Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _cHAos_ válasza #88470784 (#98) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Az A13 Bionic is kínai? :DDD Vagy az SD 855? Az biztos kínai. :DDD Mi más ha nem. :)) De ha nem akkor az Intel 10900xe az már mindképpen, ha még nem is az Intel, akkor az AMD 3990x Threadripper-nek tuti kínainak kell, hogy legyen. :)) :DDD Mind Kínai chip! ;) A Bionic-ról tudtuk, h az Apple lopta Kínától. ;]

[ Szerkesztve ]

(#102) Giovan! válasza _cHAos_ (#94) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt nem kéne. Fölösleges sértegetni a másikat csak azért, mert nem értesz vele egyet, ráadásul a fórum szabályzatával is ütközik.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#103) _cHAos_ válasza Giovan! (#102) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Szvsz nem sértés valaki(k)ről kijelenteni, hogy írástudatlan(ok).
(konkrét páldámban az olvasásra képtelenekek is analfabéták, velük nem lehet érveket ütköztetni.)
Úgy tünteted fel, mintha az én hibám lenne az analéfabetiztmusuk vagy a dezinformááltságuk.

[ Szerkesztve ]

(#104) xedamen válasza Giovan! (#38) üzenetére


xedamen
senior tag

Siemens és Nokia sem gyárt pl olyan céges CPE-ket, Switcg-eket, mint Cisco és Huawei:) Nokia is tőlünk vásárol Cisco termékeket;) Ki is emeltem, hogy nem csak a mobilhálózatokra kell gondolni, ebben dolgozom, úgyhogy sajnos "betalált":) mivel többek között a Nokiának is értékesítek így tudom. Pl.: ESA (European Space Agency) is dobta a Huawei termékeit és Cisco-ra váltott... De ez csak 2 nagy cég a sok közül, de felőlem azt hiszel, amit szeretnél.

(#105) _cHAos_ válasza Aryon87 (#100) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A hozzászólásaidat olvasva szintén szükében vagy az értő olvasási képességeknek, semmilyen személyekedés nélkül jelentem ki, úgy hogy én sem vagyok doktor, de biztosan digitális és funkcionális analfabéta vagy. Mehetnél máshová trollkodni légy szíves. A hozzád hasonlók miatt nem olvassák már ezt a fórumot szakemberek. Köszönjük Aryon87 a színvonalat és az objektivitást!

[ Szerkesztve ]

(#106) #88470784 válasza Aryon87 (#100) üzenetére


#88470784
törölt tag

Legalább valakinek leesett, mondjuk nem is baj ha nem érti akárki :)

Amúgy meg szerintem már nem lehet kijelenteni egyik vagy másik országról, hogy csak és kizárólagos vezető lenne vmiben.
Ott van az apple amelyik szoftverekben nagyon ottvan, vagy az intel, de azert a kinaiakrol így kijelenteni, hogy sehol sincsennek elég merész. Nagyon feljöttek főleg az utóbbi években.

(#107) nyisziati válasza _cHAos_ (#105) üzenetére


nyisziati
veterán

Végre valaki, aki elhallgattatja ezeket a chinafan-okat. :R
Köszi.

(#108) Aryon87 válasza _cHAos_ (#105) üzenetére


Aryon87
félisten

Lökjed nyugodtan, nem én fogom a rövidebbet húzni ezzel a stílussal :N
Szakemberek.. LOL

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#109) janeszgol válasza nyisziati (#107) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne nyald a fenekét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#110) janeszgol válasza _cHAos_ (#103) üzenetére


janeszgol
félisten

Szőrnyen gonosz és aljas ember vagy. A hozzászólásod jelentettem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#111) Giovan! válasza _cHAos_ (#103) üzenetére


Giovan!
addikt

A stílus maga az ember...
Ha úgy véled nem kellően tájékozottak a kollégák, azt moderáltabb formában is a tudtukra adhatod.
Ez most elég otrombára sikeredett ha engem kérdezel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#112) janeszgol válasza Giovan! (#111) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 +1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#113) #88470784


#88470784
törölt tag

Aranyosak vagytok, de sose érdekelt ilyen szinten az emberek személyeskedése, én úgy gondolom mindent meg lehet beszélni és nem egyformák a véleményünk sem és ez így van jól.
Az lenne a baj ha mindenki egyetértene, na akkor már kezdenék félni ;]

Én úgy vagyok vele hogy semmi sem fekete vagy fehér, sem az usa sem kína nem egy szűzlány, nekünk éppen ezért nem lenne szabad egyikhez sem teljesen elkötelezni.magunkat valahol a kettő közt lavítozni.

[ Szerkesztve ]

(#114) nyisziati válasza janeszgol (#109) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem szoktam senkinek.
Egyszerűen igaza van. Nem véletlen, hogy a modik nem foglalkoztak vele.
És semmi aljasság nincs abban amit leírt, szakmai és érveléstechnikai tényeket fogalmazott meg helyesen.

(#115) janeszgol válasza nyisziati (#114) üzenetére


janeszgol
félisten

Bődületesen nagy szakmai megfogalmazása volt. Gyakorlatilag hülyének nézte a másikat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#116) nyisziati válasza janeszgol (#115) üzenetére


nyisziati
veterán

Olvasd el újra akkor a #101-es hsz-t.

(#117) janeszgol válasza nyisziati (#116) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja hogy arra gondoltál. Na igen, az rendben van. Évek óta visszatérő téma, hogy a Kínában gyártott termékek kínainak számítanak-e. Nem azok, mivel a tervezés attól még lehet más, illetve hát a tulajdonlás is. Kína mások terveit lopta el. Ha ezek kínai termékek lennének, akkor az azt jelentené, hogy a saját terveit lopta el Kína, ami meg nem igaz.

De ez mellett volt egy másik folyam is, és te arra írtál választ, ez zavart meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#118) Piszmaty76 válasza nyisziati (#107) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Esetleg mehetnétek e-szobára egymásnak örülni...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#119) Noukoum válasza Piszmaty76 (#118) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez gonosz volt. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#120) nyisziati válasza Noukoum (#119) üzenetére


nyisziati
veterán

Engem ez már nem zavar.
Viszont Kínát védeni a többmilliós munkatáborokkal, ahova ítélet nélkül bárkit bevisznek, na AZ gonosz.

Pláne, hogy minden Huawei-es topikban újra ugyanazok védik. Egyszerűen hihetetlen, hogy semmit NEM AKARNAK meghallani Kínával kapcsolatban.

(#121) Noukoum válasza nyisziati (#120) üzenetére


Noukoum
veterán

A többség tisztában van azzal amit írsz, viszont a másik felét is megkéne érteni. Usaban ugyan ez megy csak más eszközökkel. Ott lehet nincs munkatábor, csak másnap nem kell bemenned dolgozni és vagy nem is kell többé felkelned.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#122) Egon válasza nyisziati (#120) üzenetére


Egon
nagyúr

A szörnyű az, hogy te nem akarsz semmit meghallani az USA-val kapcsolatban.
Ha itt vannak China-fanok, akkor rád százszor inkább igaz a fanboyság, az USA viszonylatában... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#123) Giovan! válasza Noukoum (#121) üzenetére


Giovan!
addikt

Aha, tehát ugyanaz megy csak mégsem (hiszen vannak állampolgári jogaid, a hatalom elszámoltatható, az adód elköltésének módjáról legalább 4 évente megkérdeznek, a politikai véleményed miatt, amennyiben nem próbálsz másoknak ártani miatta, nem érnek retorziók, a kínainál jóval szabad a piac, stb). Jóvannakor...

Én megértem, hogy sokan utálják az USA-t, mert ebben találják meg a belső békéjüket, de minek kell Kínához hasonlítani? Az ilyen túlzó összehasonlítás miatt csak nevetségessé válik a hozzászólásban található érdemi kritika, pedig szerintem bőven van mi miatt kritizálni az USA-t is. De mikor meglátom, hogy Kína=USA, ott már nekem komolytalanná válik az egész.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#124) nyisziati válasza Noukoum (#121) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ott lehet nincs munkatábor, csak másnap nem kell bemenned dolgozni és vagy nem is kell többé felkelned."
Ezekre az ostobaságokra jó lenne valami bizonyítékot is szolgáltatni. Mert ez akkora légbőlkapott ostobaság, hogy hihetetlen. És ti ezekre alapoztok. Bizonyíték nélküli gyanusítgatásokra.
Döbbenet.

(#125) nyisziati válasza Egon (#122) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt magyarázd azoknak a millióknak, akiket bírósági ítélet nélkül zártak el Kínában.
A jó (vagy lényegesen jobb) pártolása nem "fanboyság". Ha éltél volna az '50-es években, esetleg a szomszédodban "csengőfrászoltak" volna, akkor most nem beszélnél ilyesmiket.

(#126) Piszmaty76 válasza nyisziati (#124) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

USA: Kína kémkedik.
"És ti ezekre alapoztok. Bizonyíték nélküli gyanúsítgatásokra. Döbbenet."
:)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#127) Egon válasza nyisziati (#125) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy pillanatra, tényleg csak egy percre szakadj már le Kínáról. Az USA kémbotrányairól, stb. mi a véleményed? Mert ezen a ponton nagyokat hallgatsz... :U
Az nem érv az USA disznóságaival kapcsolatban, hogy bezzeg Kína sokkal rosszabb (igen, tényleg rosszabb. Ez felmenti az USA-t bármi alól is?).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#128) janeszgol válasza nyisziati (#120) üzenetére


janeszgol
félisten

De meghalljuk, és tudjuk is. Tudjuk annyira, mint te. De ettől még nem lesz szimpatikusabb a másik fél számunkra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#129) Aryon87 válasza nyisziati (#120) üzenetére


Aryon87
félisten

En magasrol teszek ra hogy mi megy kinaban, ahogy amerikaban is. Mindenki oldja meg a hazi problemajat. De ne mas paranoiaja miatt szivjak en, aki az egyik orszagban keszult termeket akarom hasznalni.
Ha meg ennyire erdekel egy orszag sorsa, elobb itthon kellene takaritani, aztan johet mas otthona..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#130) dutrás válasza nyisziati (#120) üzenetére


dutrás
őstag

Alapvetően nem kína van védve. A Huawei szankciókkal kapcsolatos topikokban inkább azok a fórumtársak vitáznak pozitívabb szellemben akik szeretik a termékeit. Ezt nevezheted akár fanboyságnak is bár jómagamat nem tartom annak. Igyekszünk boncolgatni azt a témát hogy jogos e az USA vádaskodása. Tehát nem kínát hanem a Huawei termékeket védik. Sajnos nehezen választható el a kettő egymástól.

P50 pro/P40 Lite

(#131) Noukoum válasza Giovan! (#123) üzenetére


Noukoum
veterán

Állampolgári jogaid? Mint pl? Mire gondolsz ami van itt de egy kommunista diktatúrűban nincs?

A hatalom elszámolható? Jól mondod elszámolható, feltételes módban. Az elmúlt 30 évben azok a politikusok akik szétlopták az országot hányad részük lett elszámoltatva?

4 évente megkérdeznek hogyne.... Csak tudod arról nem te döntesz hanem a többség. És tudod ki a többség? Az állami média propagandájában elbutított emberek döntik el a "demokráciában" a szavazást , az a többség. Tehát mindkét esetben ugyanúgy megszívtad.

Politikai véleményem miatt addig nem bántanak míg magamban mondom. Az iskolában a tanító néni egyest ad. a munkahelyen kirúgnak, az összes lehetőség megszűnik ami a kormánypárthoz kötődik (ami kb minden).
Szabad piac meg tök jó dolog, a kapitalista gazdaság úgy meggyorsítja a Föld pusztulását amibe a többség bele sem gondol. De azért gyűjtsed szekeltíven a hulladékot, hátha pótolja hogy miden héten 2 szatyor ruhát vásárolsz.
És nincs szabad piac addig amíg érdekek vannak. Most ezt komolyan itt kell mondani. AZ USA TILTJA MEG AZ AMERIKAI CÉGEKNEK HOGY EGY KÜLFÖLDI CÉGGEL MŰKÖDJENEK EGYÜTT, SZABAD PIAC?

Igen nevetséges az egész. Itt senki nem hasonlítja össze a kettőt, egyik sem jobb a másiknál.
De neharagudj ha ti nonstop fikázzátok Kínát hagy ne emlékeztesselek már rá hogy akit védtek milyen is..

Ti kezditek mindig a hülyeséget, a tény az hogy az USA vádol bizonyíték nélkül pont. Ennyi

nyisziati: az Usa fanboyságod a döbbenet. Magyarként meg amúgy is vicces :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#132) Noukoum válasza Aryon87 (#129) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem élvezed a csodás demokráciát Magyarországon? Pedig milyen jó, még azzal sem kell foglalkoznod hogy Huaweit vegyél , jólét :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#133) joey04 válasza Giovan! (#123) üzenetére


joey04
titán

Ja az usa-ban mondjuk nem tiltják be a karaktert, ha mém-ként van felhasználva. lásd micimackó és kína esete. szánalmas.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#134) Giovan! válasza Noukoum (#131) üzenetére


Giovan!
addikt

Állampolgári jogaid? Mint pl? Mire gondolsz ami van itt de egy kommunista diktatúrűban nincs?

Főleg szabadságjogokra gondoltam: gyülekezési szabadság, szólásszabadság, lelkiismereti szabadság, tulajdonhoz való elidegeníthetetlen jogok, stb. Ezek az USA-val ellentétben Kínában nem igazán adottak (az a vicc hogy ezt le kell írnom, azt hittem mielőtt valaki hozzászól egy vitához, legalább valami minimális ismereteket megpróbál összekaparni a témában...).

A hatalom elszámolható? Jól mondod elszámolható, feltételes módban. Az elmúlt 30 évben azok a politikusok akik szétlopták az országot hányad részük lett elszámoltatva?

Pontosan mely amerikai politikusokra gondolsz, akikről be lett bizonyítva, hogy nem megfelelően kezelték a közvagyont, és mégsem érte őket semmilyen retorzió? Mert eddig az USA-ról volt szó...

4 évente megkérdeznek hogyne.... Csak tudod arról nem te döntesz hanem a többség. És tudod ki a többség? Az állami média propagandájában elbutított emberek döntik el a "demokráciában" a szavazást , az a többség. Tehát mindkét esetben ugyanúgy megszívtad.

Kínával kell összehasonlítani a dolgokat (mivel te a két ország közötti egyenlőségjelet akarod nekem bebizonyítani). Ott még az esély sincs megadva a polgároknak, hogy véleményt nyílvánítsanak a hatalomról, sőt, semmiféle befolyása nincs az átlagembernek a közügyek alakítására. Az USA-ban ez nincs így, bárhogy is akarod nekem kiokoskodni az ellenkezőjét.

Politikai véleményem miatt addig nem bántanak míg magamban mondom. Az iskolában a tanító néni egyest ad. a munkahelyen kirúgnak, az összes lehetőség megszűnik ami a kormánypárthoz kötődik (ami kb minden).

Megint miről beszélsz? Te ezt az USA-ban hol tapasztaltad? Mert mint mondtam, az összehasonlítás Kína és az USA viszonylatában történt, ezt ne felejtsük már el.

Szabad piac meg tök jó dolog, a kapitalista gazdaság úgy meggyorsítja a Föld pusztulását amibe a többség bele sem gondol. De azért gyűjtsed szekeltíven a hulladékot, hátha pótolja hogy miden héten 2 szatyor ruhát vásárolsz.

Igen, szerintem a jólét alapja a minél szabadabb piac (illetve az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez sem kell automatikusan lemondanunk a kapitalizmusról, lásd a különböző Green New Deal terveket). Értelmes keretek között persze én is támogatom az állami szabályozást, de a kínai rendszer egyes szektorokban (pl. a bankszektor) már túlmegy ezen a szinten.

És nincs szabad piac addig amíg érdekek vannak. Most ezt komolyan itt kell mondani. AZ USA TILTJA MEG AZ AMERIKAI CÉGEKNEK HOGY EGY KÜLFÖLDI CÉGGEL MŰKÖDJENEK EGYÜTT, SZABAD PIAC?

Tedd gyorsan hozzá, hogy nemzetbiztonsági okokra hivatkozva, az azért mégiscsak megelőz pár szempontot a listán. De mint mondtam, én nem azt állítom, hogy az USA-ban tökéletes formájában működne a szabadpiaci verseny (már ha van egyáltalán tökéletes formája), hanem azt, hogy Kínához képest mérföldekkel jobb a helyzet. Ott pl. nem kell különösebben megindokolnia a hatalomnak a tetteit, így a piac korlátozása is teljesen magától értetődő számukra. Amerikában ez nincs így, ergo az egyenlőségjeled megint nem áll meg.

Igen nevetséges az egész. Itt senki nem hasonlítja össze a kettőt, egyik sem jobb a másiknál.
De neharagudj ha ti nonstop fikázzátok Kínát hagy ne emlékeztesselek már rá hogy akit védtek milyen is..

Te hasonlítottad össze a kettőt, mikor egyenlőségjelet tettél közéjük. Erre hoztam én fel a két rendszer néhány aspektusát, ahol szerintem nincs egyenlőségjel, ebből következően nincs egyenlőség a két rendszer közt (és akkor a hatalmi ágak szétválasztását pl. nem is említettem).

Mint mondtam, engem hidegen hagy az USA álláspontja a kérdésben, ha holnap minden vádját visszavonná egy Kínával folytatott tárgyalás eredményeképpen, akkor is azt gondolnám a huaweiről, hogy mivel egy totalitárius államban van a központja, attól nem lehet független, vagyis teret kaphat az állami befolyás a cég működésében, ennélfogva biztonsági kockázatot jelent. Ezen nincs mit bizonyítani, a kínai rendszer gazdasági és politikai berendezkedése a bizonyíték.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#135) Noukoum válasza Giovan! (#134) üzenetére


Noukoum
veterán

Két probléma van:
1. Te az elméleti Usa-t hasonlítod össze a létező Kínával. Igen nagyon jól hangzik papíron az a sok jog, kár hogy a valóságban ez nem igazán valósúl meg.

2. Ne ne forgasd ki a szavaimat. Soha nem hasonlítottam össze a két államot mert nem is lehet. Ezt csak ti ( vagy te ) mondod. Én csak rávilágítanék arra hogy egyik sem jobb a másiknál.
De látom totál felesleges, remélem sokat fizet az Usa neked mert legalább hasznod lenne ebből a sok zagyvaságból (tudom hogy nem nyugi :) )

Részemről lezártam ezt a részt, nyugodtan lehet Usa propandát nyomatni az összes topikban ha jólesik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#136) Giovan! válasza Noukoum (#135) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, én a gyakorlatban létező USA-ról beszéltem. De mutass rá akkor, szerinted hol nincs igazam és miért.

Mit forgattam ki? Én leírtam, mely területeken jobb az USA, szóval én állítom, hogy Kínánál jobb. Ezzel szemben te állítod, hogy egyik sem jobb, majd mikor az érveid nem bizonyulnak túl stabilnak, visszavonulót fújsz, és zagyvaságnad titulálod az enyéimet.
A racionális vita nem mindenkinek felel meg úgy tűnik :(

Pontosan hol ragadnád meg az USA propagandát a hozzászólásomban? Az, hogy véleményem szerint jobb az amerikai rendszer a kínainál, nem jelenti azt, hogy az amerikaival tökéletesen meg lennék elégedve. Az általam ideálisnak tartott rendszerhez képest rengeteg torzulás figyelhető meg ott is (pl. a fegyverviselési jog túl laza korlátozása, a nagytőkés lobbicsoportok politikai befolyása, a szociális háló európai szemmel nézve elmaradott állapota, az elnöki hatalom túlsúlya a többi hatalmi ághoz képest, stb.), de könyörgöm ne vicceljünk már, a Kínában kiépült rendszer még ettől a nem éppen gáncstalan demokráciától is nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#137) Piszmaty76 válasza Noukoum (#131) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Hatalmas pacsi. :R

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#138) Egon válasza Egon (#127) üzenetére


Egon
nagyúr

Beszédes hallgatás... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#139) nyisziati válasza Egon (#138) üzenetére


nyisziati
veterán

Így van. :DDD

(#140) Egon válasza nyisziati (#139) üzenetére


Egon
nagyúr

Tehát akkor nyugodtan hívhatunk USA fanboy-nak ezek után, hiszen téged nem zavar az USA számos, minimum megkérdőjelezhető gyakorlata? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#141) nyisziati válasza Egon (#140) üzenetére


nyisziati
veterán

(a beszédes hallgatás jelentése: kár pazarolni a szót; kitiltatni meg nem akarom magam)

(#142) Egon válasza nyisziati (#141) üzenetére


Egon
nagyúr

Remek szegénységi bizonyítvány állítottál ki magadról.
Még egyszer: a kínai állam számos cselekményének elítélése mellett, anélkül hogy összehasonlítanánk a két rendszert, az USA is számos ponton támadható, függetlenül a topic témájától. Ezt mindenki elismerte eddig. Rajtad kívül. Ez az ami beszédes... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#143) nyisziati válasza Egon (#142) üzenetére


nyisziati
veterán

1) soha nem mondtam, hogy az USA nem támadható.
2) érdekes módon ti viszont csak az USÁ-t támadjátok.
Valahogy sosem olvastam, hogy Kínára rámondtátok volna, hogy védhetetlen komcsi diktatúra... :U
Relativizáltok és valahogy mindig az jön ki az egyenlet végére, hogy USA=Kína. :DDD
Holott ennél nagyobb hazugság nemigen van politikai szinten.
Amint azt feljebb Giovan elég jól levezette.

(#144) janeszgol válasza nyisziati (#143) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért, mert mi is tudjuk hogy az, mindenki tudja, hogy az, azt nem kell külön mondani.
Pedig USA=Kína.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#145) Giovan! válasza janeszgol (#144) üzenetére


Giovan!
addikt

Pedig USA=Kína.

Nekem már nincs erőm megint elölről kezdeni ezt, szóval megengedek magamnak ennyi luxust, és azt tanácsolom, olvasd vissza az előző pár hozzászólást amit a témában írtam, hátha kissé más vélemény alakul ki benned erről az egyenlőségjelről. Köszi :R

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#146) nyisziati válasza janeszgol (#144) üzenetére


nyisziati
veterán

Na erről beszélek. Akinek egy Nagy Tűzfallal körülvett munkatáboros diktatúra ugyanaz, mint a világ legrégebbi működő demokráciája, azzal nincs miről vitázni.
Sorolhatjuk mi az érveket, meggyőzhetetlenek vagytok. És ez nem minket minősít.

(#147) janeszgol válasza nyisziati (#146) üzenetére


janeszgol
félisten

Legrégebben működő demokráciája??? Az egyetlen szuperhatalom hogy lehet demokratikus?
Itt én is befejeztem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#148) nyisziati válasza janeszgol (#147) üzenetére


nyisziati
veterán

Úgy, hogy kb. erről szól az Alkotmányon kezdve az általános választójogon át az impeachment-ig kb. minden? :U

(#149) #88470784 válasza janeszgol (#147) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen ez a mondtad kemény nem a kád szele :DDD

(#150) Giovan! válasza janeszgol (#147) üzenetére


Giovan!
addikt

Itt valami fogalmi zavar lesz. A demokrácia nem azt jelenti, hogy mindig a morálisan felsőbbrendű álláspont érvényesül, hanem azt, hogy a többség akarata érvényesül. A többség pedig ezt az akaratát a választott képviselői és vezetői által juttatja érvényre. Ahogy Lincoln fogalmazott a gettysburgi beszédében: "Government of the people, by the people, for the people, shall not perish from the Earth."

Tehát simán lehet demokratikus egy szuperhatalom is, mégha ez növeli is a reakcióidejét (bár az USA-ban ezt elég jól ellensúlyozzák a megnövelt elnöki hatalommal).
Az amerikai demokrácia egyes aspektusait kritizálhatod, de elvitatni tőlük a demokráciát ostobaság.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.