Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP, hogy jól kiműveljetek engem :R

(#2) Vladi válasza bacsis (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

w2000-re nem megy fel a magyar nyelv.
Ha van telepített w98 az alól tudod telepíteni rá a w2000-et!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) bacsis válasza Vladi (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

DOS alól is tudom a Win2k-t telepíteni, de ez azért nem fexik megoldás, mert jelenleg egy 76gigás SCSI vinyó van benne amire mindenképp kell FAT32-t rakni én meg nem akarom "ketté törni" a vinyót illetve csak FAT32 partícióval... NTFS legyen rajta és arra menjen fel aWin2k egy az egybe :U
megpróbáltam azt, hogy DOS alól elkezdtem telepíteni a Win2k-t és a 76gigás mellé raktam be egy 1gigásat ami FAT32-es hogy arra pakolja az ideiglenes filejait, ez így jó is votl, szépen elindult a telepítő felmásolta a filokat restart, utána ismét bejött a telepítő, akkor mér úgy mintha CD-ről bootolt volna, kiválasztottam hogy a 76gigás NTFS-es vinyóra rakja fel a Win2k-t ez pedig odáig működött míg ki nem szedtem az 1gigás vinyót mert onanntól kezdve a 76osról sem tudott bootolni :U

(#4) netpeti98


netpeti98
addikt

Szia!

Van floppy meghajtó a gépben?

(#5) Vladi válasza bacsis (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minek bonyolítod? 1 gigásra felmegy a rendszer fat32-re. Másik gépen klónozod az scsi-re és kész. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) bacsis válasza netpeti98 (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen az van
Vladi!
Ezaz, hogy nem akarom bonyolítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) kraftxld válasza bacsis (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akárt FAT-ra is telepítheted a korábban írt módon, utána meg convert c: /fs:ntfs és már ntfs is lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) bacsis válasza kraftxld (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez is jó ötlet köszi :R
meg még azt találtam ki, hogy win2k indítólemezt csinálok, és úgy megpróbálni kapásból NTFS vinyóra pakolni a win-t..
De!!! Azért ha van tipp, azt megköszöném, hogy miért nem hajlandó elindulni sokk bootolható lemezről a gép? :U
Esetleg volt valami másik régi szabvány ami alapján bootoltak a gépek CD-ről, és ezek az újabb boot lemezek már nem úgy készülnek vagy mi?

(#9) netpeti98 válasza bacsis (#6) üzenetére


netpeti98
addikt

Az jó.
Ez a leírás az winxp-re vonatkozik,de szerintem win2k-val is hasonlóan kell.
Készítesz egy MS-Dos/Win98 indítólemezt próbáld meg elérni hogy lássa a cd meghajtót,ha látja indítsd el a gépet az indító lemezzel és tedd be a cdt és lépj be a I386 nevű könyvtárba és indítsd el a WINNT.EXE nevű fájlt és indul a telepítő.

Másik megoldás felrakod a win98-at frissíted win2k-ra és átkonvertálod a partíciót ntfsre.

(#10) bacsis válasza netpeti98 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pontosan így csináltam, így is felmegy csak kell neki FAT32-es partíció amit én elkerülnék... Jó persze utána már átlehet konvertálni de akkor is
Persze ha nincs ötlet miért nem hajlandó egyik Win2k-s teléepítőről bebootolni a másikról meg miért tud akkor marad ez a megoldás :U

(#11) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Barátom, nem jöttél még rá, hogy ez egy kényes IBM gép? :D XP-vel ne próbálkozz, ugyan az a baja, mint a 2003-nak. Nem ismerik a PPRO procikat. Csak angol nyelvü oprendszert fogad el valamiért, szóval vagy le magyarítod az angolt, vagy nem. Sejtésem van, hogy miért csak az angol megy fel,de a pontos okát én sem tudom. Nekem is a 4in1 windows2k volt rajta. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.