Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #31733248


#31733248
törölt tag

Izgalmas téma, számos szakmai cikket, PhD értékezést olvastam már erről. Most is örültem volna egy hosszabb írásnak... Bocha, nincs kedved frissíteni? :)

(#2) Polarstar válasza #31733248 (#1) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Erőltetik még azt a sok marhadrága SMS-t, mikor csak adatfoszlányok mennek el.

De most komolyan, mi kerül ezen még 50-60 forintba?

Telefonálni is csak végszükség esetén teszem meg. Minden másra ott a BBM.

Mondjuk ez az internet adó a világ egyik legocsmányabb dolga, főleg, hogy magas az áfa így is - tehát ezen is van forgalommal emelkedő adó.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Amint a szolgáltatóm elkezd felém reklámokat közvetíteni, ugrik az előfizetés... szvsz.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem tudom mennyire jó ötlet az ilyen reklámküldözgetés, meg az egyéb szolgáltatások felé nyitás :U Az első egyszerűen csak visszataszító a legtöbb ember számára, még akkor is, ha próbálnak relevánsak maradni. A másoidk meg láthatólag a kutyának nem kell, a Verizon is éppen most bukja be a Netflix ellenfelének szánt szolgáltatását, mert egyszerűen nem kell senkinek n+1 tök ugyanazt, vagy inkább még kevesebbt tudó cucc. Inkább azt kéne megoldani, hogy a hálózaton olyan optimálisan tudjanak adatot küldeni, hogy kevesebbe kerüljön nekik, és nem 3 generációnyi hálózatot egyszerre üzemeltetni, hanem próbálni egységesíteni, vagy valami.

(#5) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Tiszta parasztvakítás ez nem más.Amig vannak olyan helyek ahol még térerő sincs 2014 végén,addig ne akarjanak 4g-t meg hasonló szarokat épiteni. Tiszta vicc! még 3g sincs sok helyen.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) kekkola válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


kekkola
senior tag

3G nincs, de 4G van... Pl itt ahol én lakok vagy E van vagy 4G. És én a kettő közül az 4G-t választanám.

#2 hagel: 50-60Ft egy sms :F :U

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#7) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nekem fura, hogy mennyire XX.szban élnek még itt is a forumozó... emberek miközben a google, fb... félig a reklámból él, teli a market alkalmazásokkal amik szintén és láthatóan fut fel a big data.

Persze sokaknak a google keresés, gmail reklámok se tünnek fel...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Fritz Teufel válasza Dare2Live (#7) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igazd van. Éppen ezért használok még itt is reklámblokkolót. A reklám tőlem drága időt vesz el. Az idő sehlon nincs ingyen. Vagyis reklám=bevétel. Tehát, ahol reklámot kapok, ott kompenzálni kell: olcsóbb előfizetés vagy visszatérítés. Az én időm sincsen ingyen a 21. században sem ;-)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9) kbyte1024 válasza kekkola (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

világos,de ne sarkosítsd le ennyire.Én általánosságba írtam.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) dhrbikes válasza Fritz Teufel (#3) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Ugye ezzel az a baj, ha hülyeségekkel spammel válogatás nélkül, de ha tényleg jól elemzi a használati szokásaidat, (lásd a példát a cikkben) akkor annak én legtöbbször örülök.Pl. google hirdetések mostanra egész jók, gyakran kattintgatok rájuk és vásárolni is megéri úgy, mert nyilván akkor fizet szívesen egy hirdetésért egy eladó, ha valóban az ő célcsoportjához mennek ki a hirdetések.
Nem szoktam például nőcis hirdetéseket kapni, ellenben amikor gitárt kerestem, másnap gitáros akciót kaptam hirdetésben és meg is vettem ott (nyilván nem ész nélkül, hanem megnéztem, hogy van-e jobb ár, de tényleg nem volt)

(#11) kekkola válasza dhrbikes (#10) üzenetére


kekkola
senior tag

Ha "nőcis" kereséseid lennének, nőcis hirdetéseket kapnál. Ez a lényeg.

#9 kbyte1024:: ezt sok helyen tapasztalom, nem csak itthon. Még mindig nem értem mi a gond a 4G-vel. A mob.kom. fejlődik, miért korlátoznánk ezt azért mert jelenleg nincs szükség rá. Majd piacot teremt, ez is a fejlődés egy fajtája.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#12) Fritz Teufel válasza dhrbikes (#10) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Semmilyen hirdetés nem látok szívesen. Kellően intelligens vagyok, hogy tudjam mire van szükségem. Képes vagyok tájékozódni, leírásokat/teszetket olvasni, egyedül összehasonlítani. Kiválasztom a legolcsót beszerzési lehetőséget stb. Mint mondtam akár mennyire releváns a hirdetés, az akkor is rabolja az időmet. Azt pedig a igénylik, le tudom fordítani forintokra. A szokásaim (vagyis az adatok róla) szintén érték, azt gondolom, azt sem adom ingyen. Én sem kapok semmit ingyen...

Tehát nincs bajom a reklámokkal, csak azok komoly értékek, nekem is. Ha fizetnek érte, megtűröm.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#13) Dare2Live válasza Fritz Teufel (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egyrészt te vagy a 0.01% lényegtelen/érdektelen mit csinálsz.

és kinek mi itt pl az android ingyenessége és nyiltsága a kompenzáció. Ha googlinak nem érné meg meg se csinálta volna azt maradna a szifon az meg az az a gyanum pont a 0.01% csoportodnak teljesen elfogadhatatlan. Nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) kekkola válasza Fritz Teufel (#12) üzenetére


kekkola
senior tag

Azzal fizetsz a google esetében, hogy "ingyen" (vagyis cserébe reklámokat kapsz) használhatod a szolgáltatásait. Ha kell felhasználod, ha nem ignorálod.

O+8T

(#15) Dare2Live válasza Fritz Teufel (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pont fordítva a megfelelően célzott reklám pont, hogy időt és pénzt takarít meg. ;)
És ennek semmi köze nincs az inteligenciához.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Fritz Teufel válasza Dare2Live (#13) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az Androidért akkor sem kérhetnének pénzt, ha akarnának. Az alapja Open Source avagy maga a Linux. Azért ugye nem lehet pénzt kérni. Akinek meg reklám kell agy helyett, az engem nem zavar. Az ilyen v0.1-es típusú emberekből élünk :)

Dare2Live: intelligencia, de nem zavar...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17) tatabike


tatabike
őstag

Ez csak megint egy próbálkozás, hogyan csináljanak a semmiből pénzt... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#18) Dare2Live válasza Fritz Teufel (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az Androidért akkor sem kérhetnének pénzt, ha akarnának."

Máshogy fogalmazom meg: Azért van android mert van reklám... Ez a kompenzáció. Persze te nem kompenzálsz mert elég inteligens vagy.

tata: mint a google, fb, big data.... és elég jól csinálják azt a pénzt a "semmiből"

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) kekkola válasza Fritz Teufel (#16) üzenetére


kekkola
senior tag

És a számodra legolcsóbb legmegfelelőbb ajánlatokat mi alapján választod ki? Az elő sem fordulhat hogy az általad olvasott (általad függetlennek vélt) tesztek is reklámok, csak nem olyan nyilvánvaló? Onnantól kezdve hogy vásárolsz reklámok alapján teszed, az már teljesen más kérdés, hogy ezt hogy tálalják. Neked inkább a tálalással van gondod (pl. az arcodba tolják). A reklám információ, egy termelő-fogyasztó kölcsönhatás terméke. Márpedig ahhoz hogy te ki tudd választani a megfelelő terméket információra (adott esetben reklámra) van szükséged.
Az android az alapjaitól az L-ig magától jutott el? Azért a fejlesztési munkáért nem lehet pénzt kérni?

#17 tatabike: és milyen jól megy nekik ;)

#20 pepe091: +1

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#20) pepe091 válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerinted érdemes egy elavult hálózatot fejleszteni az egyik legkorszerűbbel szemben? :U

(#21) tatabike válasza Dare2Live (#18) üzenetére


tatabike
őstag

Jó, én régimódi vagyok, nekem ezek a dolgok, mint reklám, információ, bankok ügyeskedése, stb., mind a "hogyan csináljunk pénzt a semmiből" kategóriába tartoznak. Nincs mögötte kézzelfogható érték, vagy ha mégis, annyira áttételesen, hogy alig érezhető. És a végén úgyis én dolgozok meg érte... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#22) tomcsa44


tomcsa44
tag

Magáért a kernelért, ami open source licensz alatt van nem kérhetnek pénzt, de a többiért (programokért) igen.

Célzott reklámozás nem rossz ötlet, csak épen pénz nincs rá. Pl szeretek olvasni. Örülök a jó könyvajánlóknak, csak a könyvek baromi drágák. Egyszerűen ez a célzott reklámozás nem magyar embernek való. Használtan veszem a könyveket, azt meg senki nem reklámozza (vatera és tsai).

A reklámozás helyett inkább ajánlókat adjanak. Tehát elindítok egy alkalmazást, kiválasztom, hogy éttermet szeretnék keresni és már adja is a találatokat. Esetleg azt is, hogy hányan ülnek bent stb.

De az, hogy egyik nap egy sikertelen randi miatt csajos képeket nézegettem, majd másnap egy randin jönnek a pucér nős ajánlók. :D Engem nem zavarna, de a partneremet lehet. :)

Lenne egy kérdésem. Ti nem érzitek úgy, hogy Magyarországon sok a három szolgáltató? Egymást hátráltatják (mobilinternet).

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#23) kekkola válasza tatabike (#21) üzenetére


kekkola
senior tag

Ha ezek alól ki akarod vonni magad, akkor barlangba kell vonulnod és önellátónak kell lenned. (nem itt fórumozni ;)
Ez a 21. század, amely így működik, észrevétlenül csinálnak pénzt belőled.

#22: tomcsa44: árak és piaci verseny szempontjából nem. A hálózatfejlesztési probléma utána következnek. Egy vállalat nagyon egyszerűen gondolkodik: minél nagyobb profit, ha ez nem megy akkor roló.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#24) Fritz Teufel válasza tatabike (#21) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az Androidból kiirtom a szolgáltató alkalmazásait és nyugodtan használhatom a szerszámot. Nálam a telefon szerszám és nem szórakoztató központ. A szolgáltatóm számát meg blokkolom így nem jönnek át a reklám sms-ek, így ő is békén hagy. Nem használok olyan alkalmazásokat, ami reklámoznak. Sokat gyorsul a készülék és nő a felhasználói élmény :)

Az előbbiekre reagálva: az Andoidért NEM lehet pénzt kérni. El kellene távolítani hozzá a kernelt, mivel az Open Soure vagyis közösségi fejlesztés. Alapvetően ingyenes és azt nem a Google fejlesztette még csak nem is fejleszti.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#25) Dare2Live válasza tomcsa44 (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A reklámozás helyett inkább ajánlókat adjanak. Tehát elindítok egy alkalmazást, kiválasztom, hogy éttermet szeretnék keresni és már adja is a találatokat."

googlitól maps rányomsz a "hang keresésre" bemondod étterem (ne kelljen gépelni) és bingó.
Persze ez nem veszi figyelmebe az izlésedet mint pl googli music, spotify....

A mobilinternet tejedését az állam akadályozza, ld a frekvencia pályázatokkal, most meg, hogy kiosztották itt az internetadó. Na ezt hívják kiszámíthatatlan gazdasági környezetnek ahova nem lehet és nem is szabad tervezni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Dare2Live válasza Fritz Teufel (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az Andoidért NEM lehet pénzt kérni"

ld #18

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Fritz Teufel válasza Dare2Live (#26) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem baj, ha nem értesz hozzá csak ne erőltesd a menthetetlent. Ki kell vennünk alóla a kernelt, mert az nem a Google tulajdona. És erről nem is vagyok hajlandó vitatkozni.

Nézz utána, hogy mi az az Open Source, sokat tanulsz belőle ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#28) tomcsa44 válasza Fritz Teufel (#27) üzenetére


tomcsa44
tag

Ami a nyílt licensz alá tartozik, azért pénzt nem kérhetnek. De a hozzáadott értékért igen (chrome, music play, google books stb).

Van fizetős Linux disztribúció is,aminek a magja GPL alá tartozik. Ott sem magát a GPL alá tartozókat fizeted meg, hanem a hozzáadott értékeket. Vírusírtó, böngészők akár, játékok stb.

Attól, hogy egy ingyenes dologra ráültetek fizetős tartalmakat, azért pénzt kérhetek.

(Hozzá teszem, míg Linux disztóból millió van, droidból nem. Tehát elegáns lenne, ha választhatok, hogy kellenek-e nekem a fizetős részek. Android frissítés így nézne ki: ingyenes (alap), fizetős (opcionálisan összeállított vagy előre sémázott.)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#29) tatabike válasza kekkola (#23) üzenetére


tatabike
őstag

Hát igen, ebben igazad van... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30) #70616832 válasza Fritz Teufel (#27) üzenetére


#70616832
törölt tag

(#31) Fritz Teufel válasza tomcsa44 (#28) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A fizetős Linux disztribúciók kivétel nélkül az üzleti modellek. Ott gyakorlatilag a supportért fizet az ember illetve a GPL alá tartozó célszoftverekért (az érték nagyobb részét a support teszi ki). Maga a kernel természetesen ott is ingyenes. Tehát, ha szigorúan vesszük, az Ilyen Linux disztribúciók ingyenesek továbbra is és csak a fizetős szoftverekért valamint a supportért fizet az ember. Ezek pedig a csomag részét képezik, nem a kernelét. Tök ugyan azt a kernelt használom én is mint a fizetős disztribúció, ingyen. OS szoftvereket használok és nem kértem supportot, így én nem fizetek az operációs rendszeremért. Ha akarnám, fizethetnék.

Nem neked: a gyengébbek kedvéért: a fizetős disztribúciók árában nincs benne a Linux ára, az továbbra is ingyenes! A Linux ingyenes magán illetve üzleti felhasználásra egyaránt. Megint csak a gyengébbek kedvéért. Ha az enyém lenne a világ legnagyobb cége és Linux disztribúciókkal telepíteném fel a számítógépeket, amiket kenyérkeresetre használok, akkor sem kellene értük fizetni. Nincs is kinek fizetni érte. Ha azonban szakmai hátteret akarok hozzá (support) akkor annak havidíja van. Ha célszoftvereket akarok használni amik a GPL alá tartoznak, havidíjat fizetek. Ennyi. Éppen ezért olcsóbb ez a megoldás mint a Winwows, ahol az operációs rendszerért is fizetni kell. Nem is keveset.

Az Ubuntu meg egy köztes állapot. Ott a rendszer része a reklám, amivel adtak egy nagy pofont az OS közösségnek. Nem véletlen, hogy a Canonical nem a szíves csücske a hozzáértőknek. Persze, a reklámot onnan is ki lehet gyomlálni gyökerestől és még csak nem is illegális. Macera utólag kiírni az Amazon beépülőit, de ki lehet venni természetesen. Talán egy egy működő modell lehetne, ha egyszerűbbé tennék a reklámfelületek eltávolíthatóságát, ha valakinek attól felmegy a vércukra.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#32) laci_csk válasza Fritz Teufel (#24) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ha csak "szerszam" a telefon, akkor miert kell "smart" legyen?
Nem egyszerubb lenne egy sima telo es kesz? Nem kellene belolle semmit "kiirtani" es akkor ez a vita sem lenne az open source-okrol stb.

Xperia XZ3

(#33) Fritz Teufel válasza laci_csk (#32) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezt nem értem. Azért mert a telefonomat nem játékra használom, hanem személyi számítógépként, akkor miért kell reklámokat bámulnom??? Az asztali operációs rendszerem sincsen tele reklámmal és szerszám valamint szórakoztató központként egyaránt használom. A szórakozáshoz a telefon kicsi.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#34) laci_csk válasza Fritz Teufel (#33) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ebben az esetben OK.

En is hasznaltam az ADblockert es muszaj volt kikapcsoljam, mert nem jelent meg sok dolog ami erdekelt volna, pl. egy video vagy mas.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#35) haxiboy válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Ott a pont, én telenoros vagyok, a mellettünk lévő faluban nemhogy 3g nincs de 2g is alig. Itt ha sikerül a fehérvári toronyhoz csatlakozni akkor van HSPA ha nem akkor szintén csak 2g. A pinkeknél még rosszabb a helyzet, van amikor a városban ahol állítólag 4gnek kéne lennie nincs lefedettség, eldobálja a kapcsolatot vagy lassabb kapcsolatra vált. Vodafone-t nem ismerem annyira, viszont a vélemények alapján az a szolgáltató tűnik a legjobbnak. Igaz hogy nem a leggyorsabb kapcsolatot adják, viszont amit nyújtanak azt teljesen stabilan adják. Szóval fontolgatom a váltást hacsak nem kapok ingyen valami flagshipet a telenortól hogy maradjak ott. De hogy még rosszabb legyen nekik a számomat is viszem természetesen :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) #70616832 válasza Fritz Teufel (#31) üzenetére


#70616832
törölt tag

Tehát, mivel az Android != Linux kernel, lehetne pénzt kérni érte. Vissza lehet venni a nagy arcból.

(#37) Fritz Teufel válasza #70616832 (#36) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Android messze nem egyenlő Linux kernel. Nem baj, majd idővel kiokosodsz ;-) Egyénkét természetesen fizetsz is érte, ha nem stock Androidot használsz. A Samsung és a többi nem ingyen sza.ja tele a rendszeredet. A készülék vásárlásakor perkálsz érte.

Üdv, Nagyarc :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#38) LordX válasza Fritz Teufel (#24) üzenetére


LordX
veterán

Érdekes módon a Microsoftnak nagyobb bevétele van Androidos telefonok után kapott licenszekből, mint az egész WP ágazatból. Biztos azért, mert nem kérnek érte pénzt.

(#39) #70616832 válasza Fritz Teufel (#37) üzenetére


#70616832
törölt tag

Épp ezt mondtam, hogy nem egyenlő.

Ezt viszont te írtad néhány hozzászólással visszább:
Az Androidért akkor sem kérhetnének pénzt, ha akarnának. Az alapja Open Source avagy maga a Linux. Azért ugye nem lehet pénzt kérni.

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#40) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem ha lenne ingyenes mobilnet, ezért cserébe a lezárt képenyőre reklámok jönnének, azt el tudnák fogadni a felhasználók.
De miket is beszélek, még mindig a mobilszolgáltatókról van szó... MMS-ben boldog karácsonyt kíván a kokakóla lesz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#41) tomcsa44 válasza Blindmouse (#40) üzenetére


tomcsa44
tag

Ne legyen ingyenes a mobilnet. Akkor mindenki azon lógna, amit megsínylene a sebesség, egyáltalán a csatlakoztathatóság. A wifi vadászok miatt nem panaszkodom (vodás és telekomos netet is használok).

A lezárt képernyőmön meg reklám ne legyen. Ha valami belelóg a háttérképembe, már ideges leszek. Nem azért teszem ki, hogy ne lássam. (Ráadásul a villódzó szarok a telefon alvását is megzavarhatják.) Vagy statikus reklámokra gondoltál? Előkapom egy éhes pillanatomban a telefont, hogy nézzek egy receptet/rendeljek kaját, erre a lezáróképernyőn egy nyanya ecseteli a talpán lévő bőrkeményedést és ellenszerét. (A célzott reklámok sosem lesznek pontosak. Pláne ha sok mindent megnézel/használsz a telefonodon.)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#42) #79335424


#79335424
törölt tag

Én csak azt szeretném tudni, hogy a 3 nagy szolgáltató közül kettő, a fenenagy nyíltságában miért tiltja a VOIP -ot? A magentának jelenleg nincs olyan, telós SIM -hez vásárolható, feltöltős adatcsomagja, amiben ne lenne tiltott. Gusztustalan. Szerintük annyira eretnekség, hogy anno, a T -s droidomból még a Gtalk hanghívás funkcióját is kivették. A független 2.3.4 -ben volt, a T -s rom -ban viszont nuku. Csak chat.

(#43) Tomi_Ohl válasza kekkola (#11) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem azért mondom, de nekem állandóan olyanok jöttek, hogy fogyjak x kilót, amikor inkább híznom kéne, mint fogynom...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Valódi korlátlan mobilnetet kérek. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) Fritz Teufel válasza #70616832 (#39) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Az alapja Open Source avagy maga a Linux."

Ne kelljen már helyetted gyakorolnom a magyart wazze! Azzal bírok átlag feletti szinten és jelenleg inkább más nyelveket gyakorlok... Esetleg a "...Linux" mögé beírhattam volna, hogy kernel. Akkor még inkább pontosítottam volna a mondanivalómat. Azonban a magyarban a szövegkörnyezet is bír tartalommal, ugye. Mindenki érti amit érteni akar vagy felfogni képes.

A lényeg, a reklámot én elfogadom, de nyilván nem ingyen. Az én időm sincs ingyen senkinek! A reklámmentességért meg eddig is fizettem és fogok is.

Cyberpunk: addig használd ki, amíg teheted. Utána megfizetünk érte...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#46) Cyberpunk válasza Fritz Teufel (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jah 150 forint/GB áron. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerény és jelentéktelen véleményem szerint SAP és kutyafüle ide vagy oda, nálunk nem lesz semmilyen újítás amely révén az internet alapú csomagokat és a voip-ot is beépítenék kínálatukba a mobilszolgáltatók. Ehhez minimum olcsóbb és támogatottabb internet infrastruktúra kellene. Ám a mindennapi valóság nálunk éppen az ellenkező irányba halad. Még hosszú évekre bebetonozódik a jelenlegi helyzet és maximum drágulás plusz több tiltás várható.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#48) #79335424 válasza petipetya (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem azért van némi reménysugár. Az itthoni dolgok alakulásába lehet beleszólásuk, de ha a kartell támógatói fölött átnyúlva történik egy intézkedés, az előtt nekik is fejet kell hajtaniuk. Sztem pont azért van a mozgolódás (VOIP tiltás, netsemlegesség felrugása, stb.). mert érzik, hogy kiveszik a kezükből azt a nagy kaszát. A roaming megszűnésével a kényelmes helyzet is oda. Nem is értem, hogy egy ilyen "apróság" hogy maradhatott ki egy, a témával foglalkozó cikkből. Engem nagyon érdekelne, hogy a szakemberek miként vélekednek ezzel kapcsolatban, hogy szerintük mik a várható következmények.

(#49) Pttypang válasza Fritz Teufel (#16) üzenetére


Pttypang
veterán

Kugli szolgaltatasok nelkul erdekesen nez ki a csodas android eszkozod :)

Everybody lies.

(#50) Pode30 válasza Fritz Teufel (#45) üzenetére


Pode30
csendes tag

A Linux kernel töbnyire GPL licenccel fejlesztik, és ha jól értelemezem a licenc lényegét akkor bárki kérhet pénzt érte csak a forráskódot kell megosztania GPL licenc alatt. Szóval a Google is kérhet pénzt az Androidért ha a forráskódot megossza. Akkor mindenki aki nem akar pénzt adni érte fordíthatná otthon forrásból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.