Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Köszönjük szépen, át is futom gyorsan! :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) SP!T


SP!T
addikt

Jeje, munka közbeni időeltöltés! ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Csak elkészült. :C

(#4) asci


asci
tag

Hálás köszönet!!! De rég vártam már ezt a tesztet...

(#5) robika88


robika88
tag

szeretlek ph, erre már égető szükség volt :R

(#6) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nagyon jó teljesített az a corsa F60-as, várhattam volna az ssd vásárlással :( , most a vertex-em árából lazán kijönne egy corsair. Na de ha még lentebb mennek az árak akkor megkapja a vertexet a laptop az asztali meg kap valami újabbat.

Köszönöm a tesztet :R

(#7) helkis


helkis
addikt

először is gratula, tudva, hogy nem volt egyszerű beszerezni ezt az SSD kavalkádot, illetve a kitartásért hogy ennyi munkaórát beleöltetek! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8) Komcsi


Komcsi
tag

Jó írás, terjedelmes tartalom... Gratulálok... Remek.. Az OCZ-ről legalább tudok egys-mást! :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#9) Drughi


Drughi
addikt

Pofás, nagyon hasznos teszt.
Karácsony előtt főleg, mivel szerintem sokan meglepik magukat egy SSD-vel, Köztük én is ;)
A teszt bebizonyította, hogy nem kell 100.000ftos tételben gondolkodnom, mert a javulást már egy 40.000Ftos SSD is hozza

(#10) CyDoN


CyDoN
senior tag

nagyon szép és nagyon sok hasznos infóval megtűzdelt cikk.

Köszi :R :R

(_._)

(#11) Ősember


Ősember
őstag

végre itt a teszt amiben mindenféle vezérlő szerepel ugyan abban a konfigban :C ez alapján már mindenki el tudja dönteni mire van szüksége :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12) LordX


LordX
veterán

Mint írtátok, a 64-es sormélység kb. teljesen irreveláns átlagfelhasználóknak, nem lehetne e miatt a táblázatokat a QD=4 alapján rendezni?

(#13) Jamby18


Jamby18
senior tag

Mit érdemesebb?
Venni 32Gb Corsair Nova SSD-t 20k-ért és csak win7et tenni rá?
Venni 64Gb Nova SSD-t 28k-ért és nem csak a rendszert rátenni hanem mondjuk 2-3 játékot (GTA IV, MW2, BO) amikkel többet játszol. Itt inkább az a kérdés mennyivel (akár év) vágja haza az élettartamot?

(#14) ffodi


ffodi
veterán

Köszönöm szépen a tesztet! :R

Meglepődtem, hogy a Kingston snvp325 ilyen jól teljesít, nem bántam meg, hogy megvettem, lassan már 1 éve tökéletesen működik, ssd life szerint 99%-os még ~3200 munkaóra, ~1500 bekapcsolás után is. :)

Firmware-t lehet valahogy frissíteni ezen a Kingston-on szerintetek? Mert a tesztben AGYA 0202-es van rajt, nekem pedig AGYA 0201 van.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15) yanna


yanna
őstag

Ismét egy nagyszerű munka, hálás köszönet! :R

(#16) shteer


shteer
titán

elég gyorsan kikerült, grat :R kár, hogy a nova kimaradt :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) lujó55


lujó55
őstag

Ez mit takar: "az SSD gyors degradálódásának elkerülése végett kb. 20%-ot szabadon hagyunk"?
Mennyi idő alatt épül le? A hőmérsékletre mennyire érzékenyek ezek a tárak?

(#18) Jofi81


Jofi81
őstag

Nagyon szép teszt! Hamarosan nekem is aktuális lesz a dolog... :)

(#19) Inzl


Inzl
csendes tag

Sajnálom, hogy a Vertex, és nem a Vertex2 van a listában...

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#20) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Köszönkük a tesztet! Le a kalappal :R

Azért a kis Intel X-25V még mindíg jó választás :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21) Drughi válasza Jamby18 (#13) üzenetére


Drughi
addikt

Egyértelműen a második. Plusz a programok.
Én most 80gigát foglalok win7-tel, programokkal és 5 játékkal
Ha veszek egy 64gigásat akkor lefaragok pár programot meg játékot és pont jó lesz

(#22) lujó55 válasza Drughi (#21) üzenetére


lujó55
őstag

Végigjátszod a játékot és letörlöd. Ennyi. 64GB simán elég kell legyen, szvsz.

(#23) ratkaics


ratkaics
senior tag

Azt nem értem csak, hogy miért nem a mostani új verziókat tesztelték (Pl.:Vertex2, Onyx2), hogy csak az OCZ-t említsem. Én már fél éve a Vertex 2-t használom. :F

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#24) Duree


Duree
veterán

Jók ezek az SSD-k csak az áruk is lemehetne egy kicsit mert még igencsak luxuscikknek számít

duree54

(#25) lsc


lsc
nagyúr

Köszi a tesztet, nem kis munka lehetett. A kingston 425 már 30e körül kapható, ha nem most vennék videokártyát akkor egy jönne, de szerintem nemsokára lesz egy ilyenem .

Az élet kegyetlen .

(#26) Воланд


Воланд
titán

Hatalmas teszt, köszi fLeSs! :R :C

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Inzl és ratkaics: elolvastad a cikket?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) sid.:Rc211v válasza ratkaics (#23) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

A vertex 2 és az onyx 2 sandforce vezérlős ssd ugyanúgy mint a Corsair F60 ami pedig benne van a tesztben.

Jó teszt lett Grat!

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#29) madgie válasza lujó55 (#22) üzenetére


madgie
titán

És ha multiplayerezik? Akkor nem törli le egy darabig. Egyébként nekem állandóan sasolni kell, hogy a 64 giga ne teljen be (15 giga alá ne menjen, ha lehet), pedig egy játék van rajta, meg vagy 12 program (igaz, abból kettő szeret cache-elni nagyokat)

(#30) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez jól jött :DDD
Már vártam !! :C

nothing is true everything is permitted..

(#31) lujó55 válasza madgie (#29) üzenetére


lujó55
őstag

Miért baj, ha 15GB alá megy? :F

(#32) Bogyó bá' válasza fLeSs (#27) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon kössz, fLeSs, ez csúcs volt! :R
Teljes mértékben megnyugtattál, hogy a fórumon igencsak lenézett, de talán még általam is megfizethető "olcsó" Kingston SNV-425 / 64GB megfelelő lesz számomra. És nem kényszerülök - a piszkos anyagiak miatt - a 40GB-os Intel megvételére, ami úgyis helyből kicsi lenne számomra.

Ma érdemes volt felkelni! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33) Móci


Móci
addikt

Köszönet a tesztért, ismét nagyon hasznos lett! Eddig nagyon kacsingattam az X25-V felé (szerintem elég lenne nekem bőven a 40 gigás változat), de most az SNV425-S2 is erősen csábít. A 60 gigás változat ára tényleg nagyon baráti.
Na most lesz majd nehéz a döntés. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) Воланд válasza lujó55 (#31) üzenetére


Воланд
titán

Bizonyos helyet szabadon kell hagyni az ssd-ken, hogy az adat átmozgatást el tudja végezni a Wear leveling.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) CyDoN


CyDoN
senior tag

Én a Corsair Force 60-t választom :)

(_._)

(#36) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Még nem olvastam végig a tesztet, de ez a mondat nagyon "vicces":
"Radeon HD 5750-et vagy Radeon HD 5970-et vegyünk-e az 1280x1024 pixel felbontású monitor mellé. Az első is mindenre elég"

Kérek szépen egy 5750-es Mafia II tesztet linkelni, ahol full graf-on megy a kiírt felbontásban úgy, hogy a minimumra 30 fps-t tud az 5750.

Ha nem megy, akkor a fenti mondat nem helytálló, kérem módosítani. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#37) Bogyó bá' válasza Móci (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugye? Pont ebben a cipőben járok és így most már Intel Kingston lesz! Innentől már senki nem beszél le róla! Drágább után is tök fölösleges ácsingózni :))

40GB amúgy ma is kevéske lenne, és hát az ember gondoljon a holnapra is... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) cszn


cszn
őstag

Köszi fless! Átfogó és objektív teszt lett. :) Lehet majd sokszor linkelni a fórumban. :D
Külön köszönet sysrq-nak aki átpattintotta a C300-at, hogy teljes legyen a teszt. :R

(#37) bogyo112 Az én X25-V-men 18 giga van. Még 12 gigát felhasználhatnék biztonságosan. Csak azon múlik mire használod. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) ViZion


ViZion
félisten

Gratula!
A nagy SSD-s cikk sem volt piti, ez meg frankón kiegészíti.
Már annak is :R aki végig olvassa! A készítő(k)nek meg külön köszönet a sok és alapos tesztért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Móci válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


Móci
addikt

Hát ja, ha azt nézzük, akkor nem sok plusz pénzt kell letenni az asztalra a 60 gigás verzióért. Úgyhogy lehet nekem is majd egy ilyen jön haza a közeljövőben. ;]

cszn: nekem is van még legalább 15 giga szabad helyem a 30-as partíción, szóval éppen elég lenne a 40-es is. De inkább veszek kicsit nagyobbat, s akkor a jövőben nem lesz gondom rá.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) Yeffy


Yeffy
veterán

Remek és átfogó cikk lett, nagyon érdekel a téma, mivel lassan aktuális lesz. Köszönet a remek cikkért! :K :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#42) cszn válasza Móci (#40) üzenetére


cszn
őstag

Nem is akarok én senkit lebeszélni csak mondom, ez egyénfüggő. :)

(#43) Horbal


Horbal
őstag

Jó kis teszt de jöhetett volna egy héttel korábban, nem mintha megbántam volna az OCZ Onyx 2-met, de pont e között meg a kingston között vaciláltam... most már mindegy :B

Azt azért még hozzátenném, hogy még mindig az SSD merevlemez kombó a leggyengébb láncszem a gépemben a Windows index szerint... (6.8). Bár lehet a vinyó húzza le ezt nemtom.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#44) Bogyó bá' válasza cszn (#38) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem meg a (direkt) 64GB-os rendszerpartíciómon (Samsung HDD), 31-32 GB között szokott mozogni a foglaltság. Pedig hetente takarítom. Az Intel most éppen elég volna, de ha - terveim szerint - lecserélem az Office 2000-et egy 2010 Home and Student-re, akkor már kész, megtelt. Persze ez csak az én esetem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45) McCoy20


McCoy20
tag

Jó cikk grat :R

Csak egy kérdés: a Kingstonhoz gyártó szerint 1,7W-tól 5.2W-ig terjed az fogyasztás ami azért elég soknak tűnik gondolom a GC miatt, de ez egy laptopnál már az akuba érezhetően belerövidít, vagy tévedek?

Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, mert mondjuk az átlag az 2W körül van, legalábbis én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#46) cszn válasza McCoy20 (#45) üzenetére


cszn
őstag

A kingstonoknak nagyobb a fogyasztásuk az átlagnál, pont ezért nem szoktuk ajánlani loptopokba. De it a sebesség még kevésbé számít ssd-k között, mert sokszor a chipset a hátrány ahol sokat spórolnak mobil cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

(#47) Horbal


Horbal
őstag

Még annyi, hogy bárki aki SSD-re adja a fejét ha lehet olyat vegyen ami kitben van, 2,5-3,5 keretekkel mert égen földön nem lehet külön venni...vagy csak horror áron ilyen 2K-kat mondtak nekem a bótosok (két darab szar lemezre), rettenet...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#48) F e Z o


F e Z o
veterán

A 64gb-s A-DATA-t kicsit gyorsabbnak gondoltam, árban már egész ól helyezkedik el, egy webáruházban 28k-ért már hozzá lehet utni, de azt hiszem, még várok vele.

H2O über alles!

(#49) maláj


maláj
őstag

jó kis teszt volt :R
Kingston SSDNow V-Series 64GB (SNV425-S2/64GB) esélyes lesz az új gépembe :K

(#50) AirBooms válasza Horbal (#47) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez nem igaz. Az aláírásomban található helyen is beszerzik ezt a keretet, s máshol is láttam (Scythe). S olyan 1000 forint körül van a bruttó ára. Ha azt nézem, hogy pl. egy beépítőkeretes Intel SSD és egy enélküli között árban akár 3-4 ezer forint különbség is van, szerintem egyértelmű a döntés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.