Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) mzso válasza Joshi (#29) üzenetére


mzso
veterán

"Igaza van dabadabnak, a pixelből a valódi led csak 1% mert a 99% egy fekete semmi, de ott van az általad linkelt videóban is. Tényleg a kis méret a probléma, ráadásul minél inkább kicsinyíted a ledet annyival gyengébb lesz a fényereje is"

Nem nincs. És neked sem. A nagy fekete az pont az ellenkezőjét jelenti, az csak töltelék amivel ki kellett tölteni a nagy üres területet. Kisebbnél meg kevesebb tölteléket kell alkalmazni.

A fényerőből meg töredék is elég, hiszen egy otthoni méretre kicsinyített kijelzőt nem 10-20 méterről nézik, és az effektív képernyőfelület is töredéke ami megint csak roppant mód csökkenti a fényerő igényt.
Ha olyan fényerőn járatnák mint a nagy kijelzőt szétégetné a szemed.
Egyébként az egyik linken 70W-ot emlegetnek egy 55"-os kijelzőhöz. Az én régi 24-es monitorom többet fogyaszt...

"Azt meg végképp nem tudom honnan vetted hogy a ledek nem öregszenek, nem fakulnak. Nem tudom az RGB led miből van, de a sima ledek foszfor alapúak és azok bizony idővel gyengülnek."

Onnan, hogy tudom miről beszélek. :) Ahogy már írtam is, hogy csak a foszfor alapú fehér ledeket érinti a fényerő csökkenés. Az RGB LED-ek direkben bocsátanak ki fényt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.