Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nord_


nord_
veterán

Jó kis gépnek tűnik! :)

A kérdés mar csak az: ez a topik vajon miért is nem a "cserélhető objektíves" csoportba került; mit keres a fórum "kompakt" oldalán? :F

[ Szerkesztve ]

(#2) Ijk


Ijk
nagyúr

Nehéz elképzelni, hogy az EP-1-nél hogyan tudnak még kisebbet gyártani. Esetleg a vázon faragnak le még pár millimétert, de az objektívek adottak. DSLR szerű vázra nem tudom mennyire lesz igény. A lényege ezeknek a gépeknek a kis méret, ezért is tartom kompromisszumnak az OVF elhagyását. Egy dslr-ben soha nem cserélném le az optikai keresőt evf-re akármilyen csúcstechnológiás az.
Jó lenne ha valaki dobna ki távmérős gépet, viszont erre igen csekély lehetőséget látok. Pedig jó lenne kissé lenyírbálni az árakat, a M8-at és RD-1-et illetően.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) edward2


edward2
addikt

kisebb gép és méginkább kezdőknek?? hát ezek mit képzelnek el? egy dobozt egy micro4/3ad szenzorral egy objektivet meg egy hatalmas gombot az exponáláshoz vagy ahhoz már az lcd is kiegészitő lesz :)? ez az E-P1 is ultraegyszerű és röhejes.

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

A vázak tök jó, hogy jönnek, de normális obiválaszték nélkül nem sokat ér a dolog. Arra kellene tényleg rágyúrni, csak nem 2-3 a meglévők mellé, hanem 5-6 legalább. És fényerősek legyenek ám, ne ilyen f5.6 végű gagyik. :D
Meg pár fix is legyen f1,4-1,8 körül. Persze kellenek a picik is, ami nem megy ilyen fényerővel, de akkor is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Parci válasza nord_ (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

( patched, thx )

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Parci válasza edward2 (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, mi röhejes az e-p1-en, a fél fotós társadalom (a komolyabb fele) felhördült és sorbanáll érte (másodváznak). képminőségre üti az e-3-at minden bizonnyal, és tényleg elfér egy kabátzsebben.

viszont: zoomokat NEEEE! abban a pillanatban, hogy nem fér el a kabátzsebben, keveset ér a kis méret, akár d90 is lehetne az embernél. vagy d300. azoknál pedig nem jobb semmiben. kicsi, palacsinta, fényerős fixek kellenek, nem telezoom! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) MLaca válasza Parci (#6) üzenetére


MLaca
őstag

400 mm f2 kell rá :Đ

http://mlzphoto.hu/

(#8) nord_ válasza Parci (#6) üzenetére


nord_
veterán

Minden szavával! :R

(Én már ki is néztem a 17-essel és a VF-1-gyel egyetemben...)

(#9) nord_


nord_
veterán

Ha a piac leginkább egy fix gyújtótávolságú optikára tart majd igényt, akkor mi elsőnek azt fogjuk kiadni.

Fototrend nem akar nekik testületileg írni, hogy a szerkesztők, olvasók igen erősen bólogatnak erre a mondatra? :C

(#10) adnoctum18 válasza nord_ (#8) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Dettó, én is ebben gondolkozom, csak még nincs rá keret :(

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11) Parci válasza nord_ (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos egyelőre nem biztatóak a 17/2,8-as tesztek, látatlanban és netes fotók alapján Roboter is a 14-42-re esküszik. én egyelőre kivárok, már csak azért is, mert sztem a canon/nikon is lépni lesz kénytelen erre az egész mft/m-aps hisztire - viszont sztem ők nem csinálnak új bajonettet, csak 1-2 aps kompaktot. bevallom férfiasan, ha azok elég kicsik egy elég jó optikával, erősen el fogok csábulni...

MLaca majd mondja az Oly-soknak, hogy fixeket kérünk, palacsintákat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Mercutio_ válasza Parci (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pixinfo-s tesztképek elég nagy szórást mutatnak, kár, hogy nem készültek Av-ben képek, mert igazán az mutatná meg mit is tud a gép.
Ha Olym lenne, tuti, hogy megvenném másodgépnek egy konverterrel :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13) Parci válasza Mercutio_ (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"ha oly-d lenne" - miért? szerinted jól mutat rajta az 50-200 swd?
nem igazán látom, hogy mi az a közös metszete az obiknak, ami miatt érdemes lenne használni. én, ha megveszem, első rendszernek fogom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Ijk


Ijk
nagyúr

Az a nagy kérdés mennyire lehet vékony, jó rajzú lencséket tervezni. Mert azért a 17mm még nem is akkora kihívás, ráadásul a képminősége sem mondható "fixesnek". Vajon egy 10-12mm-es fixet mennyire lehet palacsintára tervezni, ill. egy fényerős 50-est? Másrészt mennyibe fognak ezek kerülni? Mert azért ha belevágnék egy ilyen rendszerbe, akkor minimum kellene nekem egy 12, 17, 50-es üveg.
Szóval egyenlőre se obi, se jósolható árak, ill. a gyártható minőségről sem tudunk semmit. Én azt mondom érdemes legalább egy évet várni a vásárlással, mivel még nagyon foghíjas ez a rendszer. Itthon legalábbis nem sokan engedhetik meg másodgépnek, egy meglévő rendszert pedig botorság az ismeretlenért eldobni. Hagyjuk meg a japánoknak és az amerikaiaknak, hogy kitömjék a gyártók zsebét, aztán úgyis mérséklődnek az árak:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) Szten Márs válasza Ijk (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Simán lehet vékony, jó minőségű lencséket tervezni, nézd meg a Pentax limited sorozatot, azoknak jó része igencsak palacsinta és brutálul rajzol.
Pl: [link]
vagy kisebb gyújtótávban és még sokkal palacsintábban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Ijk válasza Szten Márs (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó azokon a gyújtótávokon igen, de pl. ezt már nem nevezném palacsintának, pedig nekem 80%-ban nagylátó kellene. Persze f4-el nem tudom mennyit lehetne lefarigcsálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) Szten Márs válasza Ijk (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez hol limited? :F
A Pentax Limited szériáról beszéltem :) Abban is vannak testesebb darabok, nade azért nem ekkora :DDD

Mindenesetre én is kiváncsi leszek mit tud majd felmutatni az Oly emellé a gép mellé, illetve ezek mellé a gépek mellé objektívparkban :K Pontosabban nem is arra, hogy mit tud, hanem, hogy mit fog - mert azért ez két különböző dolog, ez utóbbi az előbbinek elég kis részhalmaza max.

[ Szerkesztve ]

(#18) nord_ válasza Ijk (#16) üzenetére


nord_
veterán

Akkor nézd meg a 15mm-es pancake-et. ;)

(#19) nord_ válasza Parci (#11) üzenetére


nord_
veterán

Azért talált egy olyan képet (ráadásul nyitott rekesszel), amire ezt mondta, hogy teljesen okés. ;)

(#20) Parci válasza Szten Márs (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pentax limited nagyon pöpec amúgy - már csak egy jó váz kéne hozzájuk ;], meg az, hogy fele annyiba kerüljenek itthon. (a k-7 nem e-p1 méret és súly, bármilyen ígéretes is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Szten Márs válasza Parci (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, nem épp e-p1 méret :) Egy K7 méretű vázon ami azt illeti furán is mutat egy durván palacsinta obi :DDD

(#22) ROBOTER válasza Szten Márs (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért ne feledjük, hogy egyik normál, másik teleobjektív. Azok úgy 100 éve, a Tessar és klónjai (majd későb a Sonnar) megjelenése óta nem jelentenek problémát.

Nézzük csak meg a 17-es képszögének megfelelő Pentax 21mm 3.2 Limited-et!

A kép szélén a középen mért felbontás 65%-ára esik vissza, és F5.6-on éled fel az obi csak. És olyan 140e HUF környékén kezdődik az online boltokban ez a 3.2-es fényerejű APS-C objektív.

A 15mm a legújabb Limited, "csak" F4, de finoman szólva egyik teszten sem jeleskedik. (slrgear, dpreview) - nem akarom a dehonesztizáló mondatokat idézni, de a "soft" szó elég sokszor szerepel benne, és nem a burkolatra értik.

Ha közel van az érzékelő (nem SLR) akkor a beesési szög jelent problémát a sarkokban. Ha SLR, akkor meg az első szórólencse-csoport. Nagyképszög mindenképpen szívás kis méretben/olcsón. Ez van.

(#23) Szten Márs válasza ROBOTER (#22) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, látom/láttam :K
Csak a kérdésben, amire írtam ezeket, a rövid gyújtótávok mellett még 50mm is bele volt csempészve ;)

(#24) Mercutio_ válasza Parci (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

De "kicsit" többet is tud, mint az E-P1, így nem korrekt a méretét ahhoz viszonyítani :N

50-200 biztos furán nézne ki rajta, de amennyire emlékszem Oly is csinál kisebb pofás obikat, vagy rossszul tudom :U

Limited árak: Azért a jobb Oly obiknak is van ára rendesen :O

Roboter: Ott a 35/2.8 Limited macro, viszonylag megfizethető, és 2.8-on se rossz, persze látószögben más, mint a 21-es limited.
Az öreg pentaxosok meg minden DA-s limitedre azt mondják, hogy már csak marketing a felirat :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) nord_ válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


nord_
veterán

Ott a 35/2.8 Limited macro, viszonylag megfizethető, és 2.8-on se rossz
Nem igazán lehet találni olyan makróobit, amire ne mondhatnánk, hogy nem jó. ;)

(#26) philoxenia válasza nord_ (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a viszonylag megfizethető is általában azt jelenti, hogy elbírod a pénzt a vásárlás helyéig.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) Parci válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tud többet, mint az e-p1, érdemben, számomra. úgy értem, nagyon hasonló minőségű képeket lehet csinálni mindkettővel, és ugyan más módon támogatják ezt a folyamatot, de elég jól teszik. a sebesség nekem nem fontos, az időjárásállóság nem rossz, de igazán nagy különbség nincs, zuhogó esőben a k-7-tel sem tudsz lőni, mert vizes lesz az obi és lehal az af (meg rondák lesznek a képek).

nagyon más gépek, de hasonló szenzor van bennük és a képi végeredmény is hasonló. és azért egyikkel sem kínszenvedés a fotózás vagy ilyesmi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) BEE


BEE
addikt

Egy 28mm-es palacsintát még meg lehetne csinálni komolyabb hibák nélkül.
Szerintem legalábbis.
Azt meg ha rátennénk egy ilyen masinára, végigfotózhatnánk vele a nyaralást is,
meg lehetne mindennapos zsebbenhordott gép is.
De ha valami nagyobb méretű zúmot raknánk rá, elveszítené a lényeget,
a kis méretét. Egy nagyobb telével igen kényelmetlen lehet kapaszkodni
a kicsi gépbe.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#29) BEE válasza ROBOTER (#22) üzenetére


BEE
addikt

Csak megjegyzem, hogy az a 21-es rekeszelve használható filmes gépen is.
Ha 4/3-ra terveznék lehet hogy kevesebb hibája lenne.
A 15-ös meg egy szégyen. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.