Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

A válasz röviden: IGEN

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#2) Béééla


Béééla
őstag

Csalás - ordíthatná az egyszeri konkurencia, de ki tiltotta meg?
Tegyenek még rá esetleg egy esata-t is és akkor a konkurencia megy és lehúzza magát a wc-n ha jó árban van.

Bélabá

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"az USB elterjedtsége fényévekkel a Thunderbolt előtt jár" - remélem, ez így is marad! :U

(#4) mghltm


mghltm
addikt

ujtojason eleg vegyes velemenyek vannak rola, de az anandtech tesztben jol teljesit, egy sata2 ssd-vel esszerubbnek tartanam...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) Youri válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Youri
veterán

+1

RTX ON

(#6) schawo


schawo
titán

Micsoda problémák

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) dchard


dchard
veterán

Azért az örömteli, hogy a triviálisra mostmár a gyártók is kezdenek rájönni. Még a végén használható termékeket fogunk kapni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) h-yle


h-yle
addikt

Az NPD kb. minden második kimutatása vicc, miért ez ne lenne az.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#10) nvyktor


nvyktor
aktív tag

“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
Churchill

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#11) .mf


.mf
veterán

Viszont megfoghatjuk olyan oldalról is, hogy a többi, csak-USB3-as termékhez képest a TB miatt egy jelentős felárat kap, tehát ha valaki USB3-as külső lemezt keres, annak jóval olcsóbb alternatívák is rendelkezésére állnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Thunderbolt szerintem egy "professzionális" interface, és az is marad, amíg ilyen drága. A TB-s eszközök száma alig változott az elmúlt két évben és ami új jött azok is csak az "olcsóbb" 1 portos nem láncolható eszközök, jórészt külső HDD-k. Nem tudom, hogy mi a célja az Apple-nek és az Intelnek a TB-vel, de nem tűnik úgy, hogy az elterjesztése nagyon fontos lenne számukra (illetve az Apple még tette is a dolgát, mert szépen rápakolta minden gépére a portokat) . Drága a chip, drága a kábel, amiben ugye szintén van chip, a felfűzhető eszközökre két port kell, ami megint csak drágítja. Emellett az USB 3.0 az consumer piacon valódi konkurencia. Olcsó és van olyan gyors, amire az embereknek szüksége van.

A TB-ben nekem mondjuk az tetszik, hogy viszonylag olcsón, pár-százezerből össze lehet vele rakni egész komoly teljesítményű külső tárolót. Mondjuk 4 WD My Book TB Duo-t felfűz raidbe és elég durva olvasási és írási teljesítményt kap. Sőt most nézem, hogy van már Velociraptor verzióban is 10k-s HDD-kkel, persze jóval drágábban. (a sima TB Duo-ban talán green series HDD-k vannak) Érdekes lenne hasonló RAID módszerrel összefűzni TB-vel pár SSD-t. Na az tuti nagyot szólna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

No kérem, ez hülyeség. Egyszerűen jó dolog az USB 3 csatlakozás, ha elviszem magammal akkor máshol is fel tudom csatlakoztatni. Persze csak szükség esetén, mivel már egy közepes SSD-t sem képes kiszolgálni rendesen. Mivel a költséget kisebb arányban dobja meg az USB 3 mint a TB, egyértelműen azoknak a TB-ot igénylő vevőknek készült akiknek pluszban jól jön egy USB 3 és nem fordítva.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) Youri


Youri
veterán

Én mondjuk azt mondanám, hogy menjen rá még az eSATA, aztán a vevő döntse el, hogy mit akar vele...

RTX ON

(#15) Tigerclaw válasza M@trixfan (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk maga az USB 3.0 sincs olyan nagyon elterjedve. Ma még ha beállítassz valahova egy USB 3.0-ás pendrive-al, jó eséllyel csak 2.0-ás aljzatot találsz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Pl nekem is ha kéne külső vinyó, és ez nem lenne sokkal drágább,ilyet vennék, mert ki tudja lehet 3 év múlva már elterjedt lesz a thunderbolt.

(#17) shteer


shteer
titán

Tegye fel a kezet akinek van TB interfeszes gepe :)

Amugy TB mit tud ellatni kello energiaval? Notihdd megy rola?

..szerintem jónak tűnik

(#18) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

A MiniStation Thunderbolt még érdekesebb tulajdonsága, hogy a belül elhelyezkedő merevlemez 3 Gbps-os SATA interfészre van kötve, vagyis teljesen mindegy, hogy a felhasználó USB 3.0 vagy Thunderbolt portra csatlakoztatja, az adatátvitel sebességében nem lesz különbség.

Most pedig kérném azon 2,5"-es merevlemezek listáját, melyek sebességét a SATA 2 fogja vissza... :DDD :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


King Unique
titán

Nem hát :N ,látszik TB-n nem gyorsabb vinyó,mint usb3-on.tehát picit "felesleges" rá,csak költségeket növeli... :U Egyértelműen RAID-es HDD/SSD,ill sima SSD adattár megoldásoknál van értelme,utóbbi meg ugye nem éppen terjedt el...
MAC-en belátták FW800+usb2 már kicsit "lassú",ha már van TB legyen hozzá manapság oly divatos hordozható vinyó is és külső hdd gyártók is igyekeztek benyalni az elitnek,új Macbookokra már usb3 is rákerült hosszú kivárás után,pedig S.J. hogy "ellenezte"... :D

[ Szerkesztve ]

(#20) lambda5 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


lambda5
tag

+1 :C :DD
Dolgozik, csillog a Marketing gép ...

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.