. Azt is írtam, hogy jónéhány hetes uptime után csinálta - igazából meg sem lepődtem rajta.

Értem én, de ilyet egyszerűen nem szabadna csinálnia. Ha egy telefon olcsó, az nem kellene hogy azt jelentse, hogy nem is működik. Az enyém is olcsó darab, de amit nyújt, azt tudja hiba nélkül. Néhány speciális esetben ki tudom ütni ha akarom, de ehhez már szándékosság kell, és a sorozat néhány apróbb hibája. Alapvető dolgokat azért nem szúr el.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) moonman válasza Bocha (#31) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, miért kéne tartanom magam. mindenki másnak minden más topicban meg van engedve, hogy elmondja a véleményét, amit ráadásul a teljes nemzetközi szaksajtó is alátámaszt és csak az nem látja, aki vak.

vagy ez a különleges bánásmód csak nekem jár ki? mert akkor köszönöm szépen, már töröltetem is a regisztrációmat.

(#35) Bocha válasza moonman (#34) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nyilván visszás, hogy mindenkit trollnak nevezek, miközben te pont annyira vagy elfogult a Microsoft termékek iránt, mint az általad trollnak hívottak mondjuk az iPhone vagy Android iránt. A legfurcsább nekem mégis az, hogy te, akiről a hozzászólásaid alapján egyértelműen tudni, hogy egy okos ember vagy, az első mondatban foglaltakat a legkisebb mértékben sem látod; ha tanusítanál minimális önkritikát, mindenkinek egyszerűbb lenne. Leginkább neked.

És ennek semmi köze sem a szakmai tudásodhoz, sem a hozzászólásaid számához; arról van szó, hogy ha mindenki mást trollnak nevezel, akkor alap, hogy távolról elkerülöd a trollkodás látszatát. Többek között a respekted is így maradhat meg.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#36) floatr válasza moonman (#32) üzenetére


floatr
veterán

A megoldás prózaian egyszerű: bár a két telefon első blikkre ugyanazt a rendszert futtatja, az RBM2 driverei, és a hardver alatta valóban hulladék. Véletlenül összekeverted a telefont az oprencerrel.

Az nem a gugli hibája, hogy vannak ilyen hulladékok, de még csak nem is a huawei-é, egyszerűen a készülék marketingje átvágás. Erre lenne jó az, amikor mondjuk itt megmondják róla a frankót, akárcsak egy feature phone-ról. Kétségtelen, hogy egy adott hw-re lényegesen egyszerűbb fejleszteni még az androidhoz hasonlóan használt menedzselt kódot is, de ha az a hw drága, akkor rétegeknek fog szólni, amin vagy segít a szolgáltató saját zsebből, vagy nem. Ha nem, akkor maradnak a tömegeknek szánt olcsóbbak, hátrányokkal. A szolgáltatókra mint forgalmazóra és reklámozóra rá lehetne borítani sokszor a fogyasztóvédelmet.

(#37) emvy válasza Bocha (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem is volt mar egy ideig ugyanolyan nagybetus felirat a nevem alatt, mint most neked, de ekkora arcom talan sose volt :) Dehat a te jatszotered, a te penzed...

while (!sleep) sheep++;

(#38) moonman válasza Bocha (#35) üzenetére


moonman
titán

akkor sem fogom azt mondani, hogy micsoda innovációt követtek el most az ICS-el, mert egyszerűen nem igaz.

WP topicban vagyunk, nem Androidosban, nem mentem át beszólogatni a droidosoknak, a cikk témájához szóltam hozzá, elmondtam a véleményem, és kifejeztem egyetértésem Ballmer-rel. definíció szerint egyáltalán nem érzem trollkodásnak egyik hozzászólásomat sem a topicban.

(#39) bambano


bambano
titán

A microsoftnak mostanában sokkal több bevétele van az androidos telókból, mint a wp-ből. melyik a jobb akkor?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) sh4d0w válasza emvy (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mégiscsak jól emlékszem... :)

Denről tudsz vmit?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#41) moonman válasza floatr (#36) üzenetére


moonman
titán

bocsánat, de a user telefont vesz, nem pedig "szoftvert valamilyen driverekkel". mégis honnan kéne tudnia a usernek, hogy az RBM2-ben nincsenek jó driverek, míg a Blade-ben igen? ő csak annyit lát, hogy Android 2.1-es telefon, azt' az egyik működik, a másik nem.

és itt el is érkeztünk a fragmentáció jelentette problémakörhöz. bár tudom, ez sem az Android meg a Google hibája, hanem a useré, amiért nem nyomozza ki, hogy mely összeállításban fog rendesen elindulni neki az Angry Birds.

(#42) Bocha válasza moonman (#38) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem is kell azt mondanod, hogy micsoda innováció; viszont nyilván baromság azt mondani, hogy az "újítások nagy részét" kvázi "lopták". Megszámoltad, hogy hányat "loptak" és hányat nem? Ez pont annyira légből kapott dolog, mint az, amiken te kiszoktál akadni; teljesen jogosan.

Ezzel ezt befejezettnek veszem, ha még szeretnél valamit, kérlek, privátban! :R

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#43) floatr válasza moonman (#38) üzenetére


floatr
veterán

Először én is akartam rá reagálni, de semmi értelme sem lett volna. Baromira szubjektív, indulatos, max flame-keltésre és trollkodásra jó. Ráadásul a topichoz sincsen semmi köze

(#44) emvy válasza sh4d0w (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Mar vagy ket eve semmit, Bobmastert kerdeznem a helyedben.

while (!sleep) sheep++;

(#45) moonman válasza bambano (#39) üzenetére


moonman
titán

amikor Windows-Linux részesedésről és bevételekről van szó, épp a túloldalról szoktál érvelni.

(#46) Youri válasza moonman (#41) üzenetére


Youri
veterán

user telefont vesz, nem pedig "szoftvert valamilyen driverekkel".

Mégis te veszed egy kalap alá a gagyit a csúccsal, pedig ott pont a telefon a különbség, nem a szoftver

RTX ON

(#47) moonman válasza Bocha (#42) üzenetére


moonman
titán

az az igazság, hogy az egésszel semmi bajom nem lenne, mert tényleg jó irányba indultak el...

ha nem lőtték volna utána ezt a pökhendi, fennhéjázós és képmutató nyilatkozatot. konkrétan repedezett a plafon, miközben olvastam, annyira vérlázító.

többször elmondtam már, hogy ez az eddigi legnormálisabban kinéző és legösszeszedettebb Android felület, amit láttam, csak ez a körítés nem kéne hozzá.

(#48) floatr válasza moonman (#41) üzenetére


floatr
veterán

Ha a user telefont vesz, akkor egy hulladék telefont vesz, amivel átvágják a népet. Az imént viszont pont te keverted ide azt, hogy hulladék telefon=hulladék android, pedig éppen ugyanarról van szó, amikor laptopot veszel a tecsóban: hulladék laptop=hulladék windows? Ugyanez netbookkal, tarkában...

(#49) moonman rbm2 alsó kategória, zte közép. Laptopokról laikusként miként kéne dönteni?

[ Szerkesztve ]

(#49) moonman válasza Youri (#46) üzenetére


moonman
titán

az RBM2 és a Blade közül melyik a gagyi és melyik a csúcs?

(#50) sh4d0w válasza emvy (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, köszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.