Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Várjuk már a kistesókat is!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Az NVIDIA szerint minden rendben van az új GeForce körül

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Mi mást mondhatott volna. Azt nem mondhatja, hogy semmi sincs rendben,drága és sok a selejt, alig van rajta haszon. Kíváncsi leszek a közép és alsó kategóriájú termékek árára és teljesítményére.Ott szerintem már nem lesz ekkora probléma a melegedés és a fogyasztás sem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) McClane


McClane
aktív tag

hi-hi-hi

(#5) Daczy


Daczy
aktív tag

Na, akkor jó, megnyugodtam :B

(#6) Angel1981 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek.
Mondjuk az a "kevesebb, mint 10.000" valóban túl alacsony darabszámnak tűnik...

(#7) Joci10


Joci10
őstag

"Drew Henry elmondta, hogy az interneten keringő pletykák a 20% alatti kihozatalról alaptalanok"

Kár, hogy a hírek nem 20% alatti kihozatali adatokról szólnak, hanem 20-30% körüliekről - vagyis szinte semmit nem cáfolt. :DD

(#8) schwanz


schwanz
tag

Jó politikus lenne a fickóból :C

Szvázi tag

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Érdekesen fog kinézni a középkategóriás kártyákon az a 2 négyzet kilométeres chip :))
De sebaj, csak olcsón adják.

...

(#10) Male válasza Joci10 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt néztem én is.... így gyak. elismerte, hogy a 20-30% közötti tipp valós.

(#11) P00By válasza Male (#10) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen és, h ez rendben is van! :K :D

(#12) Zeratul válasza McClane (#4) üzenetére


Zeratul
addikt

Ez inkább helytálló lenne.

(#13) kulcsarb válasza Male (#10) üzenetére


kulcsarb
tag

igen-igen, ezzel gyakorlatilag elismeri, hogy 20%-nál nem sokkal jobb a tényleges kihozatal,

a "van esély a teljes értékű GF100 chipet alkalmazó GeForce megjelenésére" mondat meg azt a szangvinikus haveromat juttatja eszembe, aki ha azt mondta, hogy "LEHET" az azt jelentette hogy "NEM" :)

(#14) M107


M107
addikt

Amióta kijött a 9800 gt azóta nincs olyan kártyájuk ami az Ati-val felvenné komolyan a versenyt.
Ezeket az új kártyák sok helyen meg sem tudják szorongatni a Radeonokat. (Tegnapi elemző cikk alapján)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15) Gabrika


Gabrika
tag

nekem személy szerint nem szimpatikus az NV marketing stílusa tavaly ősztől, s ez most sem változott

őszinte(ébb) kommunikációval szerintem pozitív hatást érnének el
bár félek, hogy darabra több vásárlójuk marad így - DE csak rövid távon
a cél (a profit) szentesítette az eszközt

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#16) Devid_81 válasza M107 (#14) üzenetére


Devid_81
nagyúr

8800GT-re tetszett gondolni nyilván :)
A G92 valóban egy igen jóra sikeredett chip

...

(#17) lenox válasza Televan74 (#3) üzenetére


lenox
veterán

GF100-on van haszon, csak nem geforce-nak kell eladni, hanem Teslanak, es lam, alig van geforce...

(#18) proci985 válasza McClane (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nemnem, ez kevin spacey a se7enből;>

nagyon diplomatikus a hír.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Bcy+


Bcy+
tag

Egyre több sebből vérzik az NVidia... :B

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#20) Gabrika válasza proci985 (#18) üzenetére


Gabrika
tag

szerintem Kaiser Soze :D

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#21) Killer01


Killer01
őstag

Na, hallottátok a kinyilatkoztatást, minden rendben van. Tömve vannak a boltok fermivel.

(#22) Mr.Csizmás válasza Killer01 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten


:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Televan74 válasza Devid_81 (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

De még milyen jól sikerült a G92. Én milyen sok variáció lett belőle.

(#17) lenox De itt most nem a Tesla -ról volt szó. Ez inkább presztízs harc a NV részéről.
Ha csak a nyereséget néznék, akkor már csak egy szereplős lenne a desktop gpu piac.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) CsendesMark válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

pontosan így érzek én is
:DDD :DDD :DDD ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#25) moha21 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


moha21
addikt

Hát ez, de LOL ! Honnan szeded te az ilyeneket? :DDD / sick /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26) Angel1981 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez már kicsit azért erőlteetett.... :U

(#27) Retekegér válasza Bcy+ (#19) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na, ezt érdemes volt beböfögni.

van esély a teljes értékű GF100 chipet alkalmazó GeForce megjelenésére - remélem azért a GF104/108 projekt prioritást élvez...

<< Heimdal >>

(#28) proci985 válasza Gabrika (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kevin Spacey volt Keyser Sözé is:DDD csak ott volt haja, a Se7enben meg nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) lenox válasza Televan74 (#23) üzenetére


lenox
veterán

Nem a Teslarol van szo, hanem a GF100 nyeresegessegerol. Eleg nagy haszon van rajta, ha nem geforce-nak adjak el, tehat leginkabb nem geforce-nak adjak el.

(#30) Silentfrog válasza McClane (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

:DDD Tényleg van hasonloság. :C

(#31) Killing


Killing
addikt

:U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#32) antikomcsi válasza M107 (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt a butaságot azért máshol ne nagyon terjeszd.

(#33) Sanyix válasza Televan74 (#23) üzenetére


Sanyix
őstag

de a legjobban a játékfejlesztés technológiáinak g92 szinten tartása sikerült :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#34) Gabrika válasza proci985 (#28) üzenetére


Gabrika
tag

nem a fotó, a szöveg hasonlít jobban :)

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#35) Solten


Solten
addikt

"pletykák szerint az NVIDIA a júniusban megrendezendő kiállításon mutatja majd be az olcsóbb piacokat megcélzó GF104 és GF108 kódnéven fejlesztett GPU-kat."

Es akkor Juliusra eleg selejt lesz hogy megkezdothessen a szeleskoru forgalmazasa termekeknek (?)... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#36) fagy53 válasza M107 (#14) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha a tegnap megjelent PH! tesztre gondolsz, akkor szerintem olvasd át mégegyszer! :K
Éppen ez a cikk sugallja, hogy nincs veszve semmi, már ami a pénztárcánkat illeti, mert az olcsóbb GT104 a középkategóriában árcsökkentésre kényszerítheti az AMD-t és talán mindkét tábor igénye ki lesz elégítve hasonló képességű és árú kártyával. Ez a jelenlegi monopolhelyzet, AMD túlsúly nem egészséges nekünk felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

(#37) CsendesMark válasza fagy53 (#36) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Miért, te mire gondolsz?
Az AMD nem szállt el az árakkal...

(#35) Solten
Elég selejt lesz hogy újra elkezdhessék a kulcstartógyártást! ;]

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#38) fagy53 válasza CsendesMark (#37) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha a 4-5 évvel ezelőttieket nézem akkor valóban nem, a mai árak nagyon jók, a 2008-as árakat nézve még szintén nem állunk rosszul, de a tavalyi árzuhanást valahogy vissszasírom és a fentebb említett GT104 - 108 esélyt adhat erre a csökkenésre.

(#39) darkarthur


darkarthur
senior tag

Kíváncsi vagyok arra az 512 CUDA maggal operáló, akár feltornázott órajelű GeForce-ra! ;)

Samsung S23 Ultra 5G

(#40) DeltaPower


DeltaPower
őstag

a gf104/108 vajon minek az átnevezése lesz? ;]
(mod) off

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#41) siriq


siriq
őstag

Amugy az AMD nem hasznal selejtes gpu-t eladasra????

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#42) darkarthur válasza DeltaPower (#40) üzenetére


darkarthur
senior tag

Viccnek is rossz! :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#43) fagy53 válasza DeltaPower (#40) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez a GPU neve hol GT, hol GF. Szerintem GT 104 a helyes. Itt nem új kártyanévről van szó!

(#44) Eddie141 válasza darkarthur (#39) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát olyan sokat nem dobhat szerintem rajta :(
Inkább talán a 460-as GTX lessz érdekes :) Én már azt várom. Arra már talá lecserélem a 285-öt :)

(#45) Abu85 válasza siriq (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Dehogynem. Ez bevett szokás a piacon. (legyen CPU-GPU) A selejt is megfelelően működik csak nem adható el a legjobb termékeken.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) siriq


siriq
őstag

Minek irjak be az emberek, hogy selejtes gpu-t arul xy ceg. Mindenki ezt csinalja. Nem szoktak az emberek hireket olvasni? Felesleges a tobbi hasonlo komment.

Abu legalabb igazol.
Keretik hasonlo kommenteles nelkulozese.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#47) dezz válasza fagy53 (#36) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha a GT100 nem igazán (ár)versenyképes a felsőkategóriában, a GT104 mitől lenne az a középben? Hasonló felépítás, csak mindenből kevesebb van -> game telj./tranyó arány (és így a többi arány is) hasonló lehet.

(#48) zuchy válasza dezz (#47) üzenetére


zuchy
őstag

Talán a könnyebb gyárthatósága miatt, meg hogy el lehet érni a tervezett órajeleket, amit a ferminél nem sikerült.

PC-STYLE.hu

(#49) Solten válasza siriq (#46) üzenetére


Solten
addikt

Azert mert a GF104 és GF108 "selejtes" GPU-kra epul... Azt hiszem ez egyertemu, tetszik-e vagy sem. Tekintve a GF100 gyer kihozatali aranyat, "selejtnek" is keves lesz a GPU. Szoval kivancsi leszek mikor kerulhetnek piacra... Nem mindegyik selejt alkalmas GF104/GF108-nak, szoval max. az lesz amit CsendesMark irt, jok lesznek kb kulcstartonak.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#50) dezz válasza zuchy (#48) üzenetére


dezz
nagyúr

Hmm, valóban, az első meghatározó az árkérdésben, a második meg persze a teljesítményben. De a GT100 problémája nem csak ezek voltak, pontosabban a kevésbé jó game telj./tranyó arány miatt volt, hogy az ATI-énál jóval nagyobb a chip (elsősorban nem játékra lett tervezve).

Amúgy én inkább a GT106-ra gondoltam (az lesz a középkat.), amiről eddig azt hittem, simán egy ~fél Fermi (tehát szintén nagyobb chip, mint az ATI hasonló kategóriása), de most látom, hogy az új GT chipeknél (106, 108 és a GT100 helyére lépő GT104) némileg csiszoltak az architekrúrán is, miáltal javul a game telj./tranyó arány.

Solten: A GT104 és társai nem a GT100 selejtes, (még több) letiltott egységes kiadásai, hanem új chipek (ha minden igaz).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.