Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacint78


jacint78
addikt

És véglek kivégezték a könyvejzó menü szimpla gombját, maradt az ami mellett ott van az oldal hozzáadása is, jó közel, vagyis véletlenül rányomsz és raksz be érdektelen oldalakat a könyvjelzők közé. Persze azt nem lehet kiválasztani, hogy hova rakja a könyvjelzőt így mindíg oldalsávba rakja..

Csak gratulálni tudok ez is olyan gagyi lett mint a króm.. :W

type your text here..

(#2) Syl válasza jacint78 (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Én úgy szoktam elmenteni az adott oldal címét, hogy megfogom a lap fülét és behúzom a megfelelő al-almappába.

Mellesleg a cikkben leírtak nálam a 29-es verzióban is mind megvannak :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) jacint78 válasza Syl (#2) üzenetére


jacint78
addikt

Én úgy használom, hogy a lehető legnagyobb felület maradjon szabadon, és a menüben az "oldal hozzáadása.." pontot használom. Ez is jópofa, hogy a képernyők szélesedésével már oldalra is lehet szemetet pakolni, csak az a gáz, hogy nagy felbontáson annyira aprók az oldalak, hogy fel kell nagyítani őket, így aztán ennyi is marad a széles képernyőből.

Komolyan nem értem, hogy miért kell variálni azt ami mr 10 éve bevált.

type your text here..

(#4) VIC20


VIC20
őstag

De hogy jön ide az ,,észt személyigazolvány"?

(#5) Meglivorn válasza jacint78 (#1) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ugye tudod, hogy ha egy elmentett bookmarknál nyomsz a csillagra (teli csillag) akkor feljön az edit ablak ahol egy gombbal törölheted vagy megadhatod hova menjen? (Mondjuk valóban megtehetné ezt kapásból, amikor először elteszi a könyvjelzőt, de ahogy látom, mindenhol az a trend hogy ne legyen struktúra mert az túl bonyolult szegény usereknek, csak basszuk le valahova és jó lesz úgy is. Majd a keresők megoldják :\ . De igazából ez csak 1 kattintás pluszban, az még nem zavar.)

(#6) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissítve Linuxon és Winen is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) Syl válasza Meglivorn (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Na most az a vicc, hogy nálam egy ideje nincs ott az a bizonyos csillag. :F Ezért vagy (alt-tal) előhozom az egyébként rejtett menüt és 'oldal hozzáadása....' vagy ahogy már írtam, szimplán behúzom a tab-ot a megfelelő helyre (a könyvjelző eszköztár az állandóan on).

(#3) jacint78

Nálam ennyi van kint: fülek, címsáv, könyvjelző sáv

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Ezek az újabb verziók nekem valahogy egyre jobban nem tetszenek :(
Annyira le lesz már tisztulva hogy az csak na. Persze ez csak az én magán véleményem :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#9) nubreed


nubreed
veterán

Vajon a kiegészítősávot vissza adták?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10) Syl válasza nubreed (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) remington2 válasza leslieke (#6) üzenetére


remington2
senior tag

Én hamarabb frissítettem, Linuxon, Winen, Androidon is, és a Chrome-ot is letöröltem.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#12) jacint78 válasza Meglivorn (#5) üzenetére


jacint78
addikt

Tudom, de nem nevezném innovációnak azt, hogy három lépésből kell megtennem ugyanazt, amit eddig 1-ből. Komolyan nem értem miért van ez a mánia manapság, hogy olyan dolgokat kell elbarmolni, ami nagyon jól működik már elég régóta.

type your text here..

(#13) Zotya84 válasza Syl (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Én egyszerűbbnek találom könyvjelzőhozzáadásra a CTRL+D-t, és ott még én szabom meg azt is, hogy hova menjen...

#12 jacint78: Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Valamiért mindenhol az a trend, hogy az egyszerű, jó dolgokból bonyolult macerás dolgokat csinálnak a fejlesztők...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) Syl válasza Zotya84 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Az is egy jó megoldás. Én vonszolni szeretem, mert akkor nemcsak a mappát, de azon belül a helyzetét is én határozom meg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Zotya84 válasza Syl (#14) üzenetére


Zotya84
őstag

Az is igaz. Bár nekem legtöbbször jó a kapott hely, egy-két dolgot utána is ráérek elrendezni. Már ha kell.

Egyébként az AiO Gestures-szel is szoktam könyvjelzőzni: Right button - DRDLU kombóval.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) Braddock


Braddock
őstag

Kedvencek csillag, szerintem a testreszabásból kihúzható. Ha 2x kattintasz rá, akkor nem simán elmenti a nem rendezettek közé, hanem egyből feldob egy ablakot, hogy hova szeretnéd, át is nevezheted, stb.

Ha egy már elmentett oldal, akkor valóban a csillag kék színű, és elég 1 katt is.

[ Szerkesztve ]

(#17) jacint78 válasza Zotya84 (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Ami felfoghatatlan, hogy miért kellett kivenni azt, hogy ne legyenek lapfülek és ne is használjon lapokat. Én például nem használom, megőrjít, értem én, hogy sokan ahsználják, de komolyan fájt nekik az a beállítási lehetőség?

type your text here..

(#18) n00n válasza jacint78 (#17) üzenetére


n00n
őstag

Úristen. Nem bántásból, de hogy lehet lapok/fülek nélkül meg lenni böngészés közben? Én se szoktam sokat nyitva hagyni egyszerre, de alap esetben is 4-5 nyitva van. Na most ennyi külön ablak? Nem lehet egyszerű eligazodni benne. :U

(#19) pintergreg válasza VIC20 (#4) üzenetére


pintergreg
csendes tag

Észtországban a teljes közigazgatás és minden vonatkozó dolog 100%-ban digitális. Minden állampolgárnak vagy 1 darab ID-ja (legyen ez szamélyi, ha tetszik) és azzal intéz mindent. Nem láttam élőben a rendszert, de felteszem van egy plugin, ami megkönnyíti az ügyintézést és mivel az észt /állam állhat mögötte a Mozilla kiemelt státuszt ad neki.
http://en.wikipedia.org/wiki/Estonian_ID_card
https://addons.mozilla.org/En-us/firefox/addon/est-pkcs11-load/?src=cb-dl-hotness
http://blog.atlatszo.hu/2014/05/e-esztorszag-az-allampolgarsag-mint-online-szolgaltatascsomag/

(#20) jacint78 válasza n00n (#18) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy, hogy, ha sok programot használsz, akkor átláthatatlan az egész. ehhez hozzájön a windows összevonása és akkor merül fel a kérdés a fejemben, hogy ez csak engem idegesít? Másik szoftvereben vagy, akkor előugrasztod az összevont ablakokat, majd megnyitod az ablakot és azon belül kattintasz egy lapra amit keresel ugye. Nálam ez bárhonnan bárhova 1 gombnyomás lapok és összevonás nélkül. Minek összevonni, amikor a 16:9-es érában már 800 program elfér a tálcán.

Mellékeltem képet róla, lehet ennél gyorsabban navigálni a programok között? Akkor szoktam ezt így meg, amikor sokat tervezgettem és 800PDF meg 800 böngésző volt megnyitva és kezelhetetlen volt, a programokon beülil lapok pedig mindíg is irritáltak, asztali ikonokat nem használok, a start menü mindíg egy gombbal előhívható ugye és ott van benne minden.

type your text here..

(#21) CPT.Pirk válasza jacint78 (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked inkább egy multi desktop alkalmazás kell. Ilyenek vannak Windowsra is, de pl. Linuxok élből tudják.

Céges gépen a fejlesztő környezetek miatt nem elég a két monitor sem, még külön desktopokra is szükségem van, hogy elférjenek a progik átlátható módon, az alt+tab nem megoldás. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22) jacint78 válasza CPT.Pirk (#21) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogy kell és a lapokon belüli lapok navigálását az sem gyorsítaná, sőt még egy dolog lenne amiben keresgélnem kellene.. csak annyi kell, hogy ne keljen egy ablak előhozásához négy menün végigmennem és kétszer megkerülnőm a képernyőt egérrel. Megoldottam. :)

Így még, ha 30 lakalmazás is fut akkor is egyenként azonosíthatóak alul és egy gombnyomás és meg is jelent.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#23) CPT.Pirk válasza jacint78 (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt így nem látom át. Nálam úgy van, hogy van 4 desktop, és csoportosítva vannak a dolgok. Egyiken a C fejlesztés és kellékei, másikon a Lazarus, harmadik és negyedikre meg ami még marad, pl. pdf doksik, fájl kezelő, stb.

Így egy asztalon belül kevés program fut.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) jacint78 válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


jacint78
addikt

Ja értem, de az engem nem zavar, ha sok program van lenn, legalább egyhelyen vannak, csa az idegesít ha többet kell kattingtatnom az előbukkanáshoz.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#25) dajkopali válasza pintergreg (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ez egy - egyelőre - roppant különleges dolog, de valószínűleg mintának számít, ezért van kiemelve

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) Syl válasza jacint78 (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezen a képen mit is kellene nézni? Azon kívül, hogy a monitor felületének 50%-a a levesbe ment...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) utas666 válasza Syl (#2) üzenetére


utas666
tag

Régi operásként én addig nem is mertem igazán használni a könyvjelzőket, amíg rá nem akadtam erre a kiterjesztésre. Könyvjelzők oldalsávban (ha kell teljes képernyőre kihúzva), jobb klikk a cél mappán, add bookmark here és az épp nézegetett oldal linkje a megfelelő helyen landol.

(#28) jacint78 válasza Syl (#26) üzenetére


jacint78
addikt

Talán én tehetek róla, hogy manapság a veboldalak még mindíg 1024 szélességre vannak megcsinálva? Úgyérzem elég sokszor leírtam, hogy mi is lenne a lényeg, ha nem megy, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#29) Syl válasza jacint78 (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Nekünk gyengeelméjűeknek nem megy...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) jacint78 válasza Syl (#29) üzenetére


jacint78
addikt

Én ilyet nem mondtam! De most komolyan, mi nem érthető azon, hogy így minden futó program a szem előtt van és gyorsan, egyszerűen elérhető? Nem kell az ablakokon belül még a lapokat is kattintgatnom.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#31) Syl válasza jacint78 (#30) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaaa, értem már mi a nyűgöd! Hogy külön gombja legyen minden megnyitott tabnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) jacint78 válasza Syl (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Vagyis ne tabozzon, hanem minden ablakban legyen.ennyi.

type your text here..

(#33) Zotya84 válasza jacint78 (#32) üzenetére


Zotya84
őstag

Én kimondottan szeretem a tabozást, főleg most, hogy jó széles a képernyő, így jó sok tabot ki tud egymás mellé tenni előnézeti képpel is, miközben egyetlen ablakhelyet foglal el a superbaron...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#34) ddekany


ddekany
veterán

Na, ha már leesett nekik, hogy rengeteg monitor feleslegesen széles webes tartalomhoz (nem is értem hogyan... lehet hogy netezik is ott vki?), akkor talán azt is megéljük, hogy plugin nélkül oldalra tudja tenni a fülegeket. Sok fül esetén nem kicsit használhatóbb. Aztán már csak az kéne, hogy Ctrl+Tab-al látogatási sorrendben menjen mint az Alt+Tab is minden OS-ben, és máris használható bohóckodáson kívül másra is a böngésző. Mondjuk tiszta mák, hogy van erre FF plugin és még működik is (Tree Style Tab és Tab Mix Plus), szóval ezzel nálam az FF be is betonozta a pozícióját, csak ugye mindig fosok, hogy azt a két csókát aki ezt a két plugint karbantartja mikor tereli máshova az élet vagy csapja el a busz. Akkor végem. (Ja, ezeket az Opera 15 éve tudta amúgy... persze, hogy kihalt...)

(#35) CharlieDrop válasza jacint78 (#32) üzenetére


CharlieDrop
veterán

CTRL+N nem működik?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36) Penge_4 válasza jacint78 (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

"Mellékeltem képet róla, lehet ennél gyorsabban navigálni a programok között? "

Tree Style Tab?

(#34) ddekany: "Ja, ezeket az Opera 15 éve tudta amúgy... persze, hogy kihalt..."

Egyébként nekem máig rejtély (de szerintem örökre az is marad), hogy elvileg értelmes, power userek miért nem használják ezt, illetve miért nincs/nem volt rá nagyobb igény, ami miatt akár minden böngészőben beépített funkció lehetne? Tényleg annyira extrém igény ez? Mert azt még megértem, hogy Átlag Józsi nem használja, mert maximum 3-4 tabot tart nyitva, de mikor meglátok valakit, hogy 30 pixel széles fülek vannak vagy 50-60 a fülsávon és ott a 1980-as monitora kihasználatlanul, visítani tudnék... :O

Oké, kell hozzá 2-3 nap, mire átszokik az ember, de bőven megéri.

[ Szerkesztve ]

(#37) jacint78 válasza Penge_4 (#36) üzenetére


jacint78
addikt

Egy másik dolog amivel bonyolíthatnám, egyszerűen nem kell a tab, baromság.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.