Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fLeSs válasza xeri (#200) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a 3.0.1-es firmware egyenlő az 1.1-gyel?
Egyébként lemértem a CSX-et is és az is ugyanígy teljesített.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#202) LordX válasza Bodor (#194) üzenetére


LordX
veterán

Azt egyáltalán sehogy nem csinálja egy defrag program sem SSD-vel, SSD-t defragozni kapitális hülyeség, mert a logikailag egymás mellett levő szektorok amúgy is egyenletesen lesznek szétszórva a flash chipen, és ha nincs trim, akkor szoftvernek semmi eszköze nincs arra, hogy szabadnak jelöljön meg egy szektort.

Ami történhet, hogy ezt állísd, az max az, hogy van garbage collection a SSD-d firmware-jében, és akkor trim nélkül meg tudja őrizni az eredeti teljesítményt, de ugyanezt megcsinálja, ha vagy állva hagyod egy ideig, vagy írás közben, nem kell hozzá defrag. (De ez benne van a cikkben.)

(#203) Bodor válasza LordX (#202) üzenetére


Bodor
veterán

Húha... Nem mondtam, hogy defragolja bármelyik program is az ssd-t.
Valószínű, hogy mindkét program készítői tudják, hogy nem szabad defgragolni az ssd-t, és ezért kifejezetten erre kifejlesztettek egy másik módszert.
A részleteket én nem tudom, csak felhasználó vagyok. De Talán nézz körül a Diskeeper oldalán.
Én kb. 1.5 évet használtam két régebbi Jmicron vezérlős ssd-t raid0-ban, amikor ugye sehogy nincs trim ( egyébként akkor még senki sem beszélt trim-röl) és végig a diskeeperrel optimalizáltam ,és most az eladásuknál is annyi volt az írási és olvasási sebességük, mint újkorukban.
Valamit azért csak tudnak a Diskeepernél....
Az O&O Defrag-ot még nem próbáltam, csak láttam, hogy az is optimalizálja az ssd-t....

(#204) LordX válasza Bodor (#203) üzenetére


LordX
veterán

Ez kb. a hiszem ha látom kategória. Ha egyszerűen nincs API, hogy bármit csináljon az SSD-vel, akkor mégis hogyan csinálja? Konkrétan a Diskeeper azt is írja, hogy boosting file access and creation to speeds above and beyond the capabilities of your system when it was new, up to 80% faster.. Aha. :U

[ Szerkesztve ]

(#205) Bodor válasza LordX (#204) üzenetére


Bodor
veterán

Attól még, hogy valamit nem ismersz, nem használsz, vagy esetleg nem hallottál róla, még lehet hasznos és jól működő..... gyakorlatban.
Nekem mindegy, hogy Te mit hiszel, ha meg látni szeretnéd akkor használd. Konkrétan.

(#206) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a cikket elolvasva megnyugodtam, hogy nem választottam rosszul SSD-t
én így tudnám szemléltetni a sebességét

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#207) LordX válasza Bodor (#205) üzenetére


LordX
veterán

Ismerem, kipróbáltam és egy centit nem gyorsult tőle az SSDm. Ennyit erről.

(#208) zolynet


zolynet
addikt

Köszönet ezért a szépen összetett tesztért! :R :C

Life is too short to stay stock!

(#209) xeri válasza fLeSs (#201) üzenetére


xeri
tag

Ez megnyugtató. A firmware verziószámokat nem tudom, hogy stimmelnek-e, végülis áprilisi a cikk és azóta lehetett változás. A CSX verziója viszont biztosan más, úgyhogy ez alapján elvileg helyükre kerültek a dolgok.
A tuti persze az lenne, ha sikerülne lemérni egy SF-1500-ast is összehasonlításnak :)

(#210) Jakuu válasza xeri (#209) üzenetére


Jakuu
őstag

Nincsen meg javitott FWje a Corsairnak.

(#211) Sheldon87


Sheldon87
csendes tag

3 éve napi rendszerességgel olvasom a Ph! cikkeit, most regisztráltam. Az új gépemhez az op rendszer alá kellene merevlemez, mert egy SSD még nem fér bele a keretbe. 1 TB-os 7200 rpm-est nézek. A 500 GB-s HDD-k tesztje után két modell maradt számomra versenyben:

Seagate Barracuda 7200.12 1TB (ST31000528AS)

Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)

A seagate-ek korábbi szériái között voltak roppant gyorsan meghalló modellek.
Melyiket érdemes választani, amíg nincs SSD?

(#212) scope2007


scope2007
addikt

köszi.. bőséges leírás, teszt.. innét könnyen látni melyik milyen a másikhoz képest!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#213) Воланд válasza Sheldon87 (#211) üzenetére


Воланд
titán

Milyen winchestert vegyek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#214) cowboy_bebop válasza Lord Dragon (#195) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Pendrive-ról be lehet tölteni a telepítés elején.

(#215) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Emelem a kalapom a szerző előtt, ez egy igencsak komoly írás lett, átgondolt koncepcióval és rengeteg méréssel :R

(#216) Lord Dragon válasza cowboy_bebop (#214) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ez hasznos infó volt! Köszi! :R

És egyúttal mindenkinek köszönöm a segítséget! :R Nagyjából megtudtam amit akartam!

Üdv! L.D.

(#217) andropov válasza Lord Dragon (#196) üzenetére


andropov
csendes tag

A hosszabb PCI-E csatlakozokba siman bele lehet dugni a rovidebb csatlakozoval rendelkezo kartyakat, tehat a 16X-be lehet 8X/4X/1X kartyat rakni minden problema nelkul.

andropov

(#218) Lord Dragon válasza andropov (#217) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Kösz az infót! :R Az nagyon király akkor! :C

(#219) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

A MacBook Pro notimba szeretnék SSD-t rakni és ha jól értem, akkor a cikk három olyan vezérlőt is említett, aminek a sebességét nem befolyásolja a TRIM hiánya, merthogy valós időben takarítják a blokkokat. Ilyen vezérlővel van a Kensington SSDNow V és V+, Corsair Reactor, WD Silicon Edge és még egy pár.
Ezt túl szépen hangzik, úgyhogy kíváncsi lennék mi a hátránya ennek, mármint a valós időben történő "takarításnak"?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#220) benceyce válasza Paarthurnax (#219) üzenetére


benceyce
tag

Kensington :C

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#221) Paarthurnax válasza benceyce (#220) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Így jár az, aki hulla fáradtan gépel... :D Kensington a mellettünk lévő városrész, nem tudom miért az írtam. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#222) fLeSs válasza Paarthurnax (#219) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Le lett írva.
1. elképzelhető, hogy a másolási sebesség erősen ingadozni fog
2. nem tudjuk, hogy a háttérben történő állandó takarítás miként hat majd az élettartamra.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#223) Paarthurnax válasza fLeSs (#222) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Köszi, ezt nem olvastam. Akkor lehet inkább megvárom míg az OS X-ben is lesz TRIM, nem szeretnék élesben tesztelni valami jelenleg ismeretlent.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#224) Colos1 válasza fLeSs (#222) üzenetére


Colos1
őstag

Akkor most már értem, hogy az SNVP325 ATTO tesztben, 64 kb fájlméret fölött miért képes két teszt között 10...15 MB/s -ot változni írásban. :)
Viszont 64 kb alatt a változás fájlméretenként fokozatosan csökken, gondolom innentől a proci a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#225) atesss válasza cszn (#46) üzenetére


atesss
addikt

Erről tud valaki pontosabb számokat ?
Elsősorban a terhelés nélküli (netezés közbeni) fogyasztás lenne a fontos.
És ennek mi lehet az oka ? Mivel ugyanazokat a vezérlőket használják mint mások (van ugyan egy kivétel a cikk alapján, ami "Kinston only" vezérlő, de ez is inkább csak volt).
Vagy lehet a NAND chipek fogyasztása nagyobb náluk ?
Pl. megveszik (olcsón...) a rosszabbul sikerült, ezért csak magasabb feszültségen működő cellákat ?

Illetve ha tényleg ilyen komoly a különbség, mit tudtok ajánlani ami árban (és sebességben is, persze gyorsabb lehet :) ) kb. megfelel az SNV425 S2 64GB-nek, csak kevesebbet fogyaszt ?

(#226) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Radeon HD 5750-et vagy Radeon HD 5970-et vegyünk-e az 1280x1024 pixel felbontású monitor mellé. Az első is mindenre elég, de a másodikkal döngethetjük a mellünket...
... valamint az utóbbival játszhatunk is, az előbbivel meg nézhetjük a diavetítést. A számolási teljesítményt nem felbontásban mérjük, egy 3 poligonos demóra lehet hogy elég az 5750 is, azonban amíg egy komolyabb játékot még az én gépemen is simán szaggatásra tudok bírni, addig csak mosolygok az ilyen "640k ram mindenkinek elég lesz" szintű jövendöléseken.

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy az SSD, illetve a vezérlők véletlenszerű írási sebessége egy átlagfelhasználó szempontjából gyakorlatilag irreleváns egy bizonyos szint felet
De csak ha az interneten pötyögő nagymamit tekintjük átlagnak, akinek a gombokat megkeresni is kihívás. Nem kell ahhoz szerver hogy valakinek igénye legyen a gyors működésre a homokórázás helyett.

(#227) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#226) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A másik két chiphez képest eszméletlenül magas random I/O-sebességével ez volt az első olyan vezérlő (illetve SSD), amivel ténylegesen minőségi változást érezhetett az ember.

szekvenciális írási tempója. A tájékozottabbak már tudják, hogy ez az a paraméter, ami a legkevésbé fontos, ha az SSD-t egy operációs rendszer és a különböző felhasználói programok tárolására szeretnénk használni.

Látod tudod te is, ennek fényében nemtom miért is ne kéne az "átlagembernek" ilyesmi.

(#228) Allien


Allien
veterán

Bocsi, ha le lett írva (mondjuk a cikkbe), de ugye én is csak egy user vagyok. :B Bár átolvastam, de a kérdésemre nem találtam választ (vagy szöveg értési gondjaim vannak, de ez mellékes). Tehát, gondolkodóba estem, hogy vennék SSD-t. Alap helyzetben nem vonz, nem zavar a win betöltési sebessége, nem oszt, nem szoroz. Egyedül, és kizárólag bizonyos multiplayeres játékok pályabetöltése (és mondjuk a minimum fps talán) az, ami miatt vennék. Tehát adott, hogy mit várhatok, ha nem rakok rá rendszert, azaz, az maradna HDD-n, és csak azokat a bizonyos játékokat telepíteném SSD-re? Így is elérhető akkora gyorsulás, mint amikor a win is SSD-n van, vagy valahol a kettő közt lesz az idő. Itt ugye nem mellékes, mennyit "spórolnék" rajta, tehát akkor van értelme, ha minél jobban megközelíti az SSD-re telepített win+játék betöltési idejét. :R Így ugye megúsznék egy win reinstalt, de "potyára" nem vennék SSD-t jelenleg.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#229) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az Indilinx Barefoot azért lett népszerű, mert a JMicron JMF602-nél sokkal magasabb teljesítményt nyújt, miközben az Intelnél random I/O-ban nem érezhetően lassabb, ugyanakkor jóval olcsóbb annál

"nem érezhetően lassabb" ???


Végülis csak 2-10x lassabb. Mondjuk ha nem használjuk, úgy tényleg nem érezzük. :) Viszont tény hogy jóval olcsóbb az Intelnél. Pontosabb lett volna úgy írni, hogy ez a legolcsóbb SSD vezérlő, ami randomban egy mezei vinyót felül bír múlni, tehát olcsón is érezhető minőségi ugrást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#230) fLeSs válasza Dr. Akula (#229) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és ezt hol érzed meg otthon?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#231) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. BEszereztem Vertex 2 120 GB OCZ-t, erdemes virtualis memoriat kikapcsolni win 7 64 bit alatt?

(#232) Colos1 válasza Ombi5 (#231) üzenetére


Colos1
őstag

Be.
Csak az SSD-nél megengedheted magadnak azt a luxust, hogy a windows kezelheti a méretét, mert a töredezés nem lassítja be. Érdemes úgy beállítani, hogy megadod neki a kezdeti méretet valami nevetséges 128 MB -ra, a max meg mondjuk 2 GB.
Nálam általában 50...75 MB körül használ, csak egyes játékok esetén szokott magasabbra menni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#233) rauschie


rauschie
senior tag

Akkor most jól érzem, hogy megszívtam a sandforce-al? :DDD Oké, nem annyira, mint a 4200-as winyóval, de most már értem miért 10 tesztprogram közül 1-ben hozza a hirdetett 285/275-öt.

(#234) shteer válasza rauschie (#233) üzenetére


shteer
titán

elégedett vagy vele? igen? akkor nem szívtad meg

..szerintem jónak tűnik

(#235) shteer válasza Ombi5 (#231) üzenetére


shteer
titán

ha van 8gb memóriád, akkor talán - de inkább minimálisra csökkenteni a méretét, mert ha olyan programot futtatnál ami igényli akkor baj lehet

..szerintem jónak tűnik

(#236) rauschie válasza shteer (#234) üzenetére


rauschie
senior tag

Igen, fél napnyi benchmarkolás+anyázás után bennem is ez fogalmazódott meg, elvégre nem benchmarkfuttatásra lesz használva. Azért köszi a lelkisegélyt :)

(#237) Peak


Peak
addikt

Kiválló cikk, nagyon köszönöm.
Bele is vágok egy Kingston SVP100S2/64Gb RAID0-ba, a móka kedvéért.
Egy ICH10R chipset-re szeretném tenni.

Jól értettem, hogy a Toshiba controller-chip függetlenül a RAID0-tól is tökéletesen végzi a dolgát native GC/TRIM kérdésben?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#238) freddirty


freddirty
senior tag

A cikk hatására vettem meg végül a Vertex 2-őt (nem film/fotótárnak hanem rendszervinyónak). Egyébként majdnem a Kingston SNV425 nyert még egy korábbi silentpcreview teszt miatt, de végül közbejött a ph-s teszt.
Köszönöm!

fred

(#239) CyDoN


CyDoN
senior tag

most azt hallottam, hogy a Corsair Force szériás SSD-ből lesz 90GB-os 80GB-s áron,,,és ugyanez a helyzet a 160GB-sal is csak itt 180GB-ra emelték a kapacitást!

(_._)

(#240) kisza25 válasza Peak (#237) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, nekem xp alatt sem lassult semmit :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#241) Steady74


Steady74
addikt

AHCI módra váltáshoz kell a win7-en babrálni valamit, vagy elég bios-ban átállítani a tulajdonságot? telepített win7-em van, nem újbóli telepítés lenne.
Azt hiszem olvastam, hogy a registry-ben kell átállítani valamit, de friss infó jó lenne. Revodrive-hoz kellene a beállítás, nem tudom a raid miatt kell-e az ahci vagy sem :F
Köszi előre is.

(#242) Peak


Peak
addikt

Tesztelés képpen a két darab régi Samsung MMCRE32GSMPP-MVA00 SSD meghajtóimat kipróbáltam önállóan a gépben.

Sajnos nincs bennük GC/TRIM támogatás, 90/75 mb/s r/w átvitelt tudnak és csak lógnak a kábelvégeken, de valami brutál gyorsak így is még a W7 startolásban, a RAID0-ba tett 2 db Samsung 750Gb/7200/32Mb rendszerhez képest is.

Egyikre az OS került, a másikra a WoW... brutálisan gyors még igy is a régi rendszerhez képest. Szinte berobban az ember arcába minden.

Kiváncsi leszek mit alakitanak majd a Kingston-ok nativ GC/TRIM támogatással. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#243) bluobluo válasza shteer (#235) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nem 4GB-ot akartál mondani?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#244) Peak


Peak
addikt

Fless kollegát szabadna kérni esetleg arra, hogy tegye publikussá az IOMeterben futtatott scriptet letölthető formában?
Igyekeznék jómagam is pontosan ugyan azt a mérést elvégezni, melyet a teszben is láthattunk.

Köszönöm szépen előre is!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#245) joghurt


joghurt
addikt

Egy kis gyakorlati tapasztalatot osztanék meg azokkal, akik még olvassák.

Nekem alapvetően munkára merült fel egy SSD beszerelése. Intel X25-M G2. Windows indítás 15 másodperc. Wow. Eddig több másodpercig tartó programindítások egy pillanat alatt. Wow. DVD-nyi adat másolása a megszokott sebesség tízszeresével. Wow. Idáig tartott a szép és jó. A programok fordításában viszont legfeljebb 10%-ot hozott a sebességen, márpedig hogy 24 percet vagy 22 percet kell várnom, az majdnem mindegy.

Azért írom ezt le, mert a cikkben is szereplő tesztekből ez a fajta működés/viselkedés nem derül ki. Hogy a Windows tartja-e még a memória cache-ben a frissen fordított object file-okat, és azért nem számít annyit az elérési idő, nem tudom. Pedig előzetesen mindenki azt tippelte itt, hogy a sokezernyi, szanaszét levő file a hagyományos vinyót nagyon megfingatja a sok seek-eléssel, ezért az SSD sokat gyorsít majd.

A tej élet, erő, egészség.

(#246) lajafix válasza joghurt (#245) üzenetére


lajafix
addikt

Mennyi RAMod van a gépben?

Rock'n Roll

(#247) Peak válasza joghurt (#245) üzenetére


Peak
addikt

Milyen CPU és mennyi memória van a gépben?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#248) fLeSs válasza joghurt (#245) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hónapokkal ezelőtt amikor elkezdtem foglalkozni a témával felmerült az is, hogy a HDD-ket/SSD-ket programfordítással is kéne tesztelni (fórumozók mondták).
Kipróbáltam, és minimális volt a különbség (ahogy te is írod)., ezért nem tesztelek ilyet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#249) fLeSs válasza Peak (#244) üzenetére


fLeSs
nagyúr

milyen scriptet?
a beállításokra gondolsz? nem túl bonyolult

4k random olvasás: 4k / 100% random / olvasás
4k random írás: 4k / 100% random / írás

szekv olv/írás: 1 MB / 100% seq / olvasás vagy írás

disk targetsnél szekv teszthez 1 of outstanding I/Os, random teszthez 4 vagy 64.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#250) Gabir


Gabir
aktív tag

Üdvözlet!

Jómagam is tervezem SSD jellegű tárhelyet vásárolni, mit tagadjam, rendszer alapnak.
Jól jött a teszt ide, lehet csemegézni belőle.
Azonban ajánlottak egy másikféle megoldást, mégpedig az OCZ Revo 50GB-s SSD-jét, PCI-E x4 csatolóval.
Láttam ,hogy már érdeklődtek erről mások is, de.
Mennyi a különbség a "sima" satás és e között?
Itt közel félgigás max adatokat irnak, a satás verzioknál kevesebb.
Ez drágább is.(eDigitalnál tudom elérni, kb 60e)
Megéri-e azt a többletet?
Valóban adja-e azt a tudást, illetőleg egy összehasonlításra én is kiváncsi lennék (a sima satásokkal).
Mellette szól, hogy egy 32gigásoktól több, tudom, van azokból is nagyobb(pl 64G), de akkor már ha ez annyival gyorsabb, akkor inkább -10Giga tárhely, de gyorsabb.
Köszönöm a tanácsokat!

u.i. ha az alaplap nem támogatja a PCI-e-s inditást, akkro "jobb hiján" marad a satás változat. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.